Globálnímu oteplování se věnujeme trvale, stačí si kliknout na řadu výše uvedených klíčových slov. S ním souvisí v pozitivním smyslu změna energetické politiky vázané na nové demokratické technologie a na nový světový řád, který bude chránit přírodní zdroje i ve státech, proti kterým Západ nyní vede ekonomickou, mediální, či dokonce studenou válku. Příkladem této zanedbané integrace jsou Andské země chránící Amazonii, Rusko, a především ochrana oceánů (Plastový odpad zabíjí uprostřed Tichého oceánu).

Uvaříme se jako žáby?

Ohledně globálního růstu teplot jsme publikovali článek Zpráva NASA ke globálnímu oteplování: konečná v roce 2100. NASA sestavuje celkovou animaci teplot na zeměkouli ukazující stav planety, pokud bude pokračovat dnešní katastrofický scénář. Nyní byla překročena symbolická hranice nevratnosti globálního oteplování udávaná 400 ppm CO2, která by při dnešní pasivitě států a vlád stoupla kolem roku 2085 na 800 ppm. Počítačový model růstu teplot a výskytu sucha ukazující následky pro USA máte zde.


Pokud si kliknete na podobný model srážek, tak zjistíte, že polovina USA bude pokryta polopouští a druhá polovina bude trpět záplavami. Život na zeměkouli bude zásadně poznamenaný globálním oteplováním zhruba po roce 2050.

Kalifornie, modelový příklad politické a korporátní hlouposti

Čtyři roky extrémního sucha a tento high-tech stát se z hlediska politické racionality chová stejně nesmyslně, jako by byl na úrovni nižších primátů. Občanům se snížil příděl vody, protože vodní zásoby z podzemních rezervoárů a povrchové vody vydrží už jen jeden rok. Ale protože zdejší vláda je uplácena zemědělskou a frakovací lobby, která ji drží u moci, tak reálné "šetření" vypadá jinak. Korporátní nároky na vodu budou uspokojeny bez větších omezení. Takže hlavní díl spotřeby půjde znovu na sady s mandlovníky a na pole vojtěšky, nesmírně náročnými na vodu. Podívejte se, kdo skutečně spotřebovává vodu, a hlavně na co.A frakování může klidně dál zamořovat zbytek pitné vody. Od korporátního systému se asi víc čekat ani nedá. A nyní se podívejte na toto video, kde věda jasně ukazuje, jak platí ve fyzikálním a lidském světě princip reality. Konečný stav kalifornské pánve ukazuje obrázek v anotaci.


Vyčerpání posledních rezervoárů pitné vody starých 10.000 let znamená, že celé údolí klesne dolů do vyčerpaných rezervoárů vody, naroste počet malých zemětřesení. Změní se biosférické podmínky a začne nemilosrdný boj o vodu mezi těmi, kteří řídí stát, a mezi těmi, kteří nechtějí umřít žízní, a kvůli své chudobě se nemají kam odstěhovat. Není divu, že mnohé státy (jako USA) si připravují zvláštní jednotky pro boj ve městech, kde vypuknou vinou globálního oteplování rozsáhlé nepokoje a lokální války. Viz náš článek Pentagon se připravuje na občanské nepokoje dané klimatickými změnami. Jak je vidět jeden kandidát už existuje, a mnohem rychleji, než se čekalo.