Tento neuvěřitelný rozhovor se odehrál ve výboru Kongresu během slyšení finanční komise (Financial Services Subcommittee on Oversight and Investigations) dne 5. 5. 2009. Kongresman Alan Grayson se zeptal Elizabeth Colemanové, šéfky inspekce Federálních rezerv (Federal Reserve Inspector General), kam se podělo cca 9 biliónů dolarů, které nelze dohledat v účetní bilanci FEDu. Konkrétní otázky se týkaly dvou biliónů dolarů, odpovědi byly naprosto vyhýbavé. Tady máte výslech Elizabeth Colemanové v přímém přenosu.


Kongresman Alan Grayson reagoval na tento článek agentury Bloomberg, která ohlásila nedohledatelné položky v bilanci FEDu v hodnotě 12,8 biliónu dolarů. Viz náš článek Chamtivost banksterů stála svět 14 biliónů dolarů.

Otázka byla jasná: Co jste udělala pro to, aby se vyšetřily nesrovnalosti ohledně použití alespoň oněch 2 biliónů dolarů, které prokazatelně chybí v bilanci FEDu? Odpověď Elizabeth Colemanové veškerá žádná. Inspektorka jako hlavní představitelka zákona nemá ani páru o tom, zda ve FEDu chybí nějaké peníze, kolik jich chybí, kdo je vydal a za jakým účelem, a hlavně: komu. A pochopitelně nic nevyšetřovala; neměla totiž koho vyšetřovat, její pravomoci tak vysoko nesahají. Tolik k "bankovnímu socialismu" na náš úkor, o němž systematicky píšeme. Soukromý FED si prostě vybral na své účely nikomu nezdůvodněné 2 bilióny ...minimálně.

Tím se nabízí nezbytná otázka: Kdo tedy rozhoduje o našich penězích, když toto se děje přímo v USA? Ke vzniku a analýze korporátního fašismu jsme publikovali tyto hlavní články:
- Distribuce státního bohatství v USA
- Báječná léta jednoho procenta
- Jak neoliberalismus zničil obyčejné lidi v USA
- Kdo bohatne a na kom?
- Takový malý ekonomický fašismus.