Loading...
 
TiskISIL si vytvořil kompaktní území propojené s Irákem, kde se navíc nachází i zásoby ropy a bohatá údolí jako Deir ez Zor. Západ to chce vzít jako záminku pro intervenci v Sýrii, což asi půjde těžko, vzhledem k přítomnosti ruské flotily ve Středozemním moři.

Porošenko čistí nacistům a oligarchům cestu k vládě

Alena Mikulášková  30.08.2014 12:18 

Russia Today zpovídala bývalého československého diplomata Vladimíra Suchana. Podle jeho mínění Porošenko provádí čistku ukrajinské elity, aby nacistům a oligarchům otevřel cestu k vládě.

NATO, pojďme na to! Ale nejprve lhaním

redakce  29.08.2014 10:52 

Obě fotky nové ofenzívy pocházejí ze soukromé agentury, nikoliv z oficiálního arzenálu fotek NATO. Logo agentury vidíte na obrázku. Na to se pak NATO bude vymlouvat, až to praskne jako lež.

Ekonomové USA tvrdí: Bombardujte lidi penězi!

Květa Pohlhammer Lauterbachová  29.08.2014 07:11 

Když už se tiskne tolik peněz, nechejme je shodit helikoptérami mezi lidi! To není vtip. Věřte nebo ne, tento nápad přichází od uznávaného a americké vládě nakloněného časopisu Foreign Affairs.

Změny ve vládě mají zamaskovat neschopnost prezidenta Hollanda, alias našeho premiéra Sobotky. Skutečná levice odmítla do socdemáckého Titaniku nastoupit a odmítla ministerské posty.

Halík for prezident aneb Remake po česku

Pavel Letko  27.08.2014 21:55 

Proč si vybrali právě Halíka? Je dostatečně proamerický a protiruský a přitom má i pochopení pro napravené hříšníky, tj. ty podnikatele, kteří ke svému bohatství přišli ve spojení s organizovaným zločinem.

Varování před smlouvou CETA, za pět minut dvanáct

Květa Pohlhammer Lauterbachová  27.08.2014 10:05 

Občané Evropy již mobilizují své síly! Zde se můžete připojit i vy a podepsat petici proti CETA.

Vaše úspory na důchod sežrala inflace a banky, hypotéka na dům propadla, nemáte z čeho žít a umřít zatím nechcete. Tak si vyberete sociální a nemocenské pojištění, za tyto peníze si koupíte karavan a dáte se na nekonečnou cestu po USA, stejně jako ve 30. letech minulého století, před nástupem fašismu a Druhé světové války.
Stránka: 1/328Fast NextLast Page
12334328


Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.Ukrajinci v centru metropole zahájili protestní „pražský Majdan"(external link)
K ráznějším sankcím proti Rusku a k větší „odvaze a vůli" ze strany premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) v souvislosti s děním na východní Ukrajině dnes na Staroměstském náměstí v Praze vyzvali účastníci shromáždění Zachraňme Ukrajinu - Maidan International Prague. (Parlamentní listy)

Rusko a česká média(external link)
Proč jsou novináři ve svých žurnalistických projevech s ruskou tématikou tak emocionální, proč opouštějí přísně objektivní roli žurnalisty zpravujícího o událostech, případně komentujícího je a referujícího o jejich souvislostech? (Literární noviny)

Proti komu povstal Slovenský štát v 1944? - správa z osláv 70. výročia SNP(external link)
Oslava to byla celkem důstojná. Vystoupili uspavači hadů, Alexandrovci a nepřímo i naši polští přátelé... (Nadhlad.com)

Holandská inteligence se omluvila Rusku za Boeing a Ukrajinu (external link)
Holandský profesor Cees Hamelink napsal dopis prezidentu Ruska Vl. Putinovi, ve kterém se omluvil za obvinění Ruska západními zeměmi za sestřelení Boeingu-777. Tento dopis velmi rezonoval v evropských médiích. Podepsaly ho desítky představitelů holandské inteligence. (Nová republika)

Jak poznáte, že Rusko vtrhlo na Ukrajinu(external link)
Známý ruský bloger Dmitrij Orlov nabízí deset příznaků, podle nichž prý s jistotou určíme, že ruská armáda skutečně zahájila intervenci na Ukrajinu. (ClubOrlov via Literární noviny)

Stav bojů na Ukrajině ke dni 31.8.(external link)

Recenze: Úpadek americké demokracie(external link)
USA se podobají obchodnímu řetězci Walmart – všechno je laciné, ceny stejně jako platy nízké. Státu se zmocnila finanční elita a předala jej do služeb plutokracie. Lobbistické skupiny se pak starají, aby demokratické instituce nefungovaly. Z aktivních Američanů se stali vystrašení váhavci. Dopadem této ekonomické změny na americkou společnost, která byla zvyklá brát odpovědnost za vlastní osud a aktivně jej utvářet, se v knize The Unwinding: An Inner History of the New America (Likvidace společenských vazeb. Vnitřní dějiny nové Ameriky) zabývá americký novinář George Packer z týdeníku The New Yorker. (Česká pozice)

Počteníčko: Tak pravil Velký strážce(external link)
Rozmanitá životní pozorování zaznamenaná Jiřím Oličem. (Kulturní noviny)

Soud rozhodl: Zelení zaplatí textaři Katapultu půl milionu(external link)
Strana se navíc musí za užití sloganu "A co děti? Mají si kde hrát?" omluvit v médiích. (Aktuálně) Pozn. edit.: Možná by měl nějaký textař rychle napsat text se sloganem: "Volte naši stranu!"

O tom aké ponaučenie si možno zobrať z medzivojnového Poľska(external link)
Ubehlo už 5 rokov od natočenia filmu Непереписанная история. Польский излом. Súčasné udalosti na Ukrajine spojené s príchodom fašistickej bandy k moci, sankciami, ktoré Západ uvalil na Rusko čeliace tomuto nacistickému a xenofóbnemu vredu vynorenému v strede Európy, rovnako ako nevhodná rola Poľska záporne ovplyvňujúca situáciu, robí opäť aktuálnym príbeh, ktorý v tomto filme opisujú jeho tvorcovia. Dielo nezostarlo, ba čo viac, stalo sa ešte viac dôležitým pre pochopenie dnešný udalostí vo Východnej Európe. (Nadhlad.com)

Bizarní příběh nikoliv od Bratří Grimmů: O Assadovi, Bílém a Černém muži a rozzuřených vosách(external link)
V jedné zemi, v jednom městě, byla ulice. V ní stály dva domy, naproti sobě, přes cestu. V jednom z nich byl domovníkem a správcem jakýsi Assad. Muž, který nad problematickými nájemníky musel konstantně držet pevnou ruku, jinak by mu z činžáku udělali kůlničku na dříví. V druhém domě byl správcem Saddám. Ten musel držet nájemníky zkrátka úplně stejně jako Assad. Žili si tam normálně, bez starostí a rozporů, v klidu a až na některé konflikty s nájemníky v minulosti, bylo vše v pohodě, ale jenom do chvíle, než přišel do města Bílý muž. (Aeronet.cz)

EU vrhá stamilióny vašich peněz na to, aby vám udržela uměle vysoké ceny potravin(external link)
Evropská unie používá stovky milionů liber veřejných peněz, aby na celém kontinentě udržela uměle vysoké ceny potravin – čímž britští daňoví poplatníci financují tento krok, který znamená, že spotřebitelé v podstatě za potraviny platí třikrát. (Nová republika)

Éra chimér(external link)
Vědci bezcitně vytváří bizarní hybridy lidí a zvířat. (Investmentwatchblog.com via Zvědavec)

Monsanto a Ukrajina(external link)
28. července v Kalifornii sídlící Oaklandský institut zveřejnil zprávu, odhalující, že Světová banka a Mezinárodní měnový fond, jako součást svých podmínek pro půjčku 17 miliard dolarů Ukrajině, stanovily, že tato země otevře své zemědělství geneticky upraveným plodinám a geneticky upraveným organizmům. Tato zpráva má název „Pohyb na straně Západu: Světová banka a MMF v ukrajinském konfliktu“. (Zvědavec)

Experimenty na Facebooku − kde začíná a končí etika?(external link)
Nedávná publikace výsledků masivního experimentu mezi uživateli Facebooku v prestižním americkém vědeckém časopise PNAS vyvolala řadu otázek, které se dotýkají jak samé povahy sociálních sítí, tak především nakládání s daty v nich. (Kulturní noviny)

Ukrajinci v centru metropole zahájili protestní „pražský Majdan"(external link)
K ráznějším sankcím proti Rusku a k větší „odvaze a vůli" ze strany premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) v souvislosti s děním na východní Ukrajině dnes na Staroměstském náměstí v Praze vyzvali účastníci shromáždění Zachraňme Ukrajinu - Maidan International Prague. (Parlamentní listy)

Rusko a česká média(external link)
Proč jsou novináři ve svých žurnalistických projevech s ruskou tématikou tak emocionální, proč opouštějí přísně objektivní roli žurnalisty zpravujícího o událostech, případně komentujícího je a referujícího o jejich souvislostech? (Literární noviny)

Proti komu povstal Slovenský štát v 1944? - správa z osláv 70. výročia SNP(external link)
Oslava to byla celkem důstojná. Vystoupili uspavači hadů, Alexandrovci a nepřímo i naši polští přátelé... (Nadhlad.com)
Nové číslo 2014-4(external link) navazuje na nedávné téma Jak se demokratizuje Ukrajina(external link) (2014-2). Čtyři klíčové články se věnují podstatnému dění, které naše oficiální média téměř bez výjimky bojkotují. Na Ukrajině začala občanská válka. EU ve vleku USA vidí jen tu mocenskou kliku, která se jim hodí do krámu. Za prvé, manipulace kolem vraždění na Majdanu a masakru v Oděse zásadně zpochybňují vládu v Kyjevě. Za druhé, analýza hospodářských zájmů západních korporací ukazuje na skutečný důvod války. Na závěr se věnujeme žalostnému selhání české diplomacie a parlamentní politiky. Pouze komunisté upozornili ve sněmovně na fakt, že žádná civilizovaná vláda nesmí souhlasit s přímým použitím vojenské síly proti vlastnímu obyvatelstvu. Podobný režim je prostě zločinný, a to podle mezinárodních dohod. Dne 2. června 2014 vláda v Kyjevě oficiálně potvrdila, že vypálila na město Luhansk ze stíhaček a z bojových vrtulníků celkem 150 raket. Od ironického nadpisu "demokratizace" Ukrajiny se tedy přešlo titulu s občanskou válkou. A zaslepené EU slepě podporuje pouze jednu stranu, stejně jako v Sýrii v Libyi. Proč?


Image
Po masakru v Oděse již není cesty zpět

redakce

V redakci e-republiky jsem se shodli na tom, že po Majdanu představují události v Oděse další kolo napětí, po němž již nejde vrátit dialog mezi Kyjevem a provinciemi do původního stavu tzv. "vyjednávání". Neznamená to automaticky občanskou válku, ale jedno je jisté. Pokud budou události vyšetřeny pučisty v Kyjevě stejně "důkladně a nestranně" jako střelba na Majdanu, pak už není cesta zpět. A ruská a ukrajinská média, která obviňují Západ ze stranickosti a podpory zločincům, budou mít trpkou pravdu. Vraždění a pogrom v Oděse považujeme za další mezník k čemukoliv - pozitivnímu i negativnímu. Proto se snažíme události popsat tak, jak je můžeme z naší perspektivy posoudit jako věrohodné.

Flash player not available.

Image

Mediální lež rozpoutala válku v Iráku. A co Ukrajina?

Květa Pohlhammer Lauterbachová  28.05.2014 09:11 

Hlavní podíl tzv. "zpráv" z Ukrajiny, které se k nám dostávají přes média, je řízen agenturou UCMC. Tato agentura je financována mimo jiné ministerstvem zahraničí USA, ukrajinskou vládou a miliardářem Georgem Sorosem. Válku v Iráku pomohl rozjet podvod připravený Bushovou vládou, který se nazývá „Inkubátorová lež“. Viz toto video, kde máte sestřih a celou manipulaci i s hlavními představiteli USA.

Flash player not available.

Image

Archiv všech sloupků najdete zde.Image


Image
Zvídavá občanka a křesťanka


Image
Úvahy nad věcmi veřejnými i vnitřnímiAnalýzy
Image
Evropa po volbách a na cestě do finanční propasti
Ze světa
Image
České podniky a Soros se chystají dobývat Ukrajinu
Ekonomika
Image
Rusko buduje nové RVHP s Čínou
Věda a technika
Image
Korporátní otroctví americké NASA