Načítání...
 

Hromadná výroba fotonických čipů v Číně

Autor: Joel Huan - Zveřejněno 22.05.2023 23:20 - (1817 Návštěv)

Fotonický čip je považován za jedno z nejslibnějších řešení v oblasti velkokapacitního přenosu dat a počítačů akcelerovaných umělou inteligencí. A poskytuje dobrou příležitost pro domácí čipový průmysl, jak změnit jízdní pruh a předjet Západ.

Kluci z plakátu a evropský fašismus

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 21.05.2023 18:25 - (2933 Návštěv)

Britové a Američané se během ruského dobývání Berlína potají domlouvali s nacistickými hitlerovci, že oslabené Rudé armádě vpadnou do zad hned na konci května 1945 a hned se bude pokračovat 3. světovou válkou. Takže válka proti Rusku není žádná náhoda, jen pokračování klasického EU fašismu.

O zvonech a věcech kolem

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 11.05.2023 13:50 - (2414 Návštěv)

Bohužel jsem nenašel žádný gumový zvon s dřevěnou rukojetí v německo-českém kvelbu plném čínského zboží. Možná, že tato mytická entita ještě existuje, někde v kosmu bývalého socialistického spotřebního ráje.

Dedolarizace, aneb Jak naočkovat západní ekonomiku do hrobu

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 18.04.2023 18:11 - (5926 Návštěv)

Podívejme se na temnou stránku držení 10 dávek Pfizeru v EU a dluhového dolaru v USA. Jak z toho ven? Jednoduše: strčíte chcíplého králíka do kouzelného klobouku a místo něj vytáhnete živou finanční žirafu.

O výzkumu hrobaříků a pozitivního pohledu na lidství

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 15.04.2023 12:00 - (2245 Návštěv)

Vypadá to, že příběh výzkumu hrobaříků potvrzuje má pozorování, že nejmladší generace nevidí nebo nechce vidět příchod obtížných a nestandartních podmínek a tím méně je bude schopna řešit. Jak u hrobaříků, tak i u lidí jsou vlastní zkušenost a přejímání informací od svých souputníků hlavním zdrojem životní orientace. Tedy získávání toho, čemu jsme říkali světonázor.

Politické procesy v Česku? Shrnutí dosavadního vývoje

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 13.04.2023 21:30 - (2762 Návštěv)

Nyní máme první kandidáty, kteří mohou založit "Klub 405". A když tento režim padne, pak doufejme, že tyto oběti budeme za naše daně znovu odškodňovat a vyšetřovat, kdo a proč mohl za selhání justice.


Týdenní podcast e-republiky

Aktuální podcast šéfredaktora věnovaný politice a velikonočním svátkům.


Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE.


Vláda schovala, Středula odhalil. „Katastrofa.“ Má se sáhnout na platy
Vláda si nechala dát výjimku, aby nemusela něco dát do veřejného připomínkového řízení a dala to pouze do neveřejné části eKlepu (Elektronická knihovna legislativního procesu – pozn. redakce) takový materiál – je to Předkládací zpráva k přípravě rozpočtu České republiky na rok 2024, ve které se mimo jiné píše, že chtějí udělat následující opatření,“ začal Středula jmenovat některá z opatření uvedených v dokumentu:
– úsporu ve formě snížení objemu prostředků na platy
– snížení stupnic platových tarifů pro všechny zaměstnance veřejného sektoru o 5 procent
– pětiprocentní snížení příspěvku na výkon státní správy ve vazbě na snížení stupnic platových tarifů.
To podle šéfa odborů znamená, že to zaplatí lidé. (PL)

PS. Středula jako šéf státních odborů má dlouhé vedení. Až teď pochopil, že pětikolka okrade i je. A navíc při cca 20 % inflaci.

Blaha: Je úplne jedno ako sa vyhovárajú: podstatné je, čo v Bruseli odznelo
Čo si myslíte o tvrdení pani Kataríny Klingovej z Globsecu, ktorá počas aprílového výjazdu skupiny 21 predstaviteľov štátu a mimovládnych organizácií do Bruselu na stretnutí s predstaviteľmi Európskej komisie povedala, že na Slovensku sú hybridnými hrozbami najmä politici? A takisto tam aj zástupkyňa Úradu vlády Miroslava Sawiris vyhlásila, že politickí lídri sú na Slovensku hlavnými pôvodcami hybridných hrozieb…
Blaha: Podľa mňa je to otvorený útok na politickú opozíciu, pretože tí politici, ktorých mali spomínané dámy na mysli, majú nepochybne byť predovšetkým z opozície. Tak to naformulovali a pre nás ako opozíciu je to úplne jasné vyhlásenie vojny zo strany štátnych orgánov. (Hlavné správy)

PS. Na Slovensku se eurohujeři a eurobilaci úplně odkopali a jezdí si do Bruselu do centra Globsecu (viz český Aspen) pro instrukce. To je model Kosovo a Moldavsko.

Ukrajina prodala desítky amerických granátometů M136 mexickým drogovým kartelům
Desítky amerických granátometů M136, které byly původně zaslány na vyzbrojení ukrajinských jednotek, se náhle ocitly v rukou mexického drogového kartelu Golfo. Informuje o tom televizní kanál Milenio Television. (Aviapro)

CIA se nabourala do iPhonů diplomatů v Rusku
Analýza ruských telekomunikací odhalila "anomálie" v provozu některých iPhonů, způsobené "dosud neznámým škodlivým programem, který využívá softwarové zranitelnosti poskytnuté výrobcem", uvádí se v prohlášení agentury. Podle FSB bylo škodlivým softwarem infikováno několik tisíc telefonů vyrobených společností Apple. Cílem útoku byli nejen ruští občané, ale také "zahraniční telefonní čísla a účastníci, kteří používají SIM karty registrované na diplomatických misích a velvyslanectvích uvnitř Ruska, včetně zemí z bloku NATO a postsovětského prostoru, a také Izraele, Sýrie a Číny," uvedla agentura. (RT News)

Asie má alternativu k systému SWIFT
Asijská clearingová unie (ACU) - devítičlenná skupina centrálních bank včetně centrálních bank Indie, Pákistánu a Íránu - se podle íránských novin Kayhan rozhodla v červnu spustit nový systém přeshraničního zasílání finančních zpráv jako alternativu k systému SWIFT.
Deník citoval náměstka guvernéra íránské centrální banky Mohsena Karimiho, který uvedl, že nový platební systém je schopen zcela nahradit SWIFT a mohl by usnadnit celosvětové úsilí o de-dolarizaci. (RT News)


Archiv tematických čísel

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014