Načítání...
 

Lesk a bída ruské ekonomiky

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 30.07.2021 07:18 - (2782 Návštěv)

Nyní se v RF jedna generace občanů obětovala za to, aby země byla nevydíratelnou velmocí. Další generace by měla dostat spravedlivý podíl na ekonomickém bohatství státu, který je politicky a ekonomicky nezávislou zemí. Jenže dělení neoliberálně nakradeného bohatství jednoho procenta oligarchů byl a je zásadní problém, a to nejen v Rusku.

Kam kráčí čínský komunistický kapitalismus

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 27.07.2021 14:03 - (2438 Návštěv)

Pokud jde Čína západním směrem ke korporátnímu fašismu a k systému Deep state, tak nutně musí podnikat kroky v politice, zbrojení a ekonomii, které odpovídají tomuto směru. Pokud jde jinam, tak opět platí, že politická reprezentace provádí volby, které zemi vedou jiným směrem.

Macháčkův Husák

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 17.07.2021 06:00 - (3530 Návštěv)

Není to náhodou tak, že po "pádu komunismu" zde bylo obnoveno téměř vše, co vedlo k radikalizaci mladých a jejich příklonu k totalitním ideologiím?

Od války k válce

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 16.07.2021 14:00 - (3763 Návštěv)

Kdo jiného úmyslně usmrtí s rozmyslem nebo po předchozím uvážení, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let (§ 140 tr.zákoníku). Kdo naplánuje, podporuje nebo provede čin uvedený v § 140 se souhlasem většiny poslanců Parlamentu ČR, má nárok na používání odznáčků či jinou odměnu s doživotní platností (praxe našeho křesťanského kulturního okruhu).

Epidemie kovidu a krize demokracie

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 15.07.2021 06:00 - (3796 Návštěv)

Debata "doktorů a "občanů" v redakci skončila ve slepé uličce. Jedna polovina hájila vakcíny jako nezbytné zlo a bránila postup nemocnic. Druhá polovina hledala důvody, proč a jak vakcíny škodí a zabíjejí.

Roušky vítězí nad medúzami, co s tím?

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 11.07.2021 06:00 - (3782 Návštěv)

Ročně v oceánech skončí asi osm milionů tun plastů se smrtícím účinkem na mořskou faunu a flóru. Jen několik měsíců poté, co se v Číně objevily první případy neobvyklého zápalu plic, plastové předměty používané pro osobní ochranné prostředky (OOP) začaly dominovat v odpadech a zaplavily i oceány.

Vrbětická omerta aneb Jak šlape česká chobotnice

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 05.07.2021 06:00 - (5649 Návštěv)

Poslední fáze rozpadu polistopadové demokracie a její přeměna na finální českou chobotnici je dost tristní i na český, již tak dostatečně nevábný způsob provozování politiky. Už není co tunelovat, jen zdravý rozum.

Rozloučení s Klausem

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 01.07.2021 10:16 - (5388 Návštěv)

Václav Klaus se dožil osmdesátky a je to oblíbený maskot našeho webu, podívejte se na počet negativních článků. Nyní ho dohnali jeho vlastní političtí démoni.

Gaza Marine: Obchod je obchod, neberte to osobně

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 30.06.2021 08:00 - (3558 Návštěv)

Ten, kdo je za kritiku izraelských útoků označován jako antisemita, je obětí zavedeného osočování a ničení kariér a životů, které je nutno připsat k obětem přímých vojenských útoků.

Neoliberální odchod státu do kytek

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 26.06.2021 13:19 - (4208 Návštěv)

V neoliberálním ráji budeme hrdly i statky patřit jednomu procentu. Od narození v nájemném bytě, přes zprivatizovaný zbytek státu a nákupy v korporátně zmršených a předražených kvelbech až po privátní pohřební službu.


EU začne financovat média, oznámila Jourová. Mají podpořit přístup občanů ke spolehlivým informacím
Evropská komise oznámila, že vyhlašuje čtyři výzvy v hodnotě 12 milionů eur (přes 305 milionů korun). Jejich cílem je podpora rozmanitosti veřejného prostoru a zajištění přístupu ke spolehlivým informacím napříč Evropskou unií. Věra Jourová, která má v Komisi na starosti hodnoty a transparentnost, vyzdvihla, že nové finanční iniciativy přicházejí v době, kdy pandemie covidu-19 výrazně poškodila mediální sektor. Akční plán má balíček legislativních návrhů pro digitální služby v mnohém doplňovat. Jourová, která má vytvoření Akčního plánu na starosti, si pro něj vytyčila tři hlavní cíle – posílit svobodu a nezávislosti médií, rozšířit odpovědnost mediálních a online platforem a ochránit demokratické procesy a instituce. A prozatím se zdá, že posilování svobody a nezávislosti médií je pro Komisi priorita číslo jedna. Na počátku března totiž uvolnila 5,1 milionu eur, které mají evropským médiím pomoci vyrovnat se se současnými problémy. První výzva podpoří vícejazyčný obsah o záležitostech EU prostřednictvím digitálních platforem. Další má za cíl v této oblasti zvýšit obsahovou produkci prostřednictvím rozhlasových stanic. Třetí projekt má podpořit síť mládežnických mediálních sítí prostřednictvím produkce obsahu o současných záležitostech přes sociální média. Poslední výzva má za cíl podpořit platformy, které se snaží zvýšit dostupnost spolehlivých informací. (Sputnik)

Média a trvalý válečný stát: Nejlepší reportéři národní bezpečnosti napojení na vládu USA
Představte si zemi, kde neexistuje oddělení mezi vládou, armádou a médii. Mnoho Američanů by myslelo na Čínu, Rusko nebo Severní Koreu, ale je to perfektní popis dnešních Spojených států. A ve Washingtonu je nejjasnějším příkladem toho trendu think tank uvnitř této zajímavé budovy zvané "Centrum pro novou americkou bezpečnost" (CNAS). CNAS je přední militaristický think tank v hlavním městě a hlavně pro administrativu Demokratické strany. Je financován ministerstvem zahraničí a Pentagonem a za posledních několik let vzal zbrojním společnostem více peněz než kterýkoli jiný think tank. Navíc je financován ropnými společnostmi, velkými bankami a pravicovými vládami - v podstatě nejničivějšími silami na planetě. (Mint Press News)

Drtivá většina republikánů stále věří, že americké volby 2020 byly „ukradeny“ Donaldu Trumpovi, ukazuje průzkum
Devět měsíců po amerických volbách 2020 ukazuje nový průzkum, že dvě třetiny republikánů stále odmítají věřit, že prezident Joe Biden získal svou práci „poctivě a čestně“, a to navzdory snaze médií odmítnout jakékoli tvrzení o podvodu jako spiknutí. Poslední průzkum Yahoo News/YouGov, zveřejněný ve středu (04.08.), ukázal, že 66% republikánů věří, že loňské listopadové volby byly „ukradeny“ bývalému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Pouze 18% uvedlo, že považuje Bidenovo vítězství za „spravedlivé a čestné“ a přibližně 16% nebylo rozhodnuto. Zatímco pouze 3% respondentů demokratů věří, že byl Trump okraden, 28% nezávislých souhlasí s tím, že oprávněným vítězem byl republikán Trump. Celkově 29% účastníků uvedlo, že volby byly zmanipulované. Výsledky se jen málo změnily v porovnání s jinými letošními průzkumy veřejného mínění, uznal Yahoo. (RT News)

Schodek stále děsivě roste. „Je vidět, že Schillerová maká“
Hospodaření státu se každý měsíc víc prohlubuje do miliardových schodků. Za červenec vzrostl schodek na téměř 280 miliard korun, což je další z historických rekordů. Z čísel ministerstva financí je patrné, že příjmy oproti minulému roku vzrostly. Zatěžující jsou právě výdaje, které za působení kabinetu Andreje Babiše (ANO) rostly každým rokem. Ekonomové upozorňují, že nová vláda vzešlá z podzimních voleb bude muset začít veřejné finance konsolidovat. V opačném případě pak hrozí zhoršení ratingu. (Echo24)

V Agrofertu rostou velké peníze na poli
O co v »Čau lidi« vlastně šlo? Pan Babiš se bil v prsa a na konto vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) poznamenal, že se mu povedl skvělý kousek, neboť konečně zarazil solární tunel. A jaká je pravda? Opatření proti solárnímu tunelu vládní návrh neřešil a naopak připravil prostor pro další tunel, tentokrát biopalivo. Pravdou je, že až poslanci navrhli sazbu odvodu »Solární daň« 10 % a 20 % a za KSČM jsem navrhnul dokonce daň 15 % a 25 % pro solární barony od 1. 1. 2009 do 31. 12. 2010. Co nám však úmyslně pan premiér zatajil, je sazba podpory elektřiny z obnovitelných zdrojů vzniklých od 1. 1. 2006 do 31. 12. 2015. Pro biomasu 9,5 % a bioplyn 10,6 % (pro vodu, vítr a geotermální energii je 7 %; slunce 6,3 %)a tento rozptyl bude jasně směrovat finance do nejvýnosnějšího oboru. A kdo ovládá zdroje paliva, bude mít pohádkový život ne solarbarona, ale minimálně agroknížete. (Haló noviny)


Archiv tematických čísel

2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012