Načítání...
 

Celozrnná pravda z Ruska

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 20.05.2022 15:36 - (4398 Návštěv)

Medvěděv sice neřekl všechno to, o čem píši, ale řekl toho na vysokého politika RF celkem dost. A to, co řekl, jasně vysvětluje, proč se multinacionální koncerny stěhují z Ruska. Pak ale bohužel platí, že tato pro Západ ztracená kolonie se musí opět dobývat na Napoleonův a Hitlerův způsob.

Všichni společně na jedné lodi a vzhůru k jedné světové měně a vládě (II.)

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 18.05.2022 15:43 - (2002 Návštěv)

Skutečné bohatství nemá nic společného s penězi nebo vytvářením dluhů. Skutečné bohatství jsou přírodní zdroje, výrobní prostředky a práce. To je něco, co marxisté ve své filosofii pochopili správně. Problémem je, že tyto dnešní neomarxistické elity jsou zainteresovány na loupeži vytvořeného bohatství a veřejnosti namlouvají, že tak činí v zájmu společnosti a pro dobrou věc a dokonce jako výraz solidarity.

Začal dlouho očekávaný rozpad ukrajinské armády

Autor: Rostislav Iščenko - Zveřejněno 16.05.2022 20:30 - (5805 Návštěv)

Američané původně neplánovali, že by Ukrajina existovala příliš dlouho. Šlo o to "hrdinně zemřít" a způsobit Rusku co největší škody. Z hlediska zájmů Washingtonu měla postmajdanská Ukrajina nepřijatelně dlouhou existenci, protože její udržování leželo zcela na bedrech Západu.

Web e-republika zase jede ...ze Švýcarska

Autor: redakce - Zveřejněno 14.05.2022 12:36 - (2628 Návštěv)

"Pevně proto věřím, že v období fungování mé vlády nebude situace, která by v tomto smyslu vyvolávala znepokojení." Zlatá slova, pane premiére. Znepokojení nejsme, tuto etapu už máme dávno za sebou. V následujícím týdnu po vypnutí webu jsme registrovali stejnojmennou doménu ve Švýcarsku www.e-republika.ch. Zde jsme také koupili na 1 rok dopředu serverové služby.

Vám poděkování a lásku Vám, kéž zněly by jak zvony…

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 08.05.2022 08:20 - (876 Návštěv)

Problém je ten, že není moc času a bubny válečných štváčů jsou stále hlasitější a hlasitější, tak nějak jsem si představoval tam-tamy v Africe, ale ten rytmus znám, je nesen ne klidným a čistým vzduchem Afriky, ale nenávistí a strachem, a děti to cítí a vidí, i když to zatím neumějí formulovat tak jako my umlácení spotřebou a hrami.

Všichni společně na jedné lodi a vzhůru k jedné světové měně a vládě (I.)

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 30.04.2022 23:17 - (1490 Návštěv)

Pokud se úroky dostávají k nule, monetární nástroje přestávají fungovat, protože zvýšení základní sazby centrální banky znamená nastartování inflace, likvidaci majetku, hlubokou hospodářskou krizi, sociální nepokoje a nenávist vedoucí k válce. Popisovali jsme fungování tohoto systému a poučeni z dějin jsme v našich komentářích varovali před tím, co přijde.

Putinova invaze je zoufalou odpovědí na neúnavný tlak vyvíjený USA a NATO na Rusko

Autor: David North - Zveřejněno 24.04.2022 23:45 - (950 Návštěv)

Je překvapivé, že Putin a jeho vojenské velení zřejmě plně nepochopili rozsah, v jakém NATO vyzbrojilo a vycvičilo ukrajinskou armádu. Toto selhání jejich zpravodajských služeb má kořeny ve stalinském rozpadu Sovětského svazu, který byl založen na divoce nerealistických, až dětinsky naivních koncepcích imperialistického systému.

Jak se vyvíjí speciální operace na Ukrajině?

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 17.04.2022 11:53 - (926 Návštěv)

Ve válce jsou země NATO se svým vojensko-ekonomickým potenciálem s využitím živé síly, tedy potravy pro děla, Ukrajinců, na jedné straně a na straně druhé je Rusko. Většina světa však není na žádné straně. To se nám zdá samozřejmě neuvěřitelné, protože jsme denně krmeni jasnými a povinnými názory na celý konflikt od jeho příčin po jeho průběh.

Info webu e-republika.cz (12.4.)

Autor: redakce - Zveřejněno 12.04.2022 17:41 - (805 Návštěv)

V neděli dne 10.4. vypnul námi placený provider v USA (A2Hosting) náš web s tím, že máme přímo v systému malware, který ohrožuje jejich provoz. Navíc se potýkají v našem případě s trvalým DDoS útokem, který zatěžuje jejich služby.

Armáda šílenců

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 10.04.2022 08:00 - (1218 Návštěv)

Ne všichni aktéři umělecké branže jsou zticha, když jde o zachování základních svobod. Ale jde víc než o ty svobody. Každým dnem probíhá boj o přežití našeho druhu. O to, zda nezůstane člověk druhu Homo sapiens (to sapiens už k dnešnímu člověku moc nesedí) pouhou epizodou v dějinách.

Přestaňte cenzurovat odpůrce války!

Autor: Christoph Vandreier - Zveřejněno 08.04.2022 08:00 - (2375 Návštěv)

Tažení do války vyostřuje všechny sociální rozpory. V důsledku války na Ukrajině a sankcí proti Rusku již nyní rychle rostou ceny potravin a energií. Přerušení dodavatelských řetězců má za následek dočasné propouštění a propouštění v německém průmyslu. Vládnoucí třída zintenzivňuje svou bezohlednou politiku "zisk před životem" v pandemii, kdy vlády nechaly rozbujet COVID-19, aby poté zatroubily k válce. Taková politika je neslučitelná s demokratickými právy, a proto sílí cenzura a represe.

Válka na Ukrajině, realita přímo na místě

Autor: Petr Umlauf - Zveřejněno 04.04.2022 15:13 - (4138 Návštěv)

Rusko neví, jak zajistit efektivní správu na okupovaných územích. Vzbouřenecké republiky na Donbase s místní samosprávou jsou maličkými jednotkami na takové sousto jako je Charkov, Dněpr, Krivoj Rog, Oděsa. Nemají organizační potenciál nezbytně nutný k tomu, aby ustavily fungující řád nové ruské gubernie.


Rusko bude splácet zahraniční dluh v rublech
Předseda ruské Státní dumy Vjačeslav Volodin ve středu uvedl, že Moskva plánuje splácet zahraniční dluh v rublech. Stalo se tak poté, co USA zablokovaly Rusku splácení dluhu americkým držitelům dluhopisů. Volodin dodal, že země má pro platby všechny potřebné peněžní zdroje. "USA a satelity podporující rozhodnutí Washingtonu by si měly zvyknout na rubl," uvedl Volodin ve středu na svém kanálu Telegram a jako příklad, jak by mohlo vypořádání fungovat, uvedl ruskou zkušenost s požadavkem rublových plateb za dodávky plynu. (RT News)

PS. Po americkém ukradení ruských státních aktiv se rubl stane světovým platidlem...

"Budoucnost patří našemu vlastnímu vzdělávacímu systému": Ministerstvo školství a vědy RF oznámilo, že hodlá opustit boloňský proces
Šéf ruského ministerstva školství a vědy Valerij Falkov vyzval, aby se boloňský systém vzdělávání považoval za minulou etapu. K perspektivám tohoto procesu, jehož cílem je harmonizovat vzdělávací systémy různých zemí, ministr v rozhovoru pro list Kommersant uvedl, že Rusko bude mít vlastní přístup: "Budoucnost je v našem jedinečném vzdělávacím systému, který by měl být založen na zájmech národního hospodářství a maximálním prostoru příležitostí pro každého studenta," zdůraznil Falkov v úterý 24. května. (Russian RT)

Prapor Azov, laboratoř nacismu
Západní propaganda nadále prezentuje obránce Mariupolu jako hrdinné mučedníky, ale každým dnem je to stále těžší. Podíleli se na vraždách a brutálním mučení žen a dětí. Prapor Azov je pro obyvatele Donbasu symbolem pekla a letitého teroru. (Sputnik)

PS. Vojáci bojující na Donbase považují kapitulaci neonacistů a zahraničních žoldnéřů v Azovstalu jako vrchol zbabělosti. Důvody jsou dostatek zbraní, munice, vody, jídla a dokonce i obrněné techniky. Naopak ztráty normálních ukrajinských vojáků na frontě nyní dosahují při ofenzívě 40 % z početního stavu jednotek.

Ukrajinský soud nařídil občanovi Charkova, aby se naučil píseň o Banderovi
Gubernátor Kirovohradské oblasti Sergej Šulga uvedl, že místní soud odsoudil 19letého přestěhovalce z Charkova, aby se naučil část ukrajinské ústavy a rovněž hymnu země, nacionalistickou píseň Baťka naš Bandera (Otec náš Bandera) a přečetl si knihu Taras Bulba. (Sputnik)

PS. Koho chleba nejíš...

Soros vyzývá k porážce Putina
Pokud nebude Rusko na Ukrajině rychle poraženo, nebude Západ schopen včas řešit klimatické změny a zachránit civilizaci, řekl v úterý na Světovém ekonomickém fóru v Davosu miliardář George Soros. Za největší hrozby pro jeho koncept otevřené společnosti označil Rusko a Čínu. Rusko vyslalo vojska na Ukrajinu, "což může být začátek třetí světové války a naše civilizace ji nemusí přežít", řekl Soros na WEF, a i když tam boje ustanou, "situace se už nikdy nevrátí do stavu, jaký byl předtím". (RT News)

PS. Poslední věta udělala ze Soroše proroka ve stylu slepého mládence.


Archiv tematických čísel

2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012