Loading...
 
TiskBývalý šéf Skanska hledí do zářivé ministerské budoucnosti. Náš web si Babiš zatím nekoupil, ani Americká obchodní komora. Proto máme k vzestupu tohoto korporátního ředitele několik otazníků.

Nejsme ovce

Pavel Letko  24.11.2014 14:01 

Přísahal jsem jako mladý a pod hrozbou, že nasadím svůj život při obraně socialismu. Dnes rozhodně nemíním s nasazením téhož života bránit tento kapitalismus.

USA mění pravidla hry o Novorossiji

spydell  24.11.2014 07:23 

Po masakru v Oděse a sestřelení Boeingu dokázali viníci, že jsou schopni rozhodných činů a nezastaví se před ničím. Bezuzdné bombardování civilních čtvrtí obou republik s tisíci zabitých civilních obyvatel také potvrzuje tezi „o nejvyšším stupni cynismu“ světové veřejnosti.

Tolstoj dnes

Pavel Letko  23.11.2014 20:15 

Není třeba nových model, je třeba jen uvěřit tomu lepšímu hlasu promlouvajícímu uvnitř každého z nás. A najít odvahu jít za ním. Víc nám netřeba.

Doněck bojující – bojovní ježci Novorusije

Ilja Danilov  23.11.2014 19:30 

Upřímně jsem si přál potkat v Novorusiji ruské dobrovolníky. A potkal jsem je. V taxi z Rostova do Doněcka jsem jel s bývalým námořníkem z Volgogradu, který si vzal na dva týdny dovolenou a jel do Doněcka. Jinak tu potkáte dobrovolníky z Ruska málokde.

Evropská komise po dvanácti letech vyjednávání podepsala tzv. smlouvu o vzájemné výměně. Africká občanská společnost se proti této smlouvě bouří stejně, jako my se bouříme proti koloniální smlouvě TTIP s USA.

Nástup světové měny aneb Distopie se stává realitou (I.)

Květa Pohlhammer Lauterbachová  21.11.2014 14:50 

Je tedy možné, že cesta k nástupu zemí BRICS, která pohřbí definitivně dolar, je součástí velké hry elit, ve které převezmou svou novou úlohu na cestě k NWO.

Ukrajina lže o Ukrajině

redaktor  21.11.2014 07:12 

Kradení a vraždy běží, a nyní je třeba lhát. Podívejme se, jak se to dělá. Události jsou staré asi 5 dní.
Stránka: 1/343Fast NextLast Page
12336343


Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.Ivan Hoffman: Oslavy 17. listopadu na mě působily jako propagandistický kýč(external link)
„Dnešní elita nemůže lidem nabídnout skvělou budoucnost, tak jim nabízí hroznou minulost.“ (Český rozhlas)

Prof. Oskar Krejčí: Putin chystá tažení na Prahu (external link)
Víte, v politické kultuře každého národa je několik iluzí a komplexů. K těm našim, tedy českým a slovenským, patří představa, že prostor, který obýváme, je mimořádně cenný, ne-li nejcennější v Evropě. Je to ovšem velký – někdy směšný, jindy tragický – omyl. Náš prostor všechny důležité silokřivky míjejí. Zajímaví jsme trochu po Němce, protože nejkratší cesta z Berlína do Vídně vede přes Prahu. (První zprávy)

Jiří Paroubek: Mýty „znalců“ české zahraniční politiky(external link)
Česká média se v posledních dnech přímo těšila na to, jak dva z vrcholných představitelů českého státu – předseda vlády a předseda sněmovny – dostanou ve Washingtonu ceres, neboť ČR se údajně odklání od odkazu V. Havla. Nazval bych tento údajný odklon od politiky lidských práv mýtem č. 1. (Vaše Věc)

Volodymyr Iščenko: Ukrajinu ohrožuje radikální pravice(external link)
Ukrajina ultrapravici příliš dlouho ignorovala – teď si musí uvědomit její nebezpečí. (A2larm)

PODEMOS se strmě žene vzhůru(external link)
Španělská levicová politická strana PODEMOS (MY MŮŽEME) byla založena v lednu letošního roku třemi desítkami intelektuálů převážně vysokoškolských učitelů. Vydali zakládající manifest, už za dvacet dní existence měli 100 000 příznivců, na jaře pak ve volbách do Evropského parlamentu získali osm procent hlasů a pět křesel. (Haló noviny)

John Pilger: Obléhání Juliana Assange je fraškou(external link)
Jeho skutečným zločinem je, že zveřejňoval pravdu v éře lží, cynismu a války. (ICH via Zvědavec)

Šestý a sedmý díl Českého století: Dějiny jako dumasovský hřebík(external link)
Problém – jak už bylo řečeno – je jen v tom, že onen příběh není příběhem dějin, ale velmi volnou – a někdy dokonce protikladnou – variací na ně… (Kulturní noviny)

Jiří Plocek: Kulturní noviny pětileté (3. část - dokončení)(external link)
Závěrečná rekapitulace dosavadní historie Kulturních novin. Jejich ukotvení v současném mediálním a občanském kontextu. A malé přání k tomu. (Kulturní noviny)

Pravda o G20 skrze politický rap(external link)

Flash player not available.

Zapněte si titulky, budete je potřebovat, přepnutím na kanál youtube je máte česky. A také se podívejte na předešlý článek o těchto raperech (Rapeři brilantně zpracovali pravdu o Blízkém východu(external link)).

Georgia zlegalizovala prodejní automaty na zbraně(external link)
Guvernér Nathan Deal dnes slavnostně podepsal Zákon o svobodném přístupu ke střelným zbraním (FFAA), který umožňuje prodej pistolí v prodejních automatech. (The Daily Currant)

Varování: Vklady v bankách mohou být považovány za investici(external link)
16. listopadu má G20 zavést nová opatření, která postaví bankovní vklady na úroveň papírových investic, což způsobí, že vklady, pokud dojde k další bankovní krizi, poklesnou, pokud vezmeme v úvahu zkušenost z držení akcií nebo jiných cenných papírů. Navíc všechny členské země G20 bezodkladně předloží a přijmou legislativu, která umožní naplnit tento progrem, v němž již banky nepovažují naše vklady za peníze, ale za závazky a zabezpečený kapitál pod kontrolou banky nebo jiné instituce. (Economic Policy Journal)

Převodovka strachu aneb život před zraky státní bezpečnosti(external link)
Ke čtvrtstoletí sametové revoluce přinášíme vzpomínku a reflexi předchozí doby z pera německého evangelického faráře, představitele hnutí Mehr Demokratie a za časů bývalé NDR též občanského aktivisty. Je totiž dobré si připomenout patologickou stránku života v minulém režimu, jež ve východním Německu byla rozvinuta více než u nás. A stejně tak důležité je rozpoznávat nebezpečí, která se objevují s nabytou svobodou. (Kulturní noviny)

Extremní bohatství škodí také extremně bohatým lidem(external link)
Jsou lidé, kteří si myslí, že rozumí boháčům, např. „zdravý český rozum“ říká, že při zvýšení daní by boháči utekli do jiné země, že v politice boháčům nejde o jejich soukromé zájmy, neboť už jsou bohatí, nebo že mají stejné zájmy jako jedna třída. Michael Lewis ve své recenzi v New Republic na knihu Darrella M. Westa Billionaires: Reflections on the upper crust, ukazuje přesvědčivě, jak jsou naše běžné představy o boháčích mylné. (Britské listy)

Sonda Philae "usnula", stačila ale poslat vesmírné obrázky i zvuky(external link)
Tiché klik a potom hlasité rachocení, tak podle německých vědců zní zvukový záznam dosednutí sondy Philae na kometě Čurjumov-Gerasimenko. Díky zvuku z vesmíru, který zaznamenala čidla v nohách sondy, tak mohla Evropská vesmírná agentura minulý týden potvrdit přistání na tělese. Kde teď hibernovaný modul Philae bez dostatku energie ze slunečního záření leží, není jasné a jeho mateřská sonda Rosetta se ho snaží najít. (Česká televize)

Vědecká studie odhaluje, že konspirační teoretici jsou ze všech nejnormálnější(external link)
Pokud jste konspirační teoretik, pak jste šílený, že? To bylo všeobecnou vírou léta, ale nedávné studie ukazují, že opak je pravdou. (Zvědavec)

Ivan Hoffman: Oslavy 17. listopadu na mě působily jako propagandistický kýč(external link)
„Dnešní elita nemůže lidem nabídnout skvělou budoucnost, tak jim nabízí hroznou minulost.“ (Český rozhlas)

Prof. Oskar Krejčí: Putin chystá tažení na Prahu (external link)
Víte, v politické kultuře každého národa je několik iluzí a komplexů. K těm našim, tedy českým a slovenským, patří představa, že prostor, který obýváme, je mimořádně cenný, ne-li nejcennější v Evropě. Je to ovšem velký – někdy směšný, jindy tragický – omyl. Náš prostor všechny důležité silokřivky míjejí. Zajímaví jsme trochu po Němce, protože nejkratší cesta z Berlína do Vídně vede přes Prahu. (První zprávy)

Jiří Paroubek: Mýty „znalců“ české zahraniční politiky(external link)
Česká média se v posledních dnech přímo těšila na to, jak dva z vrcholných představitelů českého státu – předseda vlády a předseda sněmovny – dostanou ve Washingtonu ceres, neboť ČR se údajně odklání od odkazu V. Havla. Nazval bych tento údajný odklon od politiky lidských práv mýtem č. 1. (Vaše Věc)
Nové číslo 2014-9(external link). Široká a pohodlná je cesta do korporátního otroctví. Jejími ukazateli jsou smlouvy TTIP, TPP, CETA, NAFTA. Dodatky a jednání probíhají fakticky v utajeném režimu a občané o nich téměř nic neví. Další pole činnosti pro EU-komisařku Věru Jourovou. Její portfolio spravedlnosti, spotřebitelské politiky a rovnosti pohlaví by mělo přispět ok tomu, aby NNO dostaly konečně přímý a ničím neomezený přístup ke všem jednáním TTIP, kde už dávno sedí zástupci všech světových korporací. Nechceme být otroky korporací. První a Druhá světová válka ukázaly, kam tato pohodlná cesta vede.


Image
Smlouva TTIP rozloží celé státy a povede k nezaměstnanosti

Květa Pohlhammer Lauterbachová


První skutečně nezávislá analýza dopadů smlouvy o transatlantickém obchodním a investičním partnerství TTIP byla uveřejněna 24. října 2014 v USA Institutem pro globální rozvoj a životní prostředí na univerzitě Tuftsu, je podepsána autorem Jeronimem Capaldem, najdete ji zde(external link). Tuto zprávu stojí za to si řádně prostudovat. Potvrzuje pouze argumenty odpůrců smlouvy. Pro Evropu bude mít podepsání této smlouvy dalekosáhlé důsledky. EU ztratí kolem 583 tisíc pracovních míst do roku 2025. TTIP je nástrojem přerozdělování od chudých směrem k bohatým. Ti budou skutečným vítězem, díky dalšímu nafukování indexů na burze.

Jak dopadneme

Je otázkou, zda smlouva skutečně přinese vypočítané zvýšení životní úrovně amerických rodin a snížení příjmové základny rodin evropských, nicméně uveřejněná data říkají toto: Příjmy domácností v Německu by měly poklesnout o 3 402 eur ročně, ve Francii o 5 518 eur, v zemích severní Evropy o 4 448 ročně. Méně by měl být postižen evropský jih, ale zde je již tak situace katastrofální a všechny země jsou prakticky na kolenou.

Image


Klip Kristen Bell komentuje rodinu chudého tučnáka, který nevydělá při žebrácké mzdě na živobytí, vezme si další šichtu v noci, pak se unavení rodiče doma pohádají, opijí a zničí rodinu. Lusknutím prstu se situace změní, pokud budou lidé bojovat za zvýšení minimální mzdy.


Image

Archiv všech sloupků najdete zde.Image


Image
Zvídavá občanka a křesťanka


Image
Úvahy nad věcmi veřejnými i vnitřnímiAnalýzy
Image
Fakta o Blízkém východě XXVII. aneb Falešná karta zvaná ISIL
Ze světa
Image
NATO, pojďme na to! Ale nejprve lhaním
Ekonomika
Image
Islámské bankovnictví versus současný bankovní systém (I. díl)
Věda a technika
Image
Technologické zaostávání aneb Důvod válek vedených Západem