Začněme něčím jiným, než touto krvavou a Západem přehlíženou válkou, které jsme se nějakou dobu nevěnovali. Viz poslední článek (Špinavá válka v Jemenu a účelové pokrytectví Západu). USA, Izrael a EU-státy pomáhají Saúdům v plošném bombardování civilních čtvrtí jemenských měst. Právě byla publikována zpráva o zasažení školy, kde podle všeho zahynulo několik desítek dětí. Civilní oběti jsou do tisíců, jak uvidíte dole. OSN označila Saúdy, a tím i jejich západní spojence za viníky, a nic se neděje.

Ale jak víme, plošným bombardováním Vietnamu nevyhrály USA tuto válku, navzdory Nixonově a Kissigerově krutosti a zločinným rozkazům typu bombardování Kambodže: „Vše co létá, na vše, co se hýbe.“ Západ prohrává další válku k těm už prohraným, a vyrábí v Jemenu další masivní vlnu uprchlíků a teroristů. Demokratické úsilí systematicky prohrávajícího Pentagonu vyvolává ve východní Asii a na Blízkém východě zásadní pochybnosti o tom, zda USA jsou vůbec schopny nějakou válku vyhrát, když se jim to po desetiletí nějak nedaří. Příkladem takové rychlé otočky je a ještě bude Turecko. Zvláště poté, jestli se potvrdí zprávy o tom, že to byli Rusové a Íránci, kteří Erdogana varovali před nastávajícím vojenským pučem, o němž Západ minimálně věděl a mlčel. Podívejme se na poslední vývoj v Jemenu.

Hútíové asi dobyli město Najran v Saúdské Arábii

Je to zatím ne zcela potvrzená zpráva, která běží v arabských médiích tento týden. Hlavní město této provincie, která už loni vyhlásila nezávislost na Saúdech, se údajně bez boje vzdalo povstalcům. To by také vysvětlovalo novou vlnu barbarského bombardování jemenských civilistů, které Saúdové podporovaní Západem nyní provozují jako odplatu amerického typu za prohranou provincii. Tím by partyzánská válka Hútíů přešla do nové fáze už otevřeného boje. Saúdové tedy nejen že nedobyli Jemen na způsob Bahrajnu, ale připravili si svůj vlastní Vietnam, na způsob Turecka bojujícího v Sýrii. Saúdové mezitím masivně nakoupili zbraně v USA, pak provedli masivní popravu opozice ve vlastní zemi a pokračují v masivním bombardování civilistů v Jemenu. Podívejte se na starší video Military Report z ledna 2016, kde vidíte přehled fronty.


Rok trvající válka systematicky ničí infrastrukturu v zemi, což hezky ukazuje ruku britských, izraelských a amerických poradců, kteří připravují cíle k bombardování a vedou celou kampaň z vojenských štábů. Spojené státy mají oficiálně v zemi asi stovku speciálních komand a vojenských poradců, ale jistě jich bude mnohem víc. Ale ani ti nezabránili, aby minulý týden nezmizela celá americká baterie Patriotů, která se najednou vypařila ze Saúdy kontrolovaného území. Írán asi potřebuje prozkoumat nové trendy v americké výzbroji.

Systematické ničení země a cesta opozice

Celkový přehled najdete kliknutím na ikonu, ke které jsem dal francouzský překlad. Zatím bylo zabito v rok trvající válce kolem osmi tisíc lidí a z toho dva tisíce dětí, je 16 tisíc zraněných, ze země uteklo 1,5 miliónu uprchlíků. Ti snad půjdou i do EU, která jim toto peklo pomohla zařídit. Celkem je zničeno 320 tisíc domů, 615 mešit, 238 nemocničních zařízení, 569 škol, 19 letišť, 10 přístavů, 512 mostů, 125 elektrostanic, 167 nádraží a komunikačních uzlů, 164 vodních zdrojů a zařízení. Země je systematicky ničena, protože se odmítla podřídit diktátu Saúdů podporovaných Západem a odmítla jejich loutkovou vládu na způsob puče v Bahrajnu.

Pro politické spojení opozice byla klíčem úspěšná ofenzíva vedená od února 2016 v provincii Jizan, která spojila všechny hlavní opoziční síly do jednoho bloku. Nyní proběhla hlavní demonstrace v Sáná, kde se spojily do jednoho bloku hnutí Húthíů a příznivci svrženého prezidenta Sáleha. Zbraně pro ofenzívy přišly jednak z bývalé armády věrné svrženému prezidentovi Ansaruláhovi a jednak je dodává Írán, protože jde o šíitské muslimy vražděné sunnity. Staré ruské Točky-U se ukázaly jako velmi efektivní zbraň, protože jejich nálože zničily najednou celá letiště a základny plné nakoupených žoldnéřů Blackwateru, alias dnešní Academy. Západní žoldáci jsou ovšem příliš drazí na to, aby se jimi takto bezohledně plýtvalo. Proto Saúdové nyní verbují zletilé a nezletilé vojáky v Africe, například při přátelských návštěvách saúdských politiků v Nigérii. Následující video také ukazuje zvýšenou americkou přítomnost v Jemenu, kam je samozřejmě nikdo oficiálně nepozval, kromě Saúdy nastolené a podporované loutkové vlády.


Saúdové nyní zasedají v komisi OSN pro lidská práva a jistě dobře vědí, o čem je řeč. Nechutná fraška OSN byla v tom, že zamlčela masakry dětí v Jemenu. Saúdové vydírají OSN tím, že odmítli platit humanitární fondy pro uprchlíky, pokud budou jejich zločiny oficiálně odsouzeny. Západ na Blízkém východě uprchlíky pilně vyrábí, nyní i v Jemenu. Ale nechce je platit v rámci zvýšené humanitární pomoci OSN, když už musí platit zbraně a podporu pro teroristy. A boj s terorismem je opravdu hodně drahá záležitost, jak jistě sami uznáte. Takže OSN pro nedostatek financí kapitulovalo a Saúdy za jejich masakry neodsoudilo.

A to ještě připomeňme oněch 28 stran utajeného dokumentu vlády USA o bombardování dvojčat z 11. září 2001, které zmiňují všechny hlavní vládní aktéry napojené na tyto saúdské teroristy, především na prince Bandara. Ten byl a je zmiňován jako kontaktní osoba v případě plynového útoku sarinem v okolí Damašku, viz heslo "sarin". Žijeme zkrátka ve světě, který nám mediální korporátky placené Saúdy po celém světě (tedy i u nás) opravdu nemohou ukázat tak, jak vypadá doopravdy.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!