Loading...
 
TiskTzv. Living Planet Index ukazuje 52 % snížení rozmanitosti divočiny na celém světě v letech 1970-2010.

Graf podle Pikettyho metodiky ukazuje, že poprvé za posledních sto let se pouhých deset procent populace zmocnilo 50 % planetárního bohatství.

"V tom kufříku bylo 20 milionů, 3,5 kg zlata, 185 tisíc eur, 5 tisíc dolarů, mince v hodnotě jednoho milionu korun a vzácné známky. Já vám chci říct, že těch kufříků je daleko víc a daleko těžších, protože pan ředitel Dbalý nebyl tím hlavním..."

Izraelské koncentrační tábory 1948-1955

redaktor  30.09.2014 09:39 

Salman Abu Sitta narazil v archivu Mezinárodního výboru červeného kříže v Ženevě na studii tehdejšího Červeného kříže o rozsahu 500 stran, která popisovala situaci v koncentračních táborech zřízených Izraelem.

Předseda opoziční strany na Ukrajině vysvětluje, proč lidé nepřijmou Porošenkovy reformy a výstižně popisuje, jak funguje současná Ukrajina.

První kolo války o Golany vede Izrael

redaktor  28.09.2014 10:23 

Spojené státy podporují terorismus v mnoha zemích světa, viditelně nějakým Bin Ládinem, který byl pracovníkem CIA. Představte si, že jim pár hodin před útokem na jejich území oznámíte, že je budete bombardovat a že si mohou stěžovat třeba na lampárně jménem OSN.

Ruská reakce je vcelku hloupá, ale do jisté míry pochopitelná. Rebecca Harms je vedoucí frakce německých Zelených v Evropském parlamentu. Moskva si již delší dobu marně stěžuje na diskriminační přístup ke svým novinářům v Bruselu a ve Štrasburku.

Svět naruby

Květa Pohlhammer Lauterbachová  25.09.2014 17:55 

Nucené práce na Ukrajině, prapor Azov touží po žoldnéřích z EU, a k tomu všemu nelegální bombardování Sýrie.
Stránka: 1/333Fast NextLast Page
12335333


Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.Demonstrace, o které média mlčí: „Odmítáme protiruské sankce! Nechceme válku!“ (external link)
Na Václavském náměstí řvaly motorky jako při pohřbu Jana Patočky. StB v novém převleku? Včerejší demonstrace ANO míru, NE sankcím, proběhla na Václavském náměstí za „obvyklého“ nezájmu hlavních médií. Je to škoda. Přinesla totiž zajímavou „bojovou“ novinku, která mnohé z účastníků přenesla do dob totality. (ProtiProud)

Analytik Koller: Rusové přicházejí? Plné kalhoty z Putina? (external link)
Jak rotný Maňas, politrucký učeň. Nebo ten pán, co skočil z mrakodrapu. (Parlamentní listy)

Tranzit plynu přes Ukrajinu se v zimě nedá očekávat, míní Bartuška(external link)
Situace v dodávkách ruského plynu do evropských zemí přes Ukrajinu nebude během nadcházející zimy stejná jako obvykle. Podle vládního zmocněnce pro energetickou bezpečnost Václava Bartušky, citovaného agenturou Reuters, se tranzit plynu kvůli bojům na východě Ukrajiny nejspíš nedá vůbec očekávat. (Novinky)

Ukrové stříleli na školu v Doněcku, 11 mrtvých, 40 raněných(external link)
Granáty vystřelené z pozic ukrajinské armády dopadly mezi školu a autobusovou zastávku. Nebyly zabity děti ve škole, ale 9 lidí na zastávce a dva učitelé ve škole. Škola byla evakuovaná, bylo v ní v době výbuchu 70 dětí. (RT.com)

Z nadšených hrdlořezů budou na Ukrajině policisté(external link)
Spolupracovníky ministerstva vnitra na Ukrajině budou po reformě rezortu rekrutovat z řad ozbrojenců dobrovolnických praporů, zejména z "Ajdaru" a "Donbasu". Oznámil to 29. září ve vysílání Prvního národního kanálu ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov. (Nová republika)

Bitva o Damašek(external link)
Ve stínu propagandy západních náletů na ISIS, který si USA sama vytvořila, vrcholí bitva o Damašek. (Zvědavec)

Pachuť z jedné volby(external link)
Rostislav Koryčánek vzdal 22. září svůj boj o post děkana FA VUT v Brně. Velká skupina vedoucích pedagogů a dále část brněnských architektů si oddechla. Ideová revoluce se nekoná. (Kulturní noviny)

Radostná hra s cizím psaním(external link)
S publicistou Antonínem Jaroslavem Liehmem o „dělání novin“
Legendy české žurnalistiky Antonína J. Liehma jsme se ptali na to, k čemu slouží autorovi redaktor, proč neexistuje kvalitní současný český film, co je podstatou ducha šedesátých let a nakolik je reálné nebezpečí příklonu k novým autoritativním režimům. (A2larm)

Jiří Kolář: Termiti(external link)
Jsou malí a trpěliví / pracují do úpadu, / zručně a přesně. / Zakopnutí je pro ně neštěstí, / zmýlená pohromou. / Nejčastěji nekouří a nepijí, / dokáží nemožné, / vědí jen, co mají provést, / jejich srdce má pípy, / mozek kontovačky... (Kulturní noviny)

Lobbing jako vrcholná forma korupce(external link)
Technologie lobbingu, zrodivší se ve White Hallu a v dalších londýnských kuloárech moci, se stala obzvláště žádanou v USA. Právním základem pro lobbistické aktivity v Americe je první dodatek ústavy, který zaručuje právo na svobodu slova a možnost obracet se na kongres. Byl přijat v r. 1787 a od té doby slouží jako ospravedlnění pro zasahování velkých korporací do zákonodárných procesů. (Fondsk.ru via Zvědavec)

Šéfredaktor ARD se omluvil svým čtenářům za tendenční zpravodajství o Ukrajině(external link)
Kai Gniffke, šéfredaktor ARD, zareagoval na kritiku rady této veřejnoprávní televize a omluvil se čtenářům za tendenčnost a jednostrannost svého zpravodajství o dění na Ukrajině. (Ukraina.ru)

Analýza: Kolik stojí život teroristy(external link)
Jaká je cena života člověka? Nevyčíslitelná, jak praví známé rčení. Jedná-li se navíc o někoho blízkého, je i toto klišé více než blízko pravdě. (The Zeitung)

Vědci mají neviditelný plášť jako Harry Potter(external link)

Flash player not available.

Zatím ale zneviditelňuje jen malé objekty a z určitého úhlu.

Vědecká zjištění, kterými se zdravotnictví neřídí: Vakcína proti rakovině může rakovinu vyvolat.(external link)
Dvanáctiletá děvčátka netuší, čemu se vystavují. Ani jejich rodiče. (Protiproud)

Život na Marsu? Na rudé planetě se našly objekty připomínající semafor a dokonalou kouli(external link)
Curiosity, vesmírná sonda NASA, která se už více než 2 roky využívá na výzkum Marsu a je vybavena 17 kamerami, poslala snímky něčeho, co připomíná semafor. (RT.com)

Demonstrace, o které média mlčí: „Odmítáme protiruské sankce! Nechceme válku!“ (external link)
Na Václavském náměstí řvaly motorky jako při pohřbu Jana Patočky. StB v novém převleku? Včerejší demonstrace ANO míru, NE sankcím, proběhla na Václavském náměstí za „obvyklého“ nezájmu hlavních médií. Je to škoda. Přinesla totiž zajímavou „bojovou“ novinku, která mnohé z účastníků přenesla do dob totality. (ProtiProud)

Analytik Koller: Rusové přicházejí? Plné kalhoty z Putina? (external link)
Jak rotný Maňas, politrucký učeň. Nebo ten pán, co skočil z mrakodrapu. (Parlamentní listy)

Tranzit plynu přes Ukrajinu se v zimě nedá očekávat, míní Bartuška(external link)
Situace v dodávkách ruského plynu do evropských zemí přes Ukrajinu nebude během nadcházející zimy stejná jako obvykle. Podle vládního zmocněnce pro energetickou bezpečnost Václava Bartušky, citovaného agenturou Reuters, se tranzit plynu kvůli bojům na východě Ukrajiny nejspíš nedá vůbec očekávat. (Novinky)
Nové číslo 2014-6(external link). Válka na Ukrajině s přicházející zimou jistě neskončí. Jen se zvýší utrpení obyvatel, kterým kyjevská junta rozbombardovala celá města a vesnice, odřezala je od pitné vody a elektřiny, vykradla zásoby zemního plynu, jejich syny nechala zemřít v amatérsky vedených bojových operacích, rozkradla důchody, zničila ekonomiku a tak vesele buduje demokracii prozápadních oligarchů „made in EU“. Toto je už třetí tematické číslo věnované první válce na evropském kontinentu v tomto tisíciletí. A bohužel je to asi nikoliv poslední číslo věnované této zemi, a možná ani nikoliv poslední válka.


Image
Krvavá Ukrajina aneb Krajina po bitvě

Stanislav Blaha

Povstání na jihovýchodě Ukrajiny je za okázalého nezájmu českých i světových masmédií(external link) topeno v krvi civilistů a těch či oněch "vlastenců" bojujících na obou stranách konfliktu. V cynických masmédiích dostala před pravoslavnými "kacapy" a "moskaly" přednost "ekumenická" sekta Jezídů(external link), což by mohlo překvapit jen věci neznalé čtenáře. Ale aspoň k něčemu je jednostranný zájem o krvavou válku mimo Evropy dobrý. Západní masmédia dosud tragický osud křesťanů na Blízkém a Středním východě zcela ignorovala, viz náš seriál "Fakta o Sýrii". A nyní k poslednímu dějství státního teroru v Evropě.

Jak to celé začalo

Ne příliš spolehlivá Wikipedia(external link) (alespoň vzhledem k ukrajinským událostem) uvádí tento začátek konfliktu.
Wikipedia napsal(a):
21. listopadu 2013, den poté, co ukrajinská vláda pozastavila přípravy pro podpis asociační dohody s Evropskou unií, kterou prezident Janukovyč označil jako „pro Ukrajinu zatím nevýhodnou“, propukla několikaměsíční série protestů, která je známá pod názvem Euromajdan. Hlavním požadavkem masových protestů bylo odstoupení prezidenta Janukovyče, podepsání asociační dohody s EU a propuštění bývalé premiérky Julije Tymošenkové z vazby. Pravděpodobným původním organizátorem prvotního protestu byl Mustafa Nayem, afghánský muslim žijící na Ukrajině.

Na Wikipedii se samozřejmě nedozvíte, že tzv. Euromajdan ani zdaleka nebyl tak spontánní akcí, za kterou je vydáván, že jeho příprava trvala nejméně deset let a že na její realizaci byly Spojenými státy a jejich spojenci vynaloženy miliardy dolarů. Viz naše články, zejména reportáž německé veřejnoprávní TV (Na Majdanu stříleli zločinci a zabíjeli demonstranty zezadu(external link)).

Flash player not available.

Image


Klip Kristen Bell komentuje rodinu chudého tučnáka, který nevydělá při žebrácké mzdě na živobytí, vezme si další šichtu v noci, pak se unavení rodiče doma pohádají, opijí a zničí rodinu. Lusknutím prstu se situace změní, pokud budou lidé bojovat za zvýšení minimální mzdy.


Image

Archiv všech sloupků najdete zde.Image


Image
Zvídavá občanka a křesťanka


Image
Úvahy nad věcmi veřejnými i vnitřnímiAnalýzy
Image
Fakta o Blízkém východě XXVII. aneb Falešná karta zvaná ISIL
Ze světa
Image
NATO, pojďme na to! Ale nejprve lhaním
Ekonomika
Image
Islámské bankovnictví versus současný bankovní systém (I. díl)
Věda a technika
Image
Technologické zaostávání aneb Důvod válek vedených Západem