Poslední pokračování Fakta o Sýrii XVII. aneb komedie v Ženevě popsalo debakl ženevských jednání, kde každý šel domů s tím, že věc míru se rozhodne na bojišti, kde také začala.

1. Postup vládní ofenzívy

Boje v Aleppu postupně přicházejí do finální fáze, povstalcům hrozí již kompletní obklíčení. Červená barva na mapě ukazuje postup SAA čili Asadovy armády za poslední 3 měsíce.Postup SAA ukazuje, kde se uzavřou nůžky obklíčení. V samotném Aleppu je situace značně nepřehledná. Každou čtvrť ovládají jiné povstalecké skupiny, které se vraždí navzájem.Podrobnější mapa ukazuje, že SAA i povstalci ovládají jednotlivé enklávy či čtvrtě uvnitř města a každá strana se snaží vytvořit ucelené teritorium, které lze bránit. Pokud ovšem SAA dokončí plánovanou ofenzívu a přetne město napůl, pak je osud povstalců zpečetěn jako v Damašku. Zde nyní odolává ve velkém pouze Východní Ghutta.

Navíc se povstalecké skupiny úspěšně likvidují mezi sebou. Terorista-sebevrah čili "bojovník za svobodu" ze saúdsko-arabského ISILu se vyhodil do vzduchu i s posádkou sousedních "bojovníků za svobodu", tentokrát z al-Nusry. Stalo se to nedaleko vesnice Hasaka-Deir Ezzor. Nakonec budou teroristé z al-Nusry přijati v amerických válečných salónech, viz poslední Fakta XVII.

2. Žoldnéři, kteří přišli z Jordánska, byli zmasakrováni

Krvavé drama, o němž naše média ani nemukla, se odehrálo v oblasti hornatého regionu Kalamún, jejíž centrem je městečko Jabrúd, které dnes tvoří centrum bojů. CIA konečně připravila ve výcvikovém táboře v Jordánsku první větší kontingent "demokratů" a poslala jej do boje v Sýrii. Nyní se ovšem ukázalo, proč SAA doma vyhrává. Syřané na ně čekali už dva týdny, znali trasu pochodu a připravili na žoldáky z různých národů krvavou past. Podívejte se na toto video, které v přímém záběru ukazuje, jak za několik minut bylo zmasakrováno přes 190 žoldnéřů, převážně zahraničních, a dalších 50 bylo zajato.


Za dvě minuty bylo po všem. Po stranách cesty vybuchly připravené nálože a zbytek teroristů byl postřílen. Chodit jak v procesí se v Sýrii již nevyplácí, i když to bylo těsně po půlnoci. Jordánské výcvikové tábory pod vedením CIA musí tedy připravit další kontingent "bojovníků za svobodu" a měli by jej poslat do dobývané země méně hloupým způsobem. Výsledek boje v Otaibah máte zde.


Je dobré se podívat, jak vypadá totální občanská válka v přímém přenosu, která nyní zuří na hranicích Evropy.

3. Manipulace světových médií

Pochopitelně, že toto video světovými agenturami neproběhlo, ale zato se hodně dozvídáme o nelidském leteckém bombardování barelovými bombami. V tomto směru se vyznamenala NBC, která do reportáže o humanitárním zásobování obyvatelstva pustila fabrikaci údajně ukazující letecký útok na náklaďák s humanitární pomocí. Jenže si k tomu sebrala video povstalců, originál natočený povstalci máte zde.


Ve skutečnosti útočí povstalci z al-Nusry na vojenský náklaďák SAA, který vyhodí do vzduchu pomocí PTŘS.

Masový ohlas vzbudilo následující foto, které skrze CNN obletělo svět. Manipulátorkou je reportérka CNN jménem Hala Gorani. Udělala "snímek" malého čtyřletého chlapce, jak sám přechází pouští jako uprchlík. Fabrikace proletěla Twitterem, máte ji zde.Manipulátorka z americké CNN měla smůlu, protože tutéž scénu vyfotil i Jared Kohler, fotograf z UNHCR. Situace syrských uprchlíků u jordánské hranice vypadala následovně.Chlapec prostě zůstal pár kroků vzadu za skupinou uprchlíků. Manipulaci války v Sýrii provádějí i velká světová média, což ukazuje, kam jsme se dostali. Realita už má ve velkých médiích pouze ideologický charakter.