Loading...
 

Jan Keller o fatální krizi EU

Stanislav Blaha     04:00

I když z toho nejsem osobně nijak nadšen, Evropská unie se chová přesně jako instituce, které jsou ohroženy fatální krizí. Jednou z reakcí pravidelně bývá neschopnost soustředit se na řešení skutečných problémů a vyžívat se ve zbytečnostech.

Apartheid v Izraeli

Pavel Letko     04.12.2016 04:00

Všichni bychom měli odmítnout lokajský nedůstojný přístup naší vlády k současnému Státu Izrael a důsledně vyžadovat rovná práva pro všechny.

Evropa na cestě od blahobytu do náruče Nového světového řádu

Květa Pohlhammer Lauterbachová     30.11.2016 22:23

Po celé Evropě nastoupí tzv. „konzervativní pravicoví populisté“, jak jim říká korporátní tisk. Ti budou být moci obviněni za všechno zlé, co přijde, od skutečných fašistů usilujících o jeden světový řád v duchu Orwella.

Vojenská ofenzíva Asadovy koalice, strategické a mediální vítězství Rusů

Václav Umlauf     25.11.2016 22:50

Příměří podepisují hlavně kmenové jednotky, které bojovaly proti Asadovi. V současné době přistoupilo na příměří a na odzbrojení vyjednávané pod hlavičkou Ruska celkem 929 vesnic a měst, kde byli islámští ozbrojenci. To znamená, že se desetitisíce uprchlíků nyní mohou vrátit domů.

Chvilka rozjímání nad 17. listopadem

-mv-     22.11.2016 11:45

Ocitáme se na sklonku roku 2016, je po 17. listopadu. Co nám z něho zůstalo, co jsme si odnesli, co ztratili a měli bychom si víc vážit své svobody?

Banánová revoluce?

Pavel Letko     20.11.2016 13:40

Komunisté odevzdali svou totalitní moc bez výstřelu, alespoň u nás v Československu, a to i díky diktátu Moskvy. Sametovou revoluci spustil i řídil především Kreml a jeho tajné služby. To je jasné každému, kdo nemá vymytý mozek.

Slavnostní schůzka vládních bretšnajdrů 17. listopadu 2016

Václav Umlauf     17.11.2016 22:35

Celý miliardový koráb TV najel před zraky udiveného národa na mělčinu a kapitán z lodního můstku vesele hlásil, že Hillary pořád vítězně pluje. Taková situace se už nesmí opakovat. Pevně doufám, že agent Novák nám pomůže vnést do našeho ministerského týmu správného bojového ducha.

Kam s penězi pro armádu

Ivo Krieshofer     14.11.2016 21:08

Jde o to, aby obranyschopnost nebyla jen v rukou třiceti tisíc placených ozbrojenců, ale každého občana. To je však otázka výsostně politická, protože řadový občan se především ptá, proč by měl platit a nasazovat život za stát, v němž už mu skoro nic nepatří a jehož vládní politika je podřízena cizím zájmům.


Jsme ve válce
Ať se to komu líbí, či ne, Štětina má pravdu. Jsme ve válce. Proti své vůli a mimo jiné i jeho osobním přičiněním jsme se do ní dostali. (Nová republika)

Sněmovna kývla na novelu o národních parcích. To jsem opravdu nečekal, děkoval Brabec
V národních parcích na Šumavě, v Krkonoších, v Českém Švýcarsku a v Podyjí se mají změnit pravidla. Některá doposud nepřístupná místa by se měla otevřít turistům. Zároveň má být na polovině území národních parků zachována divoká příroda. (Novinky)

Perličky z tisku za listopad 2016
Nic nesmrdí, všechno je voňavoučké. Jede se v pohodičce už několik desetiletí ultraprasácká schachtiánská válečná a exekuční mafiánsko-oligarchická ekonomika, humanitární bombardovačka a lidskoprávní drancovačka a zásadní spor se vede o to, jestli ten fašismus má být s lidskou tváří nebo ho tou lidskou tváří nevylepšovat a nechat ho tak jak je, jestli se mají na bomby a exekuční příkazy malovat srdíčka nebo ne a jestli mají na masových hrobech tancovat homosexuálové nebo ne. Na tom elita národa oduševněle rajtuje už 25 let. (Outsidermedia)

Američané u nás možná budou ze vzduchu sledovat telefony, internet a dělat snímky. Budou nás chránit, jsme v NATO, dodává Stropnický
Nad Českem budou od nového roku létat největší americké špionážní drony Global Hawk. Na konci října k tomu dle deníku Právo dala souhlas česká vláda. (Parlamentní listy)

Záchranáři v Ostravě zasahovali v ochranných oblecích. Vezli vážně nakažené dítě
Podle mluvčí Vítkovické nemocnice Radky Miloševské je u dítěte podezření na plicní formu tuberkulózy. „Diagnóza zatím není potvrzena, musí se udělat testy. Proto byl převezen na specializované pracoviště do Brna. Výsledky budou během několika týdnů,“ upřesnila mluvčí nemocnice. (Novinky)

Během nepokojů na Majdanu zemřelo 23 příslušníků ozbrojených sil
Až do současnosti nikdo z nějakých neznámých důvodů neřekl, že od listopadu 2013 do února 2014 zemřelo 23 příslušníků ozbrojených sil, nikdo neřekl, že jich 932 bylo zraněno a že to nebyly škrábance a oděrky, ale vážná poranění. 257 jich mělo těžká zranění a 158 utrpělo střelné rány", upozornil bývalý velitel těchto jednotek Šuljak. (The Russophile)

Sněmovna reprezentatů USA vydává zákon zakazující pravdu
Americká sněmovna reprezentantů se natolik cítí být ohrožena pravdou, že vydává zákon o jejím zákazu. Nu a jelikož tuto pravdu vyslovují tzv. „ruští agenti“ šířící „falešné zprávy“, tato jediná pravda se v USA zakazuje. (Outsidermedia)

Alternativní média vracejí úder mainstreamovému tisku za prezentaci černé listiny zpravodajských stránek
List Washington Post minulý týden poskytl prostor pro tvrzení stínové, anonymní organizace, která osočuje tucty webů alternativních médií v USA, kritických k současnému směřování politiky establishmentu, že jsou „rutinními šiřiteli ruské propagandy“... Skutečným zdrojem „falešných zpráv“ jsou mainstreamová média...(Activist Post via NWOO)

Hollande oficiálně odmítl podruhé kandidovat
Současný francouzský prezident Francois Hollande oznámil, že nebude bojovat o funkci hlavy státu po skončení prvního funkčního období... Na jaře tohoto roku jeho popularita klesla na 14 %. (RBC.ru)

Naladění na vojenskou notu: S čím se Lukašenko vrátil z Moskvy?
Na setkání Aleksandera Lukašenka a Vladimira Putina během oslav sedmdesátin patriarchy Kirila mnozí v Minsku významně sázeli. Vleklý plynový konflikt, problém dodávek ropy, financování běloruské ekonomiky a řadu dalších otázek již nelze řešit jinak, než na úrovni hlav států. Nicméně vytrvalé mlčení ohledně programu setkání jak oficiálního Minsku, tak Kremlu přimělo většinu analytiků poznamenat, že rozhovory sotva skončily úspěchem, obzvláště pro běloruskou stranu. (EurAsia Daily via Zvědavec)

Rusko hledá přátele a stojí o spolupráci s USA, řekl Putin
Vzhledem k problémům, s nimiž se ruská ekonomika potýká, očekává letos Putin pokles HDP o 0,6 procenta. Loni zaznamenala ruská ekonomika propad o 3,7 procenta, nejvíce od globální finanční krize z roku 2009. (Novinky)

Allen Dulles — Rootin' Tootin' Putin (feat. Donald Trump)
V hlavní roli dva machos. (Allen Dulles via YouTube)

Dopis příteli: O válkách, podruzích a přidruženostech
Milý Jiří, vy byste o tom mohl vědět, nebyl vydán nějaký zákaz stran užívání normálního rozkazovacího způsobu množného čísla v 1. osobě? Příklad: pišme, věřme, podívejme se… Je povinnost užívat ten rozk. zp. s "předsypem" onoho "pojďme", jak neustále odevšad slyším? Jako třeba včera z fotbalového přenosu: "pojďme věřit", anebo ještě hůř: "pojďme pohledem na trávník"…? (Kulturní noviny)

Jacques Prévert: Návrat do rodného kraje
Dřív však, než dal vale světu / dva tucty lívanců sněd / a vykouřil cigaretu… (Kulturní noviny)

Poezie: Ivan Blatný
Brno na přelomu léta a podzimu: ideální čas pro báseň Ivana Blatného ze sbírky Melancholické procházky. (Kulturní noviny)

Laudatio na muzikanta od Pánaboha
Pár slov o vynikajícím muzikantovi a ryzím člověku u jedné slavnostní příležitosti. (Kulturní noviny)

Ondřej Suchý: „Zatímco u mě převládá skepse, můj sourozenec hýří optimismem“
Rozhovor redaktora Kulturních novin s čerstvě jedenasedmdesátiletým dokumentaristou, spisovatelem, textařem, hudebníkem, autorem kreslených anekdot a bratrem svého bratra Jiřího. (Kulturní noviny)

Obyvatelé Neuperlachu (Mnichov) dokončili stavbu zdi proti uprchlíkům
Celkem 4 m vysoká zeď dělí obyvatele Neuperlachu v Mnichově od zdejších uprchlických přistěhovalců. Ti nemají práci, ani jiné rozumné zaměstnání. Hlukem a nočním řáděním obtěžují zdejší občany. (TRT World)

Amnesty konečně zaplatila úřední nájem a může zůstat v Moskvě
Ruská pobočka Amnesty International přestala moskevské radnici platit za pronájem místností v roce 2015 a dlužila radnici nájem 460 tis. rublů. Místnosti byly zapečetěny a nyní po zaplacení nájmu se AI vrací zpět. (RT News)

Všechno nejlepší k 17. listopadu!
Pozdrav od přátel ze Slovenska. (Outsidermedia)

TrueCrypt skončil kvůli NSA, která vyhrožovala vývojářům
Snowden projekt TrueCrypt podpořil, čímž mu zpečetil jeho osud. (Zvědavec)

O poslední cestě v zemi magického realismu
Ve vývěsní skříni oznamující úmrtí takřka nespatříte to, co je v Čechách zcela běžné: „Rozloučení na přání nebožtíka proběhlo bez obřadu“, nebo „Se zesnulým jsme se rozloučili v úzkém kruhu rodiny v krematoriu“. Zde se s tělem a s duší přijde rozloučit celé město. Nevynechá snad jediná rodina. A nejen to, v době, kdy se čeká na pohřeb, chodí do domu zemřelého celá ulice, v níž bydlel, desítky lidí se modlí otčenáš a Zdrávas Maria u jeho těla a prosí Hospodina, aby jej přijal do svého království. Smrt se zde nebere jako něco konečného, ale jako vstup do lepšího světa. (Kulturní noviny)

Intelektuál, a přesto idiot (k reakcím nejen na US volby)
IPI se – historicky – mýlí v otázkách stalinismu, maoismu, geneticky modifikovaných organismů, Iráku, Libye, Sýrie, lobotomie, městského plánování, nízkouhlohydrátových diet, přístrojů v posilovně, behaviorismu, transnasycených tuků, freudiánství, teorii portfolia, lineární regrese, gaussiniánství, saláfismu, dynamického stochastického modelu všeobecné rovnováhy, bytových projektů, sobeckého genu, Bernem Madoffovi (před zatčením) a hodnot p-value. Přesto je ale přesvědčený, že jeho aktuální názor je správný. (Medium.com via Literární noviny)

Rozsáhlý výpadek německého Telekomu
Německý Telekom měl v pondělí 28.11. rozsáhlý výpadek internetových služeb. Celkem 900.000 zákazníků ze 20 miliónů se nemohlo připojit na web přes pevnou linku. Podnik ohlásil podezření na hackerský útok, ale nezveřejnil žádné podrobnosti. (Deutsche Wirtschats Nachrichten)

Hackeři ovládli počítače městské dopravy v San Franciscu, cestující jezdili zadarmo
Masivní páteční útok ransomware postihl počítače zajišťující informace a prodej jízdného v San Franciscu. Více než dva tisíce počítačů v systému SFMTA (obdoba našeho MHD) zobrazovalo jen hlášení: "You Hacked, ALL Data Encrypted. Contact For Key(cryptom27@yandex.com)ID:681 ,Enter." (Živě.cz)

Hackerský útok na sociální sítě: ne Rusové, ale vzteklý klient
Masové internetové útoky na sítě Twitter, Paypal, Netflix und Spotify provedené 21. října 2016 byly připsány Rusům. Firma Level 3 Communications a její mluvčí Dale Drew sdělil, že útoky provedl navztekaný návštěvník těchto sítí pomocí Sony Playstation. Hromadným útokem tyto sítě složil. Citovaná firma byla schopna zrekonstruovat celý útok. (dwn.de)

Budete žasnúť, čo všetko bolo celú dobu verejne pred naším nosom a my sme to nevideli
Je možné, že všetky vyššie popísané zdravotné problémy spôsobené chemtrailami sú v súčasnosti len vedľajší účinok bezohľadnosti a arogancie globálnych elít v ich honbe za udržaním ziskov z ropného biznisu. Ale nedá sa vylúčiť, že tento práškovací program môže byť v budúcnosti obohatený o šírenie toxických, neurotoxických alebo mikrobiálnych látok. (Quintus Sertorius)

Mobil IPhone ilegálně skladuje metadata všech hovorů
Ruská antivirová firma Elcomsoft zjistila, že mobil Apple po aktivaci iCloudu automaticky nahrává bez vědomí uživatele metadata o jeho hovorech na server Apple pro eventuální použití FBI a CIA. Je to třeba pro fízlování, pokud se uživatel nenachází v USA. (The Intercept)

Jak zfalšovat výsledky US-hlasovací mašiny (on-line)
Výzkumníci firmy Cylance na tomto videu ukázali, jak lze hacknout americkou volební mašinu Sequoia AVC Edge Mk1 pomocí kreditní karty za 30 dolarů. Tyto stroje se používají v mnohých US-státech i pro současné prezidentské volby. Je možné přeprogramovat hlasy i jména kandidátů. (Cylance via YouTube)Na Titaniku hraje kapela, Cameron proti své vůli musel spustit záchranný člun, a Brexit je tady. Britové asi měli z Evropanů nejméně důvodů ke stížnostem na "totalitní EU". Ale měli jako jediná země v této době možnost hlasovat v referendu o odchodu. Takovou chybu již politické elity asi nedopustí. Hlavně ne v těch zemích, které začaly nahlas mluvit o podobném referendu: Francie, Řecko, Německo, Itálie. V novém klubu bude za chvíli více zájemců, než ve starém spolku. Ten se stal rigidním, prolobovaným a elitářským souručenstvím jednoho procenta, které zrazuje zájmy evropských občanů, jak na běžícím pásu.


Jan Keller: Další referenda jsou nepřijatelná, z meteorologických důvodů

Za e-republiku jsme položili sedm otázek týkajících se Brexitu poslanci Evropského parlamentu Janu Kellerovi.

Jak velké bylo zklamání, které způsobil britský lid svým a evropským elitám? Nezklamal tím tak trochu jejich důvěru?
Něco se prostě v kampani podcenilo. První hodnocení ukazují, že zaostalí a nevzdělaní Britové šli v dešti dát hlas za vystoupení z EU, zatímco ti chytří a vzdělaní seděli doma, protože dobře věděli, že by se mohli cestou nachladit. Opět se tím potvrzuje, že EU - tak jak je dosud koncipována - je vyloženě projektem pro hezké počasí.

Co si s tím britské a evropské elity podle Tvého názoru počnou?
Řešení je jednoduché. Protože víme, že v důsledku klimatických změn jsou extrémní výkyvy počasí stále častější, je jasné, že další referenda jsou nepřijatelná. Není to z nějaké politické nevůle, má to důvody meteorologické.
OccupyMoneyReklama