Načítání...
 

Pauza, která osvěží

Autor: John Helmer - Zveřejněno 08.12.2022 10:43 - (800 Návštěv)

Podle standardů NATO pro zdravotnickou záchrannou službu a nemocnice se v příručkách NATO uvádí, že "událost s hromadným neštěstím" představuje přibližně 20 obětí denně. Ukrajinská armáda má v současné době desetinásobek tohoto počtu.

Na Ukrajině eskaluje chudoba

Autor: Andrea Petersová - Zveřejněno 24.11.2022 10:10 - (2645 Návštěv)

Vláda v Kyjevě žádá o velkou pomoc od mezinárodních agentur a západních států, protože drtivou většinu jejího domácího rozpočtu pohlcují vojenské výdaje, obsluha dluhu a vyplácení platů a důchodů. Podle premiéra Denise Šmyhala je nyní 60 % ukrajinského rozpočtu věnováno na obranu.

Memorandum genštábu: Rusko znamená vojenskou sílu a dieselelektrifikaci Ukrajiny

Autor: John Helmer - Zveřejněno 22.11.2022 09:50 - (3155 Návštěv)

Za pomoci peněz a médií od Londýna po Washington a Wall Street vygeneroval režim Borise Jelcina svou alternativu k Leninově elektrifikaci. Zprivatizovaly se ruské elektrárny a distribuční síť, dotovaly dodávky elektřiny dolům a hutím kótovaným na londýnské burze, ukradly platby maloobchodních spotřebitelů a převedly na londýnská a newyorská sídla a bankovní konta.

Nikdo o mně neví, že jsem marxist levý... (Rozhovor)

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 20.11.2022 17:15 - (1977 Návštěv)

Bohužel, KSČM jako parlamentní strana tyto postoje až příliš často zrazovala. Ale možná i paradoxně, je to jeden z důvodů mého vstupu do strany. Je třeba ji oživit, obrátit k původním komunistickým myšlenkám rovnosti a bratrství. Ve jménu těchto idejí je třeba se pokusit o obnovení naší dávno ztracené národní suverenity.

Proč je třeba čtvrtý odboj aneb V jaké zemi žijeme (2. díl)

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 13.11.2022 00:02 - (2956 Návštěv)

Čtvrtý odboj si musí v pěti větách ujasnit, co z politického programu a hesel nelze za žádných okolností prodat. S politickým praporem tohoto typu je pak třeba bojovat buď do veřejného vítězství, nebo do privátního kriminálu. Tak to v Čechách bohužel chodí.

Kolébka má i hrob můj: V jaké zemi žijeme (1. díl)

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 08.11.2022 16:00 - (2674 Návštěv)

Kompradorské elity, zkorumpovaná vláda a zmanipulovaná média systematicky vytvářejí dojem, jako by existovaly jen dvě varianty. Na jedné straně varianta totální války, válečného hospodářství a "obětí" až do konečného vítězství, na straně druhé kapitulace před zlem představovaným Ruskem a jeho autoritativním vůdcem. Třetí varianta však samozřejmě existuje...

CBDC - Globální komunismus?

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 07.11.2022 13:26 - (2174 Návštěv)

Digitalizace finančního komplexu se stává silou, proti které jsou vlády bez šance. Stupeň koordinace jednotlivých vládních opatření po celé zeměkouli během pandemie a celkové řízení finančních toků nemá v historii lidstva obdoby.

Kyjevský jaderný experiment selhal

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 05.11.2022 22:10 - (4046 Návštěv)

První pokus o instalaci paliva Westinghouse do ukrajinského reaktoru v Záporožské jaderné elektrárně skončil poruchou reaktoru a ztrátami ve výši 175 milionů dolarů. Od té doby byly opakovaně hlášeny další nehody s americkým palivem.

PoloVidláci současného venkova

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 29.10.2022 18:00 - (3694 Návštěv)

Za mlada mohu hledat programy na „přežití“ s nyní populárním logem "OFF GRID" , ale v mém věku je jasné, že při nefunkčnosti debetní karety a zdravotní péče jsem v prdeli a hotovo.


Putin na Valdajském fóru: Nikdo nezůstane stranou při nadcházející bouři

Autor: Vladimír Putin/RT News - Zveřejněno 28.10.2022 15:08 - (3035 Návštěv)

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek 27. 10. 2022 vystoupil na výročním zasedání Valdajského diskusního klubu. Prohlásil, že svět vstupuje do desetiletí plného zmatků, protože snaha o spravedlivější světový řád se střetává se svévolnou hegemonií kolektivního Západu. Putinův projev obsáhl mnoho témat a pak následovalo několik hodin jeho odpovědí na otázky posluchačů. Upravený výtah šesti klíčových bodů z jeho vystoupení je proveden podle článku na RT News (ZDE).

Otevřený dopis prof. Sönnichsena Salcburské lékařské komoře

Autor: Andreas Sönnichsen - Zveřejněno 27.10.2022 18:47 - (2496 Návštěv)

Jak jsem již sdělil v dřívější korespondenci s Rakouskou lékařskou asociací, rád s vámi povedu vědeckou diskusi o smyslu a nesmyslu očkování proti kovidu. Opakuji znova: Z vědeckého hlediska je očkování zdravých lidí, zejména zdravých dětí a dospívajících, proti kovidu zločinem, protože škoda je mnohem větší než užitek.


Pavel Letko k aktuálnímu dění (video podcast)

Pravidelné video komentuje zajímavé události a debaty současnosti z pohledu šéfredaktora e-republiky. Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE

Opozičník dostal trest vězení za "fejky" o ruské armádě
Moskevský soud odsoudil zvoleného člena zastupitelstva a představitele opozice Ilju Jašina k osmi a půl letům vězení za šíření nepravdivých informací o ruských vojácích. Byl obviněn z toho, že v dubnu veřejně šířil "podvrhy", když tvrdil, že ruské jednotky se dopustily masového zabíjení v ukrajinském městě Buča. Prokuratura požadovala pro Jašina devítiletý trest a zákaz spravovat jakékoli internetové stránky po dobu čtyř let. Jeho právníci trvali na Jašinově nevině. (RT News)

PS. Chudák jeden, u nás by za ty fejky dostal veřejnou pochvalu, jako každý jiný presstitut. Ale špatné je oboje.

Nový Zéland převzal do péče dítě, jehož rodiče odmítli "očkovanou" krev
Novozélandský nejvyšší soud ve středu vzal do péče kojence, jehož rodiče trvali na tom, aby dostával krev pouze od dárců, kteří nebyli očkováni proti novému koronaviru, což podle soudu bránilo lékařům v provedení životně důležitých operací. Šestiměsíčnímu chlapci, který je v soudních dokumentech označován jako "Baby W", byla podle soudního rozhodnutí diagnostikována vrozená srdeční vada a k přežití potřebuje operaci. "Nadále naléhavě potřebuje operaci a každý den, kdy se operace odkládá, je jeho srdce pod tlakem," uvádí se v příkazu s odvoláním na jednoho z lékařů. Rodiče dítěte W, Cole Reeves a Samantha Savageová, trvali na tom, že může být operováno pouze v případě, že krev použitá při operaci bude pocházet od neočkovaných dárců. Lékaři uvedli, že použití krve darované mimo běžné kanály je pro danou situaci "nepraktické" a že provedení operace bez darované krve "nepřipadá v úvahu". (MSN)

PS. Budoucnost lidstva na Západě je tady.

Koněva v Praze 6 dočasně nahradila socha hajlujícího skřeta Putina, který utahuje plynový kohout
Na náměstí Interbrigády v Praze 6 od pondělí dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze poputují na nákup zbraní pro Ukrajinu, která od února čelí ruské invazi. Sdělil to autor sochy, kovář a sochař Dušan Dostál. (iRozhlas)

Zacharovová: Výpověď Merkelové o Minských dohodách je na kriminál
Přiznání německé exkancléřky Angely Merkelové v rozhovoru pro deník Die Zeit, že Minské dohody byly podepsány s cílem získat čas pro přípravu Ukrajiny na vojenské střetnutí s Ruskem, by mohlo být použito pro vyšetřování před tribunálem, uvedla ve čtvrtek (8. 12.) mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. "Hodně se dnes mluví o právním posouzení situace kolem Ukrajiny, o nějakých tribunálech a podobných věcech," poznamenala. "Toto je ale na kriminál. To, co řekla Merkelová v rozhovoru - to je svědectví člověka, který řekl napřímo, že všechno, co se dělalo v roce 2014 a 2015, mělo jediný cíl: odvést pozornost světového společenství od skutečných problémů, získat nějaký čas, napumpovat kyjevský režim zbraněmi a dovést situaci k rozsáhlému konfliktu." Podle Zacharovové přiznání exkancléřky "říká hroznou věc: podvod jako modus operandi Západu - machinace, manipulace, všechny druhy překrucování pravdy, práva a spravedlnosti, jaké si lze představit". (TASS)

Pobaltská poslankyně si najala čarodějnici jako asistentku
Lotyšská poslankyně Nataļja Marcenko-Jodko si najala jako svého asistenta významnou místní čarodějnici a "léčitelku", vyplývá z údajů na internetových stránkách lotyšského parlamentu. Jmenuje se Sanita Petere, ale je známá spíše jako "bílá čarodějnice". V reakci pro lotyšská média Petere zdůraznila, že parlament země - Saeima - je pro ženu v jejím oboru tím pravým místem. (RT New)

PS. V Rumunsku to dávno předtím udělal šéf státní banky. Pokrok nelze zastavit.


Archiv tematických čísel

2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012