Loading...
 

Lukáš Ulrych: Doleva!

Pavel Letko     04:00

Rozhovor s mladým sociálním demokratem: Evropa by se měla mentálně osvobodit od Ameriky. Jejich představy jsou zcela jiné než naše. My máme, řekněme, kulhající sociální systém, oni nemají žádný systém. Česká média se tomu nepochopitelně vůbec nevěnují.

Spojené státy eskalují tajnou válku v Somálsku

Jordan Shilton     23.10.2016 11:07

New York Times ve svém článku zveřejněném 16. října 2016 odhalily, že Obamova vláda tajně rozmístila stovky amerických vojáků v Somálsku, kteří v této zbídačené zemi mají spolu se soukromými žoldáky a vojáky z afrických spojeneckých států vést tajnou válku.

Od globalizace k decentralizaci. Jaké měny potřebujeme k udržení ekologické rovnováhy a spravedlnosti

Květa Pohlhammer Lauterbachová     18.10.2016 10:45

Příspěvek z konference "Nové peníze pro nový život. České ženy na obranu české koruny. Monetární a etická modernizace i pro Česko." Za jakých okolností mohou peníze fungovat jako směnný prostředek? Pouze tehdy, když byly získány na základě výkonu. Pokud tomu tak není, hrozí zneužití peněz, kdy si někdo přivlastní produkt cizí práce – neposkytl reciproční plnění.

Desítková wokna, symbol zmatené postmoderny

Václav Umlauf     17.10.2016 14:50

Postmoderna a desítková wokna jsou neuvěřitelně vlezlá. Protože samy od sebe zdravý a sebekritický rozum nemají, jsou-li slušně vyhozeny, vrátí se woknem a v cizím bytě se v poklidu usadí jako doma.

Nezávislá novinařina ve třetím tisíciletí

Václav Umlauf     15.10.2016 18:04

K životu jsou třeba i struktury svobodných lidí se schopností iniciativního sdružování a jisté schopnosti autokorekce, šarmu, nadhledu a toho, co antická klasická politická tradice nazývala slovem magnanimitas. Náš web by se měl snažit o tento nadhled svobodných lidí.

Renova Group ruského oligarchy Vekselberga financuje Clintonovu nadaci

Boris Vayner     15.10.2016 12:53

V ruských médiích informovali, že během prohlídek, jež se uskutečnily v kancelářích Renovy v Moskvě, vyšetřovatelé objevili celou dokumentaci týkající se nelegálních sponzorských darů poskytnutých v letech 2015 a 2016 Clintonově nadaci off-shorovými společnostmi ovládanými Viktorem Vekselbergem.

Novinařina ve třetím tisíciletí

Václav Umlauf     13.10.2016 12:07

Minulý týden vyhlásilo nezávislé ruské výzkumné středisko, že definitivně uzavřelo projekt zkoumání stop inteligentního života ve Washingtonu. To středisko jsme samozřejmě založili my, a ty prostředky jsme tam také vložili my. Šlo to přes Sorosovu nadaci, abychom udrželi na živu bojového ducha zdejších prozápadních demokratů.

Pentagon platil za falešná videa al-Kájdy

Crofton Black, Abigail Fielding-Smith     10.10.2016 20:00

Kontroverzní zahraniční PR agentura známá zastupováním záporných postav dostala od Pentagonu miliony, aby vyrobila falešná videa teroristů.

Svítí červená kontrolka. Nejenom pro Deutsche Bank

Květa Pohlhammer Lauterbachová     05.10.2016 17:10

Prohlášení politiků a šéfů Deutsche Bank zní takto: "Deutsche Bank nebude novou Lehman Brothers v Evropě". Lze jim věřit, když se podíváme na čísla jako zkušení účetní, kteří umí číst z rozvahy? A to nemáme pohled na různé podrozvahové účty a kostlivce ve skříni.

Válka v Saúdské Arábii pokračuje, dobývá se město Najran

Václav Umlauf     03.10.2016 07:18

Saúdové mají kromě podpory mezinárodního terorismu a žalob z USA i další starost navíc. Odtajnění pozadí útoku 11. září trvalo USA celkem 15 let. Takže není jisté, kdy se dozvíme i pravdu o Sýrii a Jemenu.


Petr Hájek: «Česko vytvoří orwellovské «ministerstvo pravdy»
Ve čtvrteční debatě se ministr vnitra Milan Chovanec a předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel shodli, že Česká Republika je ohrožena dezinformacemi a hybridními hrozbami a je třeba se s nimi naučit bojovat. Boji s nimi se má věnovat nový útvar, který na začátku roku vznikne na ministerstvu vnitra. (Sputnik)

Jen tak se trochu přiživit
Prospěchářství a přitírání se k nějaké společensky uznávané tradici postihlo už kdysi legionáře, v současnosti třeba Konfederaci politických vězňů (která se dokonce sektářsky rozštěpila), a také Chartu 77, kterou různí filutové vydávají za antikomunistické hnutí, nebo i odkaz Václava Havla. Zvlášť bolestivé je to však u protinacistického odboje, jehož účastníci už nežijí a nemohou se proti zneužití svého jména bránit. (Petr Uhl, Deník Referendum)

Horáček se rozhodl kandidovat na prezidenta. Už připravuje tým na sběr hlasů
Textař a skladatel pracuje na sběru dostatečného počtu potřebných hlasů pro kandidaturu. Horáček čeká na zákon, který určí pravidla pro podpisy, které jsou nutné ke kandidatuře. (Hospodářské noviny)

Skandál na Havlově fóru: Lidé prý utíkali ze sálu
Nad návštěvou dalajlámy a nad konferencí Forum 2000 v České republice se ve svých komentářích na serveru Britské listy zamysleli Bohumil Kartous a Daniel Veselý. (Parlamentní listy)

Obslúžite vo svojom podniku sankcionovanú osobu? Pokuta 132 tisíc eur! Odkiaľ máte vedieť, že sa jednalo o sankcionovanú osobu, už schválený zákon nerieši
Predstavte si, že máte reštauráciu, v ktorej si hosť objedná jedlo, naje sa, zaplatí a v zápätí nabehne Národná kriminálna agentúra (NAKA) a dá vám pokutu 50 tisíc až 132 tisíc eur. (Hlavné správy)

Nová Duma ukazuje síluZa pouhých několik týdnů práce nás nová Duma stihla šokovat v dobrém slova smyslu, a to na všech frontách. Duma reformuje sama sebe, ukázňuje vládu a nutí OBSE k demokracii. (Hlas Sevastopolu) V Nemecku prijali zákon o sledovaní štátov a inštitúcií EÚNemecké tajné služby budú môcť na základe nového zákona sledovať orgány Európskej únie a jej členských štátov. Zákon odhlasovali nemeckí poslanci v piatok, píše agentúra AP. (Pravda.sk)

Lidožrouti
Aby bylo jasno, liberál – to není nadávka, ale vědecký termín. Liberál je totéž, co člověk, který věří, že stát by neměl sloužit svému národu, ale globálnímu byznysu. Rusko je z pohledu globálního podnikání pouhým dodavatelem ropy. Za účelem obsluhy exportního ropovodu Rusko potřebuje podle různých odhadů 10 až 30 milionů lidí, zbytek může zdechnout. Taková je současná sociální politika Medveděvovy vlády a všech liberálních klanů ve své nejčistší podobě. (Zavtra.ru via Zvědavec)

Šest podezřelých úmrtí kritiků Clintonové
Celkem šest podezřelých úmrtí během 22. 7. a 2.8. 2016 se týká kritiků finančních, mediálních a politických machinací klanu Clintonových. Jména mrtvých investigativců: John Ashe, Mike Flynn, Seth Rich, Joe Montano, Victor Thorn, Shawn Lucas. (Klagemauer.tv)

Jiná pravda o dalajlámovi, bojích v Mosulu a volbách v USA. Přichází Tereza Spencerová
Namátkou: je tu úspěšná akce s jednotným mediálním jásáním nad údajně skvělým zdravotním stavem Hillary, nebo snaha jejích lidí vytvořit falešnou webovou stránku, na níž by Trump nabízel práci ženám výměnou za to, že se nechají ponižovat, nebo skutečnost, že Hillary k daňovým únikům používala stejné schéma, za které teď pranýřuje Trumpa, nebo pokus Demokratické strany dohodnout se s FBI na tom, že „smázne“ veškerá obvinění z federálních zločinů, jichž se Hillary dopustila, výměnou za budoucí prebendy, nebo třeba ti členové Hillaryiny kampaně provokující nepokoje na Trumpových shromážděních… (Parlamentní listy)

Zbraně z Bulharska: chystají USA v Sýrii druhý Afghánistán?
Agentura EA Daily již informovala o výsledcích šetření společnosti Conflict Armament Research. Odborníci této společnosti vypátrali nové dodávky zbraní ze zemí východní Evropy. Dodávky jsou podle Conflict Armament Research určeny pro syrskou „umírněnou“ opozici, která je pak často předává dál extrémistům z Islámského státu. (Eurasia24 via Nová republika)

Jacques Prévert: Návrat do rodného kraje
Dřív však, než dal vale světu / dva tucty lívanců sněd / a vykouřil cigaretu… (Kulturní noviny)

Poezie: Ivan Blatný
Brno na přelomu léta a podzimu: ideální čas pro báseň Ivana Blatného ze sbírky Melancholické procházky. (Kulturní noviny)

Laudatio na muzikanta od Pánaboha
Pár slov o vynikajícím muzikantovi a ryzím člověku u jedné slavnostní příležitosti. (Kulturní noviny)

Ondřej Suchý: „Zatímco u mě převládá skepse, můj sourozenec hýří optimismem“
Rozhovor redaktora Kulturních novin s čerstvě jedenasedmdesátiletým dokumentaristou, spisovatelem, textařem, hudebníkem, autorem kreslených anekdot a bratrem svého bratra Jiřího. (Kulturní noviny)

Patafyzika a kvarky
Patafyzika je trpělivá. Patafyzika je laskavá. Patafyzika nikdy nezávidí, nikdy bezcílně nebloumá, nezabývá se svou důležitostí, nemá vlastní ambice ani je nehledá. Je vyrovnaná a čistá od všeho zhoubného. (Outsidermedia)

"Život je vlastně jako ta plevel"
Život je jinde, jeden z nejslavnějších románů Milana Kundery, vychází letos v češtině a nabízí tak příležitost bilancovat křivolaké cesty moderní české historie i moderní české literatury. (Kulturní noviny)

Retro: Uloupené Kosovo
Nic pro slabší povahy. Majstrštyk euroatlantismu. Humanitární bombardování rychlíku Skopje – Bělehrad. Etnické čistky, při nichž se KFOR díval jinam. Srbové v ghettech, Židé a Cikáni vyhnáni. Vypálené nebo Albánci zabavené srbské domy, zbořené kostely. „Krematorium“ v bývalé vápence vydává svědectví. Madlenka se líbá s masovým vrahem. Znásilnil patnáctiletou Srbku, uřezal jí uši a zabil ji – beztrestný hrdina UČK… (Outsidermedia)

O iracionálnosti našeho strachu
Co mají společného pandemie nemocí, migrace, náboženský terorismus a zisk automatu na kafe? (Kulturní noviny)

Časná sexualizace
Jde o film švýcarských dokumentaristů, které se zabývá tématem "časné sexualizace", či spíše zneužívání malých dětí, jež začíná už v předškolním věku a je veselou a zábavnou formou realizováno v Evropě a USA degenerativními strukturami převážně s gay-lesbickým nátěrem. (Cont.ws)

Hackeři Fancy Bears nachytali dalších 41 sportovců při používání dopingu
Hackerská skupina Fancy Bears zveřejnila pátou část dokumentů, v nichž se odhalují sportovci používající doping se souhlasem Světové antidopingové agentury (WADA). Tentokrát se do seznamu dostal Miloš Teodosič, srbský basketbalista hrající za CSKA a vítěz olympijského silničního cyklistického závodu, Švýcar Fabian Cancellara. (RT.com)

Hackeři ukradli společnosti Yahoo data o 500 milionech uživatelů
Yahoo prohlásila, že za krádeží stál zřejmě "státem sponzorovaný" útočník, tedy hacker pracující jménem zahraniční vlády, nic bližšího však neuvedla. Agentura Reuters s odvoláním na informace tří úředníků amerických zpravodajských služeb uvedla, že útoky jsou podobné těm, které v minulosti byly spojené s ruskými zpravodajskými službami. (Reflex)

To nie je Hillary! Kandidátka Clintonová vraj používa dvojníčku
Dianie okolo americkej prezidentskej kandidátky Hillary Clintonovej naberá v ostatných dňoch čoraz bizarnejší ráz. Po jej kolapse na pripomienke výročia 11. septembra v New Yorku najprv vzbudilo záujem správanie jej štábu, ktorý niekoľko hodín mlčal a potom vysvetlil tento kolaps „ľahkým zápalom pľúc“, a hneď nato množstvo špekulácií a teórií, ktoré sa okolo jej zdravia roztočili. (Parlamentní listy)Na Titaniku hraje kapela, Cameron proti své vůli musel spustit záchranný člun, a Brexit je tady. Britové asi měli z Evropanů nejméně důvodů ke stížnostem na "totalitní EU". Ale měli jako jediná země v této době možnost hlasovat v referendu o odchodu. Takovou chybu již politické elity asi nedopustí. Hlavně ne v těch zemích, které začaly nahlas mluvit o podobném referendu: Francie, Řecko, Německo, Itálie. V novém klubu bude za chvíli více zájemců, než ve starém spolku. Ten se stal rigidním, prolobovaným a elitářským souručenstvím jednoho procenta, které zrazuje zájmy evropských občanů, jak na běžícím pásu.


Jan Keller: Další referenda jsou nepřijatelná, z meteorologických důvodů

Za e-republiku jsme položili sedm otázek týkajících se Brexitu poslanci Evropského parlamentu Janu Kellerovi.

Jak velké bylo zklamání, které způsobil britský lid svým a evropským elitám? Nezklamal tím tak trochu jejich důvěru?
Něco se prostě v kampani podcenilo. První hodnocení ukazují, že zaostalí a nevzdělaní Britové šli v dešti dát hlas za vystoupení z EU, zatímco ti chytří a vzdělaní seděli doma, protože dobře věděli, že by se mohli cestou nachladit. Opět se tím potvrzuje, že EU - tak jak je dosud koncipována - je vyloženě projektem pro hezké počasí.

Co si s tím britské a evropské elity podle Tvého názoru počnou?
Řešení je jednoduché. Protože víme, že v důsledku klimatických změn jsou extrémní výkyvy počasí stále častější, je jasné, že další referenda jsou nepřijatelná. Není to z nějaké politické nevůle, má to důvody meteorologické.
OccupyMoneyReklama