Načítání...
 

Cenzura už není hanbou, nýbrž poznanou nutností

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 14.09.2021 16:00 - (2126 Návštěv)

Americký režisér, herec, scenárista a producent Spike Lee natočil čtyřdílný dokument pro HBO „NYC Epicenters 9/11–2021½“. Před premiérou jej však zhlédla „kulturní komise“ (složená ze zástupců médií) a neshledala jej vhodný k uveřejnění.

Chile: Země, kde začal a skončil neoliberalismus

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 12.09.2021 20:30 - (2596 Návštěv)

Komunistický vůdce a prezidentský kandidát Daniel Jadue dosáhl obrovského náskoku v komunálních volbách v Recoletě nedaleko hlavního města, kde získal 64,61 procenta hlasů proti pravicovému kandidátovi se 25 %. Jadue a komunisté získali Recoletu zpět a toto město se stalo laboratoří, kde začali měnit systém zdola.

Kovid a Afghánistán: lock-down státu a lock-out demokracie

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 06.09.2021 21:07 - (3122 Návštěv)

Jsme humanisté a demokrati, takže připravíme v prvním kole pouze digitální koncentrák, kterému budou s radostí šéfovat místní piráti a placené neziskovky. Jejich úkolem je stejně jako na nacistů vytvořit nového neoliberálního nadčlověka sice s nejasným pohlavím, ale s jasnými myšlenkami danými umělou korporátní inteligencí. Očkováním k nadčlověku, to je heslo nové doby.

Edwardsová za mřížemi aneb Práskači, disidenti a jejich pomocníci 5

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 05.09.2021 08:00 - (2949 Návštěv)

FinCEN shromažďuje finanční údaje, které hrají zásadní roli v boji proti praní špinavých peněz. A věřte nevěřte, v tomto úřadě seděla občanka USA a měla oprávněný pocit, že hledá nejenom nepoctivé daňové poplatníky, ale zločince, teroristy a podobnou havěť. A jak tak hledá v těch tisících transakcí, které by mohly být významné, uvědomila si, že pokutované transakce označené jako podezřelé jsou sice pokutovány, ale tím to končí. Banky platí pokuty, ale účtují je jako náklady, tedy odečítají je ze zisku a zároveň si tím kryjí záda proti skutečnému vyšetřování nezákonnosti finanční operace.

Zločin a trest po americku aneb Práskači, disidenti a jejich pomocníci 4

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 23.08.2021 12:00 - (5029 Návštěv)

Bagram byl klíčovou součástí „řetězce zabíjení“ a Haleovou rolí bylo sledovat polohu mobilních telefonů, o nichž panovalo přesvědčení, že patří „nepřátelským bojovníkům“. Toto umístění telefonů umožnilo vládě USA sledovat jejich držitele pomocí dronů, které byly vybaveny kamerami a mohly být použity k monitorování jejich každodenního života. Drony jsou však zvyklé nejen sledovat, ale také zabíjet.

Otevřený dopis ministru zdravotnictví ČR

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 20.08.2021 17:00 - (5381 Návštěv)

Problematický postoj vlády a speciálně Vašeho ministerstva během „epidemie“ ukazuje, že v této krizové situaci nemá hlavní slovo zákon, ale mají je spíše ekonomické a politické zájmy.

Tři katoličtí kovbojové

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 19.08.2021 12:20 - (5003 Návštěv)

Katolická zápletka hodná spaghetti westernu. Kdo přežije mediální přestřelku na divokém Východě?

Postupný rozpad impéria: Od porážky v Saigonu k debaklu v Kábulu

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 16.08.2021 10:50 - (6438 Návštěv)

O prohrané válce jsme psali už v roce 2017. Nyní je třeba shrnout rozdíl mezi ruskou okupací Afghánistánu a jejich prohrou na jedné straně a prohranou válkou ve Vietnamu a evakuací Saigonu a současným debaklem v Kábulu na druhé straně.

Bože, jak hluboko jsme klesli

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 08.08.2021 12:55 - (6264 Návštěv)

Kalousek jako odborník evropského formátu na chemii, finance a zbraně se ukázal být navíc i geniálním psychiatrem a zastínil tak světového guru v oboru, Járu Cimrmana.

Lesk a bída ruské ekonomiky

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 30.07.2021 07:18 - (8029 Návštěv)

Nyní se v RF jedna generace občanů obětovala za to, aby země byla nevydíratelnou velmocí. Další generace by měla dostat spravedlivý podíl na ekonomickém bohatství státu, který je politicky a ekonomicky nezávislou zemí. Jenže dělení neoliberálně nakradeného bohatství jednoho procenta oligarchů byl a je zásadní problém, a to nejen v Rusku.

Kam kráčí čínský komunistický kapitalismus

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 27.07.2021 14:03 - (6354 Návštěv)

Pokud jde Čína západním směrem ke korporátnímu fašismu a k systému Deep state, tak nutně musí podnikat kroky v politice, zbrojení a ekonomii, které odpovídají tomuto směru. Pokud jde jinam, tak opět platí, že politická reprezentace provádí volby, které zemi vedou jiným směrem.


Svoboda od strachu: Přestaňte hrát vládní manipulace s myšlením
Jsme neustále krmeni strachem: strachem z viru, strachem z odhalených osob, strachem z teroristů, strachem z nelegálních přistěhovalců, strachem z příliš věřících lidí, strachem z lidí, kteří nejsou dostatečně věřící, strachem z extremistů, strachem z vlády, strachem z těch, kteří se vlády bojí. Seznam by mohl pokračovat dál a dál. Strategie je jednoduchá, ale účinná: nejlepším způsobem, jak ovládat obyvatelstvo, je strach a neshody. (Info Wars)

Velitel letectví USA říká, že jeho prioritou je "Čína, Čína a Čína"
V pondělí (20.9.) dal nový velitel letectví Frank Kendall během svého projevu na konferenci Air, Space and Cyber pořádané Asociací vzdušných sil jasně najevo, že Čína je jeho hlavním cílem. Podle tiskové zprávy letectva Kendall ve svém vystoupení zmínil Čínu 27krát, zatímco o Rusku padla jediná zmínka: "Jaké jsou tedy mé záměry nyní, když mám tento post? Při snídani na Kapitolu krátce po složení přísahy se mě senátor Jon Tester zeptal, jaké jsou mé priority. Odpověděl jsem, že mám tři: Čína, Čína a Čína," řekl Kendall. (Zero Hedge)

Poslední linie obrany
V roce 2020 jsme zaznamenali 227 smrtelných útoků, což je v průměru více než čtyři útoky týdně. Tento rok byl opět nejnebezpečnějším rokem v historii pro lidi, kteří brání své domovy, půdu a živobytí a ekosystémy důležité pro biologickou rozmanitost a klima. Jako vždy se tyto smrtelné útoky odehrávají v kontextu širší škály hrozeb vůči obráncům, včetně zastrašování, sledování, sexuálního násilí a kriminalizace. Naše údaje jsou téměř jistě podhodnocené, protože mnoho útoků na obránce zůstává nenahlášeno. Více informací o našich kritériích ověřování a metodice naleznete v úplném znění zprávy (ZDE). (Land and environmental defenders)

FDA hlasovala v poměru 16:2 proti plošné aplikaci posilovacího očkování na Covid-19
Federální úřad pro kontrolu léčiv v USA hlasoval v poměru 16:2 proti rozsáhlému programu posilovacího očkování Covid-19 s tím, že je třeba získat více údajů. Poradní výbor FDA pro vakcíny a příbuzné biologické produkty uspořádal v pátek slyšení s vědci a zástupci společnosti Pfizer, kteří prosazovali třetí "posilovací" dávku vakcíny této společnosti pro širokou veřejnost. "Agentura se sice ne vždy řídila radami svého výboru, ale často se jimi řídí," uvedla CNBC. "Konečné rozhodnutí FDA by mohlo přijít během několika hodin." (Info Wars)

Evropa obvinila Rusko z „exportu zimy“
Poslanci britského parlamentu zaslali dopis Gazpromu, přímo jako kozáci tureckému sultánovi na známém Repinově obrazu. V tomto dopise obvinili společnost z manipulování trhem a zvýšení cen plynu. Stejně jedná Evropský parlament. Někteří jeho poslanci vyzvali Evropskou komisi, aby podnikla protimonopolní vyšetřování, a podala proti Gazpromu žalobu za to, že u nich v Evropě všechno zdražilo. Počkejte. Jde přece o spotové ceny plynu, a tyto krátkodobé smlouvy Gazprom nikdy nechtěl uzavírat. Společnost se dokonce soudila na toto téma s EU, ale prohrála. Gazprom pokaždé navrhl uzavření dlouhodobých smluv se stabilní cenou, která nezávisí na burzovní volatilnosti. Pro Evropany ale byly vždy výhodnější spotové ceny. A své rozhodnutí prosadili. Nyní se ale pokoušejí obvinit ruskou společnost z vlastní chyby způsobené lačností a neprozíravostí. Gazprom hraje po léta podle pravidel vnucených Evropany. (Sputnik)


Archiv tematických čísel

2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012