FED musí čas od času zveřejnit alespoň část oficiálních zápisů z jednání. Tranše týkající se krize 2008/9 byla zveřejněna nyní a zápisy Fed's Open Market Committee (FOMC) si můžete stáhnout na této adrese . Normální řemesla fungují tak, že vás v případě špatně odvedené práce vyhodí nebo nedostanete zaplaceno. FED funguje tak, že jeho špatná práce dostane pochvalu od politiků uplacených bankami a dokonce i od neznalé veřejnosti svedené hloupými novináři. A nyní k věci. Zápisy z roku 2008 jasně ukazují, že zdejší bankéři se vůbec, ale vůbec vůbec nestarali o stav americké ekonomiky, která začala běžet dolů alarmujícím způsobem. Přitom měli k dispozici všechna potřebná čísla. Jenže realita ekonomiky tyto bankéře už dávno vůbec nezajímá. A dokonce firmy cíleně ničí, viz článek Royal Bank of Scotland se chová jako loupeživý rytíř . FED se pro změnu chová jako Marie Antoinetta před Francouzskou revolucí. Tady jsou příklady ze zápisů.

Hypotéční trh s nemovitostmi se v roce 2008 začal hroutit. Od roku 2007 začaly ceny domů padat dolů rychlostí 1,5 % každý měsíc. To jest, americké domácnosti přicházely každý měsíc o hodnotu majetku kolem 300 miliard dolarů. Spící FED začal vidět první známky recese až od poloviny roku 2008. Jenže v té době už ceny padaly rychlostí 2 % měsíčně. Pád cen vidíte z indexu podle oficiálního ukazatele nazvaného Case-Shiller Home Price Index .Navíc se finanční spekulanti FEDu vůbec nezajímali o skutečná data z ekonomiky, která jim dodával a dodává Federální statistický úřad (Census Bureau). Ze zápisů vyplývá, že bankéři vůbec nebyli schopni vyhodnotit naprosto alarmující faktory, které vedly ke zhroucení hypotéčního trhu s byty. Statistikové z Census Bureau hlásili enormní nárůst prázdných bytů, které v této době už masově opouštěli Američané z nižší střední vrstvy. Díky spekulacím bank, následnému zadlužení a splasknutí hypotéční bubliny přestali zničení lidé splácet hypotéky. Prázdné domy vlastněné bankami se nyní rozpadají a bydlí v nich bezdomovci. Ožebračení lidé tím zároveň přišli o důchodové a sociální zabezpečení na stáří. USA je zchudlá i na další generaci. FED ovšem chudý není a finanční servis pro jedno procento zajišťuje bezvadně. Viz náš článek Chybí 2 bilióny dolarů? Nevím. Můžete s tím něco udělat? Ne .

Neschopnost klíčových bankéřů v USA nijak neudivuje, stačí se podívat na kroky dosud netrestaných bankéřů z ČNB. Podívejte se na článek Morbus ignorantia bojovníků za nezávislost ČNB . Ignorance FEDu nebo ČNB je systémové selhání ekonomického rozumu, čili nemoc ducha. Jenže tito pacienti se tváří jako zdraví lidé a celá mediální společnost a politikové kolem nich běhají jako kolem zlatého a zdravého telete. To se pak těžko pozná, že jsou naši hlavní bankéři nemocní na duchu. Oni si to pochopitelně nepřipouštějí a jejich selhání omluví jak pravicový tisk, tak ekonomické instituty nakažené stejným způsobem. Prostě, jde o spolčení hlupců, které nyní platíme ze svého a jednou draze zaplatíme ze společného.