Svět fungující podle zákona "oko za oko, zub za zub" se stává jednoduchým a přehledným místem, ale nikoliv místem k životu. Nedávný útok globálních banksterů na Rusko a na rubl jsme komentovali, viz článek Hysterie kolem útoku na rubl. Nová strategie Ruska, která vytváří robustní finanční struktury, je popsána v článku Rusko provádí nový Marshallův plán. Poslední kolo integrace probíhá nyní, viz články věnované zemím BRICS (Ufa 2015 a strategie zemí BRICS). Rusko na spekulativní útok přímo neodpovědělo, protože to není ruská taktika. Velmocenské šachy vyžadují trpělivost a pozvolné dávkování jednotlivých kroků.

Jenže mezitím Západ spustil (či dopustil) i útok na čínskou burzu. Vinou přehřáté spekulativní bubliny zde přišly milióny lidí při poklesu akcií o veliké peníze, a mnozí i o celoživotní úspory, které investovali do burzovní rulety. Neoliberalismus se v podnikatelské Číně stal novým náboženstvím zblblé elity. Čínský akciový trh přišel na 3 měsíce o 1,5 biliónu dolarů, což je desetinásobek HDP Řecka. Vývoj burzy v Číně vypadá následovně.



Čínská elita ovšem není Rusko a zdejší vláda nemá na to, aby kontrolovala zdejší hackery a rozzuřené spekulanty. Ti přišli o velké peníze a ihned odpověděli za poslední dva dny mohutným kybernetickým útokem na dvě posvátné krávy USA. Ve středu 8. 6 útočníci asi hackli a zavřeli na 3:38 minut burzu na Wall Streetu. Je to sedmý výpadek tohoto typu v celé historii zdejší burzy. Zdejší banksteři jen oznámili, že "došlo k neočekávaným technickým problémům". Podívejte se, jak vypadá kybernetická válka v reálném čase na tomto webu.



Mezitím ještě hackeři "zhasli" jedny americké aerolinky, které pro poruchu softwaru nemohly létat. Odpovědí bankéřů je pochopitelně mobilizace jim poplatné politické elity. Výsledkem je nedávné memo z Wall Streetu, které požaduje válečnou radu proti kybernetickým útokům. Tyto útoky z velké části vyvolalo svou iracionální chamtivostí plně napojenou na iracionální politiku USA. Vyplašení bankéři vykopali válečnou sekeru. Zvedli červený telefon a zavolali na spřátelené "jedno procento", které pro změnu podniká v politice, nikoliv korporátním bankovnictví. Je otázkou, co udělá oněch 99 procent zbylých občanů.

Wall Street přece po krizích 2006-2010 nebude zkoumat, kdo založil krize a spekulativní bubliny, kdy, jak a proč. Nyní je třeba mlžit a a zapojit do hry represivní složky státu. Náš web tyto důvody selhání globálního finančního trhu trpělivě rozplétá už dva roky. Viz hesla "složený úrok, "záporný úrok" "fiat money" "korporátní fašismus" a "bankovní socialismus". Světu se už dávno nevyplácí US-politika velkých zlodějen, viz velké bankovní (a nikoliv ekonomické) krize 2006-2009. Další velké riziko představuje ideologie tzv. "velkých klacků" (Big Stics ideology), kterou se USA proslavily během studené války. Jistěže stejný klacek tehdy užívalo SSSR a dnes zaniklý vojenský pakt Varšavské smlouvy. Druhý pakt ovšem nezanikl a má se čile k světu. Západ se snažil a dosud snaží skrze "boj proti terorismu" ve světě prosadit politiku těch skupin, kterým jde právě o ona jednoprocentní globální koryta. Viz temnou historii odposlechů, mučení, tajných věznic, koncentráků a aktivní podpory terorismu v zemích, kde se vede špinavá válka tzv. "čtvrtého typu". Nyní se zdá, že v kyberprostoru již tato válka dostala podobu otevřeného konfliktu.