Načítání...
 

Hrátky s falešnou pamětí

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 25.06.2022 12:00 - (419 Návštěv)

22. února 2022 v podcastu BBC Life scientific hovořil Jim Al-Khalili s Julií Shaw o jejím výzkumu falešné paměti. Cílem výzkumu bylo stanovit, jak dalece může falešná paměť ovlivnit výsledky soudních řízení. V rámci tohoto projektu dospěla J. Shaw k překvapujícímu číslu. Existuje až 70 procent lidí, kterým lze jednoduchou technikou vytvořit falešnou paměť dokonce o tom, že spáchali trestnou činnost.

E-republika, agenti a mimozemšťani

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 21.06.2022 21:10 - (1980 Návštěv)

Odolával jsem poměrně dlouho, ale bohužel na každé prase se už někde vaří voda. Volal mi Stan a řekl, že podle amerických kritérií jsem prý mimozemšťan. Ty potvory se hodně množí a jsou už dávno mezi námi.

Vzpomínka na budoucnost

Autor: Andrei Martyanov - Zveřejněno 21.06.2022 10:06 - (788 Návštěv)

Neustále narážím na definici Spojených států jako hegemona. Hegemon sem, hegemon tam, a to vše se používá pouze v souvislosti s tím, co udělá Fed, jak se včera vyspal Mnuchin a jaký je stav bank.

Balkanizace Ukrajiny a ukrajinizace EU (III.)

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 17.06.2022 15:03 - (2549 Návštěv)

Cílem jednoho promile provádějícího fašizaci EU je klasická strategie cikána, který postupně odnaučoval koně žrát. Až to jeho kůň doopravdy uměl, tak bohužel pošel. Zatím se vesele odnaučujeme a jde nám to hezky česky.

Norimberský tribunál: Herman Göring o válečné ekonomice

Autor: The Avalon Projekt - Zveřejněno 13.06.2022 11:20 - (2192 Návštěv)

Jestliže usiluji o revoluci, pak je to pro tehdy existující stát ilegální akce. Pokud se mi to podaří, pak se to stává skutečností, a tím i legální a zákonnou. Až do roku 1923 a událostí 9. listopadu jsem já i my všichni zastávali názor, že svého cíle dosáhneme, byť třeba revolučním způsobem.

Otevřený dopis Jarkovi

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 12.06.2022 18:00 - (1505 Návštěv)

Jarku, nechceš vzít to prezidentování, abych, až Ti budu psát příště, měl nějakou malou naději, že s tím něco uděláš?

Celozrnná pravda z Ruska

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 20.05.2022 15:36 - (7969 Návštěv)

Medvěděv sice neřekl všechno to, o čem píši, ale řekl toho na vysokého politika RF celkem dost. A to, co řekl, jasně vysvětluje, proč se multinacionální koncerny stěhují z Ruska. Pak ale bohužel platí, že tato pro Západ ztracená kolonie se musí opět dobývat na Napoleonův a Hitlerův způsob.

Všichni společně na jedné lodi a vzhůru k jedné světové měně a vládě (II.)

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 18.05.2022 15:43 - (3649 Návštěv)

Skutečné bohatství nemá nic společného s penězi nebo vytvářením dluhů. Skutečné bohatství jsou přírodní zdroje, výrobní prostředky a práce. To je něco, co marxisté ve své filosofii pochopili správně. Problémem je, že tyto dnešní neomarxistické elity jsou zainteresovány na loupeži vytvořeného bohatství a veřejnosti namlouvají, že tak činí v zájmu společnosti a pro dobrou věc a dokonce jako výraz solidarity.

Začal dlouho očekávaný rozpad ukrajinské armády

Autor: Rostislav Iščenko - Zveřejněno 16.05.2022 20:30 - (8425 Návštěv)

Američané původně neplánovali, že by Ukrajina existovala příliš dlouho. Šlo o to "hrdinně zemřít" a způsobit Rusku co největší škody. Z hlediska zájmů Washingtonu měla postmajdanská Ukrajina nepřijatelně dlouhou existenci, protože její udržování leželo zcela na bedrech Západu.


Co byste asi měli vědět před další očkovací kampaní
Chystá se na nás nová, tentokrát „kreativní“ očkovací kampaň. Bude se očkovat vakcínami, určenými proti původnímu viru, který už u nás dávno necirkuluje. Protože když jich minulá vláda objednala přes 48 milionů, je třeba napíchat co nejvíce lidí. To je logické. Bylo by dobré, aby si každý z vás mohl udělat obrázek o vakcínách. A proč chodit ke kovaříčkovi, když můžeme jít rovnou ke kováři, v tomto případě k Biontechu. (Echo24)

COVIDOVÁ CENZURA: zamlčování, překrucování, zastrašování…
V době covidové, v letech 2020–22, existovala mnohá tabu. A) Nesmělo se mluvit o šetrném přístupu ve Švédsku, a pokud ano, pak pouze negativně. B-) Nesmělo se mluvit o protilátkách po prodělání covidu jako o alternativě k očkování. C) Nesmělo se mluvit o následcích po očkování, ačkoli každý ve svém okolí zná někoho, kdo se potýkal s negativními účinky. D) Nesmělo se mluvit o očkování proti covidu jako podmíněně schválené vakcíně, jejíž dlouhodobé dopady jsou neznámé. E) Kdo se odvážil říct, že čínská strategie nulové tolerance ke covidu s plošnými uzávěrami je chybná, se zlou se potázal. F) Kdo se odvážil říct, že očkování nezajišťuje bezinfekčnost, byl podezřelý. (Echo24)

Stávka přístavních dělníků v šesti německých přístavech
Tisíce pracovníků v hlavních německých přístavech vstoupily ve čtvrtek na začátku ranní směny do stávky. Stávka se týkala přístavů Hamburk, Emden, Bremerhaven, Brémy, Brake a Wilhelmshaven. Jednalo se o druhou 24hodinovou výstražnou stávku v rámci probíhajícího kola vyjednávání o smlouvě. Přibližně 12 000 přístavních dělníků přerušilo práci již 9. června. Zaměstnanci doků nejsou ochotni akceptovat mzdový diktát Ústředního svazu provozovatelů německých námořních přístavů (ZDS) a vzhledem k rychlému růstu cen požadují odpovídající kompenzaci inflace. (WSWS)

Jordánský král Abdulláh prohlásil, že by podpořil "blízkovýchodní NATO
Jordánský král Abdulláh prohlásil, že by podpořil vytvoření "blízkovýchodního NATO" v souvislosti s úsilím USA a Izraele o vytvoření proti-íránské aliance v regionu. "Byl bych jedním z prvních lidí, kteří by podpořili blízkovýchodní NATO," řekl Abdulláh v rozhovoru pro televizi CNBC, který byl odvysílán v pátek. Jordánsko je Spojenými státy označováno za významného "spojence mimo NATO" a v minulosti s aliancí spolupracovalo a provádělo vojenská cvičení. "Byl bych rád, kdyby se do této koalice zapojilo více zemí v oblasti," řekl. Abdulláhovy komentáře přišly poté, co izraelský premiér Benny Gantz prohlásil, že Izrael pracuje na vytvoření vojenské aliance v regionu podporované USA proti Íránu se zaměřením na integrované systémy protiraketové obrany. Gantz neupřesnil, o jaké země se jedná, ale Izrael od podpisu normalizačních dohod v roce 2020 posílil spolupráci se Spojenými arabskými emiráty a Bahrajnem. (Antiwar)

Hlavní ekonomická síla EU byla vyzvána, aby zvážila těžbu frakováním
Německo by mělo zvážit rozšíření domácí těžby zemního plynu, a to i pomocí frakování, uvedl v pátek generální ředitel společnosti E.On. "Musíme si položit otázku, zda bychom mohli v Německu vytvořit další ložiska zemního plynu," řekl Leonhard Birnbaum časopisu Wirtschaftswoche. Poznamenal, že v současné době je těžba plynu v Německu "obecně ve většině případů nemožná" kvůli přísným kontrolám životního prostředí a nutnosti získat zákonná povolení. Vyzval k nalezení řešení "bez tabu". Technologie frakování se v Německu používá od 60. let 20. století k těžbě zemního plynu z konvenčních zásob, včetně pískovců a karbonátových kamenů. Přibližně třetina zemního plynu vytěženého v zemi pochází ze zásob využívaných frakováním. "Nekonvenční frakování" v břidlicových a uhelných slojích, které využívá techniky horizontálního vrtání, je však v Německu z velké části zakázáno kvůli rizikům pro životní prostředí, jako je znečištění vody, nebo dokonce zemětřesení. (RT News)

PS. Nejprve se znovu rozjede uhlí (ale ne atomové elektrárny), pak se bude vozit kapalné LNG přes půl zeměkoule, pak se vysbírá dřevo v lese a nakonec zamoříme na 100 let spodní vody frakováním. Tomu říkají válečníci u Zelených v Německu "ekologie".


Archiv tematických čísel

2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012