Na obrázek v anotaci stojí za to kliknout, aby byly jasné souvislosti. Ministr zahraničních věcí Polské republiky, Radosław Sikorski si vesele třese rukou nikoliv s Ribbentropem, ale s prezidentem Viktorem Janukovyčem. Kdy? No přece 21. února 2014, když podepisují onen slavný pakt o ukončení krize na Ukrajině. Janukovyč se zavázal, že ukončí krizi tím, že předá část svých prezidentských pravomocí parlamentu a že vyhlásí předčasné volby na prosinec 2014. Další pokračování demokracie ukazuje článek Kdo střílel na Majdanu? A otazník je víc než na místě. A to zejména po oficiálním americkém oznámení, že USA investovaly do "demokratizace" Ukrajiny 5 miliard dolarů.

Ani Polsko nelenilo a demokratizovalo na Ukrajině o sto šest. Polský levicový týdeník Nie zveřejnil článek, který mezitím částečně potvrdilo šetření polské prokuratury. Bojovník za svobodu a za britskou libru Radosław Sikorski z funkce ministra zahraničí v září 2013 pozval 86 členů neofašistického Pravého sektoru do Polska v rámci tzv. studentské výměny. Připomeňme, že k těmto militantním fašistům patřil dnes již zastřelený Alexander Muzyčko. Viz náš článek o tomto "hrdinovi" Majdanu (Ukrajina začala fabrikovat oficiální historii Majdanu). Tito "studenti" z Pravého sektoru, z nichž většina měla přes 40 let a tudíž patřili do kategorie lektorů (pokud uměli číst), měli v Polsku opravdu nabitý program. Normálně měli zamířit na Technologickou univerzitu do Varšavy, ale nějak si spletli cestu. Místo toho skončili ve výcvikovém táboře v oblasti Legionowo, což je policejní výcvikové centrum vzdálené asi hodinu cesty od Varšavy.

A zde se fašističtí studenti opravdu činili, a to celé 4 týdny. Jejich technologická výuka zahrnovala tyto oblasti: rozpoznávání osob v boji, nácvik bojových technik, taktické velení boje, nácvik bojových situací, ochrana proti slznému plynu a proti dalším prostředkům používaným proti demonstrantům, stavba barikád a pouličních opevnění. Pilní studenti pochopitelně cvičili zejména hlavní technologii Majdanu, totiž střelbu, včetně použití ostřelovaček. Studenti byli pilní a pod velením polských instruktorů zvládli výuku na výbornou. Praxe od 21. února 2014 to plně potvrdila. A to je prosím ten den, kdy si pseudo-generalissimus Radosław Sikorski podává ruku s ukrajinským presidentem. Pevně doufáme, že polský ministr zahraničí je natolik katolíkem, aby věděl, že Jidáš zrazoval polibkem, nikoliv potřesením rukou.

Český překlad článku z Voltairenet.org najdete zde.