Načítání...
 

Americká atomovka za všechny prachy

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 26.09.2021 16:10 - (1205 Návštěv)

Mrkněte se na seznam 157 reaktorů, které byly zrušeny buď před zahájením výstavby, nebo v jejím průběhu. To už nemůžou utáhnout ani Spojené státy, obzvláště když mají na krku další mlýnský kámen zvaný Pentagon.

Lucemburský práskač aneb Už dlouhou dobu víme, že císař nemá šaty

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 24.09.2021 06:00 - (1345 Návštěv)

Jak už to na světě bývá, žádné dobré skutky nezůstanou nepotrestané. V roce 2016 byl Halet shledán vinným z krádeží a porušování lucemburských zákonů o mlčenlivosti. Několik měsíců podmínka a pokuta řádově v tisících dolarů nebyla sice ohrožením na životě, ale přesto zlikvidovala Haletovy šance na slušný život.

Cenzura už není hanbou, nýbrž poznanou nutností

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 14.09.2021 16:00 - (2827 Návštěv)

Americký režisér, herec, scenárista a producent Spike Lee natočil čtyřdílný dokument pro HBO „NYC Epicenters 9/11–2021½“. Před premiérou jej však zhlédla „kulturní komise“ (složená ze zástupců médií) a neshledala jej vhodný k uveřejnění.

Chile: Země, kde začal a skončil neoliberalismus

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 12.09.2021 20:30 - (3256 Návštěv)

Komunistický vůdce a prezidentský kandidát Daniel Jadue dosáhl obrovského náskoku v komunálních volbách v Recoletě nedaleko hlavního města, kde získal 64,61 procenta hlasů proti pravicovému kandidátovi se 25 %. Jadue a komunisté získali Recoletu zpět a toto město se stalo laboratoří, kde začali měnit systém zdola.

Kovid a Afghánistán: lock-down státu a lock-out demokracie

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 06.09.2021 21:07 - (3642 Návštěv)

Jsme humanisté a demokrati, takže připravíme v prvním kole pouze digitální koncentrák, kterému budou s radostí šéfovat místní piráti a placené neziskovky. Jejich úkolem je stejně jako na nacistů vytvořit nového neoliberálního nadčlověka sice s nejasným pohlavím, ale s jasnými myšlenkami danými umělou korporátní inteligencí. Očkováním k nadčlověku, to je heslo nové doby.

Edwardsová za mřížemi aneb Práskači, disidenti a jejich pomocníci 5

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 05.09.2021 08:00 - (3475 Návštěv)

FinCEN shromažďuje finanční údaje, které hrají zásadní roli v boji proti praní špinavých peněz. A věřte nevěřte, v tomto úřadě seděla občanka USA a měla oprávněný pocit, že hledá nejenom nepoctivé daňové poplatníky, ale zločince, teroristy a podobnou havěť. A jak tak hledá v těch tisících transakcí, které by mohly být významné, uvědomila si, že pokutované transakce označené jako podezřelé jsou sice pokutovány, ale tím to končí. Banky platí pokuty, ale účtují je jako náklady, tedy odečítají je ze zisku a zároveň si tím kryjí záda proti skutečnému vyšetřování nezákonnosti finanční operace.

Zločin a trest po americku aneb Práskači, disidenti a jejich pomocníci 4

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 23.08.2021 12:00 - (5495 Návštěv)

Bagram byl klíčovou součástí „řetězce zabíjení“ a Haleovou rolí bylo sledovat polohu mobilních telefonů, o nichž panovalo přesvědčení, že patří „nepřátelským bojovníkům“. Toto umístění telefonů umožnilo vládě USA sledovat jejich držitele pomocí dronů, které byly vybaveny kamerami a mohly být použity k monitorování jejich každodenního života. Drony jsou však zvyklé nejen sledovat, ale také zabíjet.

Otevřený dopis ministru zdravotnictví ČR

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 20.08.2021 17:00 - (5877 Návštěv)

Problematický postoj vlády a speciálně Vašeho ministerstva během „epidemie“ ukazuje, že v této krizové situaci nemá hlavní slovo zákon, ale mají je spíše ekonomické a politické zájmy.

Tři katoličtí kovbojové

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 19.08.2021 12:20 - (5454 Návštěv)

Katolická zápletka hodná spaghetti westernu. Kdo přežije mediální přestřelku na divokém Východě?

Postupný rozpad impéria: Od porážky v Saigonu k debaklu v Kábulu

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 16.08.2021 10:50 - (6851 Návštěv)

O prohrané válce jsme psali už v roce 2017. Nyní je třeba shrnout rozdíl mezi ruskou okupací Afghánistánu a jejich prohrou na jedné straně a prohranou válkou ve Vietnamu a evakuací Saigonu a současným debaklem v Kábulu na druhé straně.

Bože, jak hluboko jsme klesli

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 08.08.2021 12:55 - (6483 Návštěv)

Kalousek jako odborník evropského formátu na chemii, finance a zbraně se ukázal být navíc i geniálním psychiatrem a zastínil tak světového guru v oboru, Járu Cimrmana.


Arizonský senát se dozvěděl o nesrovnalostech zjištěných volebním auditem
Floridská společnost Cyber Ninjas, kterou si pro provedení auditu najal státní senát, uvedla, že na kontrole se podílelo více než 1 500 lidí a celkem zabrala přes 100 000 hodin. Cyber Ninjas zjistili, že přibližně 5 295 hlasovacích lístků bylo ovlivněno voliči, kteří potenciálně hlasovali ve více okrscích. Společnost uvedla, že porovnala seznam všech voličů okresu Maricopa, kteří ve volbách odevzdali hlasovací lístek (označovaný také jako VM55 Final Voted File), s obdobnými soubory ostatních 14 arizonských okresů a zjistila, že celkem 5 047 voličů má stejné jméno, prostřední jméno, příjmení a rok narození, což představuje přibližně 10 342 hlasů ve všech okresech. "Ovlivněný hlasovací lístek" byl vypočítán z celkového počtu hlasů (10 342) a odečtením maximálního počtu potenciálních jedinečných osob (5 047). Výsledkem je 5 295," uvádí se ve zprávě. Trump prohrál v Arizoně rozdílem 10 tis. hlasů. (Zero Hedge)

Seznamte se s Mansúrem Adajfím: Jako teenager byl unesen, prodán CIA a 14 let vězněn na Guantánamu
Hovoříme s Mansúrem Adajfím, bývalým vězněm ze základny Guantánamo, který byl ve vojenské věznici držen 14 let bez obvinění. To podrobně popsal ve svých nových pamětech "Nezapomeňte na nás tady: Ztraceni a nalezeni na Guantánamu" (ZDE). Adajfímu bylo 18 let, když opustil svůj domov v Jemenu a vydal se na výzkum do Afghánistánu, kde byl unesen afghánskými válečníky a po útocích z 11. září 2001 prodán CIA. Adajfí popisuje, jak byl v Afghánistánu brutálně mučen, než byl v roce 2002 převezen na Guantánamo, kde se stal známým jako zadržený č. 441 a přežil roky týrání. (Democracy Now!)

Ruští komunisté proti výsledkům voleb
Stovky přívrženců ruských komunistů (KS Ruska, KPRF) se v sobotu v Moskvě zapojily do protestu proti výsledkům nedávných parlamentních voleb. Moskevská radnice akci nepovolila s odkazem na omezení kvůli pandemii. Ruský prezident Vladimir Putin výtky ohledně volebních manipulací odmítl a řekl, že hlasování bylo v souladu se zákonem. (Haló noviny)

Vláda USA a CIA plánovaly únos nebo vraždu Assange v Londýně
Výbušná investigativní zpráva serveru Yahoo News odhalila plány na nejvyšších úrovních CIA a Trumpovy administrativy na nezákonný únos nebo dokonce vraždu vydavatele WikiLeaks Juliana Assange v době, kdy byl mezinárodně uznaným politickým uprchlíkem na ekvádorském velvyslanectví v Londýně. Na základě rozhovorů s více než 30 bývalými americkými úředníky zpráva tvrdí, že jednání bývalého prezidenta Donalda Trumpa, tehdejšího ředitele CIA Mikea Pompea a dalších vysokých úředníků administrativy se rovnalo zločinnému spiknutí s cílem unést a zavraždit novináře. Rozsah a intenzita diskusí o "extrémních opatřeních" proti Assangeovi však zahrnuje nejvyšší úrovně celého státního aparátu, vedení Demokratické strany a spojence USA, včetně Velké Británie a Austrálie. (WSWS)

Omezovat vyplácení dávek, abychom nekrmili obchod s chudobou, je nesmysl, říká Petr Kupka
Kriminolog v podcastu do hloubky rozebírá příklady vyloučených lokalit – městské části Ostravy Kunčičky a známého litvínovského sídliště Janov. Popisuje poměry v místě, kde drtivá většina bytů patří nadnárodní společnosti Heimstaden, která je koupila od předchozího vlastníka Blackstone a ten zase od Zdeňka Bakaly. Přestože tu lidé žijí v absolutně nevyhovujících podmínkách se štěnicemi, ve vlhku a za přemrštěné peníze, podle experta jsou na tom ostravské vyloučené lokality pořád lépe než severočeské, které se privatizovaly do rukou mnoha malých vlastníků. Podle Kupky by stát měl být přísný naopak na poskytovatele ubytování: "V konečném důsledku si od nich nakupuje bydlení pro nejzranitelnější část populace, takže by po nich měl i něco chtít a vymáhat to." (A2Alarm)


Archiv tematických čísel

2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012