Loading...
 

Covidem sem, covidem tam

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 07.03.2021 08:00 - (858 Návštěv)

Místo zdařilého pěstování nenávisti bych prosazoval fungující řešení, ať už je z Ruska, Číny nebo USA. Nakoupit dostupné fungující vakcíny je povinností.

Jak se dá vykonávat europoslanecký mandát? Dva názorné příklady

Autor: Petr Kužvart - Zveřejněno 06.03.2021 06:00 - (1104 Návštěv)

Každopádně europoslanec Ivan David v těch dvou letech od svého zvolení názorně předvedl, jak se dá a jak by se měl vykonávat mandát europoslance – ku prospěchu země poslancova původu i ku prospěchu celé Evropy a skutečných (nikoli těch oficiálně sešvindlovaných) evropských kulturních a politických hodnot, historicky se vyvinuvších, aby byly nyní zpochybňovány a ohrožovány samotnou evropskou integrací.

Český Deep state za korony: Odkopaný Rychetský, zakopaný Kalousek, prohrávající Babiš

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 28.02.2021 16:50 - (2660 Návštěv)

Projděme si kroniku ohlášené smrti korporátního fašismu jednoho muže, která má být nahrazena jeho měkkou a zcela jistě lidumilnou verzí řízenou klikou kolem Deep state. Už nebudeme mít stát jako českou miliardářskou firmu, ale pouze kovidovou kolonii spravovanou jako globální korporátní pobočku.

O bratrství a sociálním přátelství

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 15.02.2021 06:00 - (4179 Návštěv)

Nesdílet naše bohatství s chudými znamená okrádat je a připravovat je o obživu. Bohatství, které vlastníme, není naše, ale jejich.

Déjà vu

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 14.02.2021 06:00 - (4113 Návštěv)

Po více než 40 letech zažívám déjà vu, protože vidím, že to, co nazýváme kapitalismem, je systém, kterému nezáleží na zdařilém průběhu výstavby kapitalismu, ale že "ruka trhu" hrabe poslední zbytků ropy, uhlí a zemního plynu a dřeva, aby je převedla na zlaťáky.

Trumpa vyřídil volební puč, na řadě je Babiš

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 06.02.2021 20:10 - (6409 Návštěv)

Nové kolo korporátního fašismu je zajímavé tím, že musím bránit Babiše proti zpolitizovanému soudci Rychetskému a povykujícímu Deníku Referendum.

Dříve mlékárna, nyní lékárna

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 04.02.2021 20:00 - (5686 Návštěv)

Globální je sdílení poznatků, koordinace výzkumu a slušné mezinárodní dohody. Když teče do bot, je lpění na patentech a utajování výzkumu podporou genocidy.

Recyklace houbami

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 22.01.2021 06:00 - (6246 Návštěv)

Houby jsou velmi levným, účinným a ekologicky nezávadným způsobem, jak pomoci odstranit širokou škálu toxinů z poškozeného prostředí nebo odpadních vod.

K tradici protestního sebeupalování ve střední Evropě

Autor: Petr Kužvart - Zveřejněno 20.01.2021 06:00 - (7173 Návštěv)

Z Palachova činu se stal mýtus, potlačující neprávem povědomost a památku, jež se týkají ostatních případů politicky motivovaných sebeupálení, jichž byla celá řada v Československu, ale jak jsme viděli i v Polsku, navíc i v sovětském Pobaltí, Maďarsku, Rumunsku, NDR i na sovětské Ukrajině.

Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (15. díl)

Autor: Petr Kužvart - Zveřejněno 12.01.2021 06:00 - (8825 Návštěv)

Vztah k reálnému socialismu je dosud velmi živým tématem, podle kterého se mimo jiných diferencují aktuální politické i světonázorové orientace a přístupy.


Sebedestrukce Západu a lochneska „neomarxismu"
Narativ „koronakrize", vytěsňující vše ostatní, sype písek do očí dvojmo. Jako prolhané alibi ekonomické krize, mající úplně jiné kořeny i viníky. A jako šidítko chlácholící, že až čas roušek a karantén skončí, comeback poměrů před ním nás nemine. Jen v takovém rauši lze dotovat i podniky, úřady a pracovní místa, jež krize sprovodí ze světa. Až se ukáže právě to - a v žalostně červených číslech budou i veřejné kasy - budou to náklady úlev a „kurzarbeitů" proti následkům Covid-19, za něž schovají i manka z jiných příčin a viny. Aby to každého, kdo vypadne z kola, pacifikovalo přeludem, že zdroje, co k mání byly a už nejsou, spotřeboval i on sám - a je tak ten poslední, kdo si má právo stěžovat. (Parlamentní listy)

Bidenův nejnovější útok v Sýrii. Obranný systém S-300 nebyl použit. Že by rusko-izraelská aliance?
Společenství alternativních médií podezřele mlčí o tom, že po Bidenově nejnovějším útoku na Sýrii nebyl použit k obraně protiletadlový raketový systém S-300, přestože byl v posledních letech zaníceně propagován jako řešení pro obranu Syrské arabské republiky před zahraničními útoky, jako byl právě tento. (Global Research via Zvědavec)

V DOMOVĚ SENIORŮ VE VRCHLABÍ UMŘELY DESÍTKY STARÝCH LIDÍ … PO OČKOVÁNÍ PŘED OČKOVÁNÍM, NU PROSTĚ: NESOUVISÍ
V domově seniorů ve Vrchlabí došlo k „explozi“ úmrtí, a to podle seriózních médií, kterým můžeme, ba přímo musíme věřit každé slovo. Konkrétně, jak jinak v dnešní době strašení covidem, prý šlo o explozi úmrtí na covid. (Pravý prostor)

Mezinárodní gang připravil dvě české banky a pojišťovnu o 1,4 miliardy korun
Mezinárodní gang údajně připravil dvě české banky a jednu pojišťovnu o 1,4 miliardy korun. Využil k tomu fiktivní obchody s ocelí. Česká policie kvůli tomu navrhla obžalovat čtyři lidi, a to tři občany České republiky a jednoho cizince, uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. (Novinky.cz)

Raketový útok způsobil katastrofální ztráty pašerákům ropy v severní Sýrii
Pašeráci ropy na Tureckem okupovaných územích v severní Sýrii utrpěli katastrofální ztráty při nedávném raketovém úderu na Tarhín a al-Hirmán v provincii Aleppo. Zdroje ze syrské opozice oznámily, že útok, který se uskutečnil večer 5. března, zničil více než 200 nádrží s ropou, provizorní rafinerie a skladovací nádrže. (South Front)


Archiv tematických čísel

2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012