Legitimita současné ukrajinské vlády stojí a padá s tím, zda je spolek pučistů nebo politiků. Pokud platí první varianta, tak do vlastních lidí v dalších Majdanech na východní a jižní Ukrajině střílí zločinci. Pokud platí druhá varianta, je tzv. "obrana" územní celistvosti sporný, ale do jisté míry legální krok. V článku Kdo střílel na Majdanu? jsme k již tehdy velkému otazníku přidali další. Článek připomenul, že na Majdanu celkem zahynulo kolem sta lidí, včetně policistů. První výstřely vyšly z budovy Filharmonie, která byla pod kontrolou demonstrantů. Odtud prý také byli zabiti první policisté. Následně proběhla ze stejného místa palba na demonstranty, kteří ostřelované policisty napadli dole na náměstí. Po tomto prvním kole palby vyšlo z budovy asi 20 ozbrojených lidí, kteří se údajně rozdělili do dvou skupin. Tu jednu prý tajná policie ztratila z očí. Druhá skupina teroristů je ovšem eminentně zajímavá, protože ji sledovali také západní novináři. Usadila se v hotelu proti náměstí a zahájila palbu do demonstrantů. A tuto situaci sledoval v přímém přenosu zpravodaj BBC.

A nyní se podívejte na vyšetřování německé veřejno-právní televize Das Erste pod názvem Todesschüsse in Kiew. Wer ist für das Blutbad vom Maidan verantwortlich. Video máte zde.Otázek je spousta a po klíčových důkazech (viz záběry laserem na hotel Ukrajina) je nyní jasné, proč nová vláda nařídila vykácet na Majdanu všechny stromy, které měly průstřely kulkami. Jedna věc je jistá a zcela koresponduje se závěry BBC v předchozím článku. Mnozí demonstranti byli zastřeleni zezadu a kulky byly vystřeleny z hotelu Ukrajina, který byl centrem opozičních sil. Reportáž TV (Das Erste) to plně potvrzuje.

Pokud současná ukrajinská "vláda" nenařídí nové nezávislé vyšetřování, pak platí, že jde o pučisty. Pokud EU nebude usilovat o nové a nezávislé vyšetřování, pak vědomě kryje zločince. Polsko má už dnes co vysvětlovat, a dokonce zásadní věci ohledně výcviku možných střelců na Majdanu. Viz článek Polská vláda podrazila Ukrajinu jako Stalin Polsko.