Loading...
 
Tisk


Nové zbraně v ukrajinském konfliktu

redakce 27.03.2015 11:12

Do válečné hry ukropů podporovaných USA nastoupil jihokorejský tank s rokem výroby 2013 a se západním systémem řízení palby. Kdo a proč chce rozpoutat další, vyšší kolo smrtící války na Ukrajině?

Nepovedený majdan ve Venezuele

Květa Pohlhammer Lauterbachová 26.03.2015 14:10

Situace v Evropě se podobá situaci v devadesátých letech minulého století v Jižní Americe. Tolik prezident Maduro v rozhovoru pro francouzský list Le Monde v roce 2013.

Kříž a meč

Marcin Mamon 25.03.2015 09:14

Korčynský je velitelem "sotně Ježíše Krista" a v oficiálním "klubu" připravuje tzv. "dobrovolníky", kteří povedou ukrajinský džihád proti Rusům: "Potřebujeme, aby vzniklo něco jako křesťanský Talibán".

Konvoj

Pavel Letko 24.03.2015 16:14

Naše vláda prostě počká, jak rozhodnou ve Washingtonu. Pak to vezme na vědomí, nebo to schválí. O nic celkem nejde, že ano.

Kantonální volby ve Francii

redaktor 23.03.2015 10:22

Kantonálky jasně ukázaly, že FN už má solidní základnu v obcích a v kantonech, a nikdo ji tím pádem nemůže vystrčit z politiky.

Jemen, klasický scénář US-politiky

redaktor 22.03.2015 20:57

Jak by vám líbilo, kdyby se nad Prahou proháněly americké ozbrojené drony a zabíjely civilní obyvatelstvo? Video ukazuje, co se dělo v hlavním městě Jemenu.
Stránka: 1/362Fast NextLast Page
12338362

Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.
Hrr na Rusa aneb propagandistický guláš nadivoko
Jiří Karen komentuje debatu o dnešním Rusku a o konfliktech východní a západní civilizace, která uzavřela festival dokumentárních filmů Jeden svět v Ostravě. Beseda nabídla pouze jeden rozměr celé problematiky. (Deník Referendum)

Kauza "trafik" končí, tři exposlanci ODS dostanou odškodnění
Spor o takzvané trafiky pro tři exposlance ODS končí smírem. Ministerstvo spravedlnosti se s Markem Šnajdrem, Ivanem Fuksou a Petrem Tluchořem dohodlo na odškodnění za jejich trestní stíhání a pobyt ve vazbě, dostanou částky v rozmezí od 500 do 850 tisíc korun. Trojice poslanců podala žalobu loni v červenci, u soudu se domáhali celkového odškodnění zhruba 9,5 milionu korun. (Česká televize)

Kto musí používať registračnú pokladnicu od 1. apríla 2015?
Novela zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice rozšírila okruh služieb, na ktoré sa vzťahuje povinnosť evidencie tržieb v registračnej pokladnici. Novinkou je tiež možnosť používať virtuálnu registračnú pokladnicu. (Podnikajte.sk) Pozn. edit.: K rozjitřené diskusi kolem reg. pokladen v ČR.

USA podle nové studie způsobily ve třech zemích smrt 1,3 až dvou milionů lidí
Tak či onak – o zločinech autokratického Ruska ví každý, ne tak o zvěrstvech páchaných demokratickou americkou armádou zejména ve výše zmíněných zemích. Ti, kdo za pár dnů budou u nás vřele vítat americkou kolonu, by se měli povinně seznámit s hrozivými, byť reálnými fakty. Možná by pak na americké vojáky hleděli s jistým nadhledem. (Britské listy)

MACHÁČEK: Sankce nejsou cenzura. Vypněte ruskou propagandu
Jak nedávno správně poznamenal litevský ministr obrany, když každý ví, že nelze znečišťovat řeky odpadem, jedy a špínou, proč by mělo být povoleno znečišťovat informační prostor, případně lidský mozek? (Lidovky.cz)

Rusko pod útokem
Víme, že britský premiér je naprostá nula. Ale jsou německá kancléřka a francouzský prezident připraveni na zničení svých zemí a Evropy? Pokud má EU takovou cenu, proč je ohrožována samotná existence její populace, aby se podrobila a akceptovala vedení ze zešíleného Washingtonu, jehož megalomanie zničí život na Zemi? (ICH via Zvědavec)

Celá hrdinskosť americkej armády v jednej historke
Generál armády USA vo výslužbe Robert Scales, ktorý vo vysielaní americkej televíznej stanice Fox News vyzval zabíjať Rusov, vyjadril prekvapenie, že sa o jeho výzvach dozvedeli v Rusku. "Dostal som elektronické listy od ľudí z Ruska, o ktorých som nikdy nepočul. Nevedel som, že Fox pozerajú v Rusku." povedal televízii. Generál sa priznal, že si kúpil detektor polónia. (Jetoinak)

Jemenští rebelové získali přístup k tajným americkým dokumentům
Prozrazené dokumenty, které rebelové ukořistili po obsazení centrály tajné služby v jemenském hlavním městě San'á, údajně způsobily, že se Barack Obama před týdnem rozhodl evakuovat americký personál, včetně 1000 příslušníků speciálních jednotek, z Jemenu. Rozhodnutí opustit Jemen poškodilo americké protiteroristické operace proti bojovníkům al-Kájdy v oblasti. (RT.com)

Saúdové oznámili zahájení vojenské intervence v Jemenu
Saúdská Arábie zahájila bojové nálety v Jemenu, kde se k moci dostali bojovníci hnutí Ansarulláh. Oznámil to saúdský velvyslanec v USA. (PressTV)

Porošenko označil vrahy důstojníka SBU jako "cynické banderovce"
Šéf ukrajinské SBU (Ukrajinské bezpečnostní služby) Valentin Nalivajčenko oznámil, že ve věci vraždý důstojníka SBU ve Volnovaše jsou zapojeni zástupci Ihora Kolomojského Gennadij Korban a Svjatoslav Olijnik a také poslanec parlamentu Andrej Denisenko. Pracovníka SBU podle Denisenka zabil jeho asistent Gordějev. (Korrespondent.net)

Ukrajinští policisté zatýkali na jednání vlády, v přímém přenosu televize
Ukrajinští policisté ve středu během jednání vlády zatkli dva vysoké státní úředníky. Jedním z nich je šéf Státního úřadu pro mimořádné situace Serhij Bočkovskyj, pod kterého spadají všichni záchranáři a hasiči, druhým jeho tajemník Vasyl Stoeckij. Jsou podezřelí z korupce. (Novinky)

Šéfredaktorka "The Nation" o roli nezávislých novinářů
Katrina Vanden Heuvel je šéfredaktorka The Nation , který je náš oblíbený zdroj analýz. V debatě o EU-bezpečnosti prohlásila, že "American triumphalism and paranoia" vedly k současným krizím po 2001. S tím souvisí i aktuální vážná situace nezávislých novinářů v USA.

Solženicin a Sacharov v SSSR – Soral a Dieudonne ve Francii
Ironií je, že zatímco židovské organizace tvrdí, že „quenelle“ symbolizuje „sodomizaci obětí shoah“, dochází každý den skutečně ke spoustě sodomizací v památníku holokoustu v Berlíně: je to dobře známé místo setkávání homosexuální komunity. (The Saker via Zvědavec)

Ernesto Cardenal: Z Epigramů pro Claudii
Ty, která se tak pyšníš mými verši,
ale ne proto, že jsem je psal já,
leč proto, žes je inspirovala ty,
ačkoliv byly proti tobě:
tys mohla inspirovat lepší poezii.
Tys mohla inspirovat lepší poezii.
(Kulturní noviny)

Kulturní noviny potřebují podporu čtenářů
Každá stokoruna "virtuálního předplatného" nám prodlužuje život. (Kulturní noviny)

Kateřina Vojtíšková: Krásné konce světa?
Zamyšlení nad třemi filmy, jež vyjadřují obavy o směřování světa a paradoxně pojednávají o nepříznivých osudech lidí, kteří potřebují ke svému životu jen minimum a snaží se žít v souladu s tradicemi. (Kulturní noviny)

Jednání televizní rady prý připomíná ÚV KSČ. A tak senátor Veleba přichází s dalším zákonem, který Kavčí hory nepotěší
„Rozhodli jsme se, že předložíme ještě návrh dalšího kroku – velmi jednoduchý návrh zákona o České televizi. Vyšli jsme z toho, že zákon ukládá z celkového vysílacího času poskytnout 20 % pro vysílání dvou studií v Brně a v Ostravě. Myslíme si, že tento poměr je nevhodný a má to negativní dopad na místní kulturu a umělce. Navrhujeme proto, aby se podíl Ostravy a Brna zvýšil na 30 %,“ vysvětlil podstatu návrhu Jan Veleba. (Parlamentní listy)

Holím se Barbusem a nelítám Airbusem
Absolutně nevěřím skutečnosti, že Jakýsi Andreas L. coby druhý pilot nízkonákladové letecké společnosti Germanwings zešílel „na place“, zamknul pancéřové dveře před svým zjevně uremickým kapitánem, který si na hodinovém letu musel odskočit už po pár minutách, byť, coby velitel stroje, mohl na místnost s panáčkem kdykoli, vlastně, měl ji, v rámci předletové kontroly co do funkčnosti i zkontrolovat. (ostrov Janiky)

Ekolog Jaromír Bláha: Nechat si zbourat vlastní svět
Byla to demonstrace síly, když Stráský kvůli pár tisícům stromů požádal o nasazení speciálních policejních jednotek. A policie, ačkoli byla námi mnohem dříve žádána o zastavení nelegálního kácení, mu ty jednotky poskytla a zmasakrovala občanský protest. Zvláštní je, že se dodnes neomluvila, i když soud potvrdil, že její zásahy byly protiprávní, stejně jako samotné kácení.

Proč a komu vadilo a vadí Rusko?
Po celou dobu existence ruského státu rodila se občas v hlavách některých cizích státníků myšlenka, že oni sami by uměli s ruskou rozlehlostí a nevyužitými zdroji naložit lépe. To znamená efektivněji a moderněji. V některých případech se takováto úvaha družila též s názorem, že Rusko dokonce cizí pomoc potřebuje a neobejde se bez ní. (AltPress)

Světový den vody: Voda je základ všeho živého, ne výrobek koncernů!
Dnes, 22. 3., je SVĚTOVÝ DEN VODY. Proto vám posílám dárek. (Outsidermedia)

Pedofilní skandál v Británii pokračuje: Cyril Smith byl odveden policií přímo z pedofilního večírku, propuštěn na svobodu byl okamžitě
Zneužívání dětí vysoce postavenými lidmi ve Velké Británii nabírá další rozměr. Pořad Newsweek stanice BBC uvedl, že usvědčený pedofilní poslanec za Rochdale Cyril Smith byl odveden policií přímo z pedofilní party u něj doma a po rozkazech z vrchních míst byl bez jakýchkoliv obvinění propuštěn. (WERTYZ Report)

Ondřej Macl: Řecký scénář v Česku?
Poselství ze Soluně po 1152 letech. Duka by jásal, že má plné kostely. Babiš by mohl podporovat víc squatů. Náckové by se tetelili, že se jadrněji nadává na Němce. (Kulturní noviny)

Společná rusko-americká posádka odstartovala na jednoletý pobyt na Mezinárodní vesmírné stanici
V pátek byla podle TV NASA z kazašského kosmodromu Bajkonur vypuštěna ruská raketa Sojuz, která měla na palubě rusko-americkou posádku. Ta by měla prožít celý rok na Mezinárodní vesmírné stanici. Cílem letu je příprava na několikaletou výpravu na Mars. (Raw Story)

Zelený pokrok: Nejúčinnější plynová turbína na světě se odstaví kvůli německé „Energiewende“!
Plynové elektrárenské bloky Irsching není možné provozovat ziskově, protože elektrárny musí pobrat větrnou a solární energii, která se povinně ze zákona musí do sítě odebírat přednostně. V důsledku toho jsou moderní plynové turbíny nuceny k přerušovanému provozu, když slunce a vítr nestačí, což znamená, že nejsou schopny pokrýt své vysoké provozní náklady k udržování v záloze. To špinavé uhelné bloky mají nižší náklady zálohy s přerušovaným provozem a zažívají návrat na výsluní. (Reformy.cz)

Zatmění slunce na Špicberkách
Pro nás nádhera, pro starověk důvod k víře v konec světa, kdy se svět vrací zpět do původního chaosu (řecky: epoché).

Cesta do středu země
Animovaný vrt do středu země. (BBC)

Tisk 3D až o 25-100krát rychlejší
Podívejte se na tisk výrobků budoucnosti. Technologie tohoto typu tisku 3D se vyvíjí od roku 2013.

Japonská TV: Radioaktivita ve Fukušimě roste
10. března 2015, čtyři roky po havárii, pokračují úniky kontaminované vody do Tichého oceánu. Bylo oznámeno, že stovky tun radioaktivní dešťové vody přetekly přes bariéry obklopující zásobní nádrže s vysoce radioaktivní vodou a prosákly do země. Vysoce radioaktivní voda už unikla z té samé oblasti a prosákla do podzemí v létě 2013. (Mathaba)

Hrr na Rusa aneb propagandistický guláš nadivoko
Jiří Karen komentuje debatu o dnešním Rusku a o konfliktech východní a západní civilizace, která uzavřela festival dokumentárních filmů Jeden svět v Ostravě. Beseda nabídla pouze jeden rozměr celé problematiky. (Deník Referendum)

Kauza "trafik" končí, tři exposlanci ODS dostanou odškodnění
Spor o takzvané trafiky pro tři exposlance ODS končí smírem. Ministerstvo spravedlnosti se s Markem Šnajdrem, Ivanem Fuksou a Petrem Tluchořem dohodlo na odškodnění za jejich trestní stíhání a pobyt ve vazbě, dostanou částky v rozmezí od 500 do 850 tisíc korun. Trojice poslanců podala žalobu loni v červenci, u soudu se domáhali celkového odškodnění zhruba 9,5 milionu korun. (Česká televize)

Kto musí používať registračnú pokladnicu od 1. apríla 2015?
Novela zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice rozšírila okruh služieb, na ktoré sa vzťahuje povinnosť evidencie tržieb v registračnej pokladnici. Novinkou je tiež možnosť používať virtuálnu registračnú pokladnicu. (Podnikajte.sk) Pozn. edit.: K rozjitřené diskusi kolem reg. pokladen v ČR.

USA podle nové studie způsobily ve třech zemích smrt 1,3 až dvou milionů lidí
Tak či onak – o zločinech autokratického Ruska ví každý, ne tak o zvěrstvech páchaných demokratickou americkou armádou zejména ve výše zmíněných zemích. Ti, kdo za pár dnů budou u nás vřele vítat americkou kolonu, by se měli povinně seznámit s hrozivými, byť reálnými fakty. Možná by pak na americké vojáky hleděli s jistým nadhledem. (Britské listy)

MACHÁČEK: Sankce nejsou cenzura. Vypněte ruskou propagandu
Jak nedávno správně poznamenal litevský ministr obrany, když každý ví, že nelze znečišťovat řeky odpadem, jedy a špínou, proč by mělo být povoleno znečišťovat informační prostor, případně lidský mozek? (Lidovky.cz)Česko, hemžení v mraveništiStreet Art, Praha
První číslo letošního roku 2015-1 jsme otevřeli hlášením z domácí fronty. Česko je zajímavé tím, že sleduje svou vlastní cestu ke korporátnímu otroctví za více méně spokojeného souhlasu obyvatel, kteří se již dávno přestali zajímat o svět kolem. Kdo má zájem na masovém zblbnutí obyvatel? Vítězné oligarchické partaje a jimi placená a ovládaná média. Proto jsme vybrali dva články z prostředí komerčních politických produktů najedno použití (ANO, Úsvit) a jeden ponor do prostředí mediálních manipulací spojených s tunelováním a s daňovými úniky. Moc hezké čtení to není, ale realita je jiná, a mnohem horší, než jakou ukazují na smrt nemocnému pacientovi naše média.

Image
Smlouva TTIP rozloží celé státy a povede k nezaměstnanosti

Image
Aktivisté, milujte se (politicky) navzájem, a nebude tu fašismus