Loading...
 
Tisk


Kdo vydělal na pádu letadla MH 17 nad Ukrajinou

Květa Pohlhammer Lauterbachová  06:44 

První reakcí na zprávy o zřícení letadla linky MH 17 byly velké pohyby kurzů na Wall Street, viz graf. Ceny zlata a stříbra vylétly do závratné výše.

Francie odmítá být poslušnou kolonií

Květa Pohlhammer Lauterbachová  21.07.2014 21:30 

USA vyvíjejí tlak na Francii, aby vypověděla smlouvu o dodávkách zbraní a letadlové lodi Mistral do Ruska. Francouzi mají s arogancí Washingtonu problémy a dokonce zpochybňují dolar jako hlavní rezervní světovou měnu.

Jourová do Bruselu a neotesaná úlisnost ČT

Václav Umlauf  21.07.2014 21:07 

Píše se pondělí 21. července, šůruji podlahu místo pokání a z internetové ČT se na mne po 19.00 valí neuvěřitelné věci. V duchem chudé Strakovce se na vládním hnoji narodil Mesiáš v ženské podobě a jmenuje se Jourová.

Madam de Pompadour nové české demokracie

Pavel Letko  21.07.2014 09:40 

Co je nového v kauze „Nagyová“? Udělená podmínka Janě Nagyové a zproštění trestně právní odpovědnosti našich generálů a plukovníků jen dokresluje celkový příběh vlády mafie v Čechách přelomu 20. a 21. století.

Volba Ukrajinců: Umřít hlady nebo na bojišti

redaktor  20.07.2014 21:50 

Jen za tento týden připravilo ostřelování kyjevské junty o život asi sto civilistů, ale o tom naše noviny a ČT zatím odmítají psát. Sestřelené letadlo, to je jiné kafe. Jaký ekonomický scénář vyvolal válku na Ukrajině?

Brainstorming pro demokracii 2014, první díl

Petr Vavruška  20.07.2014 12:03 

Cílem zadání projektu Brainstorming pro demokracii 2014 je reforma Ústavy ČR. Její nový návrh, podložený alarmující důvodovou rešerší, musí mít základ v celospolečenské diskusi.

Chceš-li válku, připravuj válku

Pavel Letko  19.07.2014 15:02 

Je válka. I my jsme v ní namočeni. Zatím jen jako její podněcovatelé a mecenáši, vytrvale však směřujeme od války studené k válce horké. Stačí se podívat po světě...

Jan Hus, L.P. 2014

Václav Novotný  17.07.2014 11:34 

Pravda je jen to, co jest dobrem všech. Polemika s článkem Pavla Letka.
Stránka: 1/322Fast NextLast Page
12334322


Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.Sněmovní výbor dal Jourové zelenou: podpořil její nominaci na eurokomisařku(external link)
Sněmovní výbor pro evropské záležitosti ve středu podpořil kandidaturu ministryně pro místní rozvoj Věry Jourové (ANO) na eurokomisařku. Své hlasy jí dali poslanci koaličních stran, opozice se hlasování zdržela. (Lidovky.cz)

Chtějí Rusko vtáhnout do války, čouhá to jak sláma z bot. Zpravodajec a disident Jan Schneider připravil přehled děje od Majdanu až po sestřelené letadlo(external link)
Obecně mám za to, že by se měly rozcházet. Není normální, když jsou svazky mezi zeměmi „nerozborné“ a jejich směřování „na věčné časy a nikdy jinak“. Je mi šoufl z lidí, kteří se chovají vůči Západu stejně devótně, jako jejich předchůdci před sedmašedesáti lety vůči Východu. (Parlamentní listy)

Jednání a obstrukce. Sněmovna se vrátí k služebnímu zákonu(external link)
Vládní koalice se ještě před třetím čtením služebního zákona sejde s opozicí, aby jednala o jejích podmínkách. Obstrukcím se však stejně nevyhne. (Aktuálně)

Scénář zničení Ukrajiny se píše v New Yorku(external link)
Jak uvidíme z volně přeloženého rozhovoru s kyjevským politologem a ekonomem Olegem Soskinem, požadavky, které stály u zrodu kyjevského Majdanu, se shodují s požadavky obyčejných lidí ve většině světa. (Zvědavec)

Turecko navrhlo Rusku dištancovať sa od dolára vo vzájomnom obchodovaní(external link)
Po stretnutí ministrov hospodárstva Ruska a Turecka, Alexeja Uľukajeva a Nihata Zeybekcia v rámci „podnikateľskej dvadsiatky“ v Austrálii navrhla Ankara Moskve používať vo vzájomnom obchodovaní ruské ruble a turecké líry. (Nové slovo)

Lékaři v Gaze: zalátáváme oběti před dalším mučením(external link)
V bezprecedentní kritice obléhání Gazy Izraelem vysoký představitel humanitární charity Médecins Sans Frontiers (MSF) popsal práci své organizace mezi 1,8 milionem obléhaných palestinských uprchlíků jako pobyt „ve věznici pod otevřeným nebem, kde se zalátávají vězni mezi jednotlivými mučeními“. (International Clearing House via Zvědavec)

And now - piss off!(external link)
Poslední let Monty Pythonů byl hlavně dojemný. (Respekt)

Velké letní slevy vydavatelství Kosmas(external link)
Améry, Andrásová, Bondy, Brown, Fallet, Hrabal, Idle, Jasný, Jirous, Klíma, Körner, Kovačič, Kriseová, Kumerdejová, Lipovetsky, Miller, Nabokov, Pelc, Rosa, Saroyan, Saviano, Singer, Qujoqua, Wernisch, Wurm... už od 49 Kč! (Kosmas)

Petra Hlaváčková: Kauza Rostislav Koryčánek aneb Průšvih jako Brno(external link)
Fraška kolem volby děkana Fakulty architektury VUT Brno získává nečekané rozměry. (A2larm)

Vatikán zúri. V Turecku existuje 1500 rokov stará Biblia, ktorá odmieta ukrižovanie Krista(external link)
Vatikán vyjadril hlboké znepokojenie nad 1500 rokov starou bibliou, ktorá bola nájdená v Turecku a odmieta ukrižovanie Ježiša Krista. Vatikánske úrady preto vyzývajú tureckú vládu, aby umožnila jeho odborníkom preskúmať obsah nájdenej knihy, ktorá bola objavená a udržiavaná v tajnosti v Turecku od roku 2000. (Aktuálně.sk)

Pavel Šplíchal: Závistiví levičáci a přejícní pravičáci(external link)
Vadí vám, že někdo vydělá za den, co vy za deset let? Ovládá vás závist. (A2larm)

Češi loni prosázeli 124 miliard korun. V plánu je omezení sázek i výher na "automatech"(external link)
Doposud byly možnosti sázek i výher na videoloterijních terminálech neomezené. Teď to poslanci chtějí udělat tak, aby se na nich dalo v herně vyhrát pouze 750 a v kasinu 50 tisíc korun za hodinu. Maximální hodinová sázka pak má být dva tisíce korun. (iHNed)

Nové digitální tetování od Motoroly(external link)
Ján Simkanič(external link) to na svém twitteru komentuje takto: "Proč čipovat lidí násilím? Stačí to udělat praktické a cool. Uff!" (Motorola Mobility via YouTube)

NASA sľubuje skoré stretnutie s mimozemšťanmi(external link)
Ufológovia NASA tvrdia, že v najbližších 20 rokov podíde stupeň preskúmania Vesmíru k takej úrovni, že Pozemšťanom sa určite podarí vstúpiť do kontaktu s mimozemskými formami života. (Hlas Ruska)

Zakažte neonikotinoidy!(external link)
Článek publikovaný v Nature v posledních týdnech ukazuje, že neonikotinoidy, pesticidy, o nichž se má za to, že zabíjejí nebo zmrzačují včely, mají podobný účinek na většinu života na Zemi - a mohou být novým DDT. Na zemi i ve vodě zřejmě tyto neurotoxiny degradují celé potravní řetězce. Byly povoleny předtím, než proběhly dostatečné testy, a nyní jsou nejpoužívanějšími pesticidy na světě. Teprve začínáme chápat, kam jsme se to dostali. (Britské listy)

Sněmovní výbor dal Jourové zelenou: podpořil její nominaci na eurokomisařku(external link)
Sněmovní výbor pro evropské záležitosti ve středu podpořil kandidaturu ministryně pro místní rozvoj Věry Jourové (ANO) na eurokomisařku. Své hlasy jí dali poslanci koaličních stran, opozice se hlasování zdržela. (Lidovky.cz)

Chtějí Rusko vtáhnout do války, čouhá to jak sláma z bot. Zpravodajec a disident Jan Schneider připravil přehled děje od Majdanu až po sestřelené letadlo(external link)
Obecně mám za to, že by se měly rozcházet. Není normální, když jsou svazky mezi zeměmi „nerozborné“ a jejich směřování „na věčné časy a nikdy jinak“. Je mi šoufl z lidí, kteří se chovají vůči Západu stejně devótně, jako jejich předchůdci před sedmašedesáti lety vůči Východu. (Parlamentní listy)

Jednání a obstrukce. Sněmovna se vrátí k služebnímu zákonu(external link)
Vládní koalice se ještě před třetím čtením služebního zákona sejde s opozicí, aby jednala o jejích podmínkách. Obstrukcím se však stejně nevyhne. (Aktuálně)
Nové číslo 2014-4(external link) navazuje na nedávné téma Jak se demokratizuje Ukrajina(external link) (2014-2). Čtyři klíčové články se věnují podstatnému dění, které naše oficiální média téměř bez výjimky bojkotují. Na Ukrajině začala občanská válka. EU ve vleku USA vidí jen tu mocenskou kliku, která se jim hodí do krámu. Za prvé, manipulace kolem vraždění na Majdanu a masakru v Oděse zásadně zpochybňují vládu v Kyjevě. Za druhé, analýza hospodářských zájmů západních korporací ukazuje na skutečný důvod války. Na závěr se věnujeme žalostnému selhání české diplomacie a parlamentní politiky. Pouze komunisté upozornili ve sněmovně na fakt, že žádná civilizovaná vláda nesmí souhlasit s přímým použitím vojenské síly proti vlastnímu obyvatelstvu. Podobný režim je prostě zločinný, a to podle mezinárodních dohod. Dne 2. června 2014 vláda v Kyjevě oficiálně potvrdila, že vypálila na město Luhansk ze stíhaček a z bojových vrtulníků celkem 150 raket. Od ironického nadpisu "demokratizace" Ukrajiny se tedy přešlo titulu s občanskou válkou. A zaslepené EU slepě podporuje pouze jednu stranu, stejně jako v Sýrii v Libyi. Proč?


Image
Po masakru v Oděse již není cesty zpět

redakce

V redakci e-republiky jsem se shodli na tom, že po Majdanu představují události v Oděse další kolo napětí, po němž již nejde vrátit dialog mezi Kyjevem a provinciemi do původního stavu tzv. "vyjednávání". Neznamená to automaticky občanskou válku, ale jedno je jisté. Pokud budou události vyšetřeny pučisty v Kyjevě stejně "důkladně a nestranně" jako střelba na Majdanu, pak už není cesta zpět. A ruská a ukrajinská média, která obviňují Západ ze stranickosti a podpory zločincům, budou mít trpkou pravdu. Vraždění a pogrom v Oděse považujeme za další mezník k čemukoliv - pozitivnímu i negativnímu. Proto se snažíme události popsat tak, jak je můžeme z naší perspektivy posoudit jako věrohodné.

Flash player not available.

Image

Mediální lež rozpoutala válku v Iráku. A co Ukrajina?

Květa Pohlhammer Lauterbachová  28.05.2014 09:11 

Hlavní podíl tzv. "zpráv" z Ukrajiny, které se k nám dostávají přes média, je řízen agenturou UCMC. Tato agentura je financována mimo jiné ministerstvem zahraničí USA, ukrajinskou vládou a miliardářem Georgem Sorosem. Válku v Iráku pomohl rozjet podvod připravený Bushovou vládou, který se nazývá „Inkubátorová lež“. Viz toto video, kde máte sestřih a celou manipulaci i s hlavními představiteli USA.

Flash player not available.

Image

Archiv všech sloupků najdete zde.Image


Image
Zvídavá občanka a křesťanka


Image
Úvahy nad věcmi veřejnými i vnitřnímiAnalýzy
Image
Evropa po volbách a na cestě do finanční propasti
Ze světa
Image
České podniky a Soros se chystají dobývat Ukrajinu
Ekonomika
Image
Rusko buduje nové RVHP s Čínou
Věda a technika
Image
Korporátní otroctví americké NASA