Loading...
 

O bratrství a sociálním přátelství

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 15.02.2021 06:00 - (2651 Návštěv)

Nesdílet naše bohatství s chudými znamená okrádat je a připravovat je o obživu. Bohatství, které vlastníme, není naše, ale jejich.

Déjà vu

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 14.02.2021 06:00 - (2840 Návštěv)

Po více než 40 letech zažívám déjà vu, protože vidím, že to, co nazýváme kapitalismem, je systém, kterému nezáleží na zdařilém průběhu výstavby kapitalismu, ale že "ruka trhu" hrabe poslední zbytků ropy, uhlí a zemního plynu a dřeva, aby je převedla na zlaťáky.

Trumpa vyřídil volební puč, na řadě je Babiš

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 06.02.2021 20:10 - (4948 Návštěv)

Nové kolo korporátního fašismu je zajímavé tím, že musím bránit Babiše proti zpolitizovanému soudci Rychetskému a povykujícímu Deníku Referendum.

Dříve mlékárna, nyní lékárna

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 04.02.2021 20:00 - (4617 Návštěv)

Globální je sdílení poznatků, koordinace výzkumu a slušné mezinárodní dohody. Když teče do bot, je lpění na patentech a utajování výzkumu podporou genocidy.

Recyklace houbami

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 22.01.2021 06:00 - (5486 Návštěv)

Houby jsou velmi levným, účinným a ekologicky nezávadným způsobem, jak pomoci odstranit širokou škálu toxinů z poškozeného prostředí nebo odpadních vod.

K tradici protestního sebeupalování ve střední Evropě

Autor: Petr Kužvart - Zveřejněno 20.01.2021 06:00 - (6364 Návštěv)

Z Palachova činu se stal mýtus, potlačující neprávem povědomost a památku, jež se týkají ostatních případů politicky motivovaných sebeupálení, jichž byla celá řada v Československu, ale jak jsme viděli i v Polsku, navíc i v sovětském Pobaltí, Maďarsku, Rumunsku, NDR i na sovětské Ukrajině.

Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (15. díl)

Autor: Petr Kužvart - Zveřejněno 12.01.2021 06:00 - (7979 Návštěv)

Vztah k reálnému socialismu je dosud velmi živým tématem, podle kterého se mimo jiných diferencují aktuální politické i světonázorové orientace a přístupy.

Recyklace na baterky? Jak kde

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 06.01.2021 18:00 - (5779 Návštěv)

Jak recyklovat hory použitých baterií z elektrických vozidel, která jsou za svým vrcholem výkonnosti?

Komedie na úrovni diktátorských režimů aneb Prezidentské volby v USA

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 26.12.2020 16:20 - (9117 Návštěv)

USA hrozí podobný scénář jako Rusku za opilého Jelcina. Spojené státy však nemají Putina, anobrž asi budou mít zcela im/potentního "prezidenta" Bidena. Protože nevím, který fejk je pravdivý fejk, tak dávám celý titul budoucího "prezidenta" v USA tak, aby to bylo kompletní a minimálně v jedné verzi jistě správně.


Čína prohlašuje „úplné vítězství“ nad chudobou
Čína vymýtila absolutní chudobu. Podle čínských úřadů překonalo chudobu od 70. let více než 770 milionů lidí žijících ve venkovských oblastech. Světová banka odhaduje, že Číňané vymanění z chudoby za posledních 40 let tvoří více než 70 procent z celkového počtu na světě. Prezident Si Ťin-pching ve čtvrtek oznámil, že posledních 98,99 milionů lidí žijících pod hranicí chudoby zlepšilo své životní podmínky. (TeleSur)

Britský Express za „ostudu EU“ označil očkování italské pěvkyně Sputnikem V
Podle odhadů zdrojů ze západní Evropy platí, že pokud Rusko bude aktivně prosazovat svou vakcínu stejným tempem jako nyní, získá v letošním roce kolem 25 miliard dolarů. Je to větší zisk v porovnání s tím, co vydělává Moskva na exportu svých zbraní, neboť loni výnos z prodeje ruské vojenské techniky činil 11,3 miliardy dolarů. Vývoz obilovin přinesl Rusku částku ve výši 25 miliard dolarů, což se rovná odhadovanému letošnímu zisku z prodeje vakcíny. (Sputnik)

Vojenský analytik: Izraelský Spyder je výborný pro tažení na východ, ale nikoliv na obranu území České republiky
Jednoznačně můžeme říct, že tento systém ideálně může být využit pouze při protivzdušném krytí našich praporů působících mimo naše území v rámci vyšších svazků při působení proti pravděpodobnému protivníkovi, kterým je dnes veřejně deklarována Ruská federace. A to znova opakuji, jako krytí motorizovaných praporů. Ke krytí tankových a mechanizovaných praporů (ty jsou na pásových podvozcích) je nevhodný, protože podvozky Tatra mají sice výbornou průchodnost terénem, ale v pláních východní Evropy jim při prvním dešti stačit nebudou. Takže jednou větou. Izraelský SPYDER je výborný pro tažení na východ, ale ne pro obranu území ČR. O logistice se již zmiňovat nebudu, ignoraci základních logistických principů dobře charakterizoval Jiří Vojáček. (Sputnik)

Papalášství a násilí – hlavní příčina nejhorších ukazatelů šíření pandemie v ČR
Náš Kocourkov je bezesporu best in COVID. Má nejhorší čísla a novináři z Agrofertu dokonce tvrdí, že se krátí i tak nafouknutý počet lůžek v českém zdravotnictví. To je sice trochu zavádějící tvrzení, ale dejme tomu, že kapacita lůžek je skutečně ohrožena. (D-Fens)

Matematika je objektivní, a proto „rasistická“
Část sady nástrojů obsahuje seznam způsobů, jak „kultura bílé nadvlády“ údajně „proniká do učeben matematiky“. Patří mezi ně to, že „důraz je kladen na získání „správné“ odpovědi, studenti jsou „povinni“ ukázat svou práci, a další údajné projevy. (První zprávy)


Archiv tematických čísel

2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012