Loading...
 

Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (15. díl)

Autor: Petr Kužvart - Zveřejněno 12.01.2021 06:00 - (1964 Návštěv)

Vztah k reálnému socialismu je dosud velmi živým tématem, podle kterého se mimo jiných diferencují aktuální politické i světonázorové orientace a přístupy.

Recyklace na baterky? Jak kde

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 06.01.2021 18:00 - (2831 Návštěv)

Jak recyklovat hory použitých baterií z elektrických vozidel, která jsou za svým vrcholem výkonnosti?

Komedie na úrovni diktátorských režimů aneb Prezidentské volby v USA

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 26.12.2020 16:20 - (5977 Návštěv)

USA hrozí podobný scénář jako Rusku za opilého Jelcina. Spojené státy však nemají Putina, anobrž asi budou mít zcela im/potentního "prezidenta" Bidena. Protože nevím, který fejk je pravdivý fejk, tak dávám celý titul budoucího "prezidenta" v USA tak, aby to bylo kompletní a minimálně v jedné verzi jistě správně.

Pro globální mír nejen o vánocích

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 22.12.2020 23:00 - (4266 Návštěv)

Prsty na tlačítku mají čím dále tím šílenější vůdci a situace se nelepší. Neslyšíme nebo nechceme slyšet argumenty pro jaderné odzbrojení, i když jaderné zbraně v dobách genetických modifikací virů jsou nyní zastaralé jako řemdihy našich předků.

Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (13. díl)

Autor: Petr Kužvart - Zveřejněno 15.12.2020 06:00 - (6377 Návštěv)

Politici a byrokraté západní provenience – a zejména to platí o příslušnících dnešní eurounijní věrchušky – jsou zpravidla také podobně fádními typy byrokraticko-korporátních šedých myší. Jde zhusta o zjevy jaksi (chemickou terminologií řečeno) bez barvy, chuti a zápachu, prostě takové nijaké. Odložení vysloužilí politici původem z národní úrovně se tu střídají s lidmi bez jakékoli výraznější minulosti. Jak někdejší reálně socialističtí aparátčíci, tak i zápaďáčtí političtí koryfejové dneška mají řadu společných, opakujících se osvědčených rysů.

Zabiješ - satanské přikázání platí nejen v Izraeli

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 13.12.2020 13:00 - (6916 Návštěv)

Uplynulo zhruba 30 let od doby, kdy odpírači násilí, odpírači vojenské služby, byli v naší zemi kriminalizováni. Ty doby bývají označovány za dobu nesvobody. Dnes jsou ve státě Izrael, podle naší vlády vzoru demokracie, z téhož důvodu kriminalizováni nejen chlapci, ale i dívky.

Krade nám Česká televize?

Autor: redakce - Zveřejněno 11.12.2020 19:55 - (6821 Návštěv)

Jak se zdá, hlavním nástrojem zničení ČT má být kontrola jejího hospodaření, poté bude následovat odvolání skvělého ředitele Dvořáka a prodej Kavčích hor Agrofertu a Biskupské konferenci.

Rasistická EU a lynčování naruby

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 05.12.2020 20:25 - (7109 Návštěv)

V žádném případě nemám rád dvojí metr. Pokud jednou bude definována liberální a humánní metoda neutralizace vyučovaných subjektů, tak budu do posledního dechu bojovat za to, abych ji mohl používat stejně svobodně a často, jako můj černý kolega ve Švédsku.

Test na koronavirus a test trpělivosti s manipulacemi

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 02.12.2020 21:21 - (7269 Návštěv)

Otázka je jasná: Jsou spolehlivé testovací kity PCR založené na kritizované studii publikované v Eurosurveillance v lednu 2020? Mají její kritikové z listopadu 2020 pravdu v tom, že tento výzkum byl úplně fiasko a byl zmanipulovaný farmaceutickými společnostmi?


Jemenský hladomor: Made in Washington, Made in Riyadh
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo po měsících spekulací 10. ledna oznámil, že Trumpova vláda zařadila jemenské hútíjské povstalce (Ansar Allah) mezi "zahraniční teroristické organizace" (FTO). Označení Hútíjů za teroristy ohromně znesnadní humanitárním skupinám dodávat zoufale potřebné potraviny, pohonné hmoty a léky 24 milionům Jemencům, tedy 80 procentům obyvatel země. Většina Jemenců, jež potřebuje pomoc, včetně 12 milionů dětí, žije v oblastech ovládaných Hútíji. Humanitární organizace, jež jsou nuceny koordinovat své aktivity s Hútíji, se nyní musí obávat, že budou sankcionovány. (CounterPunch).

Miroslav Kalousek rezignoval na svůj poslanecký mandát
Politik Miroslav Kalousek poprvé vysvětlil motivy tohoto kroku, který právě učinil – vzdal se mandátu poslance PS PČR. (Pravda24)

Na Ukrajině proběhla druhá vlna totální ukrajinizace
16. ledna vstupuje na Ukrajině v platnost norma zákona o totální ukrajinizaci, podle které má celá oblast služeb přejít na tzv. „мову“ (translit.: movu, čes.: ukrajinský jazyk) jako jediný úřední jazyk. Týká se to podniků, institucí a organizací všech forem vlastnictví, včetně podnikatelů, a také subjektů elektronické komerce, do které patří též internetové obchody. Na přání zákazníka může jeho obsluha proběhnout za použití jiného jazyka přijatelného pro obě strany. (Zvědavec)

Biden "neodkladně" pošle do Kongresu zákon, který nabídne občanství 11 milionům ilegálních imigrantů
Los Angeles Times s odkazem na "aktivisty zabývající se právy imigrantů komunikující s přechodovým týmem Bidena a Harrisvoé" nově zvolený president Joe Biden "neodkladně" pošle do Kongresu legislativní balíček, který poskytne cestu k občanství pro přibližně 11 milionů ilegálních imigrantů. (Zero Hedge)

Venezuela: Guaidó má na evropských bankovních účtech více než 2 miliardy eur
Revizor státních účtů Venezuely Amoro prohlásil: "Juan Guaidó bude muset říct, kde vzal 2 miliardy eur, které vložil na evropské bankovní účty a luxusní jachtu, kterou má ve Fort Lauderdale na Floridě a kterou dokonce navštívil americký senátor Marco Rubio." (TeleSur)


Archiv tematických čísel

2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012