Načítání...
 

Hromadná výroba fotonických čipů v Číně

Autor: Joel Huan - Zveřejněno 22.05.2023 23:20 - (1477 Návštěv)

Fotonický čip je považován za jedno z nejslibnějších řešení v oblasti velkokapacitního přenosu dat a počítačů akcelerovaných umělou inteligencí. A poskytuje dobrou příležitost pro domácí čipový průmysl, jak změnit jízdní pruh a předjet Západ.

Kluci z plakátu a evropský fašismus

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 21.05.2023 18:25 - (2556 Návštěv)

Britové a Američané se během ruského dobývání Berlína potají domlouvali s nacistickými hitlerovci, že oslabené Rudé armádě vpadnou do zad hned na konci května 1945 a hned se bude pokračovat 3. světovou válkou. Takže válka proti Rusku není žádná náhoda, jen pokračování klasického EU fašismu.

O zvonech a věcech kolem

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 11.05.2023 13:50 - (2297 Návštěv)

Bohužel jsem nenašel žádný gumový zvon s dřevěnou rukojetí v německo-českém kvelbu plném čínského zboží. Možná, že tato mytická entita ještě existuje, někde v kosmu bývalého socialistického spotřebního ráje.

Dedolarizace, aneb Jak naočkovat západní ekonomiku do hrobu

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 18.04.2023 18:11 - (5798 Návštěv)

Podívejme se na temnou stránku držení 10 dávek Pfizeru v EU a dluhového dolaru v USA. Jak z toho ven? Jednoduše: strčíte chcíplého králíka do kouzelného klobouku a místo něj vytáhnete živou finanční žirafu.

O výzkumu hrobaříků a pozitivního pohledu na lidství

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 15.04.2023 12:00 - (2162 Návštěv)

Vypadá to, že příběh výzkumu hrobaříků potvrzuje má pozorování, že nejmladší generace nevidí nebo nechce vidět příchod obtížných a nestandartních podmínek a tím méně je bude schopna řešit. Jak u hrobaříků, tak i u lidí jsou vlastní zkušenost a přejímání informací od svých souputníků hlavním zdrojem životní orientace. Tedy získávání toho, čemu jsme říkali světonázor.

Politické procesy v Česku? Shrnutí dosavadního vývoje

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 13.04.2023 21:30 - (2623 Návštěv)

Nyní máme první kandidáty, kteří mohou založit "Klub 405". A když tento režim padne, pak doufejme, že tyto oběti budeme za naše daně znovu odškodňovat a vyšetřovat, kdo a proč mohl za selhání justice.

Pokrytectví křesťanské církve

Autor: Chris Hedges - Zveřejněno 10.04.2023 11:40 - (1695 Návštěv)

Tento projev měl Chris Hedges na Zelený čtvrtek (6. dubna 2023) během protestu v Princetonském teologickém semináři. Účastníci požadovali demisi miliardáře hedgeových fondů jménem Michael Fisch, který je předsedou správní rady tohoto semináře.


Týdenní podcast e-republiky

Aktuální podcast šéfredaktora věnovaný politice a velikonočním svátkům.


Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE.


Ivan Hoffman: Hlídači odkazu
Zdá se, že každý režim, když už nemá co nového nabídnout, žádný přitažlivý cíl, kterým by si získal lid, začne se obhajovat svou minulostí. Když se lidé k zaprášeným revolučním odkazům nehlásí dobrovolně, musí tu být někdo, kdo odkaz pohlídá. To jsou ti staří strážci plamene, političtí školitelé mužstva a jindy zas politické neziskovky, na které režim outsourcuje dohled nad respektováním posvátného odkazu. Když se ale nedaří, lidé upírají zrak k horizontu, za kterým doufají najít něco lepšího. Je stále těžší udržet disciplínu a být hlídačem odkazu je práce těžká a nevděčná. (Český rozhlas)

Otesánek má hlad
Alternativní média doslova rozkvétají a rozšiřují se právě díky neschopnosti veřejnoprávních médií přinášet objektivní informace. Pokud by totiž média veřejné služby fungovala tak, jak by měla, tak těžko budou úspěšnější amatérští novináři, co svou práci dělají doslova na koleně. Pokud by dělala svou práci poctivě, těžko by pak generál soudruh státní prezident mohl prohlašovat něco v duchu toho, že názory dezolátů nikoho nezajímají. Ti totiž mají jenom právo mlčet a platit si ty, co jim spílají. Protože významná část lidí nesouhlasí se zaměřením informací produkovaných současnými médii veřejné služby, proto je alternativa tak čtená. Kdo by četl nějaké plátky, když by v televizi měl celé názorové spektrum? Kdo by využíval jiná média, když by v televizi měl možnost vidět a slyšet opravdovou paletu názorů bez podsouvání, co je a co není správný názor? (D-Fens)

Saúdská Arábie nakupuje miliony barelů ruské nafty
Mezitím jsou dodávky paliva z Rijádu posílány do EU. Agentura Bloomberg s odvoláním na údaje analytické společnosti Kpler uvedla, že Saúdská Arábie v dubnu dovážela z Ruska 174 000 barelů nafty a motorové nafty denně. Tento údaj je v kontrastu se 137 700 barely denně zaznamenanými v předchozím měsíci. V květnu dovoz nadále rostl a jen v prvních dvou týdnech měsíce dosáhl 191 200 barelů denně, což představuje rekordní hodnotu od roku 2017. (RT News)

PS. To je strašné, EU je celému světu za úplného idiota. Stejne vydělává na ruské EU-ropě Indie. A naše ekonomika jde přitom dvojnásobně rychle do kytek.

Caitlin Johnstone: Pořad "60 minut" v Austrálii chrlí válečnou propagandu proti Číně
Australané jsou obzvláště zranitelní vůči propagandě, protože země má nejkoncentrovanější vlastnictví médií v západním světě, dominuje Nine Entertainment a Murdochem vlastněná News Corp. Pořad, který vysílali před rokem, se jmenoval "Připravte se na Armageddon: čínské varování světu". Byl v něm obraz čínského prezidenta Si Ťin-pchinga překrytý válečnými letadly a výbuchy a s titulkem "Šťouchání do pandy." Další se série z minulého roku: "Válka s Čínou: jsme blíž, než si myslíme?" Před deseti měsíci jelo "Nový cíl Číny v bitvě o kontrolu Pacifiku." Před šesti měsíci "Uvnitř bitvy o Tchaj-wan a hrozící čínské válečné hrozby." Před dvěma měsíci: "Le námořnictvo připraveno? Jak se USA připravují uprostřed námořního nahromadění v Číně." (Consortium News)

PS. Tam už rok pomalu vaří žábu. Tady fialová pětikolka za rok prošustrovala ruský plyn na to vaření. Takže jsme na tom lépe.

Berlínská policie zahájila trestní vyšetřování zaměřené na umlčení Rogera Waterse
Německé úřady systematicky usilují o umlčení hudebníka a umělce Rogera Waterse. Nyní reakční politické síly v Berlíně zahájily novou kampaň proti mezinárodně uznávanému hudebnímu umělci a spoluzakladateli Pink Floyd. Podle několika zpráv zahájilo berlínské policejní oddělení trestní vyšetřování Waterse na základě obvinění z "podněcování nenávisti" za jeho dvě vystoupení na jevišti ve městě v kostýmu, který připomíná nacistickou uniformu. CNN v pátek informovala, že obdržela prohlášení od oddělení Státní bezpečnosti na Berlínském státním úřadu kriminální policie, které uvedlo, že "zahájilo trestní vyšetřovací řízení týkající se podezření z podněcování nepokojů." (WSWS)

PS. Korporátní fašismus podporující banderovce chce umlčet hlavního bojovníka proti současnému fašismu tím, že jej obviní z šíření fašismu. V takovém světě dnes žijeme.


Archiv tematických čísel

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014