Loading...
 
Tisk


Nebude vítězů, pokud politici nedostanou zdravý rozum

Květa Pohlhammer Lauterbachová 03.08.2015 09:00

Posilování vojenské přítomnosti v Evropě a všechna cvičení v blízkosti Ruska, stejně jako uveřejnění doktríny PROJECT ATOM mohou vzbuzovat jenom jednu otázku: „Tak kdo je tady vlastně agresor?“

Debatní klub o televizi: Ladislav Jakl / Petr Štěpánek

kolektif 01.08.2015 08:00

Pokračování debaty hudebníka a spisovatele Petra Štěpánka a Ladislava Jakla, ředitele Centra společenských studií Institutu Václava Klause, má dvě témata, takzvanou spacákovi revoluci v České televizi a arbitráž České republiky kvůli televizi NOVA.

Kdo je nemocný muž světové ekonomiky?

Květa Pohlhammer Lauterbachová 31.07.2015 10:20

Evropa má jedinou šanci, jak udržet sociální smír a prosperující ekonomiku. Je to emancipace od diktátu USA a otevřenost směrem na východ. Budoucnost je v rozvoji spolupráce na smysluplných projektech, které nepovedou pouze k multiplikaci zisků z krátkodobého konzumu.

Jak se čistí česká kotlina

Stanislav Blaha 29.07.2015 23:17

My tady nechceme vlastně vůbec nikoho. Můžeme tedy požádat posledního, který bude opouštět tuto zemi, aby zametl kotlinu, vyčistil toaletu a při odchodu nezapomněl spláchnout a zhasnout.

Varoufakisův plán B

Václav Umlauf 28.07.2015 09:22

Proč musel ministr financí Řecka krást čísla daňových kont obyvatel vlastního státu? Odpověď. Neměl k nim přístup, protože už nebyly pod jeho správou. Daňová konta Řeků jsou majetkem bankovní Trojky.
Stránka: 1/384Fast NextLast Page
12340384

Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.
Přebytek státního rozpočtu roste
Naplňuje se předpověď, že zákon o elektronické evidenci tržeb začne působit už ve chvíli, kdy se o něm začne mluvit. Ti opatrnější raději přistoupí na pravdivější vykazování už teď. Dovedou si totiž představit, jak by kontrolory navnadil pozdější skok v platbách. Proroctví pravice, že to bude k ničemu, tak vypadá stále méně přesvědčivě. (Vaše Věc)

Anketa: Jak jste spokojeni s vysvětlením policie v kauze Hacking Team?
Dosavadní vysvětlení odpovědných zástupců Policie ČR ohledně používání hackerských programů je uspokojivé, nicméně je potřeba je podrobovat neustálé kontrole. Shodují se na tom poslanci Stálé komise pro kontrolu operativní techniky Poslanecké sněmovny, které k tématu oslovila Česká justice. Nicméně připouštějí, že jde o zcela nový fenomén, který by měl být podroben zvýšené kontrole. (Česká justice)

Středula pro DR: Debata o daních tady ještě ani nezačala
S předsedou ČMKOS jsme hovořili o Sobotkově vládě, o fungování tripartity, absenci debaty o daňovém systému či o prolamování limitů těžby hnědého uhlí. A také o fenoménu práce v blízké i vzdálenější budoucnosti. (Deník Referendum)

Firmy vydělávají, platy ale nezvyšují. Raději investují a hradí ztráty z krizových let
Podnikům opět rostou zisky, raději je však investují do strojů. Letos se podle odhadů České národní banky zvýší průměrná mzda v soukromém sektoru o 2,3 procenta. Příští rok již ale centrální banka počítá s tím, že mzdy porostou výrazně rychleji, a to o 4,2 procenta. (iHNed)

Rozpočet je v rekordním přebytku. Nejvyšším od vzniku samostatného státu
Stát zatím letos hospodaří s přebytkem. Čísla za první prázdninový měsíc ukázala, že přebytek státního rozpočtu stoupl na 25,7 miliardy korun. Podle ministerstva financí je to nejlepší výsledek od vzniku České republiky. (Český rozhlas)

Hněv na Ukrajině: Jaceňuk nás vrhl zpět do hladových 90.let!
Reformy předsedy vlády Ukrajiny Arsenije Jaceňuka nevedly k prosperitě, ale pouze ke zhroucení země, poukazuje v neobyčejně ostré kritice vůdce hnutí Ukrajinská volba Viktor Medvedčuk. (První zprávy)

Apoštolský vikář Aleppa: Islámský stát stvořily mocnosti tohoto světa
„Islámský stát je nástrojem v rukou velkých mocností, které jej vytvořily, vyzbrojily a podporují jej. Namísto terénního boje proti Islámskému státu od něj mocnosti kupují ropu a rozkradené archeologické památky“, prohlásil apoštolský vikář syrského Aleppa v rozhovoru pro zpravodajství italské televize TV2000. (Radio Vaticana)

Ruský ministr obrany informoval o vytvoření nového druhu ozbrojených sil
V souladu s výnosem ruského prezidenta z 1. srpna začal své povinnosti plnit nový druh ozbrojených sil – vzdušné a kosmické síly, oznámil v pondělí na selektorové poradě ruský ministr obrany, armádní generál Sergej Šojgu. (Sputnik)

Vysoký západní úředník: Vztahy mezi Tureckem a ISIS se už nedají popírat
Spojenými státy vedená razie na tábor, v němž sídlil "finanční ředitel" Islámského státu, poskytla důkaz, že turečtí představitelé přímo obchodovali s vysokými představiteli ISIS. Nedávno o tom informoval Martin Chulov z Guardianu. (Bosnia Today)

Tereza Spencerová: Ukrajina, to jsou zprávy jak z černé kroniky.
Blíží se velmi zlý scénář. Smutná pravda o NATO a ty nejhorší vzkazy fanouškům USA. (Parlamentní listy)

WikiLeaks: NSA špehovala i japonskou vládu a firmy
Americká Národní agentura pro bezpečnost (NSA) odposlouchávala v minulosti oficiální činitele japonské vlády, představitele japonské centrální banky a řady firem. Vyplývá to z nově zveřejněných dokumentů na serveru WikiLeaks. (E15)

Milan Kohout pro PL: Žiji se svou ženou a dcerkou v garsonce, ale jsme ochotni tam ještě nějaký uprchlický pár ubytovat
K nám by se snadno vešel také milion uprchlíků. Strašně by to pomohlo celému českému národu. Krásně by se rasově promísila místní populace, obohatila by se o jiné kulturní projevy a zvyky. To si myslí filosof a performanční umělec Milan Kohout. (Parlamentní listy)

A vítěze přejede blondýna…
Fejeton o jednom závodu. (Kulturní noviny)

Rozhlasový folklór osiřel, zemřel Jaromír Nečas
Odešla jedna z legend spojených s moravským folklórem. V sobotu zemřel ve věku 93 let významný folklorista a hudebník Jaromír Nečas. (Český rozhlas)

Michael Moore: Je třeba mít vždy po ruce nějakého nepřítele
Slavný dokumentarista Michael Moore po šestileté odmlce natočil další film, tentokrát věnovaný agresivní zahraniční politice USA. Satirický snímek Where to Invade Next (Kam podniknout invazi příště?) bude mít premiéru na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Literární noviny)

Jiráskův Hronov
V pátek začíná v Hronově v severovýchodních Čechách již 85. ročník mezinárodní nesoutěžní přehlídky amatérského divadla. (Kulturní noviny)

Alena Kupčíková: Pokud necítím vášeň, nežiju
Konceptuální umělkyně Alena Kupčíková se už patnáct let věnuje výtvarné práci s chloupky, z nichž vytváří tak zvané chlupatice. Její tvorba je doslova nabitá erotikou, a proto jsme se jí zeptali, proč ji právě toto téma fascinuje a jestli jsou nějaké hranice, kam by ve své tvorbě nikdy nezašla. (Literární noviny)

Zimní olympijské hry v roce 2022 bude hostit Peking
Pořadatelem Zimních olympijských her v roce 2022 bude Peking. Čínská metropole porazila v hlasování delegátů Mezinárodního olympijského výboru v Kuala Lumpuru dalšího asijského kandidáta, kazašské Almaty. (Český rozhlas)

Lovkyně: Zabití lva Cecila? Byla to brutální poprava
Rozhovor s českou lovkyní Michaelou Fialovou o zabití nejslavnějšího afrického lva, etice lovu a mediálním lynči. (Aktuálně.cz)

Kalašnikov až na letiště? V USA ano a legálně
Na fotce je Jim Colley, který donesl svou milovanou poloautomatickou útočnou pušku AR-15 na mezinárodní letiště Hartsfield v Atlantě. Pochopitelně tak učinil zcela legálně, díky tzv. HB 512 Safe Carry Protection Act, který schválil stát Geogia v roce 2014. (Yahoo.com)

6 způsobů jak zabránit teroristům zničit svět
Kdykoli policie dopadne nějakého sériového násilníka, přesně 100% komentátorů na internetu zatouží po jediném: aby ve vězení jeho prdel poznala středověk.
Logika je jednoduchá, je třeba vyrovnat skóre. Jakmile se nad tím však alspoň pár vteřin zamyslíte, dojde o vám, o jak zrůdnou ideu tady jde: „znásilnění je super, pokud se stane někomu, kdo si to zaslouží!“ Tak to ale není, drsná realita je taková, že když někdo znásilní násilníka, skóre není Násilník 1, Společnost 1. Je to Znásilnění 2, Společnost 0. (Cracked.com via Bořivoj Filip)

Americké korporácie presadili zdravie ohrozujúci zákon
V Spojených štátoch prešiel zákon, ktorý umožňuje korporáciám neodtajniť obsah potravín. Legislatíva nazývaná DARK Act čiže Akt Temnoty je víťazstvom korporátneho vplyvu a peňazí, píše server Common Dreams. (Hlavné správy)

Záhadná "Archa" u Ptyče: Sem se uprchlíci nedostanou. Kryt pro vyvolené?...
V hospůdkách kolem Berounky, kde je celý komplex častým námětem diskusí, neboť mnozí starousedlíci na stavbě pracují spolu s Ukrajinci jako dělníci, mají na tajemný „Hrad v Ptyči“ celkem jasný názor. Všichni, se kterými jsem mluvil, ho považují za obrovský kryt k přežití jaderné či jakékoli jiné rozsáhlé katastrofy. (Protiproud)

UFO nad Japonskem
Dvouminutové video ukazuje roj světelných kotoučů pohybujících se nad japonským přístavem Ósaka. (RT.com)

Sloní katastrofa v Tanzanii: Tisíckrát jsme to přepočítali, protože jsme nevěřili svým očím
Tanzanie ztratila dvě třetiny své kdysi početné populace slonů během pouhých čtyř let, píše Aislinn Laing. Čínská poptávka po slonovině vyslala totiž do tanzanských rezervací organizovanou armádu pytláků s puškami a motorovými pilami. (The Telegraph)

Odvodňovanie pevnín = klimatická zmena
Příčiny klimatických změn, o kterých se téměř nemluví. (Outsidermedia)

Hackeři během experimentu ovládli řízení vozu Chrysler
Vědci, kteří vymysleli systém Uconnect systém, během experimentu zjistili, že hackeři jej jsou schopni dálkově ovládat z kteréhokoli místa v USA poté, co zjistí jeho IP adresu. Uconnect se používá k připojení k internetu kvůli zábavě a využití GPS. (RT.com)

Stojíme před hrozbou ukrajinské Fukušimy v Záporožské atomce?
V poslední době se případy poruch a výpadků na Záporožské jaderné elektrárně výrazně zvýšily. Shoduje se to se začátkem prací na výměně ruského paliva za americké. (První zprávy)

Epizoda 5. Kdo financoval druhou světovou válku?
Před sedmdesáti lety začal největší masakr v lidské historii – za financování Bank of England a Systému federálních rezerv Spojených států. (Oriental Review via Zvědavec)

Přebytek státního rozpočtu roste
Naplňuje se předpověď, že zákon o elektronické evidenci tržeb začne působit už ve chvíli, kdy se o něm začne mluvit. Ti opatrnější raději přistoupí na pravdivější vykazování už teď. Dovedou si totiž představit, jak by kontrolory navnadil pozdější skok v platbách. Proroctví pravice, že to bude k ničemu, tak vypadá stále méně přesvědčivě. (Vaše Věc)

Anketa: Jak jste spokojeni s vysvětlením policie v kauze Hacking Team?
Dosavadní vysvětlení odpovědných zástupců Policie ČR ohledně používání hackerských programů je uspokojivé, nicméně je potřeba je podrobovat neustálé kontrole. Shodují se na tom poslanci Stálé komise pro kontrolu operativní techniky Poslanecké sněmovny, které k tématu oslovila Česká justice. Nicméně připouštějí, že jde o zcela nový fenomén, který by měl být podroben zvýšené kontrole. (Česká justice)

Středula pro DR: Debata o daních tady ještě ani nezačala
S předsedou ČMKOS jsme hovořili o Sobotkově vládě, o fungování tripartity, absenci debaty o daňovém systému či o prolamování limitů těžby hnědého uhlí. A také o fenoménu práce v blízké i vzdálenější budoucnosti. (Deník Referendum)

Firmy vydělávají, platy ale nezvyšují. Raději investují a hradí ztráty z krizových let
Podnikům opět rostou zisky, raději je však investují do strojů. Letos se podle odhadů České národní banky zvýší průměrná mzda v soukromém sektoru o 2,3 procenta. Příští rok již ale centrální banka počítá s tím, že mzdy porostou výrazně rychleji, a to o 4,2 procenta. (iHNed)

Rozpočet je v rekordním přebytku. Nejvyšším od vzniku samostatného státu
Stát zatím letos hospodaří s přebytkem. Čísla za první prázdninový měsíc ukázala, že přebytek státního rozpočtu stoupl na 25,7 miliardy korun. Podle ministerstva financí je to nejlepší výsledek od vzniku České republiky. (Český rozhlas)Z okupovaných bank na radnice. Rozhovor s novou barcelonskou starostkou Adou Colau
Image
Dlouholetá aktivistka proti nucenému vystěhování byla právě zvolena primátorkou Barcelony a stala se tak první ženou v této funkci v historii města. Ada Colau je spoluzakladatelka aktivistické skupiny „Platforma pro lidi vystěhované v důsledku hypoték“ a byla aktivní členkou hnutí Indigados a 15-M. Colau vyzývá k očistě bank, jež mají ve svých aktivech opuštěné domy, zastavení nuceného vystěhovávání, rozšíření výstavby veřejných bytů, zvýšení minimální měsíční mzdy na 670 USD, přinucení energetických společností, aby snížily ceny a osekání platu starosty. Colau se těší podpoře strany PODEMOS, která vyrostla z hnutí INDIGNADOS, jež začalo před čtyřmi lety okupovat ulice ve Španělsku. Ada Colau navštívila TV-kanál Democracy Now!, aby s nimi debatovala o svém vítězství.
Image
Valentina Lisica v Doněcku: Ať mých 91 miliónů posluchačů ví, proč to dělám

Morguefile, by Mconnors
Pan Pehe a jeho uprchlíci