Článek Na Majdanu stříleli zločinci a zabíjeli demonstranty zezadu napsal, že legitimita současné ukrajinské vlády v Kyjevě stojí a padá s tím, zda jde o bandu pučistů nebo skupinu politiků. Pokud platí první varianta, tak do vlastních lidí v dalších Majdanech na východní a jižní Ukrajině střílí zločinci. Pokud platí druhá varianta, je tzv. "obrana" územní celistvosti sporný, ale do jisté míry legální krok. Článek dále komentoval vyšetřování německé veřejno-právní televize Das Erste pod názvem Todesschüsse in Kiew. Wer ist für das Blutbad vom Maidan verantwortlich. Jedna věc je jistá a zcela koresponduje se závěry BBC, které jsme komentovali v předchozím článku o Majdanu. Mnozí demonstranti byli zastřeleni zezadu a kulky byly vystřeleny z hotelu Ukrajina, který byl centrem opozičních sil. Reportáž TV (Das Erste) to plně potvrzuje.

Gennady Moskal byl šéfem parlamentní komise pro vyšetřování vražd na Majdanu a jeho stanovisko je jasné. Novinářům bylo v Kyjevě oficiálně sděleno, že pitvy mrtvých demonstrantů a policistů vyloučily zásahy ostřelovacími puškami a typy zbraní, které používaly speciální jednotky. Ty jediné byly ozbrojené střelnými zbraněmi, pochopitelně kromě pučistů. Podívejte se na video v předešlém článku, kde tito vojáci do vysílaček překvapivě oznamují, že neozbrojené civilisty a policisty střílejí záškodníci, kteří nepatřili k těmto jednotkám. Vyňaté smrtící kulky neodpovídají v žádném případě puškám použitým Berkutem. Závěr je jasný a shrňme ho v bodech.

  • Obvinění vojáků z Berkutu jsou falešná a nová vláda si našla pomocí zfalšovaných důkazů obětního beránka.
  • Žádné oficiální vyšetřování skutečných viníků masakru neprobíhá, anebo o něm nejsou žádné veřejné zprávy.
  • Současná vláda je tedy pučistická, protože se dostala k moci ozbrojeným převratem, a pomocí falšování důkazů a zamlčování faktů kryje skutečné viníky.
  • EU a USA se tváří, jakoby se nic nedělo a spolupracuje s vládou, která vědomě kryje zločince. Začala proxy válka proti Rusku a stejně tak začalo drancování surovin.


K tomu poslednímu jen krátkou zprávičku, viz překlad AC24. Hunter Biden, syn amerického vicepresidenta Joe Bidena, povede právní tým Burisma Holdings, největšího producenta zemního plynu na Ukrajině. Podle The West Wire News, je Burisma Holdings význačným hráčem mezi ukrajinským průmyslem zemního plynu a ropy. Je držitelem licencí pokrývajících dněperskou pánev Doněck, Karpatskou pánev a Azovsko-Kubáňskou pánev a má značné rezervy a produkční kapacity. Viz náš článek O co jde na Ukrajině, mimo jiné. Podle mluvčího Bílého domu prý nejde o žádný konflikt zájmů. Bodejť. Stejným způsobem dostala Madeleine Albrightová a vybraní američtí generálové podíly na kosovském Telecomu a dalších klíčových podnicích, které pak s tučným ziskem prodali.