Načítání...
 

Hromadná výroba fotonických čipů v Číně

Autor: Joel Huan - Zveřejněno 22.05.2023 23:20 - (1694 Návštěv)

Fotonický čip je považován za jedno z nejslibnějších řešení v oblasti velkokapacitního přenosu dat a počítačů akcelerovaných umělou inteligencí. A poskytuje dobrou příležitost pro domácí čipový průmysl, jak změnit jízdní pruh a předjet Západ.

Kluci z plakátu a evropský fašismus

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 21.05.2023 18:25 - (2758 Návštěv)

Britové a Američané se během ruského dobývání Berlína potají domlouvali s nacistickými hitlerovci, že oslabené Rudé armádě vpadnou do zad hned na konci května 1945 a hned se bude pokračovat 3. světovou válkou. Takže válka proti Rusku není žádná náhoda, jen pokračování klasického EU fašismu.

O zvonech a věcech kolem

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 11.05.2023 13:50 - (2369 Návštěv)

Bohužel jsem nenašel žádný gumový zvon s dřevěnou rukojetí v německo-českém kvelbu plném čínského zboží. Možná, že tato mytická entita ještě existuje, někde v kosmu bývalého socialistického spotřebního ráje.

Dedolarizace, aneb Jak naočkovat západní ekonomiku do hrobu

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 18.04.2023 18:11 - (5874 Návštěv)

Podívejme se na temnou stránku držení 10 dávek Pfizeru v EU a dluhového dolaru v USA. Jak z toho ven? Jednoduše: strčíte chcíplého králíka do kouzelného klobouku a místo něj vytáhnete živou finanční žirafu.

O výzkumu hrobaříků a pozitivního pohledu na lidství

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 15.04.2023 12:00 - (2214 Návštěv)

Vypadá to, že příběh výzkumu hrobaříků potvrzuje má pozorování, že nejmladší generace nevidí nebo nechce vidět příchod obtížných a nestandartních podmínek a tím méně je bude schopna řešit. Jak u hrobaříků, tak i u lidí jsou vlastní zkušenost a přejímání informací od svých souputníků hlavním zdrojem životní orientace. Tedy získávání toho, čemu jsme říkali světonázor.

Politické procesy v Česku? Shrnutí dosavadního vývoje

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 13.04.2023 21:30 - (2717 Návštěv)

Nyní máme první kandidáty, kteří mohou založit "Klub 405". A když tento režim padne, pak doufejme, že tyto oběti budeme za naše daně znovu odškodňovat a vyšetřovat, kdo a proč mohl za selhání justice.

Pokrytectví křesťanské církve

Autor: Chris Hedges - Zveřejněno 10.04.2023 11:40 - (1746 Návštěv)

Tento projev měl Chris Hedges na Zelený čtvrtek (6. dubna 2023) během protestu v Princetonském teologickém semináři. Účastníci požadovali demisi miliardáře hedgeových fondů jménem Michael Fisch, který je předsedou správní rady tohoto semináře.


Týdenní podcast e-republiky

Aktuální podcast šéfredaktora věnovaný politice a velikonočním svátkům.


Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE.


Britská policie zadržela novináře Kita Klarenberga, vyslýchá ho kvůli webu Gray Zone
Novinář Kit Klarenberg, občan Spojeného království, byl zadržen britskými úřady a grilován kvůli politických zprávám a údajných vazbách na Rusko. Klarenberg píše pro řadu médií, včetně RT, a je známý svými odhaleními temných tajemství britských a amerických zpravodajských služeb, často na základě uniklých neoficiálních dokumentů. Klarenberg byl zadržen šesti protiteroristickými důstojníky v civilu bezprostředně poté, co jeho letadlo přistálo na londýnském letišti Luton začátkem tohoto měsíce. Cestoval z Bělehradu v Srbsku, kde v současné době žije. Grayzone uvádí, že novinář byl poté eskortován do místnosti, kde policie zabavila všechna jeho elektronická zařízení, bankovní karty, paměťové karty fotoaparátu a SIM karty, vzala mu otisky prstů a DNA, pořídila fotografie a podrobila ho pětihodinovému výslechu, hrozí zatčením, pokud odmítne spolupracovat. (Gray Zone)

PS. Čím lepší novinář, tím větší nepřítel...

Vzkaz vládě: Jděte
Nerozumíte mezinárodní politice. Vystavili jste celou zemi riskantní válečné hře, kterou nejde vyhrát. Česko nemá suroviny, ta tlustá roura s plynem a ropou, bez které česká ekonomika nemůže existovat, vede z východu na západ, ne naopak. Vždy povede. Žádný „demokratický“ plyn nebude levnější, aby mohl plynovody z Ruska nahradit. Ty vlaky s uhlím už netěžíme v Ostravě, ale dovážíme je, většinou z východu. V mezinárodní soutěži nemůžeme být osamoceni, musíme – ať chceme nebo ne – kooperovat, spolupracovat. I se zeměmi, které mají jiný pohled na společenské zřízení než vy. S Ruskem, s Čínou, s Indií. Než jste přišli vy, fungovala obchodní výměna, fungovala kulturní výměna, fungoval dialog prospěšný pro obě strany. I když je v Rusku prezidentský systém ekonomicky i politicky regulované demokracie, má 80 % podporu svých občanů. O tom se vám může jen zdát. (Zvědavec)

PS. Je to anonym, pravděpodobně napsaný nějakými pravičáky, kteří to už nechtějí táhnout se současným bratrstvem modré pětipracky. Je to psáno dobře a vtipně, jako politický manifest. Aspoň ta povykující pravicová opozice v parlamentu a mimo pochopí, že přišel také jejich konec.

Vlastizrada? Opozícia priniesla šokujúce informácie o koordinovanom postupe vlády a mimovládok
Dnes strana Smer SSD a Tomáš Taraba (Život NS) zorganizovali tlačovú konferenciu. Zazneli na nej informácie, ktoré mnohým vyrazili dych. V dňoch 18. a 19. apríla šla do Bruselu 21-členná delegácia zložená najmä z predstaviteľov vrcholnej exekutívy štátu a politických mimovládnych organizácií. Delegácia prišla na pôdu EÚ a NATO s neuveriteľnými požiadavkami k týmto inštitúciám. Slovenskú opozíciu prehlásili za hybridnú hrozbu a obe inštitúcie lživo informovali, že ak opozícia vyhrá voľby, Slovensko z nich vystúpi. Žiadali štruktúry oboch organizácií, aby na Slovensku zasiahli. Žiadali intervenciu EK a orgánov NATO na území Slovenskej republiky. (Hlavné správy)

PS. A ty agenty Deep state platíme z našich daní napřímo.

Ukrajinci z Ľvova sa pobili s Ukrajincami z Charkova. Zaujímavý dôvod
Konflikt sa odohral 27. mája večer v ľvovskej štvrti Železnodorožnyj v okrese Levandivka. Podľa ľvovskej webovej stránky Varta konflikt údajne vyprovokovali obyvatelia Charkova, keď na výkrik “Sláva Ukrajine!” hrubo odpovedali: “Choďte do prdele s tou vašou Ukrajinou! Nasledovala hromadná bitka, ktorej výsledkom boli zranenia na oboch stranách. (Hlavné správy)

Alarmující studie odhaluje od dubna 2021 náhlý a trvalý nárůst úmrtí a také mrtvě narozených dětí v Německu
Studie použila moderní pojistně-matematickou metodu založenou na populačních tabulkách, tabulkách úmrtnosti a trendech dlouhověkosti, aby odhadla očekávaný počet úmrtí na všechny příčiny od roku 2020 do roku 2022, jako by k žádné pandemii nedošlo. Tento očekávaný počet všech úmrtí byl následně porovnán s hlášeným počtem všech úmrtí za účelem výpočtu úmrtnosti. "Výsledky ukazují, že pozorovaný počet úmrtí v roce 2020 byl z hlediska empirické směrodatné odchylky blízko očekávanému počtu ... naproti tomu pozorovaný počet úmrtí v roce 2021 byl o dvě empirické směrodatné odchylky vyšší než očekávané číslo a v roce 2022 dokonce více než čtyřnásobek empirické směrodatné odchylky," uvádí studie. (Uncutnews)

PS. Otázka pro žáka první třídy, ale nikoliv po naše koupené doktory a prodejné politiky: Co způsobilo ta zvýšená úmrtí, když to nebyl kovid a kromě experimentálního očkování na kovid jiné vysvětlení neexistuje?


Archiv tematických čísel

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014