Načítání...
 

Hromadná výroba fotonických čipů v Číně

Autor: Joel Huan - Zveřejněno 22.05.2023 23:20 - (1606 Návštěv)

Fotonický čip je považován za jedno z nejslibnějších řešení v oblasti velkokapacitního přenosu dat a počítačů akcelerovaných umělou inteligencí. A poskytuje dobrou příležitost pro domácí čipový průmysl, jak změnit jízdní pruh a předjet Západ.

Kluci z plakátu a evropský fašismus

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 21.05.2023 18:25 - (2660 Návštěv)

Britové a Američané se během ruského dobývání Berlína potají domlouvali s nacistickými hitlerovci, že oslabené Rudé armádě vpadnou do zad hned na konci května 1945 a hned se bude pokračovat 3. světovou válkou. Takže válka proti Rusku není žádná náhoda, jen pokračování klasického EU fašismu.

O zvonech a věcech kolem

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 11.05.2023 13:50 - (2344 Návštěv)

Bohužel jsem nenašel žádný gumový zvon s dřevěnou rukojetí v německo-českém kvelbu plném čínského zboží. Možná, že tato mytická entita ještě existuje, někde v kosmu bývalého socialistického spotřebního ráje.

Dedolarizace, aneb Jak naočkovat západní ekonomiku do hrobu

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 18.04.2023 18:11 - (5839 Návštěv)

Podívejme se na temnou stránku držení 10 dávek Pfizeru v EU a dluhového dolaru v USA. Jak z toho ven? Jednoduše: strčíte chcíplého králíka do kouzelného klobouku a místo něj vytáhnete živou finanční žirafu.

O výzkumu hrobaříků a pozitivního pohledu na lidství

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 15.04.2023 12:00 - (2186 Návštěv)

Vypadá to, že příběh výzkumu hrobaříků potvrzuje má pozorování, že nejmladší generace nevidí nebo nechce vidět příchod obtížných a nestandartních podmínek a tím méně je bude schopna řešit. Jak u hrobaříků, tak i u lidí jsou vlastní zkušenost a přejímání informací od svých souputníků hlavním zdrojem životní orientace. Tedy získávání toho, čemu jsme říkali světonázor.

Politické procesy v Česku? Shrnutí dosavadního vývoje

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 13.04.2023 21:30 - (2670 Návštěv)

Nyní máme první kandidáty, kteří mohou založit "Klub 405". A když tento režim padne, pak doufejme, že tyto oběti budeme za naše daně znovu odškodňovat a vyšetřovat, kdo a proč mohl za selhání justice.

Pokrytectví křesťanské církve

Autor: Chris Hedges - Zveřejněno 10.04.2023 11:40 - (1724 Návštěv)

Tento projev měl Chris Hedges na Zelený čtvrtek (6. dubna 2023) během protestu v Princetonském teologickém semináři. Účastníci požadovali demisi miliardáře hedgeových fondů jménem Michael Fisch, který je předsedou správní rady tohoto semináře.


Týdenní podcast e-republiky

Aktuální podcast šéfredaktora věnovaný politice a velikonočním svátkům.


Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE.


Alarmující studie odhaluje od dubna 2021 náhlý a trvalý nárůst úmrtí a také mrtvě narozených dětí v Německu
Studie použila moderní pojistně-matematickou metodu založenou na populačních tabulkách, tabulkách úmrtnosti a trendech dlouhověkosti, aby odhadla očekávaný počet úmrtí na všechny příčiny od roku 2020 do roku 2022, jako by k žádné pandemii nedošlo. Tento očekávaný počet všech úmrtí byl následně porovnán s hlášeným počtem všech úmrtí za účelem výpočtu úmrtnosti. "Výsledky ukazují, že pozorovaný počet úmrtí v roce 2020 byl z hlediska empirické směrodatné odchylky blízko očekávanému počtu ... naproti tomu pozorovaný počet úmrtí v roce 2021 byl o dvě empirické směrodatné odchylky vyšší než očekávané číslo a v roce 2022 dokonce více než čtyřnásobek empirické směrodatné odchylky," uvádí studie. (Uncutnews)

PS. Otázka pro žáka první třídy, ale nikoliv po naše koupené doktory a prodejné politiky: Co způsobilo ta zvýšená úmrtí, když to nebyl kovid a kromě experimentálního očkování na kovid jiné vysvětlení neexistuje?

Útok příslušníků KFOR na Srby v Kosovu, několik zraněných
Priština trvá na tom, aby se noví starostové čtyř obcí ujali svých funkcí, i když byli zvoleni navzdory tomu, že téměř všichni Srbové volby bojkotovali. Volby do místních samospráv ve čtyřech obcích - Zvecan, Zubin Potok, Leposavic a Severní Mitrovica - na severu Kosova a Metohije se konaly 23. dubna. Volby bojkotovala strana Srbský seznam kvůli neplnění závazků ze strany Prištiny. Výsledkem byla pouhá 3,47% volební účast, které se zúčastnilo 1 566 Albánců a pouze 13 ze 45 095 oprávněných Srbů. (TASS)

Už nás nesponzorují
Ano, dluhový strop se v USA jako obvykle zvedne, jako obvykle to Kongres nakonec schválí, příslušné penízky se na FEDu natisknou (vygenerují v počítači), ale jedna věc je jiná… už zůstanou doma v USA. Místo dolarů míří do světové ekonomiky juany a další měny. A tak mají v USA nezvykle vysokou inflaci. Ale čím více zvedají úrokové sazby, tím víc jim krachují banky. Když nebudou zvedat sazby, bude inflace, protože se zadlužují a tisknou peníze. Na tom se nic nezmění, i kdyby se republikáni s demokraty na dluhovém stropu dohodli úplně hladce. (Vidlákovy kydy)

Zvyšování věku odchodu do důchodu se bude týkat i lidí, kterým je dnes 57 let, zjistila ČT
Zvyšování věku odchodu do důchodu se bude týkat i těch, kterým je dnes 57 a méně. Podle nových propočtů Ministerstva práce a sociálních věcí to zjistila Česká televize. Zvyšování se mělo přitom týkat až dnešních čtyřicátníků. Premiér Petr Fiala (ODS) to vysvětluje tím, že nemůže nastat skok mezi jednotlivými populačními ročníky. (ČT 24)

Zakladatel Wikipedie se distancuje od její současné manipulativní podoby
Larry Sanger založil s Jimmym Walesem Wikipedii a nyní se stal jejím kritikem. Vzhledem k současné podobě Wikipedie si říká "bývalý zakladatel". V rozhovoru mluví mimo jiné i o tom, jak se ho nynější představitelé webu snaží diskreditovat.

Klíčový je jeho rozbor současné podoby webu: "V zákulisí se hraje velká ošklivá a složitá hra, aby články řekly to, co někdo chce publikovat. Existuje spousta triků, které mění pravidla hry tak, aby ji vyhrála určitá strana." (Unherd Magazine, Lockdown TV)


Archiv tematických čísel

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014