Loading...
 

Volby v Íránu a česká cenzura

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 10:55 - (127 Návštěv)

A jsme doma, tedy my starší, kteří jsme zvyklí na činnost komunistických rušiček, když jsme poslouchali západní vysílání v češtině, které místo KGB kontrolovala CIA.

Není disident jako disident

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 14.06.2021 06:00 - (2394 Návštěv)

Pokud se vám zdá, že na tomto tělocvičném zařízení není nic závadného, musíte si přečíst název pohlednice: ”Běžecký pás Juliana Assange”.

Hornické vdovy

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 06.06.2021 06:00 - (3164 Návštěv)

Kniha Hornické vdovy přináší autentické autorizované příběhy životů tragicky poznamenaných "bojem o teplo našich domovů" na pozadí historických proměn Československa a České republiky.

Neoliberální stát v rozkladu, vojáci v pozoru

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 15.05.2021 22:10 - (7954 Návštěv)

Politická reprezentace dosazená korporacemi připomíná dosti ubohé šašky, kteří prodávají vlastní zemi za 30 korporátních stříbrných. To slušným vojákům vadí, protože z principu mají položit život za obranu vlasti.

Sedm statečných aneb Kdo nás přijde okrást letos?

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 15.05.2021 06:00 - (8516 Návštěv)

Krást bezbranným je nečestné, ale lukrativní. Je to jako prodat draho něco bezcenného. Zlato za zrcátka, finanční produkty za úpis do daleké budoucnosti.

Mírovou mědí zalejeme chřtány válečným štváčům!

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 30.04.2021 06:00 - (10175 Návštěv)

Existují dva prvky udržitelnosti. První je udržitelný zdroj energie, druhá část je udržitelná technologie k využití tohoto zdroje. Dnes nejpoužívanější fotovoltaika končí na skládkách, což je sotva udržitelné řešení.

Terorismus a život v paralelním vesmíru

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 27.04.2021 20:00 - (9330 Návštěv)

Tlak na produkci teroristů už není jen teoretický. Na veřejném soudním projednávání tehdejších "teroristů" byli pozorovatelé nezávislého tisku, kteří celou věc podrobně dokumentovali. Zdá se, že celou věc budeme muset udělat znovu, ale v situaci studené války a hysterické špiónománie.

Vrbětice, srdce lásky

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 27.04.2021 19:00 - (11252 Návštěv)

Vrbětice se stávají srdcem šťastného světa, odkud se šíří pravda a láska po celé zeměkouli. Napočítali jsme zatím desatero výrazných směrů, kterými se šíří.

Babišův Mnichov a česká tragédie

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 25.04.2021 23:05 - (10383 Návštěv)

Babiš nyní dokázal skutkem, že přestal vést stát jako svou firmu a prodal jej právě kvůli své firmě. Jsou tři racionální důvody, proč tento miliardář měl nejprve plán, aby z něj na způsob Beneše udělal aeroplán.


Výbuch Reichstagu

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 20.04.2021 22:00 - (8576 Návštěv)

Kdo si troufne pochybovat o oficiální verzi, je zrádce a bude zastřelen.

Pohřeb chartisty Lízny a mcdonaldizace české církve

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 18.04.2021 19:40 - (8576 Návštěv)

O Líznovi je třeba napsat, ale bez žvanění, protože jde o další sekvenci již hodně dlouhého a možná i nekonečného seriálu zvaného "Zpráva o pohřbívání v Čechách". To jsou ty pohřby, na kterých se lhát nesmí, jinak bychom byli užitečnými idioty v normalizačním anti-divadle.

Inkluze a integrace

Autor: Jana Veselá - Zveřejněno 10.04.2021 19:03 - (7055 Návštěv)

Všichni poznamenaní pedagogikou chtě nechtě řešíme problém inkluze a integrace ve školství. Divím se ale tomu, že v této debatě nikdo neřeší, v jaké společnosti vlastně žijeme.


Zmizení kultu Finders: Pohřbené dokumenty, které spojily neslavný kult s aktivitou CIA
Předtím jsem popsal zatčení dvou dobře oblečených mužů v Tallahassee na Floridě z roku 1987 na základě obvinění ze zneužívání dětí u šesti dětí, které byly v jejich péči zanedbávány, špinavé a hladové. Poté, co bylo zjištěno, že tito muži jsou členy kultu Finders, vyvolalo vyšetřování několika států mediální šílenství: po dobu jednoho týdne byly titulky plné údajného zneužívání satanským rituálem, než došlo k radikálnímu obratu. Celý skandál byl nakonec vysvětlen jako „nedorozumění“ ohledně „nepochopené“ komunity alternativního životního stylu. Ale pak přišly další otázky s obviněním, že Finders byli spojeni s CIA a že tato agentura vyšetřování manipulovala. (Mint Press)

Softwarový guru John McAfee nalezen mrtev ve španělském vězení poté, co soud schválil vydání do USA
Bývalý antivirový magnát John McAfee byl nalezen mrtvý ve své vězeňské cele v Barceloně jen několik hodin poté, co španělský soud schválil jeho vydání do USA pro obvinění z daňových úniků, uvedly madridské úřady pro národní média. McAfee (75) byl ve středu večer nalezen ve své cele ve vězení Sant Esteve Sesrovires, uvedla španělská média s odvoláním na oficiální prohlášení ministerstva spravedlnosti. Strážní a vězeňský zdravotnický personál zasáhli a pokusili se o resuscitaci, ale marně, uvedlo ministerstvo. (RT News)

Jak se změní život nenaočkovaných Rusů
Regionální vlády začaly zavádět zákazy pro ty, kteří odmítají očkování proti COVIDu-19. Takoví ruští občané nesmí jít do nemocnice na plánovanou léčbu nebo se dostavit na jednání ke smírčímu soudci. Vakcinace začala v mnoha podnicích, kde jsou zájemci o očkování motivováni finančně. (Vzgljad.ru via Zvědavec)

Bývalý viceprezident Ruska o rozpadu SSSR, Jelcinovi a střelbě na lidi před Bílým domem: "Byl to čistý podraz
Doufám, že si pamatujete, když Sjezd zvažoval otázku obžaloby Jeľcina? Jelcin se napil do takového stavu, že nařídil přivézt do sjezdového sálu lahve s jedovatým plynem a v případě,že se oznámí jeho odvolání, přikázal zavřít vstupní dveře a otočit kohoutky. Díky bohu, že Koržakov, Jelcinův šéf bezpečnosti, to odmítl učinit. (Leva-net)

Koronavirová psychóza přivádí Evropskou unii na mizinu
Země Evropské unie sestavily ekonomický přehled mnohaměsíčního boje proti „pandemii“. Výsledky jsou, mírně řečeno, neradostné. (Fondsk.ru via Zvědavec)


Archiv tematických čísel

2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012