Loading...
 

Vstali noví punkoví bojovníci, konečně!

Václav Umlauf     24.09.2016 20:04

Pro současný ideologický marasmus je charakteristické, že salónní levice koupená korporacemi o kvalitním protest-punku prakticky nepíše. O pravici nemá cenu mluvit, ta o této alternativě opravdu psát nemůže.

Studie Harvardské univerzity: USA jdou do kytek

Václav Umlauf     18.09.2016 10:50

Harvardská ekonomka neoliberálním ideologickým dopingem pomohla krach US-společnosti úspěšně nastartovat a dlouho vedla peloton. Nyní zajela do depa a nechává veřejně řádit jiné politické a ideologické hlupáky.

USA: Dětská chudoba v číslech

Jason M. Breslow     17.09.2016 12:31

Spojené státy jsou v počtu dětí žijících v nouzi hned třetí v pořadí ve vyspělých státech (Mexiko, Turecko, USA). Každé páté dítě v USA žije v chudobě.

Pravda vítězí, když je nadopovaná a zfetovaná

Václav Umlauf     15.09.2016 18:43

Aféra WADA ukazuje rozpad společného světa. Hrstka vyvolených vlastní ta či ona razítka, a s nimi utváří ad hoc pravidla podle toho, jaký mocipán jim právě volá telefonem.

Výpadek serveru dne 14.9.

redakce     15.09.2016 17:12

Omlouváme se za výpadek serveru mezi 14.-15.9. Bylo to naší vinou. Obtíže způsobuje přechod na vyšší verzi Tiki-Wiki, který nyní testujeme. Děkujeme za pochopení.

Patnáct let poté

Pavel Letko     14.09.2016 05:00

Našimi nepřáteli nejsou muslimové, katolíci, pravoslavní, Rusové, Ukrajinci, Američané či židé. Našimi nepřáteli jsou ponoukači k násilí, vrhači bomb na města s dětmi, hamižní otroci zla vyvolávající války po celém světě, strašáci vyvolávající nenávist k druhým, posílající naše chlapce za naše daně střílet po všech koutech světa.


Vojenské zpravodajství odvážné i věcné
Za krok správným směrem považuje bezpečnostní expert Jan Schneider výroční zprávu Vojenského zpravodajství za rok 2015. Považuje ji za věcnou, poučnou a odvážnou. (Česká pozice)

Duka: Potřebujeme vzpouru slušných a rozumných lidí. Cesta do záhuby. Každé stěhování národů přineslo krvavý střet a úpadek. Kardinál debatoval o konci Evropy
Občanský institut a Polský institut ve středu uspořádaly debatu arcibiskupa pražského, kardinála Dominika Duky a polského filozofa a europoslance Ryszarda Legutka na téma „Konec Evropy? Krize, výzvy, řešení“. Akci moderoval ředitel OI Roman Joch. (Parlamentní listy)

Česká tajná služba: Rusko nechce vojnu. NATO sa približuje k hraniciam Ruskej Federácie
Na Slovensku ale aj v Českej republike existujú rôzni analytici, ktorí dostávajú veľký priestor v médiách a hlásajú tézy o údajnom nebezpečnom Rusku, ktoré baží po vojne a chce obsadiť celú Európu. Vojenské spravodajstvo Českej republiky však tieto tézy absolútne vyvracia. Rusko nie je žiadna hrozba, vojnu si nepraje, naopak kontroverzná vojenská organizácia NATO sa nebezpečne blízko približuje k ruským hraniciam. (Hlavné správy)

Ústavní soud: Anarchista Ignačák nemá být ve vazbě
Anarchista Ševcov si má podle Městského soudu neopodstatněný pobyt ve vazbě zaplatit. (Respekt)

Prečo v lekárňach chýbajú lieky? Budete šokovaní
Slovenským pacientom chýba liek na riedenie krvi. A dvesto ďalších. Zarábajú na nich v zahraničí. (Plus 7 dní)

Příměří na Donbase, červenec 2016
Vesnice Kominternovo během tzv. příměří (Youtube).

Assange: Clintonová má přímé vazby na Rusko, a ne Trump
Assange ukazuje, jaké obchodní vazby má Clintonová na Rusko a kolik dostala na legálních úplatcích od Rusů do své politické nadace. Naopak Trumpovy investice v Rusku pohořely. (liveleak.com)

Evropská komise doporučila zrušit víza pro Ukrajince
Evropská komise v pátek doporučila zrušit vízovou povinnost pro občany Ukrajiny a Gruzie. Naopak se má ponechat pro obyvatele Kosova. V Bruselu to podle tiskových agentur oznámili předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker a eurokomisař pro vnitřní záležitosti Dimitris Avramopulos. Šéf kosovské diplomacie Hashim Thaçi v hněvivé reakci toto rozhodnutí označil za „nekompetentní a urážlivé”. (Novinky)

Britská premiérka Theresa Mayová na summite v New Yorku navrhla vytvorenie nového fondu – na presídlenie utečencov do „východnejšej“ Európy
Veľká Británia vyčlení 80 miliónov libier na vytvorenie 100 tisíc pracovných miest v Etiópii – pre miestnych obyvateľov a utečencov. Taktiež bude poskytovať humanitárnu pomoc Ugande, Kene, stredomorským štátom, Afganistanu a Sýrii. (Hlavné správy)

Volby 2016 do ruské Dumy: důležité nebo jen ztráta času a peněz?
Pravdou je, že skutečnou opozici vůči Putinovi tvoří právě ministři financí a ekonomie Medvedějovy vlády a všechny frakce, které reprezentují: bankéři, parazité MMF (Mezinárodní měnový fond), zkorumpovaní obchodníci z 90. let, kteří nenávidí Putina, protože jim neumožňuje krást, stejně jako v minulosti, veškerá bývalá nomenklatura a jejich děti, kteří se podíleli na zabíjení v 90. letech a jejichž srdce je na Západě, stoupenci NATO à la Kudrin (předseda Centra strategických studií, pozn. překl.), kteří jsou v podstatě „lidé typu Washingtonského konsenzu“, a kteří nenávidí ruský lid za to, že volil Putina. (The Saker via Zvědavec)

Spravedlivou odplatu Plotnickému!
Náměstek ministra obrany LNR Vitalij Kiseljov (Komunista) byl zatčen společně s "expremiérem" Cykalovem, které zabili během výslechu (přičemž ho údajně mrtvého pověsili). Kiseljova prý po výslechu odvezli na JIP. Ale podle tweetu níže se zdá, že ho neodvezli. Naživu je zatím třetí "spiklenec", bývalý šéf "parlamentu" LNR Karjakin, ale byl prý už zatčen FSB v Rusku. (Cont.ws)

Laudatio na muzikanta od Pánaboha
Pár slov o vynikajícím muzikantovi a ryzím člověku u jedné slavnostní příležitosti. (Kulturní noviny)

Ondřej Suchý: „Zatímco u mě převládá skepse, můj sourozenec hýří optimismem“
Rozhovor redaktora Kulturních novin s čerstvě jedenasedmdesátiletým dokumentaristou, spisovatelem, textařem, hudebníkem, autorem kreslených anekdot a bratrem svého bratra Jiřího. (Kulturní noviny)

Patafyzika a kvarky
Patafyzika je trpělivá. Patafyzika je laskavá. Patafyzika nikdy nezávidí, nikdy bezcílně nebloumá, nezabývá se svou důležitostí, nemá vlastní ambice ani je nehledá. Je vyrovnaná a čistá od všeho zhoubného. (Outsidermedia)

"Život je vlastně jako ta plevel"
Život je jinde, jeden z nejslavnějších románů Milana Kundery, vychází letos v češtině a nabízí tak příležitost bilancovat křivolaké cesty moderní české historie i moderní české literatury. (Kulturní noviny)

Masky čas
Fejeton o Máji. (Kulturní noviny)

Mnichovský komplex
Přístup k dějinám, který se zakládá na obviňování předků za to, že nám nevyřešili naše problémy, resp. že řešíce své problémy způsobili nám jiné, je zbabělý alibismus. Generace prvního odboje – přese všechno – vybojovala stát. Generace první republiky – přese všechno – dokázala relativně slušný stát vystavět. Generace druhého odboje – přese všechno – dokázala ho obnovit. Generace naše dokázala jediné, všechno to zkurvit. A nemá ani tolik poctivosti, aby ten prostý fakt přiznala. (Kulturní noviny)

Časná sexualizace
Jde o film švýcarských dokumentaristů, které se zabývá tématem "časné sexualizace", či spíše zneužívání malých dětí, jež začíná už v předškolním věku a je veselou a zábavnou formou realizováno v Evropě a USA degenerativními strukturami převážně s gay-lesbickým nátěrem. (Cont.ws)

Hackeři Fancy Bears nachytali dalších 41 sportovců při používání dopingu
Hackerská skupina Fancy Bears zveřejnila pátou část dokumentů, v nichž se odhalují sportovci používající doping se souhlasem Světové antidopingové agentury (WADA). Tentokrát se do seznamu dostal Miloš Teodosič, srbský basketbalista hrající za CSKA a vítěz olympijského silničního cyklistického závodu, Švýcar Fabian Cancellara. (RT.com)

Hackeři ukradli společnosti Yahoo data o 500 milionech uživatelů
Yahoo prohlásila, že za krádeží stál zřejmě "státem sponzorovaný" útočník, tedy hacker pracující jménem zahraniční vlády, nic bližšího však neuvedla. Agentura Reuters s odvoláním na informace tří úředníků amerických zpravodajských služeb uvedla, že útoky jsou podobné těm, které v minulosti byly spojené s ruskými zpravodajskými službami. (Reflex)

To nie je Hillary! Kandidátka Clintonová vraj používa dvojníčku
Dianie okolo americkej prezidentskej kandidátky Hillary Clintonovej naberá v ostatných dňoch čoraz bizarnejší ráz. Po jej kolapse na pripomienke výročia 11. septembra v New Yorku najprv vzbudilo záujem správanie jej štábu, ktorý niekoľko hodín mlčal a potom vysvetlil tento kolaps „ľahkým zápalom pľúc“, a hneď nato množstvo špekulácií a teórií, ktoré sa okolo jej zdravia roztočili. (Parlamentní listy)

Och, ryba!
Francouzský dokument, který není příliš vhodné si pouštět při jídle. (SRTV via Outsidermedia)

UFO zničilo izraelský vojenský satelit na odpalovací rampě
...v tuto chvíli je "kouřící zbraní" foo fighter a energetická zbraň... Zdá se, že ne všichni "odtamtud" věří, že Velký Izrael je celogalaktický problém... (Veterans Today)Na Titaniku hraje kapela, Cameron proti své vůli musel spustit záchranný člun, a Brexit je tady. Britové asi měli z Evropanů nejméně důvodů ke stížnostem na "totalitní EU". Ale měli jako jediná země v této době možnost hlasovat v referendu o odchodu. Takovou chybu již politické elity asi nedopustí. Hlavně ne v těch zemích, které začaly nahlas mluvit o podobném referendu: Francie, Řecko, Německo, Itálie. V novém klubu bude za chvíli více zájemců, než ve starém spolku. Ten se stal rigidním, prolobovaným a elitářským souručenstvím jednoho procenta, které zrazuje zájmy evropských občanů, jak na běžícím pásu.


Jan Keller: Další referenda jsou nepřijatelná, z meteorologických důvodů

Za e-republiku jsme položili sedm otázek týkajících se Brexitu poslanci Evropského parlamentu Janu Kellerovi.

Jak velké bylo zklamání, které způsobil britský lid svým a evropským elitám? Nezklamal tím tak trochu jejich důvěru?
Něco se prostě v kampani podcenilo. První hodnocení ukazují, že zaostalí a nevzdělaní Britové šli v dešti dát hlas za vystoupení z EU, zatímco ti chytří a vzdělaní seděli doma, protože dobře věděli, že by se mohli cestou nachladit. Opět se tím potvrzuje, že EU - tak jak je dosud koncipována - je vyloženě projektem pro hezké počasí.

Co si s tím britské a evropské elity podle Tvého názoru počnou?
Řešení je jednoduché. Protože víme, že v důsledku klimatických změn jsou extrémní výkyvy počasí stále častější, je jasné, že další referenda jsou nepřijatelná. Není to z nějaké politické nevůle, má to důvody meteorologické.
OccupyMoneyReklama