Loading...
 

Test na koronavirus a test trpělivosti s manipulacemi

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 02.12.2020 21:21 - (1193 Návštěv)

Otázka je jasná: Jsou spolehlivé testovací kity PCR založené na kritizované studii publikované v Eurosurveillance v lednu 2020? Mají její kritikové z listopadu 2020 pravdu v tom, že tento výzkum byl úplně fiasko a byl zmanipulovaný farmaceutickými společnostmi?

Když chceš mír, buduj mír

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 29.11.2020 15:00 - (1651 Návštěv)

Honduras v říjnu letošního roku ratifikoval mezinárodní smlouvu o úplném zákazu jaderných zbraní (TPNW]) a stal se tak padesátým členem Smlouvy. Na textu smlouvy spolupracovalo a text odsouhlasilo 122 států. Smlouva vejde v platnost 22. 1. 2021.

Cenzurovaná planeta: závěry univerzitní studie

Autor: R. Sundara Raman et al. - Zveřejněno 27.11.2020 18:44 - (2413 Návštěv)

Analyzujeme 20 měsíců měřených hodnot dálkově vykonávané cenzury internetu podle údajů shromážděných v 220 zemích. Studie potvrdila zvýšení cenzury ve více než 100 zemích. Výzkum umožní výzkumným pracovníkům průběžně sledovat nasazení rušiček na webové síti, sledovat změny v politickém zadání ohledně cenzurovaných zemí a lépe pochopit cíle rušení.

Labutí píseň Tichého oceánu

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 20.11.2020 15:00 - (4140 Návštěv)

Nebylo možno předvídat, že problém úniku radioaktivity se nepodaří vyřešit ani po deseti letech a plán na likvidaci zbytku palivových tyčí je na dalších deset let. Tedy nejméně dalších 10 let neustálé možnosti masivního nukleárního výbuchu a pokusů čistit radioaktivní vodu. Tento rok ohlásilo TEPCO a japonská vláda, že vypustí do Tichého oceánu milion tun radioaktivní vody z nádrží.

Prezidentské volby v USA - tragikomedie pokračuje

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 17.11.2020 22:00 - (4896 Návštěv)

Soudobá demokracie Západu funguje tak, že lidé z pozadí korumpují herce v popředí, kterým se bůhvíproč říká „politici“. Skutečnými vládci jsou tak nevolené korporace, mafie, mnohé mocné rodinné klany, případně náboženské organizace, které ostatně často fungují na podobné bázi. V popředí káží charismatické osobnosti, v pozadí se sčítá mamon a vliv.

Proč vyhrálo Rusko v Karabachu

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 15.11.2020 20:00 - (6802 Návštěv)

Sledujte zelenou linku silnice E 99 a vidíte trasu budoucího ropovodu a plynovodu do Evropy. A o tom je studená válka Západu s Ruskem, která se nyní vedla v Karabachu. Nejprve stavíte zbytečné ropovody, aby obešly Rusko, pak stavíte zbytečné ropovody a plynovody, aby obešly proamerické loutkové režimy v bývalém Sojuzu.

Kuba odolala

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 09.11.2020 06:00 - (5169 Návštěv)

V době, kdy tzv. vyspělé kapitalistické státy těžce zápasí s virem, vyslala Kuba 593 zdravotnických pracovníků do 14 zemí na pomoc v jejich bitvách proti pandemii. Tito zdravotničtí pracovníci patří k pohotovostnímu lékařskému kontingentu Henryho Reeva pojmenovaného po generálovi narozeném v USA, který bojoval v 19. století v první kubánské osvobozenecké válce za nezávislost.

Bolívie: konec noční můry

Autor: Jana Jetmarová - Zveřejněno 08.11.2020 10:54 - (5065 Návštěv)

Prozatímní vláda si vytvořila poměrně velký manévrovací prostor a vládla téměř rok. Za tuto dobu se jí podařilo zemi ekonomicky zruinovat a přesvědčit mnoho zarytých odpůrců Moralese o tom, že přes jeho nepochybné osobní defekty byla čtrnáctiletá vláda MAS to nejlepší, co mohlo většinu indiánských obyvatel Bolívie potkat.

Levice a čekání na Kašpárka

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 07.11.2020 19:25 - (4344 Návštěv)

O žádné bratrství, solidaritu či dokonce pravdu a lásku v dnešním pojetí „levice vs. pravice“ opravdu nejde.Brusel ústy Jourové vypustil na světlo nový plán. Takto se bude bránit demokracie v celé EU
Místopředsedkyně Evropské komise (EK) Věra Jourová ve čtvrtek představila Evropský akční plán pro demokracii. Evropská komise bude jeho prostřednictvím účinněji postihovat záměrné šíření dezinformací či má zamezit „manipulativním“ příspěvkům. Plán má prý za cíl „vybudovat odolnější demokracie v celé EU“ a Evropská komise chce jeho prostřednictvím „vybudovat lepší budoucnost“ a „čelit výzvám digitálního věku“. „Ministerstvo pravdy“ podle Jourové nevznikne. (Parlamentní listy)

OSN: Syrské Golany jsou okupovány. Izraelská nařízení jsou neplatná
Valné shromáždění OSN 3. 12. znovu potvrdilo svou podporu svrchovanosti Sýrie nad okupovanými Golany a považuje všechna opatření přijatá izraelskou okupací v tomto ohledu za neplatná. Podle syrské agentury Sana hlasovalo 88 států pro návrh rezoluce potvrzující toto právo předložené Sýrií, zatímco 8 států a Izrael byly proti a 62 států se zdrželo hlasování. Rezoluce vyzývá Izrael, aby se stáhl z celých Golan k linii dané 4. června 1967 a aby respektoval rezoluce týkající se Golan, zejména č. 497 z roku 1981. Považuje izraelské rozhodnutí uložit své zákony v okupovaných Golanech jako „neplatné a bez mezinárodněprávních účinků“. (Al Manar)

Zásah NAKA v ústredí Penty. Prestáva byť Haščák nedotknuteľný?
Ak dosiaľ platili v slovenskej justícii a politike nejaké konštanty, tak to okrem iného bola generálna beztrestnosť Jaroslava Haščáka. Skupina Penta, ktorej je jej, aspoň na Slovensku, najviditeľnejším a najznámejším partnerom, síce vznikla v divokých deväťdesiatych rokoch za Vladimíra Mečiara, ale prvú ligu začala hrať až za Dzurindových vlád. (Sputnik)

Poľsko a Maďarsko trvajú na vetovaní rozpočtu EÚ
Poľská a maďarská vláda blokujú rozhodnutie EÚ prerozdeliť medzi členské štáty celkovú sumu zhruba 1,8 bilióna eur. (Teraz.sk)

Ľuboš Blaha: Dnes skončil "liberálny kapitalizmus" v putách
V redakcii SME sa všetkým prítomným novinárom od strachu tak roztriasli ruky, že slovo "korupcia" napísali ako "korupica". Práve si to čítam. Vám poviem - toto vyzerá na riadnu "korupicu". A myslím, že sa trasú kolienká nielen redakcii SME, ale aj redakcii oboch Plusiek, ktoré tiež vlastní Penta. Len si to predstavte. Kto ich teraz bude platiť, keď šéfa majú vo väzbe? A čo keď na nich nabonzuje, ako ich politicky zneužíval na útoky proti Smeru? (Vaše Věc)


Archiv tematických čísel

2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012