Loading...
 

Poděkování

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 20.01.2020 17:00 - (1726 Návštěv)

Do našich pirátských plachet už foukají výhradně větry západní, tzv. NATO větry. Takové větry my Piráti velebíme, neb jsme mládež nová, mládež Donaldova.

Zpráva o činnosti webu e-republika za rok 2019

Autor: redakce - Zveřejněno 20.01.2020 10:01 - (1299 Návštěv)

Obraz světa se nemění nijak rychle, většinou v rozmezí let. Pokud byly původní analýzy udělány dobře, tak se na dobrých základech může i dobře stavět. Pro rok 2020 nečekáme žádné dramatické změny. Jsme pesimisté a pevně věříme v negativní schopnosti neoliberalismu a korporátního fašismu.

Když se kácí les, tak se třískají civilní letadla

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 12.01.2020 20:56 - (3490 Návštěv)

Navzdory „chybě“ byla posádce křižníku USS Vincennes udělena medaile a kapitán byl vyznamenán Legií za zásluhy „za mimořádně záslužné chování při výkonu vynikající služby velícího důstojníka“. Připomeňme přesně opačnou reakci hlavního velitele íránských gard, který prohlásil, že by raději zemřel sám na místě obětí.

Milujte nás, nebo vás zabijeme

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 07.01.2020 18:49 - (3124 Návštěv)

Žádný veřejný představitel na světě si po dnešku nemůže být jistý, že nebude při návštěvě země, v níž jsou americké základny, podobným způsobem zlikvidován.

Pánové, zavíráme krám, aneb Helikoptérové peníze

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 05.01.2020 21:30 - (3588 Návštěv)

Proč velké banky dostaly zadarmo vrtulníkové peníze? Je jasné, že normální lidé je v neoliberalismu nedostanou nikdy, to je pohádka pro věřící ekonomy a obecný lid.

Globálně a doopravdy 2

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 31.12.2019 17:00 - (4938 Návštěv)

Uprostřed libyjské centrální Sahary v nadmořské výšce tři sta metrů je křemencový masiv, který je obrazem ničím nerušené prehistorické krajiny. Z nedávných výzkumů však vysvítá, že zdánlivá neporušenost krajiny je důsledek jednoho z prvních mohutných zásahů našich předků do přírody.

Analýza ČNB: Jak jsme se za 30 let probojovali do chudoby

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 30.12.2019 21:52 - (5659 Návštěv)

Čím nižší plat, tím lepší sociální dumping a tím větší zisk pro zahraniční montovny. A jako dárek dostanou otrokáři ještě zisk vzniklý uměle drženým nízkým kurzem koruny. Pak mi ČNB v roce 2019 vysvětlí, že neoliberálně tunelovaný stát nemá na můj důchod.

Plíživá privatizace českého zdravotnictví (rozhovor)

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 22.12.2019 16:41 - (5470 Návštěv)

Vraťme se k tomu, co znepokoje občany, což je plíživá privatizace zdravotnictví. V pražské Libni začne od roku 2020 fungovat poliklinika firmy FutureLife, která spadá do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše. O čem je doopravdy návrh nového zákona o oborových zdravotních pojišťovnách?2050: Ženská utopie aneb Nezamiluj se do moci
Po nevratné změně klimatu už nebude existovat starý řád. Přinášíme náčrt postfeministické revoluce. (TAZ via Kulturní noviny)

Oficiální vládní informační kanál Íránu Fars News.Com byl odpojen od světového webu
Ministerstvo financí USA přerušilo přístup íránské zpravodajské agentury Fars do své domény .com ve zjevném porušení svobody projevu poté, co ji v pátek zaregistrovalo jako sankcionovanou entitu. V e-mailu společnosti Fars News Agency mezinárodní poskytovatel sdělil, že „Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv amerického ministerstva financí (OFAC) zahrnul zpravodajskou agenturu do svého seznamu SDN a nařídil jí zastavit doménové služby společnosti Fars News. (en.farsnews.ir)

Íránský důstojník odpovědný za sestřelení civilního letadla je ve vězení
Írán uvěznil armádního důstojníka, který vypálil raketu, jež zabila 176 na palubě ukrajinského letounu, uvedl Mohammad Javad Zarif. Ministr zahraničí srovnal akce Teheránu s akcemi USA, když před 32 lety sestřelily íránské dopravní letadlo. Americký důstojník, který byl zodpovědný za sestřelení, dokonce dostal medaili. Íránský důstojník, který sestřelil ukrajinské letadlo, je nyní ve vězení. (RT.com)

Čeští policisté se vrací do Iráku
Pětice českých policistů, která se z důvodu přerušení výcviku v iráckém Bagdádu přesunula do České republiky, se po 16 dnech vrací zpět do Iráku. Ve zprávě české policie se uvádí, že naši policisté jsou součástí globální koalice proti Islámskému státu a podílí se na výcviku irácké policie. (Sputnik.cz)

25. 1. 2020 - Svět při sobotní ranní kávičce Terezy Spencerové
...ať tak či tak, Spojenými státy podporované protesty proti většinově šíitské vládě se v Bagdádu během jediného dne dokonale „utopily“ v davu protiamerických demonstrantů, jejichž hlavním sloganem bylo vcelku srozumitelné „Vypadněte, okupanti!“… vůdce šíitských nacionalistů Muktada Sadr, který „milionovou“ demonstraci svolal, ozbrojený boj zatím nevyhlásil, jen „nalinkoval“ další vývoj, když konstatoval, že „plného odsunu (amerických sil) lze dosáhnout jen uzavřením amerických základen, uzavřením štábů amerických bezpečnostních (žoldnéřských) agentur a ukončením jejich činnosti v Iráku, uzavřením iráckého vzdušného prostoru pro americká vojenská a špionážní letadla a ukončením všech iráckých bezpečnostních dohod s USA“… (iPrima)


Archiv tematických čísel

2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012