Loading...
 
TiskAmeričanka libanonského původu Serena Shim patřila mezi investigativní hvězdy Blízkého východu. Zahynula za podezřelých okolností nedaleko Kobane na turecké straně, kdy její auto rozdrtil neznámý nákladní vůz. R.I.P.

Jaká je zahraniční politika České republiky? Je samostatná a odpovědná, nebo oportunistická vzhledem k Evropské unii a USA? Je odpovědná a koncepční, nebo bezradná a tápající?

Švédská firma Vattenfall žaluje u mezinárodní arbitráže Německo za to, že se rozhodlo vystoupit z programu využívání atomových elektráren. Jde o částku 4,7 miliard dolarů.

Piráti a volby

Pavel Letko  19.10.2014 20:42 

Komunisté jsou zvláštní případ strašidelné opozice. Toto strašidlo sice obchází Českou republikou, ale už na něj nikdo nevěří. A přišli Piráti.

Mediace, respektive zprostředkování, je způsob vedení komunikace směřující k pokojnému řešení sporu, jehož cílem je dohoda. Lze ji použít i v případě rodinných sporů, kde jde nejen o majetek, ale i o vztahy rozvádějících se dospělých osob a jejich děti.

Obnovitelné zdroje energie nestačí. Svět potřebuje demokratickou, decentralizovanou výrobu energie. Každý občan vlastní energetický ekvivalent 300 otroků, které dnes spravují a řídí energetické korporace.

Nobelovka 2014 za ekonomii: Zázrak, ale jen na první pohled

Květa Pohlhammer Lauterbachová  15.10.2014 07:06 

Z přehledů posledních nositelů Nobelovy ceny za ekonomii vyplývá, že je to fraška. Ekonomie není věda a ekonomové studují proto, aby se dostali především sami k penězům.

Maminka žila ještě dlouhou dobu a stále chránila svým tělem dcerku před střepinami granátů. Následujícího dne je oba objevili novorossijští vojáci. Diana byla dopravena do doněcké nemocnice.
Stránka: 1/337Fast NextLast Page
12335337


Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.Kalousek: Rozpočet je nejhorší za posledních pět let, je to projídání budoucnosti(external link)
Vládní návrh státního rozpočtu na příští je učebnicovým příkladem projídání budoucnosti a je bezkonkurenčně nejhorší za posledních pět let. Na tiskové konferenci ve sněmovně to v pondělí řekl exministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. (Lidovky.cz) Pozn. edit.: Tohle vyjádření "znalce" vypadá pro kvalitu rozpočtu velmi povzbudivě...

Žáček: Porazil mě populistický ‚fenomén Láska‘ s fanouškem Zemanem v zádech(external link)
ODS propadla jak u komunálních, tak senátních voleb. V druhém kole se navíc definitivně potvrdilo, že Prahu už nemůže považovat za svou baštu. Neuspěl ani její kandidát Pavel Žáček, exředitel Ústavu pro studium totalitních režimů. (Lidovky.cz)

Vymáhání dluhů v Evropě(external link)
V Evropě existují tři modely vymáhání dluhů: německý, švýcarsko-britský a český. Ten český je vražedný. Viz čísla ohledně dluhu 1020 Kč.

Kdo by se měl o Ukrajinu postarat než ona sama?(external link)
V konfliktu mezi Západem a Ruskem už je Ukrajina jen zástupným problémem a odpovědnost za něj odmítají obě strany, byť obě mají stejný díl zodpovědnosti. (Literární noviny)

Německá výzvědná služba tvrdí, že malajské letadlo MH17 sestřelili proruští separatisté(external link)
Německá zahraniční rozvědka Bundesnachrichtendienst (BND) konstatuje, že při své analýze katastrofy malajského letadla MH17 nad Ukrajinou dospěla k názoru, že letadlo sestřelili ruští separatisté nedaleko Doněcku, píše týdeník Der Spiegel. (Britské listy)

Wikileaks zveřejnily "drastické" ústupky Austrálie vůči USA v rámci dohody o volném obchodu(external link)
Na Wikileaks byly zveřejněny údaje o tajném vyjednávání dohody o transatlantickém obchodním partnerství (TPP). Vyplývá z nich, že spotřebitelé v Austrálii budou muset platit vyšší poplatky za léky proti rakovině a budou čelit trestnímu stíhání za nekomerční porušení autorských práv na webu. (Britské listy)

NKÚ: Z ministerstva kultury zmizel obraz Zrzavého za 2,5 milionu korun(external link)
Nejvyšší kontrolní úřad našel v účetnictví ministerstva kultury z let 2011 až 2013 nesrovnalosti za 2,9 milionu korun. Kromě toho se ztratil obraz Jana Zrzavého za 2,5 milionu korun a nenašlo se ani 16 notebooků za téměř půl milionu korun. Ministerstvo také nedoložilo, zda získalo všechny poradenské a právní služby, za které platilo. (iHNed)

Miroslav Tomek: Kyjev brnká na struny siegfolku(external link)
Po pouhých třech dnech od zahájení musela skončit kyjevská výstava umělců Andrije Sihuncova a Nazara Šešuraka. Opřela se totiž do ukrajinského pravicového radikalismu. (A2larm)

Petr Motýl: Za Milanem Kozelkou(external link)
5. 10. 2014 zemřel Milan Kozelka – performer, vězeň v kriminálech doby normalizace, autor básní a próz, pábitel a živel, redaktor, editor antologií, teoretik a znalec moderního výtvarného umění. (Kulturní noviny)

Jana Bradley: Další týden v české škole(external link)
Zatímco běžný český školák, navyklý na učení se faktům z předmětů, neoceňuje to kvantum vědomostí, jež musí vstřebávat, mé dcery, které se narodily ve Spojených státech a tamtéž začaly školní docházku, jsou nadšené, protože zažívají něco, co v USA nezažily; vstřebávání obecných vědomostí z různých vědních oborů. (Kulturní noviny)

Pomozte Obamovi nakopnout WWIII!(external link)
Tohle by si zasloužilo české titulky biggrin (The Second City Network via YouTube)

Dnešek je věk samoty(external link)
Ebola nikdy neusmrtí tolik lidí, kolik jich zabíjí samota. (The Guardian via Britské listy)

Homerův poslední teorém(external link)
Pohled na hluboký, temný a cizí svět matematiky Homera Simpsona. (Boing Boing)

Jak vlci změnili řeky(external link)
Vše je propojeno. Zdánlivě nevýrazná změna může zcela změnit náš svět. Toto tvrzení dokonale dokazuje úloha vlků pro rovnováhu přírody. Mohou vlci svojí přítomností ovlivnit koryta řek? (Sebeřízení.cz)

Nová baterie se nabije na 70 % za 2 minuty a vydrží až 20 let(external link)
Výzkumní pracovníci z technické univerzity Nanyang, Singapore, přišli s lithiovou iontovou baterií, která se nabije na 70% za 2 minuty. Co je ještě lepší, je fakt, že vydrží až 20 let. (AC24)

Kalousek: Rozpočet je nejhorší za posledních pět let, je to projídání budoucnosti(external link)
Vládní návrh státního rozpočtu na příští je učebnicovým příkladem projídání budoucnosti a je bezkonkurenčně nejhorší za posledních pět let. Na tiskové konferenci ve sněmovně to v pondělí řekl exministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. (Lidovky.cz) Pozn. edit.: Tohle vyjádření "znalce" vypadá pro kvalitu rozpočtu velmi povzbudivě...

Žáček: Porazil mě populistický ‚fenomén Láska‘ s fanouškem Zemanem v zádech(external link)
ODS propadla jak u komunálních, tak senátních voleb. V druhém kole se navíc definitivně potvrdilo, že Prahu už nemůže považovat za svou baštu. Neuspěl ani její kandidát Pavel Žáček, exředitel Ústavu pro studium totalitních režimů. (Lidovky.cz)

Vymáhání dluhů v Evropě(external link)
V Evropě existují tři modely vymáhání dluhů: německý, švýcarsko-britský a český. Ten český je vražedný. Viz čísla ohledně dluhu 1020 Kč.
Nové číslo 2014-6(external link). Válka na Ukrajině s přicházející zimou jistě neskončí. Jen se zvýší utrpení obyvatel, kterým kyjevská junta rozbombardovala celá města a vesnice, odřezala je od pitné vody a elektřiny, vykradla zásoby zemního plynu, jejich syny nechala zemřít v amatérsky vedených bojových operacích, rozkradla důchody, zničila ekonomiku a tak vesele buduje demokracii prozápadních oligarchů „made in EU“. Toto je už třetí tematické číslo věnované první válce na evropském kontinentu v tomto tisíciletí. A bohužel je to asi nikoliv poslední číslo věnované této zemi, a možná ani nikoliv poslední válka.


Image
Krvavá Ukrajina aneb Krajina po bitvě

Stanislav Blaha

Povstání na jihovýchodě Ukrajiny je za okázalého nezájmu českých i světových masmédií(external link) topeno v krvi civilistů a těch či oněch "vlastenců" bojujících na obou stranách konfliktu. V cynických masmédiích dostala před pravoslavnými "kacapy" a "moskaly" přednost "ekumenická" sekta Jezídů(external link), což by mohlo překvapit jen věci neznalé čtenáře. Ale aspoň k něčemu je jednostranný zájem o krvavou válku mimo Evropy dobrý. Západní masmédia dosud tragický osud křesťanů na Blízkém a Středním východě zcela ignorovala, viz náš seriál "Fakta o Sýrii". A nyní k poslednímu dějství státního teroru v Evropě.

Jak to celé začalo

Ne příliš spolehlivá Wikipedia(external link) (alespoň vzhledem k ukrajinským událostem) uvádí tento začátek konfliktu.
Wikipedia napsal(a):
21. listopadu 2013, den poté, co ukrajinská vláda pozastavila přípravy pro podpis asociační dohody s Evropskou unií, kterou prezident Janukovyč označil jako „pro Ukrajinu zatím nevýhodnou“, propukla několikaměsíční série protestů, která je známá pod názvem Euromajdan. Hlavním požadavkem masových protestů bylo odstoupení prezidenta Janukovyče, podepsání asociační dohody s EU a propuštění bývalé premiérky Julije Tymošenkové z vazby. Pravděpodobným původním organizátorem prvotního protestu byl Mustafa Nayem, afghánský muslim žijící na Ukrajině.

Na Wikipedii se samozřejmě nedozvíte, že tzv. Euromajdan ani zdaleka nebyl tak spontánní akcí, za kterou je vydáván, že jeho příprava trvala nejméně deset let a že na její realizaci byly Spojenými státy a jejich spojenci vynaloženy miliardy dolarů. Viz naše články, zejména reportáž německé veřejnoprávní TV (Na Majdanu stříleli zločinci a zabíjeli demonstranty zezadu(external link)).

Flash player not available.

Image


Klip Kristen Bell komentuje rodinu chudého tučnáka, který nevydělá při žebrácké mzdě na živobytí, vezme si další šichtu v noci, pak se unavení rodiče doma pohádají, opijí a zničí rodinu. Lusknutím prstu se situace změní, pokud budou lidé bojovat za zvýšení minimální mzdy.


Image

Archiv všech sloupků najdete zde.Image


Image
Zvídavá občanka a křesťanka


Image
Úvahy nad věcmi veřejnými i vnitřnímiAnalýzy
Image
Fakta o Blízkém východě XXVII. aneb Falešná karta zvaná ISIL
Ze světa
Image
NATO, pojďme na to! Ale nejprve lhaním
Ekonomika
Image
Islámské bankovnictví versus současný bankovní systém (I. díl)
Věda a technika
Image
Technologické zaostávání aneb Důvod válek vedených Západem