"Chamtivost je podle mého názoru jako nemoc." Je to jako závislost. Jak jinak vysvětlíte myšlení Amazonu, jedné z nejbohatších společností na planetě, řízené Jeffem Bezosem, nejbohatším člověkem na Zemi? Jediné, o co se tito lidé zajímají, je větší zisk, i když to znamená úmyslně poškozovat lidské bytosti, které pracují v jejich skladech.

Bernie Sanders wrote Publikováno: 25.11.2019:
Je nesporné, že v roce 2019 jsou tito pracovníci Amazonských skladů vystaveni neúprosným fyzickým požadavkům, nebezpečným pracovním podmínkám a dokonce i dohledu. A pak, když se vypořádávají s vážnými pracovními úrazy, Amazon se snaží tyto informace skrýt.


Ve chvíli, kdy zákazník Amazonu klikne na „zadat objednávku“, robot vytáhne jeden stojan k sběrači, který vezme správnou položku pro objednávku a pošle ji pomocí dlouhých dopravníků do balírny, kde se nacpou do jedné z těch známých, usměvavých lepenkových krabic. Na přislíbené dodací lhůtě Amazonu hodiny vždy tikají. Rychlost skenování, více než 300 položek za hodinu na jednoho pracovníka, tisíce jednotlivých produktů denně, je neustále sledována. Data proudí k manažerům v reálném čase, poté prochází patentovaným softwarovým systémem s názvem ADAPT.

Candice Dixon ví, stejně jako tisíce dalších pracovníků, že kdyby nedosáhla své cílové rychlosti, bude na seznamu a pokud se nezlepší, bude propuštěna. Candice Dixon musí každých 11 sekund oskenovat novou položku, aby dosáhla své kvóty a Amazon se vždy dozví, kdy to nestihla. Začala práci v dubnu 2018 a během dvou měsíců ji zvedání téměř 100 000 položek zničilo. Lékařka schválená Amazonem uvedla, že její zranění byla 100% způsobena její prací. Podle jejích lékařských záznamů se její stav pravděpodobně nezlepší.

Robotická pobočka Amazonu v Oregonu byla otevřena v srpnu 2018. Roboti nakládali zboží do velkých návěsů a byli tak efektivní, že s nim i lidé nemohli udržet krok.

"Před roboty to bylo sice těžké, ale bylo to zvládnutelné," říká Jonathan Knight, „ale nyní jsme v boji, který prostě nemůžeme vyhrát. Naše odbočka měla najednou nejvyšší míru vážných zranění. 26 na 100 zaměstnanců, což je více než šestkrát více, než je průměr v průmyslu.“

Nebudu dál pokračovat, protože to dobře znám. Ano, samozřejmě z vězení Plzeň Bory, III. oddělení, které bylo známé pod jménem „šatony“. Tam jsem měl 22 vteřin na výrobu broušených kamenů pro naši bižuterii ze 100 kuliček. Tak jako naprostá většina lidí jsem se snažil normy plnit, i když jsem prvních pár měsíců neměl čas se dojít ani vychcat. Protože šlo o jídlo, neboli o stupeň stravenek.

Když jde Candice Dixon ve svých 54 letech pracovat do Amazonu, je to kvůli večeři na stole rodiny, splátkám hypotéky nebo lékům pro děti. A tak jsme jako lidé rozděleni na ty, co klikají na amazonském webu, a na ty, co teď před Vánocemi budou dělat jako šílení, brát prášky proti bolesti a snažit se vydržet, aby snad i oni mohli přinést malý dáreček svým bližním.

Sociální necitlivost nabírá na síle a měli bychom ji začít potírat.

Zdroj: Truthdig


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!