Načítání...
 

Radši na to nemysli

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 08:00 - (357 Návštěv)

V roce 2012 Světová banka, sotva radikální ekologická organizace, vypracovala rozsáhlou zprávu s názvem "Proč je třeba se vyhnout oteplení světa o 4 °C". V jejím úvodu prezident banky Dr. Jim Yong Kim prohlásil, že zajistí, aby "veškerá naše práce, veškeré naše myšlení bylo koncipováno s ohledem na hrozbu oteplení světa o 4 °C".

Konec Ukrajiny: Ideologický debakl neonacismu, ekonomický bankrot neoliberalismu, ztráta územní suverenity

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 23.09.2022 12:46 - (2449 Návštěv)

Připusťme možnost, že oblast Záporoží s JE se v referendu rozhodne připojit k Rusku a ostřelování atomovky bude pokračovat s cílem způsobit radioaktivní zamoření celé oblasti. Takže první krok Rusů bude, že musí zhasnout všechna velitelská centra NATO, která připravují útok na jaderné zařízení Ruské federace.

Americký mlýnek

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 23.09.2022 05:47 - (1828 Návštěv)

Vážení spoluobčané, naše „elity“ nás zatáhly do války s Ruskem.

Je na čase zlikvidovat trhy s elektřinou

Autor: Yanis Varoufakis - Zveřejněno 19.09.2022 21:38 - (1815 Návštěv)

Absurdita pramení z iluze, že státy mohou simulovat konkurenční, a tedy efektivní trh s elektřinou. Energetický sektor Evropské unie je dobrým příkladem toho, co tržní fundamentalismus způsobil s elektrickými sítěmi na celém světě.

Jak Charkovská operace zamíchala s kartami

Autor: Pepe Escobar - Zveřejněno 15.09.2022 10:30 - (4122 Návštěv)

Status operace na Ukrajině se možná brzy změní a zřejmě se z ní stane protiteroristická operace. A tak se možná dostaneme na pole "skutečné války". Jako ve známém Putinově výroku, že "ještě jsme ani nezačali".

Válka na Ukrajině se vyvíjí tragicky

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 14.09.2022 20:00 - (2184 Návštěv)

I nadále poroste Russofrénie. V důsledku takto dnes již rozšířeného virového onemocnění hrozí rozpad mozkových buněk a hromadná demence, či-li zblbnutí velké části národa.

Nájezd pažravých kobylek bude znamenat rozpad EU

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 11.09.2022 14:00 - (2717 Návštěv)

Evropská centrální banka obrátila kartu, končí s politikou nízkých úrokových sazeb, ale s nákupem státních dluhopisů neskončila, ba naopak: Pro hodně zadlužené státy je připraven nový program TPI (The Transmission Instrument).

Zastavme válku!

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 11.09.2022 10:00 - (1614 Návštěv)

Pokračování revoluce zahájené 3.9.2022 je třeba podpořit„ Jedním z hlavních požadavků svolavatelů demonstrace je ukončení podpory válečného konfliktu na Ukrajině. Opírá se i o náš pragmatický zájem, levné a dostupné suroviny z Ruska.

Revoluce začala úspěšně

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 05.09.2022 18:50 - (3074 Návštěv)

Jak říkal Masaryk: "Ježíš, ne Cézar." Mír, ne válku. Vystupme z NATO. Vezměme si Českou republiku zpátky! Žádáme demisi vlády, která otočila Masarykův ideál v pravý opak a působí pod heslem "Mír ne, válku!" Zastavme dodávky zbraní do míst konfliktů!

Zprávy z války, na Ukrajině vyhlášen den smutku

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 01.09.2022 16:04 - (4249 Návštěv)

Naše vláda místo plynu nakupuje zbraně a posílá je do míst konfliktů. Eskaluje napětí, umocňuje válku. A to vše za potlesku našich presstitutů a zblblých občanů. Děkujeme, odejděte.

ODS odchází po ČSSD do věčných lovišť

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 31.08.2022 20:53 - (2510 Návštěv)

Historie ODS je velmi poučná. Od druhé vlády obojetného činovníka Klause platí, že každá koaliční vláda vedená členem ODS skončila podrazem z vlastních řad.


Ekvádor: Prezident odvolal šéfy policie a dva armádní generály
Ekvádorský prezident Guillermo Lasso v pátek odvolal policejní velitele a dva armádní generály uprostřed rozruchu kolem vraždy právničky Maríi Belén Bernalové. Ta byla naposledy spatřena živá poté, co vstoupila do policejní střední školy. Prezident Lasso tak reaguje na požadavky lidsko-právních skupin, sdružení příbuzných zmizelých a feministických skupin na čistku ve vysokém policejním velení a zejména v policejní střední škole. Elizabeth Otavalo, Bernalova matka, požádala o přítomnost mezinárodních odborníků, kteří by vyšetřili pravdu o zločinu její dcery v policejní instituci, kam chodila navštěvovat svého manžela, poručíka Germána Cácerese, který je nyní na útěku před spravedlností. (TeleSur)

Ukrajinská armáda zaútočila z HIMARS na centrum Chersonu
Ukrajinská armáda ostřelovala centrum Doněcka z raketometu HIMARS, jsou tam mrtví, sdělil novinářům zdroj z pohotovostních služeb. Podle jeho slov došlo k útoku v 05:30 místního času. Rakety zasáhly hotel. „To je prakticky centrum Chersonu,” řekl zástupce pohotovostních služeb a dodal, že v hotelu byli ubytováni civilisté, nebyly tam ani zbraně, ani vojenská technika. (Sputnik)

PS. Cíle amerických Himarsů podle přiznání ukrajinského generálního štábu plně kontroluje americká strana, rakety jsou naváděny a programovány podle vojenského systému GPS.

Velmi nespokojen se včerejší výměnou...
Ramzan Kadyrov píše o včerejší výměně zajatců: "Jsem velmi nespokojen se včerejší výměnou. Dokonce i sama ta situace je pro mě naprosto nepochopitelná. Vždy, když se přijímala bojová nebo taktická řešení, radili se s námi, aktivními účastníky speciální operace. A tady... (Politikus.ru)

Jurij Podoljaka: Fronta mezi 23.-24.9.

Hlavní oblast bojů je v oblasti Krásného Limanu, ruské jednotky přečíslené, ale útočícím jednotkám Kyjeva se zatím nepodařilo prorvat frontu, ztráty Ukrajinců jsou kolem 20-30 tis. padlých. Ruská armáda zatím drží obranné linie. (rutube.ru)

Jak je to s rozdělením lidí v naší zemi?
V určitém smyslu si můžeme sami za to, že jsme si nechali ukrást instituce, které by měly chránit naši státní suverenitu, naše národní zájmy. (Nová republika)


Archiv tematických čísel

2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012