Načítání...
 

Proč Putin otálí se zimní ofenzívou

Autor: Mistr Z, Rusko - Zveřejněno 25.01.2023 11:50 - (2184 Návštěv)

Připravuje se rozšíření války na Ukrajině skrze přímý konflikt mezi Ruskem a NATO v západní Ukrajině, kterou nejspíš obsadí Polsko. Je dobré vědět, jak tento vývoj k dalšímu kolu války vidí nezávislí komentátoři v Rusku.

Prezidentské volby 2023: Tragický výsledek 1. kola

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 21.01.2023 22:14 - (1837 Návštěv)

V zemi, kde má vláda důvěru cca 30 % obyvatel a v níž je cca 50 % obyvatel naladěno spíše pacifisticky, mi takový výsledek 1. kola prezidentské volby nedává smysl.

Ve jménu Juliana Assange

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 10.01.2023 15:05 - (1525 Návštěv)

Na malé demonstraci před britskou ambasádou se sešla společnost napříč politickým spektrem. Demonstrovali jsme proti procesu vydání Juliána z anglického vězení Američanům. A samozřejmě také za jeho propuštění.

Mír a spravedlnost

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 08.01.2023 13:00 - (3413 Návštěv)

Petice: Jde nám o spravedlivý mír. Mír, k němuž se rády nerady připojí všechny strany konfliktu, mír, který bude garantován všemi relevantními stranami, mír, jehož přesnou podobu neznáme, nemůžeme ji znát a ani ji nemáme chtít znát. Bude předmětem dlouhých a bolestivých vyjednávání.

Západní impérium a jeho exekutor

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 07.01.2023 13:50 - (2231 Návštěv)

Shrňme typy sociopatů, kteří zde začnou od roku 2023 aktivně běhat s digitálně a mocensky upraveným Cyklonem B. V roce 2022 už nastoupili "Agenti tvrďáci", tedy političtí a sociální psychopati. To jsou aktivní tvůrci globální chobotnice ve stylu "není jiné volby".

Ukrajina je "první multipolární" konflikt

Autor: Alexander Dugin/RT News - Zveřejněno 02.01.2023 13:04 - (3010 Návštěv)

Konflikt na Ukrajině je první multipolární válkou na světě, v níž Rusko bojuje za právo každé civilizace zvolit si vlastní cestu dějinami. Západ drží totalitní hegemonistický globalismus, řekl Alexandr Dugin v pátečním exkluzivním rozhovoru pro RT.

Protektorát volí prezidenta

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 31.12.2022 18:00 - (3171 Návštěv)

...a podle toho to taky vypadá. Z těch kandidátů, kteří v tuto chvíli zůstali ve hře, je většina unifikovaných probruselských a pronatovských kývačů, kteří se liší jen v margináliích. Lze jen těžko předpokládat, že lidé, kteří mají plné zuby Fialovy vlády (v listopadovém průzkumu byla důvěra vládě na pouhých 28 %), budou volit takové kandidáty, přesto cinknuté průzkumy mediálních agentur favorizují dva z nich, kteří navíc kandidují s podporou vládních stran...


Digitální peníze blízko, blizoučko…

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 24.12.2022 12:45 - (3496 Návštěv)

Je to tak, dvěma pánům naráz sloužit nelze. Čím více věrnosti Bruselu, tím víc dupání po českém občanovi.

Novinky z mlýnku na maso provozovaného NATOstánem

Autor: Pepe Escobar - Zveřejněno 19.12.2022 10:10 - (5622 Návštěv)

Současná ruská doktrína dokonce umožňuje Moskvě odpovědět jadernými údery. Na terorizované letecké základně Engels-2 se nacházejí bombardéry z jaderné strategické triády. A drony byly zcela jistě vypuštěny infiltrovanými agenty uvnitř ruského území.


Pavel Letko k aktuálnímu dění (video podcast)

Pravidelné video komentuje zajímavé události a debaty současnosti z pohledu šéfredaktora e-republiky. Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE

Boeing byl obviněn z podvodného spiknutí ohledně 737 Max a souhlasí se zaplacením více než 2,5 miliardy dolarů
Tragické havárie letu Lion Air 610 a letu Ethiopian Airlines 302 odhalily podvodné a klamavé chování zaměstnanců jednoho z předních světových výrobců komerčních letadel," uvedl náměstek generálního prokurátora David P. Burns. Zaměstnanci Boeingu si vybrali cestu zisku před upřímností tím, že před FAA zatajili materiální informace týkající se provozu jeho letounu 737 Max a zapojili se do snahy zakrýt svůj podvod. Toto usnesení činí Boeing odpovědným za trestné činy svých zaměstnanců, řeší finanční dopad na zákazníky leteckých společností Boeing a doufejme, že poskytne určitou míru odškodnění rodinám a příjemcům obětí havárie. Zavádějící prohlášení, polopravdy a opomenutí, které zaměstnanci Boeingu sdělili FAA, neumožnily této vládní instituci zajistit bezpečnost létající veřejnosti, uvedla americká prokurátorka Erin Nealy Coxová pro severní okres Texasu. Tento případ vysílá jasný signál. Ministerstvo spravedlnosti přiměje výrobce, jako je Boeing, k odpovědnosti za podvádění regulačních orgánů, zejména v průmyslových odvětvích, kde tak vysoká míra odpovědnosti. (Department of Justice)

PS. Lhát v médiích je pro korporace úplný detail, tady se lhalo tak, až padaly letadla.

Situace na ukrajinské frontě (25.01. 2023)

Klíčové jsou pohyby na jižní frontě, kde Rusové prolomili obranu a útokem zničili připravovanou ofenzívu Ukrajinců směrem na Mariupol. Viz náš článek Ruská armáda přešla do ofenzivy také na jižní frontě Donbasu. (rybar.ru)

Když nemůžeš zvítězit...
Praha a láska musí vyhrát nad vsí a nenávistí… Kolik hlasů tohle generála stálo? Kolik lidí to naštve a přijde k volbám, ne proto, že by věřili Babišovi, ale protože se jim chce zvracet z Pavlových příznivců? Takových věcí je víc. Pravda a láska se zase pěkně rozjíždí. Novináři napíšou, jak na Babiše štěkali jeho odpůrci a on na to odpoví, že jeho voliči nemají zapotřebí někam chodit a dělat bordel. Že to dělají jen ti druzí. (Vidlákovy kydy)

Ti, co „stvořili“ Petra Pavla. Na papíru z archivu. Pohromadě
Jaké názory na svět má kandidát na prezidenta Petr Pavel? Tuto jednoduchou otázku si na sociálních sítích klade stále větší množství lidí. Lze zaznamenat jejich rostoucí nespokojenost s tím, že bývalý náčelník generálního štábu a exšéf vojenského výboru NATO spíše opakuje různá hesla, chybí však přehled jeho hlubších názorů na celou řadu témat. ParlamentníListy.cz se proto podívaly blíže na to, s jakými lidmi Pavel v minulosti blízce spolupracoval, což by mohlo trochu napovědět, jaký světonázor tento finalista boje o Hrad zastává. Našli jsme zajímavé věci. (Parlamentní listy)

Kolik tanků potřebuje Kyjev?
Kolik divizí potřebuje Kyjev? Alespoň jednu na každou ze tří hlavních front v Lugansku, Doněcku a Záporoží, protože linie kontaktu je nyní 815 km. Tři obrněné divize dohromady by podle sovětských měřítek měly okolo 900 tanků. Kromě toho je na Běloruské frontě nutná další obrněná divize, která povede velmi těžké boje. V případě eskalace je třeba jedna obrněná divize v záloze, takže je třeba 1 200 tanků. Žádný vrchní velitel se neobejde bez vlastní rezervy, takzvané rezervy nejvyššího vrchního velení. Tato rezerva se počítá extra, což znamená dalších 300 tanků. Další věcí jsou ztráty během útočných operací. Průměrné denní ztráty obrněné jednotky v boji jsou 10 až 15%, ale generální opravy se počítají na dalších 10 až 20%. Jednoduše řečeno, k vyrovnání ztrát během bojových operací je zapotřebí nejméně dalších 300 tanků. To nám dává číslo 1 800 tanků, které je třeba považovat za absolutní minimum. (zpracováno podle RT News)

PS. Takže 2 000 tanků už Západ pro jednu (i když velkou) proxy-válku nedá dohromady. A to už poslal na ukrajinskou frontu prakticky všechny tanky vyrobené ve východním bloku, a dokonce i ty poslané do světa. Rusové ztratili kolem 800 tanků, ukrajinské ztráty techniky jsou asi 7x větší.


Archiv tematických čísel

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014