Načítání...
 

Krize EU

2022 /10

Evropský dům se budoval od války minimálně po dvě generace. A současní eurokrati jsou schopni tento systém zničit za jednu pětiletku tím, že jej nechali za úplatek neoliberálně zprivatizovat.

Ekonomický EU-zombík s krizovým řízením

Petr Umlauf

Každá normální země zakáže vývoz obilí, když bude hrozit, že budou hladovět její občané. A co se stane podle nových pravidel EU?

EU byrokracie reaguje na krize zcela iracionálně, ale v modelu úřednické logiky zcela racionálně. Po každé krizi, kterou Brusel nezvládl, posílí své úřednické pravomoci, aby byl lépe vyzbrojen na krizi příští. EU komise jede podle známého hesla ze sovětského politbyra: "Mysleli jsme to co nejlépe, ale dopadlo to jako obvykle." V duchu výše uvedeného pravidla politbyra pak Komise EU reagovala na krizi Covid 19 a podle návrhu Rady Evropské unie připravila pozoruhodný dokument nazvaný Návrh pravidel pro ochranu jednotného trhu v nouzových situacích.


Nájezd pažravých kobylek bude znamenat rozpad EU

Květa Pohlhammer Lauterbachová

Evropská centrální banka obrátila kartu, končí s politikou nízkých úrokových sazeb, ale s nákupem státních dluhopisů neskončila, ba naopak: Pro hodně zadlužené státy je připraven nový program TPI (The Transmission Instrument).

Víc krást se se snad ani nedá. Poté, co Evropská komise přinutila členské státy EU nakoupit za horentní částky vakcíny, které nikoho nechrání, množství techniky k testování nebohých občanů států EU a pochybné testy a přinutila jednotlivé vlády dále se nadměrně kvůli covidové hysterii zadlužit a ještě na chvilku oddálit pád finančního kasina, sledujeme druhou fázi útoku na likvidaci evropských ekonomik prostřednictvím uměle vyvolané energetické krize. Další fáze zadlužování evropských daňových poplatníků má proběhnout ukradením nadměrných zisků od levných výrobců energie, tedy především od našich atomovek do neukojitelného chřtánu Bruselu, jak to 8. září avízovala Ursula von der Leyenová, která se tak přiřadila k Angele Merkelové, Klausi Schwabovi a Annaleně Baerbockové. Jsou to opět "ti Němci“ , kteří píší dějiny Evropy, jejíž civilizace se před našima očima hroutí.


Švejkárna EU, která nás přijde draho

Václav Umlauf

Proxy-válka na Ukrajině se nyní stala proxy-válkou s Ruskem v rámci celé EU. A to v posledku znamená zavedení stranného práva a zrušení demokracie. Podívejte se na oficiální datum, kdy začala ukrajinizace EU.
Josep Borrell z Bruselu oficiálně oznámil, že EU země se stanou zemí přímého válečného konfliktu. NATO už je angažováno v konfliktu na Ukrajině přímo: dodávky zbraní Ukrajincům a jejich výcvik, působení vojenských specialistů na frontě, boj najatých a placených žoldáků, satelitní špionáž a vedení boje, navádění řízené munice atd. Teď jde o to, aby se proxy-válka na Ukrajině stala proxy-válkou s Ruskem v rámci celé EU. A to v posledku znamená zavedení stranného práva a zrušení demokracie. Podívejte se na oficiální datum, kdy začala ukrajinizace EU. Česko, tedy přesněji řečeno Čechistan, vstoupil přímo do války v zastoupení, a tady si toho nikdo ani nevšiml. To je fantastický výkon politické pitomosti a další generace si za nás budou ťukat na čelo.