Září 11, 2012

Pančovaný alkohol vyvolal vlnu reakcí nepřiměřených tématu. Podívejme se, kdo slepne a proč. Začneme tím nejzřejmějším, a to jsou opoziční weby jako pravicová Česká pozice či levicový Czech free press, anobrž České nezávislé zpravodajství či Deník Referendum. Jsou slepé, protože otrávené občany vůbec nekomentují, minimálně nikoliv do dnešního dne. Zabývají se buď Babišem zaplacenými drby, internacionální přípravou světové revoluce či teorií ušlechtilého socialismu. Nevadí, všeho šprochu je čtenářům třeba. Přičinlivá Sabina Slonková na Aktuálně aspoň popsala systém pančování, aniž nějak podstatně vrtala do ekonomiky. Navíc na tomto webu poctivě zaznamenali pokus o vytvoření kouřové clony, že totiž s mediálním randálem zavřete jednoho stánkaře, a přitom necháte běžet celý systém. Právě výroba a její společensko-politické pozadí zajímá ty, kteří nechtějí oslepnout úplně.

Pojďme k věci, tedy k podnikání, které má u nás zelenou. Podle předsedy Unie výrobců a dovozců lihovin (UVDL) „legislativa v některých případech zcela nepochopitelně vytváří pro černý trh příznivější podmínky". Kdo tedy upravuje ony zákonné podmínky tak, že nás to zabíjí? Začněme odshora jako obvykle. Nemáme totiž hlavního hygienika, protože tento pán jménem Michael Vít je kvůli obvinění ze dvou trestných činů už víc než půl roku na tzv. "neplacené dovolené". Asi nikomu nechybí, určitě ne slepým a mrtvým spoluobčanům. Pak vyrazilo do terénu asi dvě stovky všech kontrolorů z hygienických stanic, kteří mají to štěstí, že je Nečas s Kalouskem zatím nezrušili. To logicky přijde s privatizací zdravotnictví, viz článek o velké zdravotní loupeži. Navíc budou muset platit za chemické rozbory zprivatizovaným laboratořím, které si pánové přidělí v rámci svobodného podnikání se státními prostředky. Takže rozbory jedů všeho druhu spíše nebudou. Což v principu také nevadí, protože budeme vymývat mozky společně s obnovenou těžbou uranu a zlata, které se taktéž těží louhováním vysoce jedovatými sloučeninami. Takže hygieniky raději ne, rušili by podnikání. Tento trend sledujeme dlouhodobě, viz náš archiv k reformě zdravotnictví nebo tento sloupek z ledna 2011. Viditelná ruka vlády tedy odstraňuje překážky bránící v podnikání s jedem, načež se toto úspěšně rozjelo, viz Klausova neviditelná ruka trhu. Pančovaný alkohol má na trhu s lihovinami podíl kolem 20%, minimální ztráta pro stát je kolem deset miliard korun, což tvrdí citovaná Sabina Slonková. A nyní, jak to funguje. Klikněte si na tento článek (2. listopadu 2009) a hlavně se podívejte, kdo všechno byl obžalovaný. A tuto část budu citovat doslova, protože se mi líbí.

„Z šestnácti obžalovaných se k pondělnímu hlavnímu líčení dostavilo pouze pět mužů. Ostatní požádali o projednávání v jejich nepřítomnosti. Při dalším líčení již bude chybět bývalý šéf finančního ředitelství Čáslavský. Ten je obžalovaný ze zneužití pravomoci veřejného činitele a z nadržování, hrozí mu až deset let. "Jsou tu velké zmatky a jsem na tom špatně psychicky. Nebudu vypovídat a uvádět okolnosti kolem mé osoby, vlastnictví a příjmů. Žádám, aby další líčení probíhalo bez mé přítomnosti," uvedl Čáslavský. Toho využil také daňový poradce Zdeněk Rigl, kterého státní zastupitelství obžalovalo z nadržování a hrozí mu až tříletý trest."

Oslepla nám z pančovaného chlastu i samotná spravedlnost? Mezi obžalovanými za nelegální dovoz alkoholu seděl dlouholetý ředitel Finančního ředitelství v Brně Miroslav Čáslavský. To je ten pán, který pak na tom byl špatně psychicky, ale zřejmě nikoliv finančně. Policajti, celníci a finančáci s velkou pravděpodobností buď oslepli nebo na tom jsou také psychicky špatně, protože celý systém stojí léta na jejich tiché nečinnosti. Tento proces je jen špička z ledovce, jinak by to vůbec nemohlo fungovat.

Jak vypadá podnikání se smrtí v reálu? Jste úspěšný výrobce pančovaného chlastu. Váš byznys po předání úplatků policajtům, celníkům atd. běží už léta. Zásobujete stánkaře a hospody hektolitry pančovaného alkoholu. Ten získáte tím, že si koupíte v Polsku nebo jinde nemrznoucí směsi do betonu nebo podobné svinstvo. Do něho nalijete Savo, čímž získáte neoliberální alkohol. Nemůžete nakupovat tyto směsi přímo, bylo by to divné. Proto volíte jako prostředníka stavební a jiné firmy, které tyto jedy mohou legálně využívat, a od nich si je potichu odkoupíte. Dále podnikáte už jen se Savem a s padělanými fakturami, což není tak drahé. Změní-li složení základní dovážené směsi nebo je to pro vaši spřátelenou firmu už příliš nebezpečné? Nevadí, vyměníte firmu nebo zahraničního dodavatele a kšeft jede dál, celníci a policajti už léta dělají, že nic nevidí. Viz ukázkový soudní případ s Cinolem. Jenže do systému se vloudí chybička, jako třeba nyní. Omylem vyměníte sudy nebo přišly nějaké jiné, prostě smůla. Vaši odběratelé jsou na láci zvyklí. Mrtví už nepromluví a uplacení asi také ne.

Takže se ptejme radikálně, abychom neoslepli od kořenu. Kdo tady v tichosti nechal a nechává běžet kšeft s černým alkoholem? A kdo předtím udělal totéž s topnými oleji, sázkami, hracími automaty, očkovacími vakcínami, transplantacemi tkání a podobně? Jsme opravdu tak banánová republika, že si každý může uplatit každého? Nebo si tady každá větší mafie může nechat odhlasovat takový zákon, že si dělá s našimi životy, co se jí zrovna zlíbí? Jak dopadnou hygienické stanice a další služby po rozkradení zdravotnictví a po zničení celého systému veřejno-právní péče? To jsou myslím dobré otázky pro vládní slepce.


Převzato z Umlaufovin