Loading...
 

Český Deep state za korony: Odkopaný Rychetský, zakopaný Kalousek, prohrávající Babiš

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 28.02.2021 16:50 - (1896 Návštěv)

Projděme si kroniku ohlášené smrti korporátního fašismu jednoho muže, která má být nahrazena jeho měkkou a zcela jistě lidumilnou verzí řízenou klikou kolem Deep state. Už nebudeme mít stát jako českou miliardářskou firmu, ale pouze kovidovou kolonii spravovanou jako globální korporátní pobočku.

O bratrství a sociálním přátelství

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 15.02.2021 06:00 - (3681 Návštěv)

Nesdílet naše bohatství s chudými znamená okrádat je a připravovat je o obživu. Bohatství, které vlastníme, není naše, ale jejich.

Déjà vu

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 14.02.2021 06:00 - (3753 Návštěv)

Po více než 40 letech zažívám déjà vu, protože vidím, že to, co nazýváme kapitalismem, je systém, kterému nezáleží na zdařilém průběhu výstavby kapitalismu, ale že "ruka trhu" hrabe poslední zbytků ropy, uhlí a zemního plynu a dřeva, aby je převedla na zlaťáky.

Trumpa vyřídil volební puč, na řadě je Babiš

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 06.02.2021 20:10 - (5975 Návštěv)

Nové kolo korporátního fašismu je zajímavé tím, že musím bránit Babiše proti zpolitizovanému soudci Rychetskému a povykujícímu Deníku Referendum.

Dříve mlékárna, nyní lékárna

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 04.02.2021 20:00 - (5309 Návštěv)

Globální je sdílení poznatků, koordinace výzkumu a slušné mezinárodní dohody. Když teče do bot, je lpění na patentech a utajování výzkumu podporou genocidy.

Recyklace houbami

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 22.01.2021 06:00 - (5977 Návštěv)

Houby jsou velmi levným, účinným a ekologicky nezávadným způsobem, jak pomoci odstranit širokou škálu toxinů z poškozeného prostředí nebo odpadních vod.

K tradici protestního sebeupalování ve střední Evropě

Autor: Petr Kužvart - Zveřejněno 20.01.2021 06:00 - (6971 Návštěv)

Z Palachova činu se stal mýtus, potlačující neprávem povědomost a památku, jež se týkají ostatních případů politicky motivovaných sebeupálení, jichž byla celá řada v Československu, ale jak jsme viděli i v Polsku, navíc i v sovětském Pobaltí, Maďarsku, Rumunsku, NDR i na sovětské Ukrajině.

Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (15. díl)

Autor: Petr Kužvart - Zveřejněno 12.01.2021 06:00 - (8662 Návštěv)

Vztah k reálnému socialismu je dosud velmi živým tématem, podle kterého se mimo jiných diferencují aktuální politické i světonázorové orientace a přístupy.

Recyklace na baterky? Jak kde

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 06.01.2021 18:00 - (5973 Návštěv)

Jak recyklovat hory použitých baterií z elektrických vozidel, která jsou za svým vrcholem výkonnosti?POVINNÁ VÝMĚNA STARÝCH KOTLŮ: OPRAVME ASOCIÁLNÍ NESYSTÉMOVOSTI V DOTAČNÍM PROGRAMU
Na redakci Kulturních novin se obrátili majitelé kotlů ze seniorské a sociálně potřebné vrstvy obyvatel, jejichž problémy naše jediné české družstevní periodikum dlouhodobě tematizuje). V době, která tematizuje zcela jiné problémy, proto přicházíme s výzvou týkající se řešení jednoho dotačního programu, který povážlivě skřípe nejen ve svých sociálních dopadech. (Kulturní noviny)

ZTRACENÁ PRVOTNÍ DŮVĚRA – PŘÍBĚH VĚDCE, KTERÝ SE BEZ OHLEDU NA DŮSLEDKY POSTAVIL ZA POZNANOU PRAVDU (5. ČÁST)
„Podaří-li se přijít k podstatě otázky životního prostředí a projednat nekontrolovatelný nárůst spotřeby elektrické energie, tak se jako zdánlivý problém prokáže snížení spotřeby energie a budování jaderné techniky bude v budoucnu považováno za příklad chybného vývoje.“ (Kulturní noviny)

Předseda slovenské vlády na Facebooku
„Včera (3. 3.) pozdě večer jsem dostal od výrobce vakcíny Sputnik V oficiální nabídku, že v situaci, kdy má být jejich vakcína na Slovensku předmětem takové nenávisti, že koaliční partneři hrozí až rozpadem vlády, jsou ochotni ještě dnes zrušit celou smlouvu na zabezpečení 2 000 000 vakcín. Bez jakýchkoliv sankcí vůči Slovensku a s dovětkem, že 40 zemí, které na Sputnik V čekají, se o vakcíny určené pro lidi na Slovensku poperou.“ (Facebook via Sputnik)

6b KURGIŇAN: KORONAVIRUS – JEHO CÍLE, AUTOŘI A VLÁDCI – ČÁST VI – dokončení
Autor, vystupující jasně jménem edinburských vědců, ohromených jednáním kolegů z Imperial College London, říká, že opírat se o čistou R0, osvobozenou od takových úprav, je možné pouze, když se někdo zblázní. Nebo, říkám já, když má zlé úmysly. Autor konkrétně říká následující: „Ačkoli zástupci Imperial College věděli o nedostatcích svého modelu a neměli příležitost vyvinout lepší, dokončili jej a implementovali tam funkci sledování kontaktů …“ Kdyby místo toho použil jen nadávky, bylo by to stále měkké. (Fórum KOB)

Co jste za vakcínu Rusku slíbil, dotíral moderátor na Matoviče. Jeho odpověď vyvolala diplomatický skandál© Sputnik / Press service of the "Obyčajní Ľudia"
Premiér Igor Matovič (OLaNO) čelí tlaku ze všech stran. Po politické krizi kvůli dodávkám ruské vakcíny Sputnik V vypukl ještě diplomatický skandál. V úterním vysílání Rádia Expres ho moderátor dokonce obvinil, že za vakcínu Moskvě něco slíbil. Matovičova reakce ovšem mnohé vyvedla z míry. (Sputnik)


Archiv tematických čísel

2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012