Načítání...
 

Jak se lže v EU-kolonii

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 08.08.2022 12:30 - (2824 Návštěv)

Přijedu do Česka a podle veřejnoprávní telky mám pocit, že jsem se dostal do Severní Koreje. Zdejší specialitou je lhaní o Ukrajině, které dosahuje téměř paranoické úrovně.

Arcibiskup C. M. Viganó: Krize lidstva a úpadek Západu

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 05.08.2022 10:45 - (2616 Návštěv)

Aby mohla být sociální struktura znovu vybudována, je zapotřebí si uvědomit, že to, co probíhá, je likvidace státu. Ta je prováděna za spolupráce vládnoucích a celé politické třídy.

Vstoupí Kuba do BRICS?

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 01.08.2022 08:00 - (2013 Návštěv)

Možná, že současný chaos provázející selhání kapitalismu, nové války a mezinárodní rozpory odvedou pozornost americké vlády od starostí jak ponižovat Kubu. Možná bude mezinárodní solidarita s Kubou dále růst, není vyloučené, že jižní Amerika bude následovat kroky sociálních reforem, které již začaly.

Válečná ekonomika III: Fialův rozkvět a blahobyt

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 25.07.2022 18:00 - (2224 Návštěv)

Uběhlo už více než půl roku od instalace současné vlády založené na spolupráci pěti "demokratických" stran, jmenovitě ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN a Pirátů. Je tedy načase laskavě zhodnotit její působení a přátelsky jí poradit, jak ještě lépe a radostněji spravovat naši krásnou zemi.

Rusko a "Great Reset“ (1. díl)

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 13.07.2022 08:00 - (6420 Návštěv)

Kdo je tedy vlastně Vladimír Putin? A proč chce vytvořit „nový typ společnosti“ založené na změnách genetiky lidí?

Peníze pro život, a ne pro smrt

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 11.07.2022 08:00 - (2557 Návštěv)

Kdy nastane ten den, kdy kriminální jednání bude označeno jako kriminální a trestáno a kdy bankovní systém přestane být nositelem válek a dalších zločinů?


Má vlast aneb Kočka leze dírou, pes oknem

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 05.07.2022 12:00 - (3747 Návštěv)

Kdysi bylo počinem moudrého panovníka zakládat knihovny a pořizovat překlady cizích děl, naši "panovníci" nyní vyřazuji jak knihy autorů "cizáků", tak autorů našich, ale nepohodlných, těch co překáží ve vidině krásných zítřků.

Hrátky s falešnou pamětí

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 25.06.2022 12:00 - (3072 Návštěv)

22. února 2022 v podcastu BBC Life scientific hovořil Jim Al-Khalili s Julií Shaw o jejím výzkumu falešné paměti. Cílem výzkumu bylo stanovit, jak dalece může falešná paměť ovlivnit výsledky soudních řízení. V rámci tohoto projektu dospěla J. Shaw k překvapujícímu číslu. Existuje až 70 procent lidí, kterým lze jednoduchou technikou vytvořit falešnou paměť dokonce o tom, že spáchali trestnou činnost.

E-republika, agenti a mimozemšťani

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 21.06.2022 21:10 - (4236 Návštěv)

Odolával jsem poměrně dlouho, ale bohužel na každé prase se už někde vaří voda. Volal mi Stan a řekl, že podle amerických kritérií jsem prý mimozemšťan. Ty potvory se hodně množí a jsou už dávno mezi námi.Slovenská hliníkárna kvůli drahé elektřině končí s výrobou. Zastoupí ji konkurence z Ruska a Číny
Jediná slovenská hliníkárna Slovalco končí s výrobou. Hlavním důvodem jsou vysoké ceny elektřiny na evropském trhu, jak uvedl většinový vlastník závodu ze Žiaru nad Hronom, norská společnost Norsk Hydro. Ceny elektřiny na rok 2023 jsou podle něj tak vysoké, že by se výroba hliníku na Slovensku nevyplatila. Včera (16.8.) ceny elektřiny na evropském trhu opět „lámaly rekordy“. V Německu, klíčovém trhu celé EU, se elektřina s dodáním příští rok historicky vůbec poprvé dostala na cenovou úroveň nad 500 eur za megawatthodinu. Meziročně velkoobchodní elektřina v Německu zdražuje o zhruba 500 procent. Už v červenci hliníkárna Slovalco oznámila poměrně rozsáhlé propouštění. Zbavuje se tří stovek ze svých 450 zaměstnanců. Závod nyní omezí svoji činnost na recyklaci a zpracování šrotu. (newstream.cz)

Rusko našlo kupce pro všechno uhlí, které EU odmítla
Rusku se v červenci podařilo přesměrovat veškerý objem vývozu uhlí, který EU odmítla, do Číny a Indie. Podle odborného přehledu Centra pro energetický rozvoj se tak dodávky do zahraničí oproti předchozímu měsíci téměř nezměnily. Rekordní nárůst cen zároveň umožnil ruským dodavatelům kompenzovat slevu v dodávkách na asijské trhy. (Vedomost)

PS. Proruská politika Bruselu nemá chybu, jsou to agenti Putina. Rusové mají nová odbytiště a prodávají dráž.

Nizozemští zemědělci plánují nové protesty, protože "věda" o dusíku je zpochybňována
Nizozemské hnutí zemědělců Agractie vyzvalo své příznivce k novým protestním akcím. Erik Luiten, jeden z vůdců hnutí, na akčním videu uvedl, že takové akce by mohly zahrnovat organizování zastavení provozu na frekventovaných místech. Hnutí zemědělců se těší masivní podpoře občanů. Aktivita Agractie chce, aby byla vládní dusíková politika smetena ze stolu. Vláda chce donutit zemědělství, aby do roku 2030 snížilo emise dusíku na polovinu. To by znamenalo, že mnoho zemědělců by muselo přestat hospodařit. "Teď se to opravdu blíží," řekl Luiten. "Musíme vytrvat a držet směr." (Freewest Media)

PS. K pochopení kontextu je třeba číst následující zprávu o Ukrajině.

Monsanto a BlackRock vykupují Ukrajinu
Ukrajina je rozprodávána. Lživý boj Západu o "duši Ukrajiny" ve skutečnosti slouží monopolům, Monsantu, Vanguardu a BlackRock k rozkradení země. Ukrajinský zákon o pozemkové reformě, který po 20 letech přijala ukrajinská Nejvyšší rada v roce 2021, umožnil mezinárodním zemědělským konglomerátům patřícím do západní zóny vlivu skoupit velké množství ukrajinské půdy. (Freewest media)

PS. Protože Ukrajina ale mezitím oficiálně podle ratingových agentur ovládaných zmíněnými společnosti už zbankrotovala, tak si chtějí vzít prakticky zadarmo úplně celou černozem málem na půlce rozlohy Evropy. No a o tom je válka na Ukrajině, mimo jiné.

Rusko vyzývá k mezinárodní inspekci ostřelovaného jaderného zařízení
Rusko vyzývá Mezinárodní agenturu pro atomovou energii (MAAE), aby co nejdříve navštívila Záporožskou jadernou elektrárnu a splnila tak svůj mandát jaderného dozorčího orgánu OSN, uvedl vysoce postavený ruský diplomat. "Rádi bychom, aby se taková mise MAAE uskutečnila co nejdříve. Rusko udělá vše pro to, aby ji usnadnilo," řekl Igor Višněvskij, náměstek ministra zahraničí pro kontrolu zbrojení, během středeční konference o Smlouvě o nešíření jaderných zbraní. (RT News)

PS. Ukrajinci ostřelují JE z amerických houfnic M777 a Himarsy, obě mají přesné navádění přes US-družice s GPS. Cílem je ochromit elektrárnu z hlediska chlazení a energetických rozvodů. Asi se bude bombardovat i povrchový mezisklad s radioaktivními odpady, který je vedle elektrárny. Pak to bude druhá Fukušima. EU a a USA mlčí, dělá se to jejich zbraněmi a pravděpodobně NATO navádí tyto střely.


Archiv tematických čísel

2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012