Loading...
 

Covidem sem, covidem tam

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 08:00 - (123 Návštěv)

Místo zdařilého pěstování nenávisti bych prosazoval fungující řešení, ať už je z Ruska, Číny nebo USA. Nakoupit dostupné fungující vakcíny je povinností.

Jak se dá vykonávat europoslanecký mandát? Dva názorné příklady

Autor: Petr Kužvart - Zveřejněno 06.03.2021 06:00 - (635 Návštěv)

Každopádně europoslanec Ivan David v těch dvou letech od svého zvolení názorně předvedl, jak se dá a jak by se měl vykonávat mandát europoslance – ku prospěchu země poslancova původu i ku prospěchu celé Evropy a skutečných (nikoli těch oficiálně sešvindlovaných) evropských kulturních a politických hodnot, historicky se vyvinuvších, aby byly nyní zpochybňovány a ohrožovány samotnou evropskou integrací.

Český Deep state za korony: Odkopaný Rychetský, zakopaný Kalousek, prohrávající Babiš

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 28.02.2021 16:50 - (2277 Návštěv)

Projděme si kroniku ohlášené smrti korporátního fašismu jednoho muže, která má být nahrazena jeho měkkou a zcela jistě lidumilnou verzí řízenou klikou kolem Deep state. Už nebudeme mít stát jako českou miliardářskou firmu, ale pouze kovidovou kolonii spravovanou jako globální korporátní pobočku.

O bratrství a sociálním přátelství

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 15.02.2021 06:00 - (3977 Návštěv)

Nesdílet naše bohatství s chudými znamená okrádat je a připravovat je o obživu. Bohatství, které vlastníme, není naše, ale jejich.

Déjà vu

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 14.02.2021 06:00 - (3957 Návštěv)

Po více než 40 letech zažívám déjà vu, protože vidím, že to, co nazýváme kapitalismem, je systém, kterému nezáleží na zdařilém průběhu výstavby kapitalismu, ale že "ruka trhu" hrabe poslední zbytků ropy, uhlí a zemního plynu a dřeva, aby je převedla na zlaťáky.

Trumpa vyřídil volební puč, na řadě je Babiš

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 06.02.2021 20:10 - (6197 Návštěv)

Nové kolo korporátního fašismu je zajímavé tím, že musím bránit Babiše proti zpolitizovanému soudci Rychetskému a povykujícímu Deníku Referendum.

Dříve mlékárna, nyní lékárna

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 04.02.2021 20:00 - (5492 Návštěv)

Globální je sdílení poznatků, koordinace výzkumu a slušné mezinárodní dohody. Když teče do bot, je lpění na patentech a utajování výzkumu podporou genocidy.

Recyklace houbami

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 22.01.2021 06:00 - (6111 Návštěv)

Houby jsou velmi levným, účinným a ekologicky nezávadným způsobem, jak pomoci odstranit širokou škálu toxinů z poškozeného prostředí nebo odpadních vod.

K tradici protestního sebeupalování ve střední Evropě

Autor: Petr Kužvart - Zveřejněno 20.01.2021 06:00 - (7138 Návštěv)

Z Palachova činu se stal mýtus, potlačující neprávem povědomost a památku, jež se týkají ostatních případů politicky motivovaných sebeupálení, jichž byla celá řada v Československu, ale jak jsme viděli i v Polsku, navíc i v sovětském Pobaltí, Maďarsku, Rumunsku, NDR i na sovětské Ukrajině.

Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (15. díl)

Autor: Petr Kužvart - Zveřejněno 12.01.2021 06:00 - (8764 Návštěv)

Vztah k reálnému socialismu je dosud velmi živým tématem, podle kterého se mimo jiných diferencují aktuální politické i světonázorové orientace a přístupy.


Klausovi skončila karanténa kvůli koronaviru, léčil se doma
Bývalému prezidentovi Václavu Klausovi v pátek skončila povinná karanténa kvůli jeho nákaze koronavirem. ČTK to dnes oznámil mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka. Kromě vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) se podle něho Klaus léčil doma běžně dostupnými medikamenty. (České noviny)

Rozpočet Pentagonu na rok 2021 ukazuje Rusko a Čínu jako nové cíle amerického impéria
Rozpočet Pentagonu na fiskální rok 2021 naznačuje přesun pozornosti od válek v Iráku a Afghánistánu na typy zbraní, které by mohly být použity ke konfrontaci s jadernými giganty, jako je Rusko a Čína. Na tyto účely je vyčleněno 705 miliard dolarů. Podle Pentagonu usilují USA o pořízení „pokročilejších špičkových zbraňových systémů, které poskytují větší odstup, vyšší letalitu a autonomní zacílení proti hrozbám v blízkém konfliktním prostředí.“ (Mint Press)

Porošenko ozřejmil důvody pro zákaz „Opoziční platformy – Za život“
Ukrajinský exprezident Petro Porošenko oznámil, že pokud se přijmou nové návrhy zákonů, bude možné zakázat politickou stranu „Opoziční platforma – Za život“ (OPZŽ). Odpovídající příspěvek se objevil na Porošenkově twitteru. (Šarij.net via Outsidermedia)

Polemika s polemikou aneb Malé upřesnění
Boj s pandemií se rozložil do několika okruhů, jaké sice covid-19 spojoval svojí přítomností, ale jinak se samotnou podstatou ochrany zdraví měly tyto okruhy jen málo společného. Ohromný cynismus politických a obchodních zájmů začal pohlcovat hledisko zdravotní. A média hlavního proudu se už úplně utrhla ze řetězu. (!argument)

KOVANDA
Některá jména mluví sama za sebe. A člověk se pak ani nediví svérázu, jemuž dávají vzniknout – jako je tomu například u básníka, spisovatele, malíře a sochaře Jaroslava Kovandy ze Zlína. (Kulturní noviny)


Archiv tematických čísel

2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012