Loading...
 
Tisk


Run Liz, run!

redaktor  25.10.2014 21:54 

Kdo umí anglicky, jistě si vychutná první ochutnávku kampaně pro "prezidentku" Elisabeth Warrenovou, kterou by dělali občanští aktivisté v USA z nejhlubšího přesvědčení.

Zbláznila se alternativní média, nebo Čulík osobně?

Květa Pohlhammer Lauterbachová  25.10.2014 10:19 

Tak Česká "alternativní" internetová média se konečně zbláznila(external link), tolik výkřik páně Čulíka. Tento mediální manažer přestal usilovat o nezávislost a hledání pravdy, a napadl nezávislá média jako jeden blok.

Kdo jsou hlavní poražení komunálních a senátních voleb? A co občan? Viz druhá část analýzy voleb 2014.

Kdo jsou hlavní vítězové a poražení komunálních a senátních voleb? Co můžeme čekat do budoucna? První část analýzy voleb.

Na začátku června ministerstvo energetiky oznámilo, že země dosáhla 50 % podílu výroby elektřiny z alternativních zdrojů. Tato energie bude v roce 2016 stát pouhou polovinu toho, co je cena za elektřinu produkovanou z fosilních paliv.

Igor Bezler: bojujeme proti fašismu a oligarchátu

Alena Mikulášková  21.10.2014 16:18 

Generálmajor Doněcké lidové republiky Igor Bezler udělal výjimku a setkal se s novináři, aby vyvrátil lež, kterou publikují ukrajinská média.

Američanka libanonského původu Serena Shim patřila mezi investigativní hvězdy Blízkého východu. Zahynula za podezřelých okolností nedaleko Kobane na turecké straně, kdy její auto rozdrtil neznámý nákladní vůz. R.I.P.

Jaká je zahraniční politika České republiky? Je samostatná a odpovědná, nebo oportunistická vzhledem k Evropské unii a USA? Je odpovědná a koncepční, nebo bezradná a tápající?
Stránka: 1/337Fast NextLast Page
12335337


Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.Milan Kohout: Nejsvobodněji jsem se cítil za československého komunismu(external link)
Narazil jsem na celkem pozoruhodný rozhovor filmaře a investigativního novináře Andre Vltcheka s perforemerem a někdejším českým disidentem Milanem Kohoutem, který se uskutečnil 12. října v malé západočeské vesnici Klikařov. (Britské listy)

Občanský demokratický Synot(external link)
Občanští demokraté se rozhodli do svého senátorského klubu přijmout úspěšného podnikatele usvědčeného z korupce. Navazují tak na své nejlepší tradice. (A2larm)

Hlavní oligarchičtí kmotři ČR a jejich vazby(external link)
Seznamte se s hlavními oligarchickými kmotry ČR, včetně jejich ekonomických a politických vazeb. V budoucnosti se to bude hodit, pokud zde vznikne režim oligarchického fašismu (mapovani.cz).

Havárie šéfa společnosti Total na letišti Vnukovo(external link)

Rusko, letiště Vnukovo, opilý řidič sněžného pluhu, a k tomu šéf společnosti Total v letadle Falcon-50. Opilci se pochopitelně nic nestalo. (Lifenews.ru)

Opolčenci zničili již druhý německý tank Leopard(external link)
Denní zprávy Novorusije ze 24. 10. hlásí zničení v pořadí již druhého tanku Leopard. Opolčenci tvrdí, že již několik měsíců nacházejí v dobytých ukrajinských pozicích západní výzbroj, komunikační zařízení, osobní výstroj a léky.

Už to prasklo(external link)
Hongkong těchto dnů je však bohužel kapkou rosy, v níž se odráží celý vesmír alarmujícího globálního dění: zpětný chod současného světa k pseudodemokracii prvních liberálů, bonapartistů a demagogů, ba i k principům panovnických absolutismů z Boží milosti. Zpětný chod k nedemokracii. (A2larm)

Jsme tu poněkud zastrčeni, ani k nám nejezdí autobus, natož vlak(external link)
Sochař Zdeněk Macháček, doyen současné tvůrčí výtvarné kultury na Vysočině, vkročil letos v srpnu do devadesátého roku života. Stále pracuje. Četnosti jeho dřevěných skulptur, a v posledních letech rovněž komorních bronzových plastik se dostává téhož pohybu jako jejich umělecké hodnotě: obé roste. (Kulturní noviny)

Stádo kozorohů předvádí volné lezení na přehradní stěně(external link)

Flash player not available.

Vide ukazuje italskou alpskou přehradu ve výšce 2300m. Stádo kozorohů zde odpoledne kolem třetí pokojně lízá sůl prosakující ze stěny hráze.

Továrna na Absolutno aneb svět skrze pohled filmových dokumentů(external link)
18. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, Jihlava, 23.–28. října 2014. Více informací o programu najdete na http://www.dokument-festival.cz/program/sections.(external link) (Kulturní noviny)

Z miliardáře buddhistickým komunistou(external link)
Libor Malý je další český miliardář, který chce obrátit kapitalismus k lepšímu. Jeho projekt se však pravděpodobně stane pouhým kosmetickým doplňkem panujícího systému.

Ebola jako symptom globálního kapitalismu(external link)
Investice nutná k vývoji nového léku se odhaduje na 870 milionů dolarů. Pro velké farmaceutické společnosti nepředstavují chudí afričtí vesničané dost lákavou poptávku na to, aby do vývoje léku investovaly. (A2larm)

Automat na zdravé svačinky(external link)
Já stojím před tím automatem (v naší škole máme tři) a nevím, co si o něm/o nich myslet. Kromě toho, že děti v něm platí přemrštěné ceny, na automatu je viditelná samolepka s titulkem “automat na zdravou výživu”. (Blog ZŠ Montessori)

Homerův poslední teorém(external link)
Pohled na hluboký, temný a cizí svět matematiky Homera Simpsona. (Boing Boing)

Jak vlci změnili řeky(external link)
Vše je propojeno. Zdánlivě nevýrazná změna může zcela změnit náš svět. Toto tvrzení dokonale dokazuje úloha vlků pro rovnováhu přírody. Mohou vlci svojí přítomností ovlivnit koryta řek? (Sebeřízení.cz)

Nová baterie se nabije na 70 % za 2 minuty a vydrží až 20 let(external link)
Výzkumní pracovníci z technické univerzity Nanyang, Singapore, přišli s lithiovou iontovou baterií, která se nabije na 70% za 2 minuty. Co je ještě lepší, je fakt, že vydrží až 20 let. (AC24)

Milan Kohout: Nejsvobodněji jsem se cítil za československého komunismu(external link)
Narazil jsem na celkem pozoruhodný rozhovor filmaře a investigativního novináře Andre Vltcheka s perforemerem a někdejším českým disidentem Milanem Kohoutem, který se uskutečnil 12. října v malé západočeské vesnici Klikařov. (Britské listy)

Občanský demokratický Synot(external link)
Občanští demokraté se rozhodli do svého senátorského klubu přijmout úspěšného podnikatele usvědčeného z korupce. Navazují tak na své nejlepší tradice. (A2larm)

Hlavní oligarchičtí kmotři ČR a jejich vazby(external link)
Seznamte se s hlavními oligarchickými kmotry ČR, včetně jejich ekonomických a politických vazeb. V budoucnosti se to bude hodit, pokud zde vznikne režim oligarchického fašismu (mapovani.cz).
Nové číslo 2014-6(external link). Válka na Ukrajině s přicházející zimou jistě neskončí. Jen se zvýší utrpení obyvatel, kterým kyjevská junta rozbombardovala celá města a vesnice, odřezala je od pitné vody a elektřiny, vykradla zásoby zemního plynu, jejich syny nechala zemřít v amatérsky vedených bojových operacích, rozkradla důchody, zničila ekonomiku a tak vesele buduje demokracii prozápadních oligarchů „made in EU“. Toto je už třetí tematické číslo věnované první válce na evropském kontinentu v tomto tisíciletí. A bohužel je to asi nikoliv poslední číslo věnované této zemi, a možná ani nikoliv poslední válka.


Image
Krvavá Ukrajina aneb Krajina po bitvě

Stanislav Blaha

Povstání na jihovýchodě Ukrajiny je za okázalého nezájmu českých i světových masmédií(external link) topeno v krvi civilistů a těch či oněch "vlastenců" bojujících na obou stranách konfliktu. V cynických masmédiích dostala před pravoslavnými "kacapy" a "moskaly" přednost "ekumenická" sekta Jezídů(external link), což by mohlo překvapit jen věci neznalé čtenáře. Ale aspoň k něčemu je jednostranný zájem o krvavou válku mimo Evropy dobrý. Západní masmédia dosud tragický osud křesťanů na Blízkém a Středním východě zcela ignorovala, viz náš seriál "Fakta o Sýrii". A nyní k poslednímu dějství státního teroru v Evropě.

Jak to celé začalo

Ne příliš spolehlivá Wikipedia(external link) (alespoň vzhledem k ukrajinským událostem) uvádí tento začátek konfliktu.
Wikipedia napsal(a):
21. listopadu 2013, den poté, co ukrajinská vláda pozastavila přípravy pro podpis asociační dohody s Evropskou unií, kterou prezident Janukovyč označil jako „pro Ukrajinu zatím nevýhodnou“, propukla několikaměsíční série protestů, která je známá pod názvem Euromajdan. Hlavním požadavkem masových protestů bylo odstoupení prezidenta Janukovyče, podepsání asociační dohody s EU a propuštění bývalé premiérky Julije Tymošenkové z vazby. Pravděpodobným původním organizátorem prvotního protestu byl Mustafa Nayem, afghánský muslim žijící na Ukrajině.

Na Wikipedii se samozřejmě nedozvíte, že tzv. Euromajdan ani zdaleka nebyl tak spontánní akcí, za kterou je vydáván, že jeho příprava trvala nejméně deset let a že na její realizaci byly Spojenými státy a jejich spojenci vynaloženy miliardy dolarů. Viz naše články, zejména reportáž německé veřejnoprávní TV (Na Majdanu stříleli zločinci a zabíjeli demonstranty zezadu(external link)).

Flash player not available.

Image


Klip Kristen Bell komentuje rodinu chudého tučnáka, který nevydělá při žebrácké mzdě na živobytí, vezme si další šichtu v noci, pak se unavení rodiče doma pohádají, opijí a zničí rodinu. Lusknutím prstu se situace změní, pokud budou lidé bojovat za zvýšení minimální mzdy.


Image

Archiv všech sloupků najdete zde.Image


Image
Zvídavá občanka a křesťanka


Image
Úvahy nad věcmi veřejnými i vnitřnímiAnalýzy
Image
Fakta o Blízkém východě XXVII. aneb Falešná karta zvaná ISIL
Ze světa
Image
NATO, pojďme na to! Ale nejprve lhaním
Ekonomika
Image
Islámské bankovnictví versus současný bankovní systém (I. díl)
Věda a technika
Image
Technologické zaostávání aneb Důvod válek vedených Západem