Loading...
 
Tisk


Tichá válka o Golany

-uv- 30.11.2015 21:34

Na Golanech je válka nevyhnutelná a všichni aktéři to dobře ví. Jde o naleziště ropy na tomto území, které hodlá drancovat Izrael, o zásoby spodní vody, které taktéž zabral pro sebe, a o kontrolu výšin, které strategicky ovládají Izraelci.

Dvě skryté války Izraele

redakce 30.11.2015 21:30

Zábor vody, půdy, otevřený rasismus, vyhánění z půdy i beduínů, kteří jsou tisíciletými obyvateli Palestiny. To svědčí o rostoucí militarizaci společnosti, která je demokratická už jen pro menšinu svých obyvatel.

Izraelské mediální kličky a brutální realita

Pavel Letko 29.11.2015 19:47

Izraelci, kteří vidí, že demokracie je v Izraeli jen pro ně a nikoliv pro miliony ostatních obyvatel, mají ještě nezkalený zrak propagandou a důkladným vymýváním mozků. Zatím je jich menšina.

Migrace

Aleš Macháček 29.11.2015 18:03

Zatímco našinci poslouchají Jamaturu s čínskou čelenkou, který jako moravský nacionalista burcuje lidi proti uprchlíkům, pilní lupiči vedení Babinským, známým to lotrem ze Špilberku, vzali kontrolu nad veškerou ornou a využitelnou půdou, tedy tou co zbyla, když Kablousek, kající se hříšník, dal naší církvi za odpustek to, co bylo naše.

Výhledy obnovitelné energie do roku 2030

-uv- 28.11.2015 20:28

Zpráva předpovídá, že globální investice do čisté energie dosáhnou 7,4 biliónu do roku 2040. Obnovitelné zdroje bude poskytovat asi čtvrtinu světové elektrické energie a vítr bude asi hlavní zdroj.

Ukrajina ničí sebe sama skrze blokádu Krymu

Petr Umlauf 24.11.2015 18:36

Energie z Ruska bude na Ukrajině do půl roku a přímé dodávky potravin na poloostrov už zahájilo Turecko. Ukrajina si sabotáží zničila vlastní rozvodnou síť a ohrozila chod jaderných elektráren.

Vše nejlepší, republiko!

kolektif 24.11.2015 18:21

Tomáš Krystlík, autor knih Zamlčené dějiny pozval Romana Jocha, ředitele Občanského institutu k debatě a on pozvání přijal. Roman Joch je autorem článku „Vše nejlepší, republiko!“, který vyšel v Lidových novinách 9. října 2015.

Bojkot Izraele

Pavel Letko 24.11.2015 07:22

Americká antropologická asociace (AAA) bude bojkotovat izraelské akademické instituce do doby, kdy tyto instituce ukončí svou spoluúčast na porušování práv Palestinců ve vyjmenovaných bodech podle mezinárodního práva.

Otevřený dopis kardinálu Dominiku Dukovi OP

Ludmila Böhmová 23.11.2015 22:24

Křesťané se ptají kardinála Dominika Duky: Ptáme se, jak je toto Vaše jednání, stejně jako soustavné nadbíhání mocným (otevírání tunelu Blanka či reklama na limuzínu), slučitelné s výzvou papeže Františka, že církev musí vyjít z paláců mezi chudé.
Stránka: 1/249Fast NextLast Page
12326249

Image ........... ImageVelké televizní sólo prezidenta Zemana. Došlo na Sobotku, Schwarzenberga, „vítače“ i pseudointelektuální elitu z pražské kavárny
Exkluzivním hostem nedělní Partie FTV Prima byl prezident Miloš Zeman. V téměř hodinovém rozhovoru se obsáhle vyjádřil k uprchlické krizi. (Parlamentní listy)

Tereza Spencerová: Je za ropnými kšefty s Daešem Erdoganova rodina?
Ahmet Davutoglu varoval Rusko před nálety na „bratrské“ Turkmeny a ve vězení skončili dva turečtí novináři za „vyzrazení státního tajemství“, tedy za článek o dodávkách zbraní teroristům. Ale současně Erdogan požádal o setkání s Putinem, nad „incidentem“ vyjadřuje lítost a doufá, že mu pondělní klimatický summit v Paříži nabídne příležitost k urovnání vztahů s Ruskem při uchování vzájemných informačních kanálů. (Parlamentní listy)

Miroslav Kalousek se stal předsedou TOP 09
„Jsme unikátní politickou silou proto, že nejupřímnějším způsobem reprezentujeme jak hodnoty Listopadu 89, tak zároveň prosazujeme i hodnoty individuální svobodné iniciativy, na nichž stojí prosperita a blahobyt západního světa. Naší vizí je stát, který občany neřídí, ale stát, který své občany chrání, podporuje je v jejich aktivitě a spojuje je ke společným nadějím a budoucnosti,“ řekl Miroslav Kalousek delegátům ve svém kandidátském projevu. (ZprávyExtra.cz)

Další oběť metanolu: pacient v Kladně zemřel
Šestašedesátiletý pacient, který ležel v kladenské nemocnici po otravě metanolem, dnes odpoledne zemřel. (Echo24)

Oskar Krejčí: Největším rizikem pro nás jsou někteří spojenci v NATO
Řečeno natvrdo: málokdo nese tak velkou vinu za zničení syrské multikulturní společnosti jako vláda prezidenta Hollanda, uvedl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz politolog Oskar Krejčí. (První zprávy)

V Rusku zakázali dva Sorosovy fondy
Ruská federální prokuratura zakázala činnost Sorosových nevládních organizací OpenSociety Foundations a OSI Assistance Foundation a označila je za hrozbu ústavnímu zřízení a bezpečnosti země. (Politikus.ru)

Tisíce ruských vojáků směřují k arménsko-turecké hranici; americká a turecká letadla prchla ze syrské oblohy
...president Putin dnes ráno vydal rozkaz velení 58. armády Severokavkazského vojenského distriktu, aby okamžitě rozmístilo „vybrané“ regimenty a brigády vojenských elektronických zbraní, protileteckých sil, raketometů, protitankových sil, morizovaných střelců a dělostřeleckých sil na turecko-arménskou hranici – celkem jde o téměř 7 000 ruských vojáků v plné bojové pohotovosti. (Svět kolem nás)

Organizátorov výbuchov v Chersonskej oblasti na Ukrajine nezistila polícia ani tajné služby, ale… telefónni chuligáni
To, čo sa nepodarilo polícii a tajným službám, zvládli… telefónny chuligáni. Dvaja populárny ruskí pranksteri (telefónny chuligáni, humoristi) za pomoci známych ukrajinských politikov sa predsa dopátrali a zistili, kto zorganizoval a vykonal výbuchy v Chersonskej oblasti. O tom samotní praknsteri Vovan (Vladimír Kuznecov) a Lexus (Alexej Stoľarov) porozprávali v priamom prenose v televíznej relácii. (Hlavné správy)

Křesťané a muslimové jsou bratři, prohlásil papež při návštěvě mešity
Papež František v pondělí ve Středoafrické republice navštívil hlavní mešitu v metropoli Bangui. Muslimská svatyně Koudoukou přitom leží ve čtvrti, která je z bezpečnostního hlediska považována za rizikovou. Papež v mešitě prohlásil, že křesťané a muslimové jsou bratři. (iDnes)

EÚ sa dohodla s Tureckom na riešení migračnej krízy. Ďalší krok k nesamostatnosti a závislosti EÚ
Predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker ocenil význam dnešného summitu s Tureckom ako obnovenie vzájomných vzťahov na vysokej úrovni. Dosiahnutá dohoda podľa neho vytvára rámec pre spoločný postup pri riešení utečeneckej krízy. (Hlavné správy)

Elektrické vedení na Krym může být uvedeno do provozu před termínem
Ruský ministr energetiky Novak řekl, že dodávky energie z Kubáně na Krym mohou být zahájeny dříve než 20. prosince. A ukrajinská strana, která nečiní žádná opatření k obnově dodávky elektřiny na Krym, porušuje podmínky kontraktu. (PolitRussia.com)

Pařížské útoky: Odlidštění a možnost proměny
O myšlenkách, slovech a kovu. (Kulturní noviny)

Počteníčko: Temné nebe Ameriky
Zápisky slovinského spisovatele a filosofa Aleše Debeljaka ze Spojených států devadesátých let, kdy jsme ještě ve střední Evropě nevěděli, co je to sociální nesouměřitelnost. (Kulturní noviny)

Výstava v pražském Samaří
Podle biblického města se jmenuje prostor při sboru Církve bratrské v Soukenické ulici v Praze. Do 3. prosince jsou zde k vidění výtvarná díla Václava Sokola (1938) a Pavla Rejchrta (1942). (Kulturní noviny)

Počteníčko: Co je umění
Ze vzpomínek Dory Diamantové na Franze Kafku. (Kulturní noviny)

O vších a lidech
Charašó, pán, da. Fejeton humoristický. (Kulturní noviny)

Pravda o TTIP
Nová kniha o transatlantickém partnerství přináší zatím nejucelenější rozbor argumentačních strategií, s jejichž pomocí se vede diskuse o této kontroverzní smlouvě. ...Místo konstruktivní debaty o smlouvě, která se může stát opravdovým rizikem pro svrchovanost státu, se u nás voliči vrhají do náručí politiků, kteří jim slibují oplotit Evropu před hrozbou imigrantů ve jménu fašistického pojetí národovectví. Když ale stejní politici chtějí odevzdat značnou část politické moci americkému a evropskému byznysu, je na východě Evropy ticho po pěšině. (A2larm)

Dopis ministryni školství: Nerušte speciální školy (dokončení)
Pamatuji se na dobu těsně po sametové revoluci. Tehdy k nám přijeli speciální pedagogové ze Západu, aby nám předali své zkušenosti. Když jsme jim vše ukázali a provedli je po speciálních školách, řekli nám: „My vás nemáme co učit, my se budeme učit od vás.“ Tehdy byla speciální pedagogika u nás na světové špičce. (Kulturní noviny)

Nové tváře evropské rodiny
Pokud jste běženci a rozhodli jste se vypravit užívat si tolerance do Evropy, nezapomeňte si vyčistit facebook od nevhodných fotografií. (LiveJournal)

Paříž jede bomby aneb jak se prodává teror
Světem marketingu právě hýbe nová virální kampaň #PrayForParis. Už dva dny po spuštění se může řadit po bok virálních klasik jako 9/11, #occupywallstreet, #ArabSpring, #Kony, a dalších. Kreativa kampaně, plánování i exekuce na jedničku. Jak se taková kampaň dělá, se podíváme v dnešním speciálu. (Adam Hrubý)

Střípky ze světové výstavy v Miláně (1. část)
Soubor postřehů ze světové výstavy Expo 2015, jejíž historie začíná již roku 1851 a která je zaměřena na kulturu a průmysl jednotlivých vystavujících zemí. Počet zúčastněných států i jeho historie činí z Expa jedinečnou akci světového významu. Ani letos tomu nebylo jinak. (Kulturní noviny)

Video: Pilot Formule 1 dělá autoškolu. V žigulíku. Uspěl?
Jednadvacetiletý pilot Red Bull Racing během řidičské zkoušky opisoval. Rovněž se podivoval nad technikou vozidla autoškoly. (Auto.cz)

Nejlepší rváčka světa Ronda Rousey podporuje Sanderse na prezidenta
Mistryně světa v UFC Rouseyová podpořila kandidaturu socialistického demokrata Bernieho Sanderse na presidenta USA. Důvod? Jako jediný ze všech kandidátů odmítl korporátní peníze na kampaň. (alternet.org)

Bez spalovacího motoru nepřežijeme, říká expert. Auta tvoří 0,2 % CO2 na Zemi
„Lidská činnost vytváří 3,5 procenta CO2 na planetě. Z toho osobní auta vytvoří 5,5 procenta oxidu uhličitého. Celkový podíl osobních vozů na světové produkci emisí CO2 je tedy 0,2%,“ ilustroval absurdnost honu za emisními limity Martin Hrdlička, šéf vývoje podvozku a motorů Škody Auto na konferenci Autosympo. (iDnes)

Nelehká demontáž bývalé východo-německé jaderné elektrárny vyjde minimálně na 4 miliardy euro
Z bývalé výrobní části elektrárny se musí všechny i nejmenší kousky kontrolovat na radioaktivní zatížení. Odborníci zde za ta léta vyvinuli speciální dekontaminační proces, čistí jednotlivé betonové a ocelové části kyselinou fosforečnou. To se podle ministryně může stát v budoucnu německým exportním šlágrem. Ne již stavba jaderných elektráren jako dříve, ale jejich odborná demontáž a likvidace. (DW.com via AC24)

Vodíková budoucnost lidstva. Převratné zasedání Vědecké rady Ruské akademie věd
30. října se konalo zasedání Vědecké rady Ruské akademie věd, na němž byla prezentována hypotéza hydridové země doktora geologie V.Larina… (Levanet)

Dělá náboženství z dětí sobce?
Zbožní rodiče žijí v představě, že jejich děti jsou empatičtější, jak jim vštěpili vnímat spravedlnost a že na ní také více dbají, než je tomu u dětí bezvěrců. Výsledky průzkumu, které nyní vyšly v časopise Current Biology, svědčí o opaku... Děti vychovávané ve víře jsou méně velkorysé. Nejvíce altruistické a ochotné se o své věci podělit s ostatními, byly děti z rodin ateistických a ne-religiozních. (OSEL.cz)

Termonukleární umění z NASA
Slunce v ultravysokém rozlišení 4K. (NASA via Outsidermedia)

3.11. selhala americká raketa s 13 vojenskými družicemi
3.11. v průběhu neúspěšného startu experimentální rakety «Super Strypi» z polygonu na Hawaii, Američané přišli rovnou o 13 vojenských družic (dobré číslo!). Raketa se rozpadla minutu po startu. (Leva-net)

Velké televizní sólo prezidenta Zemana. Došlo na Sobotku, Schwarzenberga, „vítače“ i pseudointelektuální elitu z pražské kavárny
Exkluzivním hostem nedělní Partie FTV Prima byl prezident Miloš Zeman. V téměř hodinovém rozhovoru se obsáhle vyjádřil k uprchlické krizi. (Parlamentní listy)

Tereza Spencerová: Je za ropnými kšefty s Daešem Erdoganova rodina?
Ahmet Davutoglu varoval Rusko před nálety na „bratrské“ Turkmeny a ve vězení skončili dva turečtí novináři za „vyzrazení státního tajemství“, tedy za článek o dodávkách zbraní teroristům. Ale současně Erdogan požádal o setkání s Putinem, nad „incidentem“ vyjadřuje lítost a doufá, že mu pondělní klimatický summit v Paříži nabídne příležitost k urovnání vztahů s Ruskem při uchování vzájemných informačních kanálů. (Parlamentní listy)

Miroslav Kalousek se stal předsedou TOP 09
„Jsme unikátní politickou silou proto, že nejupřímnějším způsobem reprezentujeme jak hodnoty Listopadu 89, tak zároveň prosazujeme i hodnoty individuální svobodné iniciativy, na nichž stojí prosperita a blahobyt západního světa. Naší vizí je stát, který občany neřídí, ale stát, který své občany chrání, podporuje je v jejich aktivitě a spojuje je ke společným nadějím a budoucnosti,“ řekl Miroslav Kalousek delegátům ve svém kandidátském projevu. (ZprávyExtra.cz)

Další oběť metanolu: pacient v Kladně zemřel
Šestašedesátiletý pacient, který ležel v kladenské nemocnici po otravě metanolem, dnes odpoledne zemřel. (Echo24)

Oskar Krejčí: Největším rizikem pro nás jsou někteří spojenci v NATO
Řečeno natvrdo: málokdo nese tak velkou vinu za zničení syrské multikulturní společnosti jako vláda prezidenta Hollanda, uvedl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz politolog Oskar Krejčí. (První zprávy)

Stranou války teroru v Sýrii zůstal třetí vzadu, který se ale pomalu přestává smát. Izraeli se prozatím podařilo efektivně a pomocí cizích teroristů a žoldnéřů ničit Sýrii, a přitom zůstat stranou pozornosti. Tematické číslo Dvě skryté války Izraele (2015-10) ukazuje, že situace se postupně mění v neprospěch Židovského státu. Externí válku doplňuje interní válka proti všem občanům druhé kategorie, kteří v této zemi musí žít. Násilný zábor zemědělské půdy, ilegální okupace území, výmaz komunitní paměti, konfiskace vody, ropy a ekonomické vykořisťování Palestinců vede ke stále rychlejší degradaci občanské společnosti v této kdysi relativně demokratické zemi. Příští války o budoucnost Izraele se již povedou na nezákonně okupovaném území. První a nejdůležitější je a bude boj o Golanské výšiny v Sýrii.Image
Image
Smlouva TTIP: korporátní revoluce, která požere své děti

Image
Atentáty ve Francii aneb Začarovaný kruh státního a náboženského teroru