Loading...
 
Tisk


Pan Pehe a jeho uprchlíci

Pavel Letko 12:36

Vyzývám podporovatele zbrojení a válek, producenty barevných revolucí, vývozce demokracie na bombách a tancích. Vy osobně máte odpovědnost za uprchlickou kalamitu! Pane Pehe, to platí i pro vás!

Mráz přichází z Kyjeva

Stanislav Blaha 12:13

Ve vězení už sedí více než 750 lidí, za "shromažďování otevřených informací o vojenských základnách" můžete jít sedět na 9 let, za "projevy namířené proti mobilizaci" je možno dostat dokonce let dvanáct. EU mlčí.

Skandální obžaloba Michala Kesudise

Pavel Letko 23.05.2015 09:55

Je-li schvalování atentátu na síti Facebook trestným činem, proč jím není jednání České vlády? Proč nevydá hrdinný žalobce České republiky zatykač na ministerského předsedu Izraele?

Trapné konce politických zbabělců

Václav Umlauf 22.05.2015 12:19

Takto vypadá aktuální lhaní zbabělců, kteří před deseti lety neměli odvahu vystoupit a říci, že jejich vláda lže jménem zpravodajských služeb.

Neviditelní čeští lobbisté

Václav Umlauf 20.05.2015 17:42

Pokud jednou budeme zataženi do lokálních válečných konfliktů či do ekonomického krachu, všichni budou chtít vědět, kdo nás do toho dostal. V čím zájmu jednal, koho z poslanců a vládních činitelů ovlivňoval, a proč.

Kousnout do kyselého Apple

red 18.05.2015 10:36

Finišování výroby iPhone 6 stálo dělníky v roce 2014 práci 15 hodin denně v kuse, po dobu po dobu 10 týdnů, bez jediného dne volna. To je faktická cena za tyto mobily.
Stránka: 1/373Fast NextLast Page
12339373

Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.
Dobře jim tak, napsal komunista o smrti českých vojáků v Afghánistánu. Jde před soud
Zarážejícím případem schvalování úmrtí pěti českých vojáků, kteří se loni stali oběťmi sebevražedného útočníka v Afghánistánu, se zabývá česká justice. (Novinky) Pozn. edit.: Vracíme se do dob, kdy sice byla zákonem zaručena svoboda projevu, ale nikoliv svoboda po projevu?

Bojujme za očistenie histórie – Pohotovostné oddiely Hlinkovej Gardy musia byť Hrdinami Slovenska
Je jasné, že na úspechy členov ukrajinských organizácií OUN (b) a UPA Slovensko nemá šancu so svojimi 4 tisíckami presných zásahov dosiahnuť – ale Babij Jar (100-150 tisíc mŕtvych) a Volyň (50-100tisíc mŕtvych) budú pre nás svetlým príkladom, že keď sa chce, národná práca ide od ruky. (Medzičas)

Fiala: Jsou-li peníze krví ekonomiky, čeká nás chorobná bledost
Pocítíme plný dopad toho, že jsme připustili šílenou financializaci hospodářství, kdy práce je bezcenná a všechno záleží jen na tom, zda finanční trhy prožívají radostná očekávání, nebo naopak zklamání. (První zprávy)

Petránek: V Rusku se nekrade víc než v Česku. Zato na Ukrajině
"Možná tlačím na pilu z jiné strany, než jste svědky z programů České televize a z rádia," přiznal rozhlasový zpravodaj během přednášky, na kterou navázala diskuse se čtenáři. (První zprávy)

U maturitních testů propadlo necelých šestnáct procent studentů. Jidáš problém nedělal.
Nejlépe dopadla tradičně gymnázia, nejhůře naopak nástavbové obory, kde neuspěl téměř každý druhý. Z předmětů studenty již tradičně nejvíce potrápila matematika, kterou jich nezvládlo téměř 24 procent. Celkem maturitu letos skládalo přes 82 tisíc studentů. (iDnes)

Ukrajinská SBU údajně umučila charkovského aktivistu Viktora Topčajeva
Aktivisté "Anti-Majdanu" nyní oficiálně potvrdili, co se tušilo. Viktor Topčajev (1961) po zatčení a 4 denním vyslýchání tajnou policií kyjevské junty (SBU) v Charkově oficiálně zemřel dne 26. 11. 2014 na "následky zápalu plic". Z nyní získaného úmrtního listu je ale zřejmé, že zemřel po těžkém mučení na mnohočetná vnitřní zranění. R.I.P. (glagol.su)

To je soda! Ukrajina odmítla zaručit lidská práva v Donbasu!
Ukrajina tak udělala další krok k „evropským hodnotám“. Nejvyšší rada dnes přijala prohlášení o odstoupení od Kyjeva od několika mezinárodních závazků na ochranu lidských práv, a to v Donbasu. (Pražské novinky)

Proti izraelskému rasizmu protestovali stovky etiópskych židov
Etiópski židia vyšli do ulíc Tel Avivu, aby odsúdili rasovú diskrimináciu menšinovej skupiny. ...Voči segregácii protestuje aj vládna opozícia. Tá vyzvala stranu Likud a premiéra Benjamína Netanjahua, aby v Izraeli ukončil systematickú segregáciu v spoločnosti. (Hlavné správy)

Známe slová, známe výzvy, šablóny sa nemenia - Skopje v porovnaní s Kyjevom
Udalostiam v Skopje prechádzali udalosti v Kumanove a vystúpenia opozície 6. mája. (Jetoinak)

Národní garda Ukrajiny obklíčila část polygonu, kde se vzbouřili mobilizovaní vojáci
18. května to oznámila NTV. Uvádí se, že velení Ozbrojených sil Ukrajiny se začalo zabývat incidentem na Javorovském cvičišti a poslalo na místo své zástupce. (Nová republika)

Mongolsko posměšně odpovědělo na požadavek Ukrajiny o zaplacení kompenzací za invazi chána Batu
Vedení Ukrajiny nepřestává bavit světové společenství. Věrchovna Rada přijala usnesení "O genocidě ukrajinského lidu ve 13. století zločinným režimem Mongolského impéria" a poslala mongolským úřadům oficiální požadavek na výplatu kompenzace za zničení Kyjeva vojsky chána Batu. Odpověď mongolské strany byla naprosto ponižující. (AIS)

Milan Kohout: Manifest uměleckého kladiva
Dnešní angažované umění je v existenční a z ní plynoucí existenciální krizi a skomírá na hadičkách anesteziologicko-resuscitačního oddělení, umístěného v nákupním středisku daleko od centra lidských srdcí. (Obrys-Kmen)

August Scholtis: Autobiografické grotesky
Autobiografické fejetony znovuobjeveného německého spisovatele, jež jsou určitým svědectvím o stavu německé společnosti zejména v poválečné době. (Kulturní noviny)

Filosofický sendvič
Klíma, Mao, Oskar. To jsou tři krycí jména, pod nimiž ve spisech StB vystupoval agent Zbyněk Fišer, známý jako Egon Bondy. Z archivních materiálů je evidentní, že jeho spolupráce s tajnou policií nevzešla z mravní slabosti, ale z ideové síly a z přesvědčení. (Advojka.cz)

Reportáž z oslav Dne nezávislosti DLR (11.5.2014) na německé ZDF
Veřejnoprávní kanál ZDF vysílal přímou reportáž z oslav Dne nezávislosti DLR. Obyvatelé Doněcké republiky 11.5. slavili první výročí své svobody. (ZDF via LiveLeaks)

Karikaturista o porážce Obamy ohledně utajení TPP
Karikaturista Mark Fiore ve své sérii animací přesně vystihl v čísle Obama Trades Transparency podstatu hrátek Obamy ohledně TPP. První kolo prezident podporující korporátky sice prohrál, ale boj pokračuje.

Počteníčko: U Dvou dromedárů
Dojmy cestovatelky Ludmily Uličné z návštěvy alžírského In Salahu v roce 1979, ještě před občanskou válkou. (Kulturní noviny)

Vo Veľkej Británii svetlo svetla uvideli a dostali sa do obehu známky na počesť hrdinov... Doneckej povstaleckej armády Giviho a Motoroly
„Britská Kráľovská pošta má špeciálnu službu, ktorá umožňuje vytvoriť vlastný dizajn poštovej známky. Prednedávnom využil som túto službu našej pošty a vytvorili sme a pustili do obehu dve špeciálne známky na počesť hrdinov Nonoruska a povstaleckej armády Giviho a Motorolu. Záujem o tieto známky je obrovský a preto onedlho vytlačíme aj dodatočný náklad týchto známok,“ uviedol Graham Phillips. (Názor občana)

24 "farebných revolúcií" za 25 rokov!
Infografika od G. Sharpa. Od mítingov až po vojny... (Jetoinak)

Video ukazuje deforestaci planety
Podívejte se na záběry satelitů za posledních 15 let z různých částí věta. Rychlé tempo ubývání zalesněných ploch je graficky vyznačeno červeně. (Climete Desk via YouTube)

Mezinárodní grémium vědců varuje OSN před následky záření z mobilů
Vědci ze 39 zemí a celkem 2.000 vědeckých publikačních skupin žádají Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) o přísnou regulaci mobilů, zejména pro děti. Škodí jim jak obrazovka, tak elektromagnetický smog. Viz přiložené video pro rodiče. (Electromagnetic Health via Vimeo)

Ukrajinská mírová aktivistka V. Šilová o vraždě novináře O. Buziny
Viktoria Šilová nemá nejmenší pochybnosti o tom, kdo zavraždil novináře Olese Buzinu. Ukrajinské KGB jej už oficiálně označilo na "ukrajinofoba" a jeho knihy jsou na Ukrajině zakázány. (Antivojna via YouTube)

Alarmující zpráva: Polovinu předškoláků ohrožuje toxický kov
Státní zdravotní ústav varuje, že se u českých dětí našly vysoké hodnoty kadmia. Jed se do těla dostává buďto s cigaretovým dýmem, nebo jídlem. Způsobuje chudokrevnost, řídnutí kostí či rakovinu. (Aktuálně)

K čemu vlastně máme ekonomii?
Politická ekonomie se u nás po roce 1989 stala – jako cokoli jiného, co souvisí s Marxem – absolutním tabu. Bez ní se ale v současné ekonomice (i ekonomii) prostě nelze zorientovat. (A2larm)

Muži potřebují pozitivní diskriminaci, tvrdí slavný psycholog Zimbardo
Jsme v krizi, tvrdí světově známý psycholog Philip Zimbardo. Zatímco dívky jsou v životě stále úspěšnější, chlapci se podle něj o nic nesnaží, nemají o nic zájem, krachují v reálném životě a utíkají do kyberprostoru k pornu a hrám. Potřebují pomoc, říká autor proslulého stanfordského vězeňského experimentu. (iDnes)

Čína nepůjde cestou kvantitativního uvolňování
Čína se nepřipojí k západním zemím praktikujícím tzv. "kvantitativní uvolňování" (QE). Centrální banka tedy odmítla výkup kreditního šrotu od bank a tisk inflačních peněz nekrytých skutečným výkonem ekonomiky. (China Daily)

Firma Tesla dala na trh superbaterii pro domácnosti
Baterie Powerwall (3000 dolarů) je schopna dodávat 7-10 kWh. Pro podniky už existuje baterie 100 kWh za 25.000 dolarů. To znamená, že denní energie zůstane na večer a v chytré síti bude možné i další nabíjení a využití, např. pro akumulaci větrné energie. (The Daily Conversation via YouTube)

Na Slovensku se zřítil prototyp létajícího auta
Na letišti ve slovenské Nitře se v pátek zřítil prototyp létajícího auta, který v té chvíli pilotoval jeho vynálezce Štefan Klein. Ačkoli stroj spadl z výšky více než 200 metrů, pilot utrpěl jen lehká zranění, protože se mu ještě ve vzduchu podařilo aktivovat padák, a ztlumit tak náraz na zem, informovala slovenská média. (Echo24)

V Indii povstaly tisíce sedláků proti Monsantu
Zrovna tak jako Polsko a zbytek světa, ani Indie nechce GMO. Monsanto je biotechnologickým gigant, který v Indii dohánění lidí k sebevraždám. Jediným důvodem, aby GMO existovaly ať už v Indii nebo kdekoliv jinde, je vládní korupce a infiltrace korporací jako Monsanto, Dow, DuPont, Syngenta, Bayer a BASF. (NWOO)

Dobře jim tak, napsal komunista o smrti českých vojáků v Afghánistánu. Jde před soud
Zarážejícím případem schvalování úmrtí pěti českých vojáků, kteří se loni stali oběťmi sebevražedného útočníka v Afghánistánu, se zabývá česká justice. (Novinky) Pozn. edit.: Vracíme se do dob, kdy sice byla zákonem zaručena svoboda projevu, ale nikoliv svoboda po projevu?

Bojujme za očistenie histórie – Pohotovostné oddiely Hlinkovej Gardy musia byť Hrdinami Slovenska
Je jasné, že na úspechy členov ukrajinských organizácií OUN (b) a UPA Slovensko nemá šancu so svojimi 4 tisíckami presných zásahov dosiahnuť – ale Babij Jar (100-150 tisíc mŕtvych) a Volyň (50-100tisíc mŕtvych) budú pre nás svetlým príkladom, že keď sa chce, národná práca ide od ruky. (Medzičas)

Fiala: Jsou-li peníze krví ekonomiky, čeká nás chorobná bledost
Pocítíme plný dopad toho, že jsme připustili šílenou financializaci hospodářství, kdy práce je bezcenná a všechno záleží jen na tom, zda finanční trhy prožívají radostná očekávání, nebo naopak zklamání. (První zprávy)

Petránek: V Rusku se nekrade víc než v Česku. Zato na Ukrajině
"Možná tlačím na pilu z jiné strany, než jste svědky z programů České televize a z rádia," přiznal rozhlasový zpravodaj během přednášky, na kterou navázala diskuse se čtenáři. (První zprávy)

U maturitních testů propadlo necelých šestnáct procent studentů. Jidáš problém nedělal.
Nejlépe dopadla tradičně gymnázia, nejhůře naopak nástavbové obory, kde neuspěl téměř každý druhý. Z předmětů studenty již tradičně nejvíce potrápila matematika, kterou jich nezvládlo téměř 24 procent. Celkem maturitu letos skládalo přes 82 tisíc studentů. (iDnes)Česko, hemžení v mraveništiStreet Art, Praha
První číslo letošního roku 2015-1 jsme otevřeli hlášením z domácí fronty. Česko je zajímavé tím, že sleduje svou vlastní cestu ke korporátnímu otroctví za více méně spokojeného souhlasu obyvatel, kteří se již dávno přestali zajímat o svět kolem. Kdo má zájem na masovém zblbnutí obyvatel? Vítězné oligarchické partaje a jimi placená a ovládaná média. Proto jsme vybrali dva články z prostředí komerčních politických produktů najedno použití (ANO, Úsvit) a jeden ponor do prostředí mediálních manipulací spojených s tunelováním a s daňovými úniky. Moc hezké čtení to není, ale realita je jiná, a mnohem horší, než jakou ukazují na smrt nemocnému pacientovi naše média.

Image
Smlouva TTIP rozloží celé státy a povede k nezaměstnanosti

Image
Aktivisté, milujte se (politicky) navzájem, a nebude tu fašismus