Loading...
 
Tisk


Bankovní Trojka: Moc bez kontroly (TV Arte)

Květa Pohlhammer Lauterbachová 28.02.2015 14:34

Forma, kterou je dokument natočen, umožňuje pochopit linku událostí v posledních letech v Evropě i laikům, kteří ekonomickým zákonům moc nerozumějí. Nejenom dlužníci, ale i věřitelé by měli nést odpovědnost.

Zdeněk K. střílel za podobných okolností jako Andrew K.

Pavel Letko 27.02.2015 17:15

Největší masakr v USA provedl Andrew Kehoe v roce 1927. Celkem 46 obětí hlavně ve škole. A příčiny? Nemoc manželky s častým pobytem v nemocnici. A v jejím důsledku zadlužení, hypotéka, exekuce, vraždění. A co náš Zdeněk K. z Uherského Brodu?

Lokální měny a pád eura

redaktor 26.02.2015 22:41

Graf v přehledu ukazuje hlavní aktéry nového globálního jevu. Sociální a mobilní technologie mění způsob, jak lidé vydělávají, kontrolují a utrácejí své peníze.

Ukrajinský fašismus a firma Monsanto

redakce 24.02.2015 14:34

Hlavní pomahači korporátek, Světová banka a MMF, už rozjely "demokratizaci Ukrajiny". Firmy jako Monsanto, Dow, Bayer už v závěsu amerických vojenských poradců etablovaly své kanceláře na Ukrajině.

Jak se žije na cizí účet

redaktor 23.02.2015 23:26

Jak vidíte, římští otrokáři jsou proti dnešním jednoprocentním oligarchům chudí příbuzní. Dnes jim patří 22 % bohatství země.
Stránka: 1/358Fast NextLast Page
12337358

Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.


Na Ukrajině se to zašmodrchává, ukazuje Tereza Spencerová rozkol na Západě. A dodává: Naše společné hodnoty s USA... Bombardování, zabíjení, okupace? Co hodnota, to depka
Pohrávám si s myšlenkou oslovit nějakého politika, který zase přijde s tím, že nás s USA pojí „hodnoty", a zeptat se ho konkrétně, co tím myslí. Opovrhování mezinárodním právem a útoky na cizí země, bombardování, okupace a zabíjení? Nebo že by snad „demokracii", která k moci vynáší oligarchy a politiky placené korporátní sférou? Všeobjímající korupci? Proklamovanou svobodu médií? Rovnost všech občanů nebo rovnost před zákonem? (Parlamentní listy)

Ivan Hoffman: Zdeněk K.
Z toho, co jsme se dosud dověděli o Zdeňku K., který zabil osm lidí v Uherském Brodě, šlo o muže, který se z původního kliďase a dobráka stal masovým vrahem. Na začátku jeho proměny byla údajně před deseti lety ztráta zaměstnání. Bez práce se octla i jeho nemocná manželka, o kterou pečoval. (Deník.cz)

Rath má nárok na odškodné za vazbu, uznalo ministerstvo
Ministerstvo spravedlnosti uznalo bývalému hejtmanovi Davidu Rathovi (dříve ČSSD) obžalovanému v kauze údajné korupce při zakázkách ve Středočeském kraji nárok na odškodnění. Týká se období, kdy byl ve vazbě, kterou ale později Ústavní soud (ÚS) označil jako protiprávní. (Novinky)

Lesy ČR nechtějí v rámci církevních restitucí vydat 60 tisíc hektarů
Lesy České republiky odmítly v rámci církevních restitucí vydat 60 tisíc hektarů lesů. Celkem církve žádají zhruba 140 tisíc hektarů. O sporných požadavcích církví bude rozhodovat ve správním řízení Státní pozemkový úřad. (iDnes)

Martin Hekrdla: Ohrožené pole možností
Uzavírá se řecké Syrize a podobným hnutím evropské levice pole možností pro prosazení jejich politik? Pokud ano, čí vinou? (A2larm)

Füle: Nevideli sme, k čomu smerujeme na Ukrajine
Rok od konca režimu prezidenta Viktora Janukovyča spomína bývalý eurokomisár pre rozširovanie Štefan Füle na okolnosti nepodpísania asociačnej dohody s Ukrajinou. (Pravda.sk)

Den obránců vlasti v Doněcku (23.2.2015), přímá reportáž
Škoda, že oslavu tohoto státního svátku nevysílá Česká televize! Jde o historický vznik Rudé armády slavený od roku 1922. Ale třeba ČT bude vysílat ukrajinskou verzi svátku, kterou kyjevská junta přeložila na 14. října. Na tento den připadá založení fašistické Ukrajinské povstalecké armády (UPA). U nás jsou známí pod jménem "Banderovci".

Bývalý ministr Miller odhaluje velký kšeft s ministerstvem, o kterém se příliš nemluví. Když byl schvalován, to se děly věci...
Nyní se Miller zajímá – i vzhledem k jeho současné činnosti - o zákon o odpadech, o takzvanou elektronovelu. Poukazuje na plané a falešné sliby Ministerstva životního prostředí (MŽP). A nejen to... (Parlamentní listy)

VIDEO Záznam Němcovovy vraždy. Střelbu zakrývá pluh
Kvalita záběrů je špatná, rozeznat však lze kolemjedoucí automobily a siluety lidí. V okamžiku vraždy zakryl záběr kamery sněžný pluh. (Aktuálně)

Kdo zastřelil Borise Němcova?
Vlna spekulací provází vraždu známého představitele ruské liberální opozice a bývalého poslance Borise Němcova, který byl v noci na sobotu zastřelen v centru Moskvy. (Literární noviny)

Němcovova vražda byla s největší pravděpodobností provedena pod falešnou vlajkou
Myslím si, že není pochyb, že se jedná buď o neuvěřitelně nepravděpodobnou, nicméně možnou a pro Putina velice nešťastnou náhodu a Němcov byl zastřelen nějakým bláznem něco zlodějem, nebo to byl naprostý prototyp operace Západu pod falešnou vlajkou: vezmete vyhořelého politika, který neměl žádnou důvěryhodnost u lidí s IQ větším než 70, a instantně ho proměníte v „mučedníka pro svobodu, demokracii, lidská práva a civilizaci“. (The Saker via Zvědavec)

Boris Nemcov – sakrálna obeť nenásytného Západu
Tak načo zabili politika, ktorý pre nikoho nepredstavoval žiadne nebezpečenstvo? A prečo sa to udialo práve tesne pred akciami opozície, naplánovanými v Moskve a v Arménsku? А taktiež na pozadí nevyvádzania ťažkých zbraní Kyjeva z Donbasu. Je to náhoda? Nemyslím si. (Chelemendik.sk)

Forbes: Všude tam, kde USA zasáhly, tak to končí katastrofou!
Jaký jiný závěr lze vyvodit ze skutečnosti, že obě strany (demokraté a republikáni – pozn.red.) požadují, aby USA kdykoliv zasahovaly do vnitřních záležitostí nějakého státu, bez ohledu na následky? přičemž, bez ohledu na to, jak katastrofální výsledky mají invaze, váleční lobbisté budou i nadále trvat na tom, že pro to byl dobrý důvod," konstatuje Bendou v článku pro Forbes. (První zprávy)

Putin: bude uděláno vše pro to, aby byli vrazi Němcova potrestáni
Dříve prezident vyjádřil upřímnou soustrast příbuzným a blízkým Borise Němcova a nařídil ředitelům Vyšetřovacího výboru, FSB a ministru vnitra vytvořit vyšetřovací skupinu a průběh vyšetřování osobně kontrolovat. (Hlas Ruska)

V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi z 26. 2. 2015
Prozatím nejpřesnější analýza geopolitického vývoje na Ukrajině, včetně motivací hlavních aktérů konfliktu. Porovnejte si to s naším redakčním článkem Vraždění na Ukrajině, jeho aktéři a jejich cíle . (Outsidermedia)

Voltairenet: Groteskní švindl, třeskutá blamáž
„Ruské zbraně“ na Majdanu jsou diletantský podvrh. Na ten špek skočila snaživě – má to v zadání – i „veřejnoprávní“ ČT. Řeč je o nedělní show, jíž Porošenko „dokazoval ruskou agresi“. Teď aby zahraniční honorace, kterým jí zkrátil víkend, chodily už jen splašky kanalizace. (Nová republika)

Zničení "idolů" v Muzeu Mosulu
Na internetu zveřejněné video představující ničení islámským státem starobylých soch a řezání asyrského okřídleného býka mě zcela přemohlo. Navštívil jsem to muzeum a archeologické lokality regionu - Ninive, HaTra, Khorsabad, Nimrod - několikrát v polovině 90. let. (Trampská nit via Zvědavec)

OBSE mlčí k tomu, že ukropové nestahují své těžké zbraně
Premiér DLR Zacharčenko dal Kyjevu i OBSE písemně na vědomí ultimátum armády DLR. Ta stáhla podle Minské dohody už 80 % své techniky, zatímco Ukrajinci necelých 20 %. OBSE potvrdilo stažení techniky pro opolčence, ale mlčí o neplnění dohody ze strany kyjevské junty. Ta navíc v noci ostřeluje civilní města.

Počteníčko: Fušeři
Fejeton Eduarda Basse o lidech, kteří se možná jen minuli se svým povoláním.

Sexy Varoufakis a německý rock na ZDF
Veřejnoprávní televize v Německu ještě má občas smysl pro humor. Viz poslední hit pořadu zvaného Neo Magazin .

Mojmír Grygar: Davová nákaza
„Války zřídkakdy motivují ideální pohnutky. Z deseti válek devět se vede kvůli prospěchu. Ideály jsou jen něčím postranním. Do války bychom vstoupili i bez ideálních důvodů. Průmysl a kapitál si nemohly dovolit ztratit miliardy, které byly poskytnuty straně, jíž hrozilo, že podlehne." (Literární noviny)

Jak se žije v Neměřicích
Výbor Hájíčkových povídek pro venkovany i Pražáky. Postavy, prostředí, příběhy, tři premiéry a jedno přiznání. (Kulturní noviny)

Tomáš Koloc: Momentky
Cestou jsme se s řidičem bavili. Zeptal se mě, kvůli čemu jsem byl v Dobřenicích, a když slyšel, jakou práci dělám, divil se, že do ní jezdím vlakem, ale především že mě to uživí. Přišel s tezí, kterou slýchám poměrně často; že bych se měl živit něčím jiným, a tohle dělat jako koníček. Nicméně ačkoli Hradce se měl jen dotknout, svezl mě až k první zastávce autobusu hradecké MHD a řekl, že si toho, co dělám, váží, „protože to by nedokázal každej“. (Kulturní noviny)

Kobry a užovky uloví Pavlovovy psy a Pražáky
Pokus o film evropského formátu vyšel Janu Prušinovskému jen napůl. Ale v českém kontextu jeho sociální drama s prvky thrilleru vynikne. (Aktuálně)

Juraj Martus: Lži mainstreamu sú už neudržateľné
Mainstream sa však nemieni len tak ľahko vzdať svojho monopolu na "pravdu" a prechádza do protiútoku. Prvou fázou je zakázať diskusie. Diskusie sú najnebezpečnejšie, lebo tam okamžite čitatelia odhaľujú lži uvedené v článku a úplne tak zničia cieľ, ktorý sa mal dosiahnuť - falošne informovať, zavádzať a manipulovať verejnosť. (Hlavné správy)

Pressing papeže na Merkelovou: ne ekonomii, která zabíjí
Pokud je pravdou, že dar v sobě zahrnuje i poselství, pak dary, které vybral papež František pro Angelu Merkelovou na audienci, dávají pochopit, jak mu leží na srdci osud milionů chudých, jejichž počet v Evropě stále narůstá. (umlaufoviny.com)

Polovina českých mužů se možná nestihne do padesátky oženit
Češi a Češky odkládají sňatky a založení rodiny do stále pozdějšího věku. Současní muži vstupují do prvního manželství v průměru ve 32 letech, o téměř osm let později, a ženy ve věku kolem třiceti let, tedy o sedm let později, než tomu bylo v roce 1989. (Novinky)

Fenomén: Bezbřehá svoboda na internetu končí
České soudy pokutují média za diskusní příspěvky pod články na internetu. Ministerstvo financí chce některé stránky rovnou blokovat. Cenzura řádí na internetu v nebývalé síle. (Mediamania.cz)

Psaki se "ozvláštnila" ruský internet se naplnil komentáři
Jen Psaki je těhotná! Z této zprávy byli její "fanoušci" ve velkém šoku, protože asi předpokládali, že na ministerstvu zahraničí USA se množí buď dělením, nebo pučením. Či v nejhorším případě klonováním. Ruský internet se právě naplnil pozdravy složenými z údivu a smutkem z rozloučení. (Hlas Sevastopolu)

Žalující prostitutky odvolaly obvinění z kuplířství proti Strauss-Kahnovi
Naprostá většina žalujících v pondělí odvolala svá obvinění z kuplířství, kterým u soudu čelí bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn. Po vyjádření obžalovaného na probíhajícím procesu a den před obžalovací řečí prokuratury dospěly žalující strany k přesvědčení, že není dost důkazů, že Strauss-Kahn porušil zákon. (Novinky)

Karikaturista Mark Fiore o mediálních manipulacích
Ke hlavní postavě komiksu (lži-novinář Brian Williams) viz náš článek Dvě novinářské hvězdy, dva osudy .

Soud ve Štrasburku řeší osud internetových diskusí
Má mít v internetových diskusích přednost svoboda, nebo ochrana osobnostních práv? Provozovatelé diskusních fór, zpravodajských serverů, ale i právníci s napětím čekají na výrok Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku. (Novinky)

Semena destrukce: únos světového potravinového systému
...zatímco se řízená produkce včel za posledních 50 let zvýšila, populace včelích kolonií se v mnoha evropských a severoamerických zemích výrazně snížila. Tento fenomén zvaný Syndrom zhroucení včelstev-Colony Collapse Disorder (CCD), naznačuje, že by to mohlo být způsobeno kvůli řadě faktorů. Seriózní nedávné vědecké studie však poukazují na hlavní příčinu tohoto fenoménu: používání vysoce toxických pesticidů v zemědělství zhruba od roku 2004. (Svobodné noviny)

Netopýří strádání: Mozek versus varlata
Označení "testosteronová demence" jsem si oblíbil už při prvním kontaktu s tímto slovním spojením. Označení se vztahuje především k riskantnímu chování lidí v určitém věku; se ztrátou inteligence vlastně úplně nesouvisí, i když při pohledu zvenku to tak vypadá. Nově zveřejněná studie dochází ovšem rovnou k závěru, že inteligence je přímo protikladná velikosti varlat (testes) - alespoň u netopýřích samců. (OSEL.cz)

Touha po nezávadných potravinách je duševní nemoc, tvrdí psychiatři
V pokusu zamezit masovému honu za změnou jídelníčku a reformě dala psychiatrie zelenou reklamní kampani, mající rozšířit do povědomí jejich nové heslo „orthorexia nervosa“, definované jako „patologická posedlost biologicky čistou a zdravou výživou“. Jinými slovy, experti říkají, že naše poptávka po výživné a zdravé stravě je duševní nemoc, která musí být léčena. (Global Research via Zvědavec)

S drony se roztrhl pytel, stát chystá cvičiště v Brdech
Ještě před pár lety bezpilotní letouny zvané drony používali jen vojáci nebo zapálení nadšenci, dnes se jejich užívání šíří světem jako lavina. Firmy, které je vyrábějí, očekávají tučné zisky. (Novinky)

Záhada Marsu: Na rudé planetě zjištěna ohromná oblaka
Záhadná oblaka o výšce 250 km objevili amatéřští astronomové na Marsu. Vědci jsou tím zmateni, protože je to v rozporu s fyzikálními zákony. (RT.com)

Náš plán pro rok 2015: Armáda architektů a techniků prezentující pravdu o 11. září
Představte si malou armádu expertů cestujících po celých Spojených státech, která každý měsíc uvede několik desítek prezentací před tisící posluchačů, kteří se dosud neseznámili s důkazy o příčinách pádu WTC. (Architects & Engineers for 9/11 Truth)

Sonda Curiosity na Pahrump Hills
Snímek Curiosity, vesmírné sondy NASA na Marsu můžete vidět na snímcích s velkým rozlišením díky experimentu s HiRISE kamerou na průzkumné sondě na oběžné dráze kolem Marsu. (NASA)

Britská armáda vytváří jednotku pro internetový boj
Britská armáda vytváří speciální internetovou brigádu, která bude provádět psychologickou bitvu přizpůsobenou „moderní informační éře“ a bude operovat na online forech a sociálních sítích. (WERTYZ Report)

Na Ukrajině se to zašmodrchává, ukazuje Tereza Spencerová rozkol na Západě. A dodává: Naše společné hodnoty s USA... Bombardování, zabíjení, okupace? Co hodnota, to depka
Pohrávám si s myšlenkou oslovit nějakého politika, který zase přijde s tím, že nás s USA pojí „hodnoty", a zeptat se ho konkrétně, co tím myslí. Opovrhování mezinárodním právem a útoky na cizí země, bombardování, okupace a zabíjení? Nebo že by snad „demokracii", která k moci vynáší oligarchy a politiky placené korporátní sférou? Všeobjímající korupci? Proklamovanou svobodu médií? Rovnost všech občanů nebo rovnost před zákonem? (Parlamentní listy)

Ivan Hoffman: Zdeněk K.
Z toho, co jsme se dosud dověděli o Zdeňku K., který zabil osm lidí v Uherském Brodě, šlo o muže, který se z původního kliďase a dobráka stal masovým vrahem. Na začátku jeho proměny byla údajně před deseti lety ztráta zaměstnání. Bez práce se octla i jeho nemocná manželka, o kterou pečoval. (Deník.cz)

Rath má nárok na odškodné za vazbu, uznalo ministerstvo
Ministerstvo spravedlnosti uznalo bývalému hejtmanovi Davidu Rathovi (dříve ČSSD) obžalovanému v kauze údajné korupce při zakázkách ve Středočeském kraji nárok na odškodnění. Týká se období, kdy byl ve vazbě, kterou ale později Ústavní soud (ÚS) označil jako protiprávní. (Novinky)

Lesy ČR nechtějí v rámci církevních restitucí vydat 60 tisíc hektarů
Lesy České republiky odmítly v rámci církevních restitucí vydat 60 tisíc hektarů lesů. Celkem církve žádají zhruba 140 tisíc hektarů. O sporných požadavcích církví bude rozhodovat ve správním řízení Státní pozemkový úřad. (iDnes)

Martin Hekrdla: Ohrožené pole možností
Uzavírá se řecké Syrize a podobným hnutím evropské levice pole možností pro prosazení jejich politik? Pokud ano, čí vinou? (A2larm)

Füle: Nevideli sme, k čomu smerujeme na Ukrajine
Rok od konca režimu prezidenta Viktora Janukovyča spomína bývalý eurokomisár pre rozširovanie Štefan Füle na okolnosti nepodpísania asociačnej dohody s Ukrajinou. (Pravda.sk)

Den obránců vlasti v Doněcku (23.2.2015), přímá reportáž
Škoda, že oslavu tohoto státního svátku nevysílá Česká televize! Jde o historický vznik Rudé armády slavený od roku 1922. Ale třeba ČT bude vysílat ukrajinskou verzi svátku, kterou kyjevská junta přeložila na 14. října. Na tento den připadá založení fašistické Ukrajinské povstalecké armády (UPA). U nás jsou známí pod jménem "Banderovci".

Bývalý ministr Miller odhaluje velký kšeft s ministerstvem, o kterém se příliš nemluví. Když byl schvalován, to se děly věci...
Nyní se Miller zajímá – i vzhledem k jeho současné činnosti - o zákon o odpadech, o takzvanou elektronovelu. Poukazuje na plané a falešné sliby Ministerstva životního prostředí (MŽP). A nejen to... (Parlamentní listy)
Nové číslo 2014-10 Zvěrstva ve Vietnamu byla odhalena aktivisty a novináři. Viz například slavná série fotografií z masakru ve vesnici My Lai (1968), která změnila vztah Američanů k této válce. Systém mučení už neprozradili novináři, jako to bylo dříve. Vliv médií na chod korporátního systému je stále menší. Systém globálních mučíren provozovaných a placených vládou USA, čili z daní občanů, odhalila veřejnosti jedna statečná senátorka, taktéž placená z těchto daní. Senátorka Dianna Feinsteinová jednala jménem lidskosti a prezident Obama odmítl stíhat pachatele mučení jménem státního zájmu. Původci tohoto svinstva, jako Bushův viceprezident Dick Cheney, svá zvěrstva veřejně obhajují v médiích. Zajímá demokracie je to, na konci starých časů.