Loading...
 
Tisk


Mediální hysterie kolem uprchlíků

Václav Umlauf 28.08.2015 09:04

Nebudeme komentovat zběsilce a hysteriky, ani úklidovou četu českých humanistů, pro níž uprchlíci padají sami od sebe z nebe jako boží či jiný nadpřirozený dar, a je třeba se s tím křesťansky, lidsky, humanisticky atd. smířit. Mrkneme se na statistiky Eurostatu.

Kdo podporuje invazi uprchlíků do Evropy

Pavel Letko 28.08.2015 07:30

Místo mentorování gigantů jako je Čína a Rusko hledejme s nimi spolupráci a nebuďme tibetštější než tibetský dalajlama. Přiznejme si s pokorou, že nemáme zaručené recepty ani na naší společnost s deseti miliony občanů, a tudíž je nevhodné a trapné poučovat druhé.

Michal Kesudis k žalobě na Semelovou

Pavel Letko, Michal Kesudis 27.08.2015 09:50

Zajímavé je, že žaloba na Semelovou vzešla z řad TOP 09. Jak by to vypadalo, kdyby představitelé politických stran na sebe podávali žaloby kvůli vzájemným výrokům?

Naše justice je jako tchoř

Pavel Letko 27.08.2015 07:07

Dnešní justice pomáhá vymýtit kriminalitu asi jako ten Pupákův tchoř, co si řekl: „Smrdí to tady, a proto se odtud nehneme, dokud ten zápach nevyženem“.

Volný radikál Stropnický

Pavel Letko 26.08.2015 13:56

Všechno nasvědčuje tomu, že Matěj Stropnický je skutečně „volně pobíhajícím radikálem“, jak jej nazvala současná primátorka Krnáčová. Členové klubu ANO ji totiž nejprve drtivou většinou nepodpořili, ale pak na zásah Andreje Babiše změnili svobodně a demokraticky svůj názor.

BBC manipulovala fakta o masakru v Sýrii

red 25.08.2015 07:28

Shrňme postup manipulace BBC ohledně masakru v Sýrii. Stejně je nyní manipulován i sestřelený let MH17 na Ukrajině a tzv. "originální záběry" ruských vojenských kolon mířících na Donbas a do Novoruska.
Stránka: 1/387Fast NextLast Page
12340387

Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.
Slovensko bude trestať svojich občanov
Slovensko bude trestať svojich občanov, ktorí sa v cudzine zapoja do bojových operácií polovojenských jednotiek... Novela rieši nielen aktívnu, ale aj pasívnu účasť v bojových konfliktoch na strane neregulárnych bojových zoskupení. Trest rovnako hrozí tým, ktorí verejne podnecujú na účasť v takýchto bojoch, verbujú cudzích bojovníkov, cvičia ich alebo financujú. (Konzervatívny výber)

Osvobozující verdikt v kauze Nagyová: Nečas vzal všechno na sebe a vyšlo to
Po třech měsících od vyhlášení zprošťujícího verdiktu v kauze kolem bývalé šéfky kabinetu premiéra Jany Nečasové (dříve Nagyové) a údajného zneužití Vojenského zpravodajství už je jeho odůvodnění černé na bílém. (Novinky)

Slet černých labutí
Ještě nikdy nebyla planeta zalidněna bytostmi, které tolik žijí konzumem a dneškem, a tak málo myslí na budoucnost vlastních potomků, komunity, národa či společnosti, ve které žijí. Ještě nikdy nebylo obyvatelstvo tolik zdebilizované jednostrannou, neobjektivní propagandou Systému... (Outsidermedia)

Zeman podepsal novelu posilující pravomoci tajných služeb
Prezident Miloš Zeman podepsal v úterý šest zákonů. Jde například o novelu zákona o zpravodajských službách, která dává zpravodajcům možnost žádat o informace od Finanční správy ČR či o podrobnější data od telekomunikačních operátorů. (Novinky)

Privatizace OKD znovu před soudem
Obvodní soud pro Prahu 2 se začne 9. října zabývat kauzou privatizace společnosti OKD z roku 2004, při níž podle obžaloby vznikla škoda 5,7 miliardy korun. Tuto informaci z justiční databáze potvrdila mluvčí soudu Marcela Pröllerová. (Lidovky.cz)

Rusko se stává "Mekkou" mezinárodní politiky
Tři arabští lídři se sejdou v Moskvě, aby se setkali s ruským prezidentem Putinem. Jordánský král Abdulláh II., egyptský prezident Abdel Fatáh al-Sísí a korunní princi emirátu Abú Dhabí Mohamed al-Naháján budou kromě dvoustranných vztahů s Ruskem diskutovat i o konfliktu na Blízkém východě. (al-Manar)

Rozbřesk - Čína sráží americký dolar
Pod tlak se dostal také americký dolar a to poněkud paradoxně (přímá expozice USA vůči Číně je nižší). Výprodeje na akciových trzích nastartované čínskou panikou ale výrazně snížily sázky na první růst úrokových sazeb v USA a tím poslaly dolar do "kolen". (Patria.cz)

Pentagon vycvičil 60 sýrskych rebelov za 500 miliónov
Tento katastrofálny výsledok oznámil pred mesiacom americký minister obrany Ash Carter. Pred senátnym výborom sa snažil objasniť, prečo 500-miliónový plán „vyprodukoval“ iba 60 bojovníkov. Program na výcvik a vyzbrojenie novej sýrskej povstaleckej armády má byť nástrojom na detronizáciu sýrskej vlády a údajný boj s Islamským štátom (ISIL). (Zem a Vek)

Pár poznámek k západní podpoře terorismu
„Začíná se zdát, že prohraná válka ve Vietnamu byla ve srovnání s tím vším dokonale promazaným strojem,“ soudí k Obamově „válce proti Islámskému státu“ americký magazín Mother Jones. (Literární noviny)

Týl frontě: Rusko se stalo největším dodavatelem pohonných hmot pro Ukrajinu
Rusko zvýšilo své dodávky na dvojnásobek a předběhlo Bělorusko, v červenci dodala na Ukrajinu 182 tisíc tun ropných paliv. (Regnum)

Orbán: “Skutočná hrozba prichádza zo srdca Afriky”
Počas posledných tridsiatich rokov sa niektoré európske krajiny rozhodli privítať masy ľudí, prichádzajúcich z miest s rôznymi civilizačnými koreňmi. Nemyslím si, že by sme mali súdiť tento experiment; v skutočnosti si myslím, že by sme sa k tomuto experimentu ani nemali vyjadrovať. Čo ale môžeme povedať – musíme to však povedať pevne, vidiac výsledky všade naokolo – je to, že nechceme opakovať tento experiment v našej krajine; to je niečo, čo máme právo povedať. (Protiprudu.org)

Pád vzhůru
Kniha vyjadřuje nálady doby, jež se vyrovnává se ztrátou jistot. Je příběhem třicetiletého wallstreetského makléře (hlavní hrdina až nápadně postrádá jakékoli individuální rysy, jako Jedermann středověkých moralit), který přijde v jediném dni o všechno a stává se bezdomovcem. (Kulturní noviny)

Tyto obrázky až děsivě připomínají realitu – ve své nejkrutější a nejpravdivější podobě
Autorem je Steve Cutts. (Česko aktuálně)

Kde jsou spisovatelé?
Zkrocení akademici raději nepozvedají zrak od svých expertních úkolů a pečlivě dbají na to, kam šlápnout na žebříku svých kariér. (Literární noviny)

Blázni pro Krista
Jurodiví byli běžným zjevem v Byzantské říši, známým je třeba Šimon Sloupovník, jehož osudy inspirovaly jeden z polemických filmů Luise Buñuela. Ve středověkém Rusku se tento náboženský směr protnul s obskurními předkřesťanskými zvyky i s tradiční nevyzpytatelností poměrů, jež vedla ruského člověka logicky ke sklonu hledat spravedlnost mimo tento svět. (Kulturní noviny)

Lampy hvězd a lampy piv, jedna paráda!
V poslední sbírce básnických povídek Městečko pod lesy dokazuje Petr Motýl, že je stále v nejlepší literární kondici. (Kulturní noviny)

Wenzel Lischka: Mediální blamáž se sondou Pluto
V červenci 2105 prý pět miliard kilometrů od Země, po deseti letech cesty vesmírem, proletěla sonda New Horizons rychlostí 13,7 km/s kolem planety Pluto. Masy mrzačených a nedostatečně živených miliard lidí naší planety pookřály nad tím, jakých úspěchů to lidstvo zase dosáhlo. (Zvědavec)

Skandál: Operátor prováděl pro tajnou službu odposlech lidí
Přední americká telekomunikační společnost AT&T zajišťovala rozsáhlou podporu americké Národní agentuře pro bezpečnost (NSA) při sledování internetové komunikace procházející přes Spojené státy. Napsal to v sobotu list The New York Times, který se odvolal na nově zveřejněné dokumenty tajné služby. (Svobodné fórum)

Hnutí Duha: 100 podpisů denně pod Peticí za dobrý zákon o NP Šumava
Až do konce srpna mohou turisté podepsat petici za dobrý zákon o Národním parku Šumava přímo u pramenů Vltavy. Informace jim na místě poskytnou vyškolení dobrovolníci u petičního stánku Hnutí DUHA. O petici je zájem, v některých dnech ji podepíše i stovka turistů. (Outsidermedia)

Slovenského bezdomovca utýrali dvaja mladiství
Prišli s úmyslom pobiť sa s niekým, odišli ako zabijaci. Ohavnú smrť bezdomovca v Pardubiciach, ktorý pochádzal zo Slovenska, majú na svedomí dvaja neplnoletí. Česká polícia oznámila, že páchateľov zadržala štyri dni od brutálneho zločinu. (Pravda.sk)

Visegrádská čtyřka se zaměří na odebírání dětí v Norsku, říká Sobotka
Případy odebírání dětí z rodin v Norsku se budou zřejmě zabývat experti visegrádské čtyřky (V4). Česko, které skupině nyní předsedá, plánuje o tématu začít jednat. Ve své zprávě pro poslance o krocích vlády v kauze bratrů Michalákových to uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). (Lidovky.cz)

Reinhold Messner: Manželka mi dávala podepisovat závěť
Nejde z vás necítit, že je vám masový turismus odporný…
Je to mašinérie a v budoucnu to už takto nebude fungovat. Na určitá místa se jezdí stále více a více a celý turismus je agresivnější a agresivnější. Stačí, když do hor přijedete v zimě. Mladí tam pouštějí hudbu na plné pecky a alkohol teče proudem. To na hory nepatří. (iDnes)

Matka 6 dětí se stala "Mrs. Rossija 2015"
V soutěži "Mrs. Rossija 2015" zvítězila matka šesti dětí Jekatěrina Kirmel z Petrohradu. Přestože většina účastnic byly blondýny, zvítězila bruneta. (Politikus.ru)

CERN mohl zničit vesmír. Proč se tak nestalo, nikdo netuší
Největší urychlovač částic světa je naprosto bezpečný. Část expertů ale upozorňuje, že ve výpočtech cosi velmi významného nesedí. Zřejmě dosud neznámý fyzikální jev. (Aktuálně)

Analýza Windows 10: Ve svém principu jde o pouhý terminál na sběr informací o uživateli, jeho prstech, očích a hlasu!
Ve své podstatě jsou Windows 10 více analytický systém než operační. A to představuje značné riziko pro možné zneužití. (Aeronet)

Vědci hledají nový kilogram. Ten současný hubne
Několik světových laboratoří pracuje na nástupci takzvaného etalonu kilogramu, který je uložen v Paříži. Váleček vyrobený z platiny a iridia totiž nepatrně mění hmotnost. Nový kilogram už se nebude vázat k ničemu, co lidstvo vyrobilo, ale ke konstantám ve vesmíru. (Česká televize)

Astronomové objevili největší strukturu v pozorovatelném vesmíru
Vědci přiznávají, že nevědí, jak by něco tak obrovského mohlo vzniknout. "Pokud máme pravdu, tak je ta struktura v rozporu se současnými modely vesmíru," prohlásil Balázs. Astronomové uznávají už od časů Isaaca Newtona takzvaný kosmologický princip. Je to názor, podle nějž, pokud dostatečně zvětšíte měřítko, měl by být vesmír všude stejný. (Týden)

Vědci bijí na poplach kvůli „super potentním GM“
Výkonná nová technika pro vytváření „super potentních“ geneticky upravených organismů, které se mohou šířit rychle v divočině, způsobila poplach mezi vědci, kteří se bojí, že může být zneužita, náhodně či záměrně, a způsobit zdravotní problémy nebo katastrofu v prostředí. (Zvědavec)

UFO nad Japonskem
Dvouminutové video ukazuje roj světelných kotoučů pohybujících se nad japonským přístavem Ósaka. (RT.com)

Slovensko bude trestať svojich občanov
Slovensko bude trestať svojich občanov, ktorí sa v cudzine zapoja do bojových operácií polovojenských jednotiek... Novela rieši nielen aktívnu, ale aj pasívnu účasť v bojových konfliktoch na strane neregulárnych bojových zoskupení. Trest rovnako hrozí tým, ktorí verejne podnecujú na účasť v takýchto bojoch, verbujú cudzích bojovníkov, cvičia ich alebo financujú. (Konzervatívny výber)

Osvobozující verdikt v kauze Nagyová: Nečas vzal všechno na sebe a vyšlo to
Po třech měsících od vyhlášení zprošťujícího verdiktu v kauze kolem bývalé šéfky kabinetu premiéra Jany Nečasové (dříve Nagyové) a údajného zneužití Vojenského zpravodajství už je jeho odůvodnění černé na bílém. (Novinky)

Slet černých labutí
Ještě nikdy nebyla planeta zalidněna bytostmi, které tolik žijí konzumem a dneškem, a tak málo myslí na budoucnost vlastních potomků, komunity, národa či společnosti, ve které žijí. Ještě nikdy nebylo obyvatelstvo tolik zdebilizované jednostrannou, neobjektivní propagandou Systému... (Outsidermedia)

Zeman podepsal novelu posilující pravomoci tajných služeb
Prezident Miloš Zeman podepsal v úterý šest zákonů. Jde například o novelu zákona o zpravodajských službách, která dává zpravodajcům možnost žádat o informace od Finanční správy ČR či o podrobnější data od telekomunikačních operátorů. (Novinky)

Privatizace OKD znovu před soudem
Obvodní soud pro Prahu 2 se začne 9. října zabývat kauzou privatizace společnosti OKD z roku 2004, při níž podle obžaloby vznikla škoda 5,7 miliardy korun. Tuto informaci z justiční databáze potvrdila mluvčí soudu Marcela Pröllerová. (Lidovky.cz)Z okupovaných bank na radnice. Rozhovor s novou barcelonskou starostkou Adou Colau
Image
Dlouholetá aktivistka proti nucenému vystěhování byla právě zvolena primátorkou Barcelony a stala se tak první ženou v této funkci v historii města. Ada Colau je spoluzakladatelka aktivistické skupiny „Platforma pro lidi vystěhované v důsledku hypoték“ a byla aktivní členkou hnutí Indigados a 15-M. Colau vyzývá k očistě bank, jež mají ve svých aktivech opuštěné domy, zastavení nuceného vystěhovávání, rozšíření výstavby veřejných bytů, zvýšení minimální měsíční mzdy na 670 USD, přinucení energetických společností, aby snížily ceny a osekání platu starosty. Colau se těší podpoře strany PODEMOS, která vyrostla z hnutí INDIGNADOS, jež začalo před čtyřmi lety okupovat ulice ve Španělsku. Ada Colau navštívila TV-kanál Democracy Now!, aby s nimi debatovala o svém vítězství.
Image
Valentina Lisica v Doněcku: Ať mých 91 miliónů posluchačů ví, proč to dělám

Morguefile, by Mconnors
Pan Pehe a jeho uprchlíci