Loading...
 
Tisk


Referendum o vystoupení Rakouska z EU: Jak se "dělá" demokracie

Květa Pohlhammer Lauterbachová 04.07.2015 16:06

Referendum skončilo ve středu 1. července 2015 tím výsledkem, že se 261 159 lidí vyslovilo pro vystoupení Rakouska z EU. To bylo tak jediné, co se mohli dozvědět diváci, posluchači a čtenáři rakouských a evropských masmédií.

Třikrát Debatní klub: Imigrace do Evropy

kolektif 03.07.2015 14:19

Když byl svého času plukovník Muammar Kaddáfí pod sílícím vojenským tlakem Západu, prohlásil, že pokud padne a s ním jeho režim, kterým vládl v Lybii, zaplaví Evropu Afričané. Plukovník padl a nám nezbývá než konstatovat, že se jeho slova naplňují.

Indonésie omezila platby v amerických dolarech

redakce 02.07.2015 21:40

V Indonésii od 01.7.2015 oficiálně vstoupil v platnost zákaz používání amerického dolaru nebo jiných cizích měn ve finančních transakcích na území státu. Výjimky mají jen mezinárodní společnosti, ty mohou nadále platit své zahraniční zaměstnance v dolarech.

Zakáže Vám EP fotografovat na ulici? Ne!

redakce 02.07.2015 08:08

Výbor pro právní záležitosti se nyní vyslovil pro svobodu užití fotografií, videí či jiných zobrazení budov či např. soch umístěných ve veřejném prostoru pouze pro nekomerční užití.

Ukrajina: Zastřelte si svého novináře

LiveLeak 01.07.2015 07:13

Pokud na Ukrajině zabijete nežádoucího novináře, zaplatí za vás "neznámý dobrodinec" vysokou kauci a vaši fanoušci vás budou nosit na rukou a zahrnou květinami.
Stránka: 1/378Fast NextLast Page
12339378

Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.
Politika USA byla podrobena vážné kritice českým prezidentem
Agresor je podle slov českého prezidenta ten, kdo napadne některou zemi dříve než USA. Není pochyb, že tato slova budou Miloši Zemanovi ještě dlouho připomínat, ale není úplně pravda, že jich bude litovat. Západ má velmi málo takových politiků, pro které je prioritou prospěch své země, nikoli zájmy lidí za oceánem. Bohužel, bez ohledu na všechna vyjádření, Česko společně s ostatními zeměmi prodloužilo sankce proti Rusku. (Politikus.ru)

Disident a zrádce národa
Rozhovor s disidentem, umělcem a performerem Milanem Kohoutem, který žil více než čtvrt století v americkém Bostonu: "Česku by výrazně prospělo, kdyby přijalo milion uprchlíků." (Britské listy)

Keller: Když jsou ve hře peníze bank, jde se i přes mrtvoly
Včera jsem podepsal v Bruselu žádost europoslanců SYRIZy, aby se začala projednávat otázka válečných reparací Německa ve vztahu k Řecku. Nedělám si iluze, jak by takové projednávání dopadlo, ale je třeba čas od času připomenout, že dlužníky nemusejí být vždycky jenom ti chudí. (První zprávy)

Problém s židovskými uprchlíky destabilizuje Evropu
Satira na českou imigrační politiku může být těžko jiná než krutá. (A2larm)

Veřejná lehátka vydržela v centru Brna pět dní. Pak je ukradl zloděj
Pomalu se z toho stával zvyk. Od čtvrtka si mohli Brňané v centru města volně půjčit lehátko a relaxovat na něm. Až do pondělí. Už po pěti dnech totiž lehátka, která před budovu Moravské galerie umístil brněnský Sokol, někdo ukradl. (iDnes)

Bankrot vyhlašuje i americké Portoriko
Portoriko je tak nejspíš jen vrcholkem ledovce blížící se dluhové krize na západní polokouli, stejně jako je Řecko vrcholkem ledovce dluhové krize v Evropě. Jak varují některé zdroje, zbývajících šest měsíců letošního roku může být vrcholně napínavých. (Literární noviny)

Jak německé a francouzské banky dovedly Řecko ke krachu
Studie rakouského ATTAC dokládá, že 77 procent z 207 miliard eur vynaložených na tzv. záchranné balíčky Řecku skončily ve finančním sektoru... (Literární noviny)

Cunningham: USA nestydatě vedou Polsko a Pobaltí do „řecké pasti"!
Zcela nesoudná geopolitická konfrontace mezi Západem a Ruskem tlačí evropské země k zvýšování výdajů na obranu, které jdou na ruku americkým vývozcům zbraní, píše Finian Cunningham. (První zprávy)

Pokračující zoufalství nebo strach z neznámého?
V roce 2010, navzdory původním německým představám shrnutým do tzv. svaté trojice (no bail-out, no default, no exit) bylo „Řecko“ zachráněno. Ve skutečnosti se ovšem zachraňovaly německé a francouzské banky. A tvrdil i to bývalý německý centrální bankéř, Otto Pöhl. (Britské listy)

Šéfka MMF, vyzývající Řeky, aby platili daně, musela přiznat, že sama daně neplatí
Musela to přiznat na Facebooku, poté, co urazila Řeky tvrzením, že krize v Řecku je "částečně způsobena tolika Řeky, kteří se snaží vyhýbat placení daní". (Britské listy)

Dluhová krize. Je čas říci pravdu
Světová ekonomika doslova uvízla v dluzích, ale oficiální představitelé téměř nikdy o tomto problému nehovoří - nejspíše proto,že nemá řešení. (Politikus.ru)

Na pokraji míru
Když ale někdo organizuje válku, počítá, za kolik a kde nakoupí zbraně, kdo a za kolik pomůže v zemi, jež se určí jako nepřátelská, podsírat, jak a za kolik uplatit politika, který by „nám“ mohl být v té zemi potom poquislinsku užitečný atd. atd., asi. Zato mírové iniciativy, zdá se, chovají se ve světě jako panny ve veřejném domě, předpokládajíce, že víra jejich nás uzdraví. Že stačí přece něco podepsat, někde si zatleskat a prohlásit, že jsme za mír, za odzbrojení.(Kulturní noviny)

Poezie o životě, z fronty
Dívejte se a poslouchejte. Horlivka, Gorlovka... (Liveleaks)

Mark Fiore k rasistickému vraždění v Charlestonském kostele (9 mrtvých)
Legrace z vážné věci. Jak se rasistický masakr (Charleston church shooting ) spinuje pro korporátní propagandu rasistických politiků v USA. (vimeo)

Volker Pispers nemá rád povrchní antiamerikanismus
Kdo by si dnes pamatoval na 11. září 1973, že ano. Při dobývání prezidentského paláce tanky fašističtí vojenští pučisté pod vedení generála Pinocheta instruovaného od CIA zavraždili řádně zvoleného chilského prezidenta Salvádora Allendeho. (youtube)

Nejvyšší český strom, největší český dramatický básník
Jak se stane venkovský kluk dramatickým básníkem? – Že čte? – Ano, především, že čte! Od dětství fascinován možnostmi slov, které jako kameny stojí na svém místě. Ne „jako korále navlečené na zpuchřené šňůrce /…/ jako perly, právě vyňaté ze svého lůžka“, ještě vlhké životem… (Kulturní noviny)

Krkonošské agitky
Teprve v naší osvícené době vyšlo najevo, že Krkonošské pohádky byly vlastně nástrojem bolševické propagandy, jehož cílem bylo zasévat do dětských duší nenávist ke šlechtě a Němcům. Učitelé dějepisu takovou věc sami neodhalí, je proto nutno je o tom patřičně poučit. (Kulturní noviny)

Odkiaľ naozaj prichádza fašizmus?
Je zaujímavé, že všetci tí ľavicoví politici a politológovia, mimovládni aktivisti a média vidia fašizmus všade inde, len nie tam kde naozaj je. (Hlavné správy)

Místo levného trička se lidem dostalo drsného prozření
Automat na berlínském náměstí nabízel trička za 2 eura. Většina kupujících se svého zboží ale podle serveru Dailymail nedočkala. Čekalo je totiž setkání s tvrdou realitou textilního průmyslu. (Novinky)

Intelektuálové, váš čas právě nastal
Mají veřejní intelektuálové užívat propagandu? (A2larm)

Islámský stát zavádí zlatý a stříbrný standard
Podle informací syrských aktivistů zavedl islámský stát v Sýrii zlatý a stříbrný standard jako platební prostředek. Radikální islamisté plní slib z listopadu roku 2014, že chtějí zničit systém papírových peněz a že osvobodí muslimy od současného „satanského“ světového ekonomického systému. Kurz zlatého dináru je stanoven: 139 dolarů za 1 zlatý dinár a 1 dolar za stříbrný dirham. (DWN.de)

Stoleté výročí zajímavé cenzury
Přesně před sto lety, dne 26.6. 1915 zakázala německá militaristická vláda vydávání sociálně-demokratických novin Vpřed (Vorwarts) v Berlíně. Důvod? Na svých stránkách vyzvali k míru v době začínající První světové války. (wsws.org)

Politická cenzura: YouTube zrušil kanál Gazmanova za vlastenecký klip
Správě video hostingu se nelíbí vlastenecká píseň Gazmanova o Rusku. Oficiální kanál ruského zpěváka Olega Gazmanova na YouTube byl zcela zablokován poté, co byl na něm umístěn klip "Vpřed, Rusko!". Gazmanov to sám oznámil 23.června na své internetové stránce. (Nová republika)

Nová papežská encyklika: Je třeba chránit stvořené bytosti a přírodu
„Tato země, týraná a zneužívaná, naříká,“ sděluje dlouho očekávaná papežská encyklika Laudato si’, kterou 18. června představili ve Vatikánu ghanský kardinál, řecký ortodoxní kněz, německý přírodovědec, americká ekonomka a italský učitel a aktivista. O čem encyklika pojednává a v čem je její jedinečnost a význam? (Kulturní noviny)

Veřejný dluh je vtip. Ve skutečnosti dlužíme hlavně přírodě
Přinášíme překlad rozhovoru, který na začátku června poskytl ekonom Thomas Piketty francouzskému ekologickému deníku Reporterre. Řeč je v něm nikoliv pouze o environmentálních aspektech fungování současného ekonomického systému, ale především o nerovnostech, jejich příčinách a důsledcích pro budoucnost naší společnosti. (Reporterre via Kulturní noviny)

Ukrajina - popelnice pro radioaktivní odpad EU
Černobyl má nové využití. EU investovalo 17.6 miliónů euro pro stavbu úložiště jaderného odpadu v havarované atomové elektrárně Černobyl. Ukrajinci prý září radostí, říká Porošenko i EU. (pravda.ru)

Wifinu lze použít pro odhad počtu lidí venku i v místnostech
Vědci z univerzity v Santa Barbaře (Kalifornie) našli algoritmus, který určuje hustotu signálu v závislosti na počtu lidí, kteří se procházejí v prostoru mezi dvěma vysílači WiFi. Viz ukázku z Youtube.

Jsou kvantové zvláštnosti stopou existence paralelních světů?
Teorie Mnoha navzájem se ovlivňujících světů se vynořila před pár lety ze šera chemických laboratoří a teď straší kvantové mechaniky jako vyzývatelka vlnové funkce. (OSEL.cz)

Monsanto brzy obdrží 30 evropských patentů na plodiny
Jak ukazuje výzkum z poslední doby, chystá se European Patent Office (EPO) udělit 30 patentů na rostliny odvozené z běžného šlechtění korporaci Monsanto a jejím pobočkám. Švýcarská společnost Syngenta může očekávat velmi brzy udělení přibližně 12ti patentů. Mnohé z těchto patentů se týkají zeleniny jako jsou rajčata, papriky, květák, mrkev a hlávkový salát. (NWOO)

Politika USA byla podrobena vážné kritice českým prezidentem
Agresor je podle slov českého prezidenta ten, kdo napadne některou zemi dříve než USA. Není pochyb, že tato slova budou Miloši Zemanovi ještě dlouho připomínat, ale není úplně pravda, že jich bude litovat. Západ má velmi málo takových politiků, pro které je prioritou prospěch své země, nikoli zájmy lidí za oceánem. Bohužel, bez ohledu na všechna vyjádření, Česko společně s ostatními zeměmi prodloužilo sankce proti Rusku. (Politikus.ru)

Disident a zrádce národa
Rozhovor s disidentem, umělcem a performerem Milanem Kohoutem, který žil více než čtvrt století v americkém Bostonu: "Česku by výrazně prospělo, kdyby přijalo milion uprchlíků." (Britské listy)

Keller: Když jsou ve hře peníze bank, jde se i přes mrtvoly
Včera jsem podepsal v Bruselu žádost europoslanců SYRIZy, aby se začala projednávat otázka válečných reparací Německa ve vztahu k Řecku. Nedělám si iluze, jak by takové projednávání dopadlo, ale je třeba čas od času připomenout, že dlužníky nemusejí být vždycky jenom ti chudí. (První zprávy)

Problém s židovskými uprchlíky destabilizuje Evropu
Satira na českou imigrační politiku může být těžko jiná než krutá. (A2larm)

Veřejná lehátka vydržela v centru Brna pět dní. Pak je ukradl zloděj
Pomalu se z toho stával zvyk. Od čtvrtka si mohli Brňané v centru města volně půjčit lehátko a relaxovat na něm. Až do pondělí. Už po pěti dnech totiž lehátka, která před budovu Moravské galerie umístil brněnský Sokol, někdo ukradl. (iDnes)Česko, hemžení v mraveništiStreet Art, Praha
První číslo letošního roku 2015-1 jsme otevřeli hlášením z domácí fronty. Česko je zajímavé tím, že sleduje svou vlastní cestu ke korporátnímu otroctví za více méně spokojeného souhlasu obyvatel, kteří se již dávno přestali zajímat o svět kolem. Kdo má zájem na masovém zblbnutí obyvatel? Vítězné oligarchické partaje a jimi placená a ovládaná média. Proto jsme vybrali dva články z prostředí komerčních politických produktů najedno použití (ANO, Úsvit) a jeden ponor do prostředí mediálních manipulací spojených s tunelováním a s daňovými úniky. Moc hezké čtení to není, ale realita je jiná, a mnohem horší, než jakou ukazují na smrt nemocnému pacientovi naše média.

Image
Smlouva TTIP rozloží celé státy a povede k nezaměstnanosti

Image
Aktivisté, milujte se (politicky) navzájem, a nebude tu fašismus