Načítání...
 

Na prahu 3. světové

2021 /8

Rok 2021 se vyznačoval extrémní intenzitou proxy-válek, které Západ postupně prohrál a zanechal za sebou rozvrácené státy.

Od války k válce

Pavel Letko

Kdo jiného úmyslně usmrtí s rozmyslem nebo po předchozím uvážení, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let (§ 140 tr.zákoníku). Kdo naplánuje, podporuje nebo provede čin uvedený v § 140 se souhlasem většiny poslanců Parlamentu ČR, má nárok na používání odznáčků či jinou odměnu s doživotní platností (praxe našeho křesťanského kulturního okruhu).


Spojené státy a jejich spojenci opouštějí Afghánistán v souladu s dohodou mezi USA a Tálibánem z loňského 29. února podepsanou oběma stranami v v Dauhá, hlavním městě Kataru. V rámci této dohody USA a jejich spojenci vyškrtli Tálibán ze seznamu teroristických organizací a zavázali se nevměšovat do vnitřních záležitostí Afghánistánu. I proto se Spojené státy neobtěžovaly informovat své dosavadní spojence, tedy kolaboranty, či tzv. Afghánskou armádu o konkrétních postupech stahování, ale naopak nechaly své vojenské vybavení dárkem pro Tálibán. Ten se na oplátku v dohodě zavázal neposkytovat zázemí útokům na Spojené státy a jejich spojence. Možná proto se prezident Biden může chlubit, že při stahování vojáků USA nepadl ani jediný jejich voják. Konečný termín symbolické tečky za prohranou válku stanovil Biden symbolicky na 11. září 2021. Asi proto, aby se ten celonárodní patos nějak sečetl či znásobil, a mohl si vychutnat takovou nechutnost úplně každý, kdo má uši a oči.


Barbaři obcházejí hradby aneb Jak z krize

Aleš Macháček

To, v čem žijeme, není krize. Je to důsledek našeho myšlení a činění po tisíciletí.



Co si o tom všem myslím? Zeptala se mne žena, které si vážím. Její otázka spíše směřovala k porovnání zemí, ve kterých střídavě žiji, tedy Čech a Anglie, při současném rozvolnění. Nepamatuji si přesně, co jsem blábolil, protože nejsem řečník, ale otázka ve mně zůstala zaseknutá. Pokusím se odpovědět, možná to někomu pomůže k pokračování.


Putin na Valdajském fóru 2021: Západ horší bolševika

Vladimír Putin

Když se podíváme na to, co se děje v řadě západních zemí, s údivem sledujeme domácí praktiky, které jsme naštěstí nechali, doufám, v dávné minulosti. Boj za rovnoprávnost a proti diskriminaci se změnil v agresivní dogmatismus hraničící s absurditou, kdy se díla velkých autorů minulosti - jako byl Shakespeare - již nevyučují na školách a univerzitách, protože jejich myšlenky jsou považovány za zpátečnické.


Zastánci takzvaného "společenského pokroku" věří, že lidstvo uvedou do jakéhosi nového a lepšího vědomí. Bůh s vámi, vyvěste vlajky, jak říkáme, jen tak dál. Jediné, co chci nyní říci, je, že jejich recepty nejsou vůbec nové. Možná to někoho překvapí, ale v Rusku už to bylo. Po revoluci v roce 1917 bolševici, opírající se o dogmata Marxe a Engelse, také řekli, že změní dosavadní způsoby a zvyklosti, a to nejen politické a ekonomické, ale i samotný pojem lidské morálky a základy zdravé společnosti. Ničení odvěkých hodnot, náboženství a vztahů mezi lidmi, až po úplné zavržení rodiny (to jsme měli také), nabádání k udávání blízkých - to vše bylo proklamováno jako pokrok a mimochodem tehdy mělo širokou podporu po celém světě a bylo to docela módní, stejně jako dnes. Mimochodem, bolševici byli naprosto netolerantní k jiným názorům, než byly ty jejich.