Načítání...
 

Na Ukrajině eskaluje chudoba

Autor: Andrea Petersová - Zveřejněno 24.11.2022 10:10 - (2414 Návštěv)

Vláda v Kyjevě žádá o velkou pomoc od mezinárodních agentur a západních států, protože drtivou většinu jejího domácího rozpočtu pohlcují vojenské výdaje, obsluha dluhu a vyplácení platů a důchodů. Podle premiéra Denise Šmyhala je nyní 60 % ukrajinského rozpočtu věnováno na obranu.

Memorandum genštábu: Rusko znamená vojenskou sílu a dieselelektrifikaci Ukrajiny

Autor: John Helmer - Zveřejněno 22.11.2022 09:50 - (2925 Návštěv)

Za pomoci peněz a médií od Londýna po Washington a Wall Street vygeneroval režim Borise Jelcina svou alternativu k Leninově elektrifikaci. Zprivatizovaly se ruské elektrárny a distribuční síť, dotovaly dodávky elektřiny dolům a hutím kótovaným na londýnské burze, ukradly platby maloobchodních spotřebitelů a převedly na londýnská a newyorská sídla a bankovní konta.

Nikdo o mně neví, že jsem marxist levý... (Rozhovor)

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 20.11.2022 17:15 - (1756 Návštěv)

Bohužel, KSČM jako parlamentní strana tyto postoje až příliš často zrazovala. Ale možná i paradoxně, je to jeden z důvodů mého vstupu do strany. Je třeba ji oživit, obrátit k původním komunistickým myšlenkám rovnosti a bratrství. Ve jménu těchto idejí je třeba se pokusit o obnovení naší dávno ztracené národní suverenity.

Proč je třeba čtvrtý odboj aneb V jaké zemi žijeme (2. díl)

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 13.11.2022 00:02 - (2758 Návštěv)

Čtvrtý odboj si musí v pěti větách ujasnit, co z politického programu a hesel nelze za žádných okolností prodat. S politickým praporem tohoto typu je pak třeba bojovat buď do veřejného vítězství, nebo do privátního kriminálu. Tak to v Čechách bohužel chodí.

Kolébka má i hrob můj: V jaké zemi žijeme (1. díl)

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 08.11.2022 16:00 - (2502 Návštěv)

Kompradorské elity, zkorumpovaná vláda a zmanipulovaná média systematicky vytvářejí dojem, jako by existovaly jen dvě varianty. Na jedné straně varianta totální války, válečného hospodářství a "obětí" až do konečného vítězství, na straně druhé kapitulace před zlem představovaným Ruskem a jeho autoritativním vůdcem. Třetí varianta však samozřejmě existuje...

CBDC - Globální komunismus?

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 07.11.2022 13:26 - (1991 Návštěv)

Digitalizace finančního komplexu se stává silou, proti které jsou vlády bez šance. Stupeň koordinace jednotlivých vládních opatření po celé zeměkouli během pandemie a celkové řízení finančních toků nemá v historii lidstva obdoby.

Kyjevský jaderný experiment selhal

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 05.11.2022 22:10 - (3856 Návštěv)

První pokus o instalaci paliva Westinghouse do ukrajinského reaktoru v Záporožské jaderné elektrárně skončil poruchou reaktoru a ztrátami ve výši 175 milionů dolarů. Od té doby byly opakovaně hlášeny další nehody s americkým palivem.

PoloVidláci současného venkova

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 29.10.2022 18:00 - (3537 Návštěv)

Za mlada mohu hledat programy na „přežití“ s nyní populárním logem "OFF GRID" , ale v mém věku je jasné, že při nefunkčnosti debetní karety a zdravotní péče jsem v prdeli a hotovo.


Putin na Valdajském fóru: Nikdo nezůstane stranou při nadcházející bouři

Autor: Vladimír Putin/RT News - Zveřejněno 28.10.2022 15:08 - (2893 Návštěv)

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek 27. 10. 2022 vystoupil na výročním zasedání Valdajského diskusního klubu. Prohlásil, že svět vstupuje do desetiletí plného zmatků, protože snaha o spravedlivější světový řád se střetává se svévolnou hegemonií kolektivního Západu. Putinův projev obsáhl mnoho témat a pak následovalo několik hodin jeho odpovědí na otázky posluchačů. Upravený výtah šesti klíčových bodů z jeho vystoupení je proveden podle článku na RT News (ZDE).

Otevřený dopis prof. Sönnichsena Salcburské lékařské komoře

Autor: Andreas Sönnichsen - Zveřejněno 27.10.2022 18:47 - (2342 Návštěv)

Jak jsem již sdělil v dřívější korespondenci s Rakouskou lékařskou asociací, rád s vámi povedu vědeckou diskusi o smyslu a nesmyslu očkování proti kovidu. Opakuji znova: Z vědeckého hlediska je očkování zdravých lidí, zejména zdravých dětí a dospívajících, proti kovidu zločinem, protože škoda je mnohem větší než užitek.

Fašizace EU jede naplno

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 26.10.2022 14:15 - (3286 Návštěv)

Chápu, že Hitler kapitalistickému Západu nevadil do doby, dokud jej nenapadl. Ale co je moc, to je moc, viz současné udělení Sacharovovy ceny.


Pavel Letko k aktuálnímu dění (video podcast)

Pravidelné video komentuje zajímavé události a debaty současnosti z pohledu šéfredaktora e-republiky. Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE


Děsivá přiznání dvou vedoucích společnosti Pfizer
V posledních měsících se dva představitelé společnosti Pfizer chlubili tím, že věda o vakcínách postupuje vpřed rychlostí, která znemožňuje dodržování řádných vědeckých protokolů, a uvolňování reformulovaných mRNA posilovačů COVID bez testování je nyní normou. V listopadu 2022 nedávno penzionovaná šéfka výzkumu a vývoje vakcín ve společnosti Pfizer Kathrin Jansenová prohlásila, že "jsme letěli letadlem ještě v době, kdy jsme ho stavěli. Nemohli jsme čekat na data, museli jsme toho udělat tolik na riziko". Společnost Pfizer zkrátila dobu vývoje vakcíny z 10 let na pouhých devět měsíců tím, že současně vyvíjela a testovala přípravek ve studiích na lidech. Pfizer a další výrobci očkovací látky COVID skrývali vedlejší účinky tím, že vyřadili kontrolní skupiny dlouho před ukončením studií. (Veterans today)

PS. To končíme jak nacisti s vědecky zkoumaným Cyklonem B.

Fronta AFU v Bachmutu se může zhroutit kvůli chybě amerických důstojníků
Dne 25. listopadu se jednotky 58., 54. a 71. motorizované brigády AFU pokusily zaútočit na pozice žoldnéřské skupiny Wagner východně od Bachmutu. Podle vojenské kroniky byl od začátku listopadu plánován nápor na pozice PMC, ale kvůli vysokým ztrátám byl pozastaven. Po příjezdu amerického personálu žoldnéřské Mozart Group do Bachmutu byl útok obnoven pod vedením amerických důstojníků. Nicméně při pokusu o prolomení koridoru Wagnerovců a vojsk DLR zahynulo nejméně 75 (podle jiných zpráv 95) vojáků 13., 15. a 16. motorizovaného pěšího praporu 58. brigády a také bojovníci 46. útočného praporu Donbas. To svědčí o nepochopení bojových možností ruských sil ze strany USA. Když se jednotky stáhly na své původní pozice, bezpilotní letouny dokázaly lokalizovat polní velitelství a improvizovaná kasárna, která byla zřízena v Bachmutu i na okolních předměstích. Po průzkumu cílů se "orchestru Wagner" podařilo zasáhnout velitelství a sklady výzbroje 241. brigády teritoriální obrany v Berchovce a Paraskovjivce, jakož i řadu dalších kritických objektů AFU na předměstí Bachmutu, včetně střediska řízení palby 44. dělostřelecké brigády AFU v Chasovém Jaru. Podle rádiových odposlechů AFU ukrajinská armáda po úderu naléhavě požádala velitelství Vostok o posily. Ztráty AFU při úderech podle předběžných údajů činily 150 až 250 osob, což je zvláště patrné na číslech padlých od začátku listopadu. Jednotky DLR narušily obranu okrajových částí Bachmutu. Pokud bude tempo ofenzívy Wagnerových žoldáků pokračovat, mohlo by to vyvolat zhroucení fronty AFU na severním, severovýchodním, východním a jihozápadním úseku. (Vojna24, 02.11.)

PS. Za demokracii na Ukrajině bojují dvě žoldnéřské armády, jedna placená Rusy a druhá Američany. Ta dolarová prohrává.

Itálie: neočkovaní asi zaplatí
Téměř dva miliony Italů by měly zaplatit pokutu 100 eur (2434 Kč) za to, že se nenechali očkovat proti koronaviru. Ve středu vypršela lhůta, v níž mohli zdůvodnit, proč imunizaci třemi vakcínami nepodstoupili. (Novinky.cz)

Lipavský zakládá nové oddělení na protiruské sankce. Teď ho bude plnit lidmi
Ministr Jan Lipavský (Piráti) ve vyjádření po Český rozhlas oznámil, že na Ministerstvu zahraničních věcí ČR vznikne speciální útvar, který se zaměří na sankce uvalované na ruské představitele. „Od 1. ledna budeme mít oddělení, ale musíme ho naplnit lidmi,“ řekl Lipavský s tím, že ministerstvo zahraničí se na to už připravuje. „Potřebujeme se propojit s mezinárodními partnery, kde už mají sankční oddělení. Ať je to Velká Británie, Amerika anebo třeba i Nizozemí, kde už mají nějakým způsobem kapacity, jsou připraveni sdílet znalosti a know-how postupy,“ dodal. (PL)

PS. Pošlete tam Chocholouška, je to fakt šílené.

"Politické strany nezastupují lidi." Američtí zaměstnanci zuří poté, co Biden podepsal zákon proti stávkám
Biden připustil, že návrh zákona neobsahuje ani jeden den placené nemocenské dovolené. Demokraté v čele s Berniem Sandersem a čtyřmi demokraty ze Sněmovny reprezentantů, kteří jsou členy Demokratických socialistů Ameriky, použili falešný návrh na přidání sedmi dnů nemocenské, aby si zachovali tvář a tvářili se jako přátelé zaměstnanců, i když hlasovali pro zavedení smlouvy. Věděli, že nemá šanci projít Senátem, a vytvořili jej tak, aby zajistili, že nebude brzdit přijetí protistávkového zákona. Biden poté, co podepsal zákon o vnucení smlouvy bez nemocenské, lhal až na půdu, že bude "pokračovat v boji" za získání placené nemocenské, což je podle jeho slov "na dlouho". (WSWS)

PS. Stávka železničářů v USA je lekce pro nás. Pokud se svobodné odbory u nás nezaloží nebo nerozšíří do jara 2023, tak už prostě nebudou. Válečná ekonomika a společnost znamená výjimečný stav a dostaneme se na úroveň dělníků v 19. století.


Archiv tematických čísel

2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012