Načítání...
 

Proč Putin otálí se zimní ofenzívou

Autor: Mistr Z, Rusko - Zveřejněno 25.01.2023 11:50 - (2478 Návštěv)

Připravuje se rozšíření války na Ukrajině skrze přímý konflikt mezi Ruskem a NATO v západní Ukrajině, kterou nejspíš obsadí Polsko. Je dobré vědět, jak tento vývoj k dalšímu kolu války vidí nezávislí komentátoři v Rusku.

Prezidentské volby 2023: Tragický výsledek 1. kola

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 21.01.2023 22:14 - (1940 Návštěv)

V zemi, kde má vláda důvěru cca 30 % obyvatel a v níž je cca 50 % obyvatel naladěno spíše pacifisticky, mi takový výsledek 1. kola prezidentské volby nedává smysl.

Ve jménu Juliana Assange

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 10.01.2023 15:05 - (1548 Návštěv)

Na malé demonstraci před britskou ambasádou se sešla společnost napříč politickým spektrem. Demonstrovali jsme proti procesu vydání Juliána z anglického vězení Američanům. A samozřejmě také za jeho propuštění.

Mír a spravedlnost

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 08.01.2023 13:00 - (3446 Návštěv)

Petice: Jde nám o spravedlivý mír. Mír, k němuž se rády nerady připojí všechny strany konfliktu, mír, který bude garantován všemi relevantními stranami, mír, jehož přesnou podobu neznáme, nemůžeme ji znát a ani ji nemáme chtít znát. Bude předmětem dlouhých a bolestivých vyjednávání.

Západní impérium a jeho exekutor

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 07.01.2023 13:50 - (2261 Návštěv)

Shrňme typy sociopatů, kteří zde začnou od roku 2023 aktivně běhat s digitálně a mocensky upraveným Cyklonem B. V roce 2022 už nastoupili "Agenti tvrďáci", tedy političtí a sociální psychopati. To jsou aktivní tvůrci globální chobotnice ve stylu "není jiné volby".

Ukrajina je "první multipolární" konflikt

Autor: Alexander Dugin/RT News - Zveřejněno 02.01.2023 13:04 - (3041 Návštěv)

Konflikt na Ukrajině je první multipolární válkou na světě, v níž Rusko bojuje za právo každé civilizace zvolit si vlastní cestu dějinami. Západ drží totalitní hegemonistický globalismus, řekl Alexandr Dugin v pátečním exkluzivním rozhovoru pro RT.

Protektorát volí prezidenta

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 31.12.2022 18:00 - (3198 Návštěv)

...a podle toho to taky vypadá. Z těch kandidátů, kteří v tuto chvíli zůstali ve hře, je většina unifikovaných probruselských a pronatovských kývačů, kteří se liší jen v margináliích. Lze jen těžko předpokládat, že lidé, kteří mají plné zuby Fialovy vlády (v listopadovém průzkumu byla důvěra vládě na pouhých 28 %), budou volit takové kandidáty, přesto cinknuté průzkumy mediálních agentur favorizují dva z nich, kteří navíc kandidují s podporou vládních stran...


Digitální peníze blízko, blizoučko…

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 24.12.2022 12:45 - (3521 Návštěv)

Je to tak, dvěma pánům naráz sloužit nelze. Čím více věrnosti Bruselu, tím víc dupání po českém občanovi.


Pavel Letko k aktuálnímu dění (video podcast)

Pravidelné video komentuje zajímavé události a debaty současnosti z pohledu šéfredaktora e-republiky. Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE

Situace na ukrajinské frontě (26.01. 2023)

Na jižní frontě jsou prakticky dobyta nebo plně obklíčena města Ugledar, Marijinka a Orjechovo. Ukrajinské ztráty jsou ve stovkách denně, běží násilná mobilizace ve vnitrozemí, zatýkání a okamžité odvody na frontu. (rybar.ru)

Ruské ministerstvo zahraničí položilo Stoltenbergovi zajímavou otázku
NATO je plně zapojeno do ukrajinského konfliktu a lidé v členských státech by měli toto podvodné jednání vidět, protože vedení bloku tvrdí opak. To řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. Citovala nedávné výroky generálního tajemníka Jense Stoltenberga pro německá média, v nichž zopakoval tvrzení o neúčasti NATO v konfliktu. "Opravdu považujete občany EU a NATO za totální pitomce?" divila se, Zacharovová během pátečního mediálního briefingu (27.01.). To si myslíte, že když posíláte tanky, které vyžadují trvalou údržbu, že stále nejste stranou konfliktu? Kdo tedy jste? Vysvětlete to. Měli byste vymyslet nějaký nový termín, abyste se identifikovali.” (RT News)

PS. Zacharovová má smůlu. V natovském EU se už dávno nemyslí, tam se jen zvedají americké telefony.

Boeing byl obviněn z podvodného spiknutí ohledně 737 Max a souhlasí se zaplacením více než 2,5 miliardy dolarů
Tragické havárie letu Lion Air 610 a letu Ethiopian Airlines 302 odhalily podvodné a klamavé chování zaměstnanců jednoho z předních světových výrobců komerčních letadel," uvedl náměstek generálního prokurátora David P. Burns. Zaměstnanci Boeingu si vybrali cestu zisku před upřímností tím, že před FAA zatajili materiální informace týkající se provozu jeho letounu 737 Max a zapojili se do snahy zakrýt svůj podvod. Toto usnesení činí Boeing odpovědným za trestné činy svých zaměstnanců, řeší finanční dopad na zákazníky leteckých společností Boeing a doufejme, že poskytne určitou míru odškodnění rodinám a příjemcům obětí havárie. Zavádějící prohlášení, polopravdy a opomenutí, které zaměstnanci Boeingu sdělili FAA, neumožnily této vládní instituci zajistit bezpečnost létající veřejnosti, uvedla americká prokurátorka Erin Nealy Coxová pro severní okres Texasu. Tento případ vysílá jasný signál. Ministerstvo spravedlnosti přiměje výrobce, jako je Boeing, k odpovědnosti za podvádění regulačních orgánů, zejména v průmyslových odvětvích, kde tak vysoká míra odpovědnosti. (Department of Justice)

PS. Lhát v médiích je pro korporace úplný detail, tady se lhalo tak, až padaly letadla.

Situace na ukrajinské frontě (25.01. 2023)

Klíčové jsou pohyby na jižní frontě, kde Rusové prolomili obranu a útokem zničili připravovanou ofenzívu Ukrajinců směrem na Mariupol. Viz náš článek Ruská armáda přešla do ofenzivy také na jižní frontě Donbasu. (rybar.ru)

Když nemůžeš zvítězit...
Praha a láska musí vyhrát nad vsí a nenávistí… Kolik hlasů tohle generála stálo? Kolik lidí to naštve a přijde k volbám, ne proto, že by věřili Babišovi, ale protože se jim chce zvracet z Pavlových příznivců? Takových věcí je víc. Pravda a láska se zase pěkně rozjíždí. Novináři napíšou, jak na Babiše štěkali jeho odpůrci a on na to odpoví, že jeho voliči nemají zapotřebí někam chodit a dělat bordel. Že to dělají jen ti druzí. (Vidlákovy kydy)


Archiv tematických čísel

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014