Načítání...
 

Jak vést české lumíky do války, snadno a rychle

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 29.01.2023 18:50 - (4034 Návštěv)

Prvním čtením prošla zásadní změna ústavy, která oddělila předešlé etapy české státnosti od nového režimu pod vládou Deep state. Vláda fialové pětikolky chce rozhodovat o pobytu cizích vojsk na našem území i o vyslání ozbrojených sil mimo území státu.

Proč Putin otálí se zimní ofenzívou

Autor: Mistr Z, Rusko - Zveřejněno 25.01.2023 11:50 - (3761 Návštěv)

Připravuje se rozšíření války na Ukrajině skrze přímý konflikt mezi Ruskem a NATO v západní Ukrajině, kterou nejspíš obsadí Polsko. Je dobré vědět, jak tento vývoj k dalšímu kolu války vidí nezávislí komentátoři v Rusku.

Prezidentské volby 2023: Tragický výsledek 1. kola

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 21.01.2023 22:14 - (2216 Návštěv)

V zemi, kde má vláda důvěru cca 30 % obyvatel a v níž je cca 50 % obyvatel naladěno spíše pacifisticky, mi takový výsledek 1. kola prezidentské volby nedává smysl.

Ve jménu Juliana Assange

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 10.01.2023 15:05 - (1703 Návštěv)

Na malé demonstraci před britskou ambasádou se sešla společnost napříč politickým spektrem. Demonstrovali jsme proti procesu vydání Juliána z anglického vězení Američanům. A samozřejmě také za jeho propuštění.

Mír a spravedlnost

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 08.01.2023 13:00 - (3717 Návštěv)

Petice: Jde nám o spravedlivý mír. Mír, k němuž se rády nerady připojí všechny strany konfliktu, mír, který bude garantován všemi relevantními stranami, mír, jehož přesnou podobu neznáme, nemůžeme ji znát a ani ji nemáme chtít znát. Bude předmětem dlouhých a bolestivých vyjednávání.

Západní impérium a jeho exekutor

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 07.01.2023 13:50 - (2424 Návštěv)

Shrňme typy sociopatů, kteří zde začnou od roku 2023 aktivně běhat s digitálně a mocensky upraveným Cyklonem B. V roce 2022 už nastoupili "Agenti tvrďáci", tedy političtí a sociální psychopati. To jsou aktivní tvůrci globální chobotnice ve stylu "není jiné volby".

Ukrajina je "první multipolární" konflikt

Autor: Alexander Dugin/RT News - Zveřejněno 02.01.2023 13:04 - (3198 Návštěv)

Konflikt na Ukrajině je první multipolární válkou na světě, v níž Rusko bojuje za právo každé civilizace zvolit si vlastní cestu dějinami. Západ drží totalitní hegemonistický globalismus, řekl Alexandr Dugin v pátečním exkluzivním rozhovoru pro RT.


Pavel Letko k aktuálnímu dění (video podcast)

Pravidelné video komentuje zajímavé události a debaty současnosti z pohledu šéfredaktora e-republiky. Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE

Fico o šokujúcom stretnutí s veľvyslancami EÚ, USA a Veľkej Británie, na ktorom sa DIPLOMATI vyfarbili ako VOJNOVÍ ŠTVÁČI: Kto je za mier, je extrémista, kto je za vojnu, je mierový aktivista. To povedal o nás aj Pellegrini. Zvláštny západný svet
Spýtali sa, aký mám plán pre Ukrajinu. Ja že okamžité prímerie a rokovania USA, Ruska a EÚ. Potom som sa spýtal na ich plán. USA, V. Británia, Francúzsko a ďalší chcú posielať na Ukrajinu zbrane a predlžovať roky vojnu, ktorú nikdy proti Rusku nevyhrajú. Jednoducho do posledného Ukrajinca. Kto hovorí o mieri a zastavení zbrojných dodávok je nebezpečný extrémista (to povedal o nás aj Pellegrini), kto je za vojnu, je demokrat a mierový aktivista. No bude veselo do volieb 30. 9. 2023! (Infovojna.sk)

Ministr zahraničí Maďarska zpražil amerického velvyslance
Ministr zahraničí Maďarska Péter Szijjártó vyzval velvyslance USA Davida Pressmana, který zkritizoval pozici Budapešti v otázce protiruských sankcí, aby nezasahoval do vnitřních záležitostí země. „Když přijímáme velvyslance, bereme to doslova: přijímáme velvyslance. Tedy lidi, kteří byli podle našeho názoru sem posláni pro zlepšení a rozvoj vztahů mezi dvěma zeměmi, které se zakládají na vzájemné úctě,“ prohlásil ministr v rozhovoru pro televizní stanici ATV. (Sputnik)

Situace na ukrajinské frontě (02.02. 2023)

Průlom na jižní frontě je prakticky na všech směrech, obklíčení Severska je prakticky dokončeno. (rybar.ru)

Odborník z MIT vyzývá k okamžitému zastavení mRNA covidových vakcín: Důkazy ukazují na „bezprecedentní míru poškození“
„V tuto chvíli se domnívám, že souhrn důkazů je přesvědčivý a potvrzuje naše obavy, že mRNA vakcíny skutečně způsobují náhlou srdeční zástavu jako následek vakcínou vyvolané myokarditidy. A to je potenciálně pouze jeden z mechanismů, kterým způsobují škody,“ uvedl profesor Levi a poukázal na svou analýzu údajů izraelské národní záchranné služby, která naznačuje 25procentní nárůst příčin „diagnózy zástavy srdce“ u izraelské mládeže v první polovině roku 2021, tedy přesně v době, kdy vláda zahájila masivní očkovací kampaň. (Epoch Times)

Bloomberg: VOJENSKÝ PŘEVRAT V MAĎARSKU?!? Maďarská vláda v rychlosti vyměnila stovky vysokých armádních důstojníků
Maďarský ministr obrany Kristof Szalay-Bobrovniczky provedl velkou čistku ve vedení maďarské armády. Došlo v výměně stovek vysokých důstojníků včetně generálů, plukovníků, majorů atd. a čistky budou dál pokračovat. Maďarská ze západu řízená opozice sice běduje nad politizací armády, ale jinak je slyšet z celé Evropy ohlušující ticho. Žádný západní politik nelamentuje nad populismem a nedemokratičností Maďarska, což se jinak pravidelně děje. (CZ24 News)

PS. K tomu viz naše krátké zprávy ze začátku týdne (ZDE).


Archiv tematických čísel

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014