Načítání...
 

Válečná společnost II aneb Na cestě od demokracie k fašismu

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 30.09.2022 10:00 - (1166 Návštěv)

Co nás čeká a nemine? Spíše než vstup Ukrajiny do EU nás čeká ukrajinizace Evropy. Omezení svobod projevu, věznění neposlušných „proruských švábů“, mobilizace a frontová linie ve válce s Ruskem.

Radši na to nemysli

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 25.09.2022 08:00 - (977 Návštěv)

V roce 2012 Světová banka, sotva radikální ekologická organizace, vypracovala rozsáhlou zprávu s názvem "Proč je třeba se vyhnout oteplení světa o 4 °C". V jejím úvodu prezident banky Dr. Jim Yong Kim prohlásil, že zajistí, aby "veškerá naše práce, veškeré naše myšlení bylo koncipováno s ohledem na hrozbu oteplení světa o 4 °C".

Konec Ukrajiny: Ideologický debakl neonacismu, ekonomický bankrot neoliberalismu, ztráta územní suverenity

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 23.09.2022 12:46 - (3738 Návštěv)

Připusťme možnost, že oblast Záporoží s JE se v referendu rozhodne připojit k Rusku a ostřelování atomovky bude pokračovat s cílem způsobit radioaktivní zamoření celé oblasti. Takže první krok Rusů bude, že musí zhasnout všechna velitelská centra NATO, která připravují útok na jaderné zařízení Ruské federace.

Americký mlýnek

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 23.09.2022 05:47 - (2440 Návštěv)

Vážení spoluobčané, naše „elity“ nás zatáhly do války s Ruskem.

Je na čase zlikvidovat trhy s elektřinou

Autor: Yanis Varoufakis - Zveřejněno 19.09.2022 21:38 - (2145 Návštěv)

Absurdita pramení z iluze, že státy mohou simulovat konkurenční, a tedy efektivní trh s elektřinou. Energetický sektor Evropské unie je dobrým příkladem toho, co tržní fundamentalismus způsobil s elektrickými sítěmi na celém světě.

Jak Charkovská operace zamíchala s kartami

Autor: Pepe Escobar - Zveřejněno 15.09.2022 10:30 - (4539 Návštěv)

Status operace na Ukrajině se možná brzy změní a zřejmě se z ní stane protiteroristická operace. A tak se možná dostaneme na pole "skutečné války". Jako ve známém Putinově výroku, že "ještě jsme ani nezačali".

Válka na Ukrajině se vyvíjí tragicky

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 14.09.2022 20:00 - (2648 Návštěv)

I nadále poroste Russofrénie. V důsledku takto dnes již rozšířeného virového onemocnění hrozí rozpad mozkových buněk a hromadná demence, či-li zblbnutí velké části národa.

Nájezd pažravých kobylek bude znamenat rozpad EU

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 11.09.2022 14:00 - (3050 Návštěv)

Evropská centrální banka obrátila kartu, končí s politikou nízkých úrokových sazeb, ale s nákupem státních dluhopisů neskončila, ba naopak: Pro hodně zadlužené státy je připraven nový program TPI (The Transmission Instrument).

Zastavme válku!

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 11.09.2022 10:00 - (1821 Návštěv)

Pokračování revoluce zahájené 3.9.2022 je třeba podpořit„ Jedním z hlavních požadavků svolavatelů demonstrace je ukončení podpory válečného konfliktu na Ukrajině. Opírá se i o náš pragmatický zájem, levné a dostupné suroviny z Ruska.

Revoluce začala úspěšně

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 05.09.2022 18:50 - (3300 Návštěv)

Jak říkal Masaryk: "Ježíš, ne Cézar." Mír, ne válku. Vystupme z NATO. Vezměme si Českou republiku zpátky! Žádáme demisi vlády, která otočila Masarykův ideál v pravý opak a působí pod heslem "Mír ne, válku!" Zastavme dodávky zbraní do míst konfliktů!

Zprávy z války, na Ukrajině vyhlášen den smutku

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 01.09.2022 16:04 - (4658 Návštěv)

Naše vláda místo plynu nakupuje zbraně a posílá je do míst konfliktů. Eskaluje napětí, umocňuje válku. A to vše za potlesku našich presstitutů a zblblých občanů. Děkujeme, odejděte.


Rusko podle Patruševa nemá údaje o západní sabotáži na plynovodech
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg ve čtvrtek uvedl, že Severoatlantická aliance by na jakýkoli úmyslný útok proti kritické infrastruktuře spojenců reagovala jednotně a rázně. Poškození plynovodů Nord Stream v Baltském moři podle Stoltenberga vyvolává hluboké obavy. (České noviny)

Americká vojenská letadla v září kroužila nad místem incidentu plynovodu Nord Stream
Flightradar24 ukázal neidentifikovaný letoun, který neměl ani ikonu vrtulníku, jak se vznáší nad místem. Nicméně 24bitový kód ICAO letadla uvedený v popisu umožňuje určit model, kterým je Sikorsky MH-60R Seahawk americké armády. Kód je ověřen prostřednictvím otevřených zdrojů, které shromažďují údaje o vojenských letadlech. Služba pro sledování letadel rovněž prokázala, že americký vrtulník přelétl do oblasti létání nad plynovody Nord Stream z polského Gdaňsku. Druhý den, téměř souběžně se svým americkým protějškem, létal v blízkosti ostrova Bornholm vrtulník NH9 nizozemského námořnictva, u něhož se předpokládá, že aktivitu Američanů pozoroval. Americké vrtulníky podnikly lety i nad dalšími plynovody Nord Stream 10. a 19. září a další zůstaly nad místem incidentu několik hodin v noci z 22. na 25. září. Údajně vrtulníky, které podnikly výlety v noci z 22. na 23. září a z 25. na 26. září, mají obzvláště matoucí stopy. (al Mayadeen)

Jak pejsek a kočička vařili ústavu
Hned na počátku (článek 6.2) se všem státním institucím i větším soukromým firmám ukládá povinnost mít ve vedoucích orgánech minimálně 50 % žen a uplatňovat genderový přístup při návrhu institucí a rozpočtů (6.4). Slovo “gender” (género) se vůbec v návrhu ústavy vyskytuje celkem 46x, překonává tedy slovo “svoboda” (libertad, 44x), a v článku 161 je zakotvena povinnost, aby na prvním místě každé stranické kandidátky v každých volbách byla vždy žena. (Kechlibar.net)

Extrémní střed – proti všem, ale s pochopením pro každého
Politika se neúprosně radikalizuje. Díky Conquestovu pravidlu se jakýkoli nominální ‚střed‘ a nezakotvená ‚pravice‘ posouvají ke stále radikálnější levicové a progresivní politice – a zbývající principiální pravice reaguje vymezováním do ‚alt-pravicovějšího‘ extrému. Společnost se štěpí na dva černobíle vymezené a nenávidějící se tábory. Ale existují kacíři kompromisu, nesouhlasící s a nenávidění oběma extrémy. Tito kacíři se vyznačují zejména dominantním pocitem, že se už ale úplně všichni zbláznili – ne jedna strana, ale obě. Mainstream i většinová Alternativa úplně stejně. (DFens)

Čína nabízí indickým podnikům obrovskou slevu, pokud své ruské transakce vypořádají v jüanech
Indické podniky dostaly od Číny obrovskou slevu na vypořádání svých transakcí v jüanech, což vedlo k velkým úsporám na jejich dovozu v kontextu zvýšených cen komodit, prozradila Sputniku řada oddělených zdrojů. Podle těchto zdrojů z čínské nabídky nejvíce profitovaly zejména indické ocelářské a cementářské společnosti. "Indické firmy podnikající v cementářském a ocelářském sektoru obdržely 15 % slevu na čínský jüan. Považovaly ji za lukrativní vzhledem ke znehodnocení rupie a své transakce s Ruskem vypořádávají v čínské měně," řekl Sputniku jeden z úředníků v Dillí. (Sputnik)


Archiv tematických čísel

2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012