Načítání...
 

Lesk a bída ruské ekonomiky

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 30.07.2021 07:18 - (979 Návštěv)

Nyní se v RF jedna generace občanů obětovala za to, aby země byla nevydíratelnou velmocí. Další generace by měla dostat spravedlivý podíl na ekonomickém bohatství státu, který je politicky a ekonomicky nezávislou zemí. Jenže dělení neoliberálně nakradeného bohatství jednoho procenta oligarchů byl a je zásadní problém, a to nejen v Rusku.

Kam kráčí čínský komunistický kapitalismus

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 27.07.2021 14:03 - (1425 Návštěv)

Pokud jde Čína západním směrem ke korporátnímu fašismu a k systému Deep state, tak nutně musí podnikat kroky v politice, zbrojení a ekonomii, které odpovídají tomuto směru. Pokud jde jinam, tak opět platí, že politická reprezentace provádí volby, které zemi vedou jiným směrem.

Macháčkův Husák

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 17.07.2021 06:00 - (2831 Návštěv)

Není to náhodou tak, že po "pádu komunismu" zde bylo obnoveno téměř vše, co vedlo k radikalizaci mladých a jejich příklonu k totalitním ideologiím?

Od války k válce

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 16.07.2021 14:00 - (3086 Návštěv)

Kdo jiného úmyslně usmrtí s rozmyslem nebo po předchozím uvážení, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let (§ 140 tr.zákoníku). Kdo naplánuje, podporuje nebo provede čin uvedený v § 140 se souhlasem většiny poslanců Parlamentu ČR, má nárok na používání odznáčků či jinou odměnu s doživotní platností (praxe našeho křesťanského kulturního okruhu).

Epidemie kovidu a krize demokracie

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 15.07.2021 06:00 - (3300 Návštěv)

Debata "doktorů a "občanů" v redakci skončila ve slepé uličce. Jedna polovina hájila vakcíny jako nezbytné zlo a bránila postup nemocnic. Druhá polovina hledala důvody, proč a jak vakcíny škodí a zabíjejí.

Roušky vítězí nad medúzami, co s tím?

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 11.07.2021 06:00 - (3353 Návštěv)

Ročně v oceánech skončí asi osm milionů tun plastů se smrtícím účinkem na mořskou faunu a flóru. Jen několik měsíců poté, co se v Číně objevily první případy neobvyklého zápalu plic, plastové předměty používané pro osobní ochranné prostředky (OOP) začaly dominovat v odpadech a zaplavily i oceány.

Vrbětická omerta aneb Jak šlape česká chobotnice

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 05.07.2021 06:00 - (5122 Návštěv)

Poslední fáze rozpadu polistopadové demokracie a její přeměna na finální českou chobotnici je dost tristní i na český, již tak dostatečně nevábný způsob provozování politiky. Už není co tunelovat, jen zdravý rozum.

Rozloučení s Klausem

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 01.07.2021 10:16 - (5202 Návštěv)

Václav Klaus se dožil osmdesátky a je to oblíbený maskot našeho webu, podívejte se na počet negativních článků. Nyní ho dohnali jeho vlastní političtí démoni.

Gaza Marine: Obchod je obchod, neberte to osobně

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 30.06.2021 08:00 - (3411 Návštěv)

Ten, kdo je za kritiku izraelských útoků označován jako antisemita, je obětí zavedeného osočování a ničení kariér a životů, které je nutno připsat k obětem přímých vojenských útoků.

Neoliberální odchod státu do kytek

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 26.06.2021 13:19 - (4082 Návštěv)

V neoliberálním ráji budeme hrdly i statky patřit jednomu procentu. Od narození v nájemném bytě, přes zprivatizovaný zbytek státu a nákupy v korporátně zmršených a předražených kvelbech až po privátní pohřební službu.


Zabíjeli létající roboti bez lidského řízení? Nevíme. Důležité je, že mohli
Mají mít autonomní drony povolení zabíjet dle svého vlastního „úsudku“? Odborníci před takovým krokem varují. Možná se ale už tak děje, aniž si toho většina lidí vůbec všimla. (Seznam Zprávy)

Mikrobiálny koniec sveta
Hovoria nám, že ľudstvo môže zomrieť na vírus COVID-19 (a jeho varianty), ak okamžite nezaočkujú aspoň 80% svetovej populácie. A ja, opierajúc sa o autoritu mnohých lekárskych špecialistov, tvrdím, že existuje oveľa väčšia pravdepodobnosť, že ľudstvo zabijú mikróby. (Fondsk.ru via Hlavný denník)

Proč má inspekce práce problémy zjišťovat porušování zákoníku práce
Inspekce práce funguje většinou tak, že jí přijde nějaký podnět a její zaměstnanci ho jdou prošetřit. Většina kontrol je ohlášených, výjimku tvoří ty kontroly, které zjišťují přítomnost nelegálních zaměstnanců, většinou cizinců. V takovém případě přicházejí inspektoři spolu s policií. Pokud nechtějí zjišťovat přítomnost zahraničních nelegálních zaměstnanců, své návštěvy zpravidla ohlašují. Dělají to z toho důvodu, že během kontroly potřebují mnoho různých dokumentů a podkladů a chtějí, aby byly připravené. (A2 Alarm)

COVID je zoonóza, takže nikdy nelze vymýtit – a neočkovaní nemohou za nové mutace
Agresivní lobby toužící po povinné 100% vakcinaci všech lidí experimentálními vakcínami proti COVID si vymyslela nový argument: prý že virus bude mutovat v neočkovaných jedincích, kteří tím všechny ohrožují a mělo by se s nimi zatočit – neboť jedině 100% proočkování by takovým mutacím údajně zabránilo. Jenže to je tak šílená lež, že každý kdo ji vypustí tím prokazuje že je buď naprosto nekvalifikovaný, nebo vědomě a úmyslně dezinformuje. COVID je totiž zoonóza – nemoc přenosná ze zvířat na lidi, zase zpět a dokolečka – a tím je dané úplně všechno. (D-Fens)

„30 let se dlabe na práva zaměstnanců.“ Stropnický zúčtoval s opozicí kvůli inspekcím ve firmách
Stropnický upozornil na bouřlivou reakci v médiích, která se vzedmula poté, co se spolu s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou zúčastnil inspekce práce v jedné z firem: „Proto ta bouřlivá reakce – ona se tato tématika nelíbí ani mediálním domům. Proto se o tom nepíše, protože je to výhodné pro zaměstnavatele. Proto je to téma tak důležité a proto je tak těžké ho otevřít,“ dodal. (Sputnik)


Archiv tematických čísel

2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012