Loading...
 

O bratrství a sociálním přátelství

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 15.02.2021 06:00 - (3099 Návštěv)

Nesdílet naše bohatství s chudými znamená okrádat je a připravovat je o obživu. Bohatství, které vlastníme, není naše, ale jejich.

Déjà vu

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 14.02.2021 06:00 - (3246 Návštěv)

Po více než 40 letech zažívám déjà vu, protože vidím, že to, co nazýváme kapitalismem, je systém, kterému nezáleží na zdařilém průběhu výstavby kapitalismu, ale že "ruka trhu" hrabe poslední zbytků ropy, uhlí a zemního plynu a dřeva, aby je převedla na zlaťáky.

Trumpa vyřídil volební puč, na řadě je Babiš

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 06.02.2021 20:10 - (5429 Návštěv)

Nové kolo korporátního fašismu je zajímavé tím, že musím bránit Babiše proti zpolitizovanému soudci Rychetskému a povykujícímu Deníku Referendum.

Dříve mlékárna, nyní lékárna

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 04.02.2021 20:00 - (4938 Návštěv)

Globální je sdílení poznatků, koordinace výzkumu a slušné mezinárodní dohody. Když teče do bot, je lpění na patentech a utajování výzkumu podporou genocidy.

Recyklace houbami

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 22.01.2021 06:00 - (5701 Návštěv)

Houby jsou velmi levným, účinným a ekologicky nezávadným způsobem, jak pomoci odstranit širokou škálu toxinů z poškozeného prostředí nebo odpadních vod.

K tradici protestního sebeupalování ve střední Evropě

Autor: Petr Kužvart - Zveřejněno 20.01.2021 06:00 - (6630 Návštěv)

Z Palachova činu se stal mýtus, potlačující neprávem povědomost a památku, jež se týkají ostatních případů politicky motivovaných sebeupálení, jichž byla celá řada v Československu, ale jak jsme viděli i v Polsku, navíc i v sovětském Pobaltí, Maďarsku, Rumunsku, NDR i na sovětské Ukrajině.

Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (15. díl)

Autor: Petr Kužvart - Zveřejněno 12.01.2021 06:00 - (8274 Návštěv)

Vztah k reálnému socialismu je dosud velmi živým tématem, podle kterého se mimo jiných diferencují aktuální politické i světonázorové orientace a přístupy.

Recyklace na baterky? Jak kde

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 06.01.2021 18:00 - (5858 Návštěv)

Jak recyklovat hory použitých baterií z elektrických vozidel, která jsou za svým vrcholem výkonnosti?Nedotknutelný saúdský princ. Vraždu Chášakdžího nařídil, USA ho nepotrestají
Saúdskoarabský korunní princ Muhammad bin Salmán stál sice podle zprávy americké CIA za vraždou novináře Džamála Chášakdžího, americké sankce se ale týkají jen jejích vykonavatelů. (Seznam Zprávy)

Lidem v karanténě nemocenská nahradí celý plat, firmy budou povinně testovat
Všichni, kteří musejí zůstat doma v karanténě nebo v izolaci kvůli covid-19 či jinému infekčnímu onemocnění by podle vlády měli mít nárok na stoprocentní nemocenskou. Návrh ministryně práce a sociální věcí Jany Maláčové schválila vláda. Opatření má platit v březnu a dubnu. Už zítra to bude schvalovat Sněmovna. Vláda schválila i povinné testování ve firmách. (iDnes)

Systém FEDu cez ktorý denne pretekajú bilióny bol narušený
Systém Federálneho rezervného systému v stredu utrpel rozsiahle prerušenie viacerých platobných služieb vrátane podsystému, na ktorý sa spoliehajú banky a podniky, vďaka ktorému cez finančný systém pretečú bilióny dolárov. (Wall Street Journal via Finančný trh.com)

Francúzskeho exprezidenta Sarkozyho odsúdili za korupciu na rok väzenia
Exprezidenta odsúdili pre obvinenia z korupcie a zvýhodňovania na základe údajného pokusu o podplatenie so zámerom získať tajné informácie o vyšetrovaní financovania predvolebnej kampane. (Aktuality.sk)

Podvod s covidem slouží nedeklarované agendě
Pro opatření, sloužící k řešení údajné pandemie covidu-19, neexistuje žádný vědecký základ. Mezi odborníky, podporujícími tato opatření, jsou do značné míry lidé, kteří mají finanční vazby na farmaceutické korporace. Byrokraté z oblasti veřejného zdraví, jako je Fauci z Národního institutu zdraví, jsou také propojeni s farmaceutickými korporacemi. Lékaři dostávají pokyny od oficiálně schválených orgánů, tj. Národní institut zdraví, Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí, Světová zdravotnická organizace, což jsou všechno organizace, zkompromitované střetem zájmů. Ve shodě s těmito zkompromitovanými institucemi byla stanovena ochrana zákonné odpovědnosti, což je v rozporu s doporučeními nezávislých expertů. (Global Research via Zvědavec)


Archiv tematických čísel

2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012