Minulý článek ukázal postup ofenzívy k 16.10. tohoto roku. Porovnejme situaci na frontě nyní, kdy spojenci opakovaně bombardovali civilní elektrárnu a klíčové trafostanice v Aleppu. Výpadek elektřiny má umožnit povstalcům v noci uniknout z obklíčení a pokračovat v bojích na ohrožených částech fronty. Každý bojuje s teroristy, jak chce a může. Má Aleppo dopadnout jako Damašek? Podívejte se na výsledek války aktivně chtěné a podporované Západem.


Tak vypadá válka v reálu a s ní také uprchlická krize v reálu. Celková situace k 21. 10. na všech územích vypadá následovně, klikněte si na video.Klíčový postup se týká Aleppa, kde se postupně uzavírají nůžky obklíčení uvnitř města. Šipky zároveň ukazují směr hlavní ofenzívy, která musí dostat pod kontrolu SAA hlavní dálnici na Homs a Damašek. Další boj probíhá o prolomení vojenské základny Kuwejr, která je v obklíčení už dva roky. Viz šipky vpravo dole. Poslední zprávy o postupu vojsk je situují už jen 6 km od základny a Rusové bombardují povstalce usazené v předpolí základny.Hnědá na tom není nejlépe, jak vidět. To jsou oni "umírnění uřezávači hlav" z al-Núsry a al-Kájdy, dnes už "demokratická opozice" podporovaná Západem. Teroristé na všech frontách mají napilno. Jednak je ničí přímé útoky ruských stíhaček a vrtulníků, jednak nemají dost střeliva, padli jejich klíčoví velitelé, Katar a spol je přestává platit, chybí amfetaminy, jídlo, nedostává se kvalitního rabování. Civilové totiž Rusům mobily hlásí pohyby jednotek a hned přiletí ruský dárek. Ti, kteří bojovat musí, jako například ruští Čečenci vydaní na smrt, odcházejí na ohrožené části fronty, viz šipky kolem Aleppa. Tento obrázek to ukazuje lépe. SAA prolomila první linii opevnění na předmostí kolem Aleppa a dnes již dobyla Al-Hadher (vlevo dole), který je klíčový pro zásobování povstalců.Horní video a mapa ukazuje, že na druhé straně města SAA kontroluje od 20. 10. klíčové vrcholy jako Al-Moflesa, a tím má před sebou jako na dlani asi 10 km povstaleckého území. Mezitím na téže frontě před sebou roluje povstalce na pláních al-Ghrab. Mapa je z 15. 10., viz červené tečky směrem na Šughur.Pláně al-Ghrab představují jádro alavitské skupiny podporující Asada v Latákiji a zde SAA postupuje směrem k turecké hranici. Postup k Jisr-Šughuru by znamenal odřezání ISIL a dalších skupin od zásobovacích tras na Turecko. Aleppo a Latákije by zůstaly bez střeliva. Hizballáh mezitím prohlásil, že jeho ofenzíva bude pokračovat směrem na Ramádí, kde chtějí zničit ISIL. Ale hned další krok už půjde proti Američanům, jejichž teroristické žoldnéře chtějí vytlačit z irácké provincie Anbar, která sousedí se Sýrií.

Není divu, že jsou Spojené státy mrzuté, protože Irák mezitím vyjednává ruské bombardování i pro sebe. Pak bude obtížné tvrdit, že USA mají "dobré teroristy" i v Iráku, protože ten je oficiálně už deset let demokratický, jak od prezidenta Bushe dobře víme. V Sýrii se ještě o tzv. "umírněné opozici" lhát dá. U nás dokonce úplně nestydatě, protože české korporátky citují tzv. "agenturu" (SOHR), která podle četky "situaci ve válkou zmítané zemi dlouhodobě monitoruje z Londýna". Ve skutečnosti ji tvoří jeden člověk. A kým je placený, to je celkem jasné. Viz naše krátké zprávy zde. Tuto agenturu již korporátky ve světě necitují a zprávu o ruském bombardování nemocnice nikdo nepotvrdil. V Česku se nestydatě lhát může, dokonce i za hranicemi mezinárodní korporátní únosnosti. Zato USA hrozí za bombardování nemocnice v Kundúzu mezinárodní tribunál pro válečné zločiny, protože Lékaři bez hranic hromadí důkazy o tom, že USA jejich nemocnici bombardovali záměrně a zabíjeli lékaře i pacienty zcela vědomě. Inu, každá velmoc má své vlastní starosti.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!