Načítání...
 

ECB po schůzce s vedením EU: zváženo, sečteno, připraveno na krach

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 26.03.2023 15:35 - (2253 Návštěv)

Druhý zisk elit je dán obětováním užitečných idiotů, kteří tlačili neoliberální káru a slušně si přitom za jednu generaci nakradli. To nakradené jim samozřejmě vezmeme a dáme fondu válečných vdov a sirotků, spravovaných novou vládou eko-mesiášů. Není nad poetickou spravedlnost, a ještě na ní vyděláme.

Jídelníček, potraviny a naše zdroje

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 12.03.2023 09:25 - (2208 Návštěv)

Jestliže místo řepy vytahujeme z ukrajinské černozemě naše tanky, nemůžeme se divit, že potraviny nejprve notně podraží a pak zmizí úplně.

Chce vůbec ruský štáb vyhrát válku na Ukrajině?

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 10.03.2023 23:50 - (3162 Návštěv)

Podívejme na etapu "divné války", kterou po vzoru zmatených západních spojenců Hitlera nyní vede ruská "stavka", neboli generální štáb Ruské armády na Ukrajině.

Politické procesy v dnešním Česku? Případ první, vysílání Svobodného rádia

Autor: Josef Skála, Václav Umlauf - Zveřejněno 25.02.2023 21:30 - (4725 Návštěv)

Ti vládní kazisvěti se bojí diskuse víc, než Lucifer krucifixu. Moderní komunikace však drolí i samoděržaví této tzv. “demokratické” cenzury. Proto se režim, jenž sliboval netušená práva a svobody, utíká i k politickým procesům. Do krajně prekérní soutěsky to zahání i ruku zákona. Tím větší respekt čeká každého policistu, státního zástupce i soudce, který těm tlakům dokáže odolat.

Mír a Burkina Faso

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 23.02.2023 13:52 - (1954 Návštěv)

Ekonomie má a bude mít zásadní roli v rozhodování afrických států. Koloniální mocnosti již nezvládají silou prosadit svoji nadvládu.

Chris Hedges: Budování pravo-levé koalice proti válce

Autor: Chris Hedges - Zveřejněno 19.02.2023 13:00 - (2486 Návštěv)

Pro ty, kteří přímo trpí agresí USA a NATO, nejsou požadavky shromáždění Rage Against the War Machine ve Washingtonu z 19. února jen teoretickou otázkou. Pro ně je to otázka života nebo smrti. Vítají každého spojence.


Guccifer aneb Práskači, disidenti a jejich pomocníci 6

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 18.02.2023 20:00 - (1894 Návštěv)

Přestože v průběhu roku 2013 Lazar ukradl soukromou korespondenci téměř všem, od bývalého člena sboru náčelníků štábů až po autorku seriálu Sex ve městě Candace Bushnellovou, tak nenašel, co hledal.

Uprostřed amerických sankcí

Autor: Tyler Durden - Zveřejněno 15.02.2023 21:33 - (3099 Návštěv)

Spojené státy posílají pomoc na okupovaná území, ze kterých kradou ropu.

Jak vést české lumíky do války, snadno a rychle

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 29.01.2023 18:50 - (7358 Návštěv)

Prvním čtením prošla zásadní změna ústavy, která oddělila předešlé etapy české státnosti od nového režimu pod vládou Deep state. Vláda fialové pětikolky chce rozhodovat o pobytu cizích vojsk na našem území i o vyslání ozbrojených sil mimo území státu.


Týdenní podcast e-republiky

Uvádíme dokument italského režiséra Massima Mazzucca televize Contro.tv. V česky dabované verzi uvedla Odyssee. Na předchozí díl věnovaný Ukrajině odkazujeme pod videem. Komentáře vítány, samozřejmě včetně kritických.


Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE.


Ukrajina začala používat stíhačky MiG-29 předané Slovenskem
Přesun stíhaček ze Slovenska na Ukrajinu se uskutečnil minulý týden. Podle místopředsedkyně Nejvyšší rady Eleny Kondratjukové jsou nad Charkovskou oblastí již ve službě čtyři stíhačky. Čtyři ze třinácti stíhaček MiG-29 byly převedeny jako "humanitární pomoc" na Ukrajinu, zbývající mají dorazit. USA zato dodají Slovensku 12 útočných vrtulníků AH-1Z Viper. Bývalý slovenský premiér a šéf strany Smer Robert Fico uvedl, že přesun stíhaček MiG-29 je v rozporu se Slovenskou ústavou a bude vyšetřován. Slovensko podle něj neplánovalo nákup amerických vrtulníků a nyní si budou muset připlatit za něco, co vůbec nepotřebují. (Aviapro)

PS. Slováci ty migy humanitárně rozdělali na součástky, propašovali na Ukrajinu a tam složili. Ty útočné vrtulníky zaplatí jako svoje, ale americký software zajišťuje jejich funkčnost pro budoucí ofenzívu NATO na západní Ukrajině. O tom to je, aby proxy-válku USA s Ruskem někdo z východní EU platil.

Začala schůzka ministrů financí ASEAN a guvernérů centrálních bank
V Indonésii v úterý (28.3.) odstartovalo oficiální setkání ministrů financí ASEAN a guvernérů centrálních bank. ASEAN zahrnuje Brunej, Kambodžu, Indonésii, Laos, Malajsii, Myanmar, Filipíny, Singapur, Thajsko a Vietnam. Ekonomická asociace má jednat o poklesu amerického dolaru, eura, jenu a libry šterlinků z transakcí a přesunu do vypořádání v místních měnách. "Bude se jednat o snížení závislosti na hlavních měnách prostřednictvím systému místní měnové transakce (LCT). Jedná se o rozšíření předchozího systému vypořádání místní měny (LCS), který již začal být implementován mezi členy ASEAN," uvedla zpráva. Hospodářská unie ASEAN chce údajně chránit transakce před "možnými geopolitickými dopady". (en.tempo.co)

PS. Ukradnete Rusům všechna jejich aktiva v západních bankách, a pak se nestačíte divit, jak rychle jde dolar ke dnu.

Osobní auta z Íránu jdou do Ruska
Hlavní íránská automobilka SAIPA zahájí prodej automobilů v Rusku 1. června, oznámil Aleksandr Stepanov, šéf společnosti Best Motors. Druhý největší íránský výrobce automobilů podle objemu dodá na ruský trh během tří let celkem 45.000 vozidel na základě exportního kontraktu v hodnotě 450 milionů dolarů. První várka 1000 vozů Quick, Saina a Shahin má dorazit do léta, řekl Stepanov novinářům. (RT News)

PS. Sbohem VW škodovko v Rusku.

Ruská olympijská vítězka si rýpla do MOV
Olympijská vítězka v běhu na lyžích Veronika Ščepanová odsoudila Mezinárodní olympijský výbor (MOV) za jeho "doporučení" ruským sportovcům a navrhla, aby "šli někam". MOV mimo jiné vyzval Mezinárodní federace (IF), aby zřídily zvláštní komise pro analýzu veřejných prohlášení ruských sportovců. Každý, kdo by nějakým způsobem projevil podporu vojenské operaci Moskvy proti Ukrajině, by byl vyloučen ze závodů. Ščepanová, zimní olympijská vítězka z Pekingu ve štafetě žen na 4x5 km, uvedla, že toto ustanovení je zcela nepřijatelné. "Běž se vycpat (go to hell) se všemi svými podmínkami a doporučeními, drahý MOV. Nenechám žádnou "mezinárodní komisi" analyzovat mé názory a přesvědčení a rozhodovat, zda mě pustí na mistrovství světa. Běžte si tam závodit sami. A mohu jen zopakovat to, co jsem říkala celý rok: překonáme všechny potíže, zcela jistě." Viz Ščepanová na Telegramu. (RT News)

PS. Připravuje se nové sportovní grémium na způsob Asijských her a jiných kontinentálních soutěží. Pak na transatlantických OH klidně mohou závodit i EU-starci na chmelu, to už bude všem úplně fuk.

De-dolarizace světa pokračuje
Dohoda mezi centrálními bankami Ruska a Íránu je dalším krokem v procesu de-dolarizace světové ekonomiky. Na základě této dohody bude 52 íránských bank propojeno se 106 ruskými bankami. Vzhledem k tomu, že používání rublu a riálu představuje více než 60 % obchodu mezi oběma zeměmi, pomůže dohoda vyhnout se západním sankcím a vyřešit obchodní problémy mezi oběma zeměmi. Centrální banky obou zemí pracují na zavedení společné obchodní měny, která by nahradila americký dolar. Jednalo by se o digitální měnu krytou zlatem. Díky těmto opatřením se Rusko stalo největším investorem v Íránu, který se na celkových zahraničních investicích podílí 45 %. Rusko investuje do energetických projektů, železnic, výroby automobilů a zemědělství. (Reseau international)

PS. A Saúdská Arábie na popud Číny znormalizovala vztahy s Íránem, chce vstoupit do bloku BRICS a začala brát za ropu čínské juany.


Archiv tematických čísel

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014