Loading...
 
Tisk


Jarní změny na Blízkém východě

red 17:34

Otázka je, zda Saúdové zvolí v Jemenu masivní vojenskou invazi, nebo ne. Nejsou Američané, aby si mohli bez ztráty mocenské prestiže dovolit svůj vlastní Vietnam, a to hned v sousední zemi.

Svobodu médiím

Pavel Letko 10:39

"...jde o ničení paměti národa, jeho kulturní identity… trest menšinám, handicapovaným, příznivcům sportu i vážné hudby či lidové kultury, trestání regionů i našich dětí."

Devastační účinky globálního oteplování

zpr 10:33

Vyčerpání posledních rezervoárů pitné vody starých 10.000 let znamená, že celé údolí v Kalifornii klesne dolů, naroste počet malých zemětřesení, změní se biosférické podmínky a začne nemilosrdný boj o vodu.

Vraždy a "sebevraždy" kritiků kyjevské junty

zpr 17.04.2015 13:38

Dáváme na web video se jmény, funkcemi a daty úmrtí hlavních obětí vražd a podezřelých sebevražd opozičních politiků na Ukrajině za poslední rok. Jen za poslední 2 měsíce bylo těchto vražd celkem 9.
Stránka: 1/367Fast NextLast Page
12338367

Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.
Zemřel expremiér Stanislav Gross
Ve věku 45 let zemřel bývalý premiér a někdejší předseda ČSSD Stanislav Gross. V posledních letech bojoval s amyotrofickou laterální sklerózou. Úmrtí Novinkám potvrdila manželka Šárka. (Novinky)

Chcete umřít jako korporátní otroci? Tak seďte doma


Chcete umřít jako korporátní otroci? Tak zůstaňte doma. Zbytek bude demonstrovat proti smlouvě TTIP v sobotu. Kde? Praha, Náměstí 14. října, před bazilikou sv. Václava, 18.4.2015 od 14h. (NWOO)

Vojáci budou nově přísahat i na obranu spojenců z NATO
Armáda chce změnit vojenskou přísahu. Vojáci by měli nově přísahat, nejenže budou bránit Českou republiku proti vnějšímu nepříteli, ale i spojence podle mezinárodních závazků a také, že se budou zúčastňovat zahraničních misí. (Novinky)

Veľký úspech slovenského národa
Aktuality zverejnili výsledok výskumu, z ktorého vyplynulo, že takmer polovica Slovákov verí konšpiráciám a mnohí by obetovali demokraciu. Práve pre tento dôvod na Slovensko upriamil zrak časopis Foreign Policy. Inými slovami, značná časť verejnosti prestala žrať americkú propagandu a chce si utvoriť názor, preto hľadá informácie.

Parafráza textu: Jazyk politrukov
Prekáža mi ak sa o ľuďoch, ktorým vďačíme za mnohé sociálne výdobytky, za porážku fašizmu, aj keď urobili aj množstvo chýb, hovorí ako o červenom more. (Nezávislí)

K čemu je 600 miliard na obranu, když pošťák s ultralightem přistane v Bílém domě?
To je dobrá otázka, na kterou odpovídá komentátor William Greider. Vzkaz pomalu přistávajícího pošťáka na trávník Bílého domu je dostatečně jasný. Prezident a Kongres by se měli starat o reálné potřeby země, místo lobbistických zájmů. (The Nation)

Řecko, černá ovce Evropy? (1. část)
Podle řeckého ekologického ekonoma Christose Zografose, s nímž jsem měla možnost nedávno hovořit při jeho návštěvě Brna, se řecká společnost ocitá „materiálně i psychologicky v troskách“. (Kulturní noviny)

Putin o rozinkách z plesnivé vánočky
Den po podpisu Mnichovské dohody polská vláda dala Československu ultimátum. A potom poslala svoji armádu na území Československa ve stejný den jako wermacht. (Outsidermedia)

Indie ruší nákup zbraní od Francie, podepisuje velký kontrakt s Ruskem
Indie prakticky anulovala svůj obří zbraňový kontrakt s Francií na nákup a sdruženou výrobu 126 vojenských letadel Rafale; indický premiér souhlasil s koupí pouhých 36, během své návštěvy Paříže minulý týden, uvedl jeden zodpovědný vládní zdroj. Místo toho nakoupí Indie 127 ruských vojenských letounů páté generace. ...vzhledem k odmítnutí Francie předat lodě Mistral Rusku se Indie obává, že se ocitne ve stejné situaci, když budou USA tlačit na Francii, aby tyto dodávky omezila, nebo nedodávala prvotřídní díly. Stručně řečeno, spolehlivost a důvěryhodnost Francie coby dodavatele zbraní je silně pošramocena a indická vláda si vůbec nepřeje riskovat svoji strategickou nezávislost. (Breizatao.com via Zvědavec)

Německý novinář: Vyšetřování záměrně utajuje informace „černých skříněk“ malajsijského Boeingu
V případě letadla Germanwings byla první data z poškozených hlasových záznamníků zveřejněna okamžitě. Proč se tedy zpožďuje zveřejnění informací "černých skříněk" malajsijského Boeingu? (AC24)

Šokující: Ukrajinský poslanec si libuje nad vraždou exposlance!
Tuto informaci je třeba doplnit další aktuální vraždou. Ukrajinský novinář a spisovatel Oles Buzina byl zastřelen v Kyjevě, u vchodu do domu. Buzina byl opoziční novinář, spisovatel a hlasatel, známý svými drsnými výroky proti ukrajinským orgánům. Působil jako šéfredaktor deníku Segodňa, ale toho postu se vzdal kvůli "cenzuře". (První zprávy)

Kulturní represe podle scénáře kanadské rozvědky
Valentina Lisitsa je světoznámá klavíristka. Narodila se před 42 lety v Kyjevě, kde také navštěvovala konzervatoř, na klavír hrála od svých tří let. Teď nehraje kvůli svým "politickým" aktivitám. (Haló noviny)

Papež František přijal 10.4. na audienci odvolaného biskupa Bezáka
Italský web Vatican Insider , který je jedním z největších a nejvlivnějších webů zabývajících se děním ve Vatikánu, informuje o dnešní návštěvě bývalého trnavského arcibiskupa u papeže. Zajímavé pro nás dále je, že arcibiskupa doprovázel kardinál Miloslav Vlk. (umlaufoviny)

Nabídka k sňatku na opolčenský způsob
Cestující linkového autobusu z Charkova netušili, co se chystá při běžné silniční kontrole autobusu na blokpostu, prováděnou kvůli diverzantům z kyjevské junty...

Česká taneční platforma
Ve dnech 9. až 12. dubna uspořádá sdružení Tanec Praha již dvacátý první ročník festivalu současného pohybového divadla Česká taneční platforma, jehož ústředním tématem bude Posouvání hranic - a to nejen mezi jednotlivými žánry, ale také mezi umělci a "neumělci"Praha, 9.-12. dubna 2015. Více zde . (Kulturní noviny)

Jaroslav Kovanda: Udání
Reakce na článek Tomáše Koloce z minulého čísla Kulturních novin. Tak jsem si ve 13. čísle Kulturních novin přečetl, že prý už existují seznamy nás „proruských pacholků“. Lidí dotovaných Moskvou. Nevím. Neviděl jsem. V případě, že existují, chtěl bych se zeptat, nemáte-li e-mailovou adresu autorů těch pozoruhodných seznamů, abych k ní vznesl dotaz, mají-li mě tam. Pakliže ne, že bych prosil o zařazení… (Kulturní noviny)

Jak by také mohlo vypadat pražské metro
Stanice metra, tedy veřejné stavby, které mají reprezentovat město, navrhují už 25 let ti samí lidé - a navrhují je samozřejmě stále stejně, případně stále hůře. (iHNed)

Mladá generácia sa už nebude mať lepšie ako jej rodičia
Od príchodu globálnej finančnej krízy sa zvýšil počet ľudí, ktorí dennodenne zápasia s tým, že nemajú ani čo jesť. Vidno to aj na pribúdajúcom počte nových potravinových bánk, ktoré štáty zriaďujú pre chudobných, a na ktoré sú títo ľudia bytostne odkázaní. Ich nárast možno badať nielen v krízou najviac postihnutých južných štátoch Európy, ale aj v prosperujúcich ekonomikách, ako je napríklad Veľká Británia. (Pravda.sk)

Ivan Illich: Energie a rovnost
Zastánci teorie energetické krize mají a ustavičně šíří zvláštní představu o člověku. Podle nich se člověk rodí do věčné závislosti na otrocích, které se musí obtížně učit ovládat. Pokud nezaměstnává vězně, potřebuje stroje k tomu, aby za něj dělaly většinu jeho práce. Podle tohoto učení lze měřit blahobyt společnosti počtem let, které její členové strávili ve škole, a počtem energetických otroků, jež se na základě toho naučili ovládat. (Britské listy)

Další slavný korporátní US-novinář usvědčen z lhaní
Tentokrát lhal Bill O'Reilly, pohasínající hvězda z Fox News a CNN o situaci na Falklandech v roce 1982. Měl tam zažít "bojovou a strašnou situaci", z níž se vyklubala běžná protivládní demonstrace. Viz videa ostatních stanic na místě. (Mother Jones)

Krejčíř u jihoafrického soudu rozdával úsměvy a mával kamerám
Podle informací, které se objevily na sociální síti Twitter, přijel Krejčíř k soudu v evidentně dobré náladě, usmíval se, mával do kamer a ukazoval vztyčený palec. (Lidovky.cz)

Pozor, jede propaganda…
V každé válce je kromě bojů fyzických nutno počítat i s válkou (dez)informační a manipulační. S válkou propagandistickou, a to na obou stranách barikády. (AltPress)

Holím se Barbusem a nelítám Airbusem
Absolutně nevěřím skutečnosti, že Jakýsi Andreas L. coby druhý pilot nízkonákladové letecké společnosti Germanwings zešílel „na place“, zamknul pancéřové dveře před svým zjevně uremickým kapitánem, který si na hodinovém letu musel odskočit už po pár minutách, byť, coby velitel stroje, mohl na místnost s panáčkem kdykoli, vlastně, měl ji, v rámci předletové kontroly co do funkčnosti i zkontrolovat. (ostrov Janiky)

Změní svět futuristická a poživatelná láhev na pití? (+VIDEO)
Nahradí kuličky toxické plasty? I když vypadají, jako že přišly z fantasy filmu, tyto kuličky mají za cíl zvítězit nad znečištěním naší planety plasty. (AC24)

Zaměstnanec Monsanto: existuje celé oddělení na diskreditaci vědců
Opovažte se uveřejnit vědeckou studii proti velkým biotechnologickým firmám a Monsanto vás pomluví a zdiskredituje. Poprvé zaměstnanec Monsanto potvrzuje, že v této korporaci existuje celé oddělení, s jediným úkolem „diskreditovat“ a „demaskovat“ vědce, kteří mluví proti GMO. (PrisonPlanet via Zvědavec)

První transplantace hlavy: Ruský programátor podstoupí revoluční operaci
Těžce nemocný ruský programátor podstoupí operaci, při níž italský neurolog k jeho hlavě transplantuje "nové" tělo. (RT.com)

V Kanadě naměřili radiaci z Fukušimy
U západního pobřeží Kanady zaznamenali oceánografové radiaci pocházející z poškozené japonské jaderné elektrárny Fukušima. Menší koncentrace izotopů cesia 134 a 137 naměřili v únoru u města Ucluelet v Britské Kolumbii. Podle vědců nepředstavují zdravotní hrozbu, informovala v úterý agentura Reuters. (Novinky)

Farizejstvo USA - s Ruskom chcú vybudovať novú spoločnú vesmírnu stanicu
Americká kozmická agentúra NASA a ruský Roskosmos - sa dohodli, že sa zamerajú na prípravu programu "cestovná mapa" letov na Mars a Mesiac. Toto vyhlásenie urobil administratívny pracovník NASA Charles Bolden. Po roku 2024 sa odborníci z obidvoch krajín za účasti partnerov budú zaoberať vytvorením novej vesmírnej stanice. (Hlavné správy)

Francouzská ponorka cvičně potopila US-letadlovou loď
Původní článek anglický je zde . Celkový článek k americké námořní panice ohledně posledního cvičení v Severním moři najdete zde . Při cvičném potopení křižníku USS Theodore Roosevelt prý byla použita technologie íránského vědce Mehran Tavakoli Keshe , tzv. magrav technology .

Zemřel expremiér Stanislav Gross
Ve věku 45 let zemřel bývalý premiér a někdejší předseda ČSSD Stanislav Gross. V posledních letech bojoval s amyotrofickou laterální sklerózou. Úmrtí Novinkám potvrdila manželka Šárka. (Novinky)

Chcete umřít jako korporátní otroci? Tak seďte doma


Chcete umřít jako korporátní otroci? Tak zůstaňte doma. Zbytek bude demonstrovat proti smlouvě TTIP v sobotu. Kde? Praha, Náměstí 14. října, před bazilikou sv. Václava, 18.4.2015 od 14h. (NWOO)

Vojáci budou nově přísahat i na obranu spojenců z NATO
Armáda chce změnit vojenskou přísahu. Vojáci by měli nově přísahat, nejenže budou bránit Českou republiku proti vnějšímu nepříteli, ale i spojence podle mezinárodních závazků a také, že se budou zúčastňovat zahraničních misí. (Novinky)

Veľký úspech slovenského národa
Aktuality zverejnili výsledok výskumu, z ktorého vyplynulo, že takmer polovica Slovákov verí konšpiráciám a mnohí by obetovali demokraciu. Práve pre tento dôvod na Slovensko upriamil zrak časopis Foreign Policy. Inými slovami, značná časť verejnosti prestala žrať americkú propagandu a chce si utvoriť názor, preto hľadá informácie.

Parafráza textu: Jazyk politrukov
Prekáža mi ak sa o ľuďoch, ktorým vďačíme za mnohé sociálne výdobytky, za porážku fašizmu, aj keď urobili aj množstvo chýb, hovorí ako o červenom more. (Nezávislí)Česko, hemžení v mraveništiStreet Art, Praha
První číslo letošního roku 2015-1 jsme otevřeli hlášením z domácí fronty. Česko je zajímavé tím, že sleduje svou vlastní cestu ke korporátnímu otroctví za více méně spokojeného souhlasu obyvatel, kteří se již dávno přestali zajímat o svět kolem. Kdo má zájem na masovém zblbnutí obyvatel? Vítězné oligarchické partaje a jimi placená a ovládaná média. Proto jsme vybrali dva články z prostředí komerčních politických produktů najedno použití (ANO, Úsvit) a jeden ponor do prostředí mediálních manipulací spojených s tunelováním a s daňovými úniky. Moc hezké čtení to není, ale realita je jiná, a mnohem horší, než jakou ukazují na smrt nemocnému pacientovi naše média.

Image
Smlouva TTIP rozloží celé státy a povede k nezaměstnanosti

Image
Aktivisté, milujte se (politicky) navzájem, a nebude tu fašismus