Veřejnoprávní Česká televize zahájila kampaň ke svému 60. výročí tím, že po celé zemi rozmístila 600 billboardů. Televizní celebritky přejí své rodné matce, z jejíhož prsu pilně sají, různé podivuhodné věci. Na dotaz novinářů, na kolik celá kampaň koncesionáře přijde a co od ní ČT očekává, jsme se dozvěděli, že cena ještě není vyčíslena. Bude prý záležet na "sponzorském příspěvku" soukromé firmy Mattoni, která se má do kampaně zapojit v jejím závěru. Takže veřejno-právní ČTV se prodává tím, že se navíc zaprodá soukromé firmě.

Pikantní jsou některá přání, která se na billboardech objevila. Posuďte sami, jaký podivuhodný slogan vložili reklamní kreativci do úst Robertu Zárubovi.Ohledně přepisování dějin se podívejte na naši analýzu ČT v tematickém čísle Komu slouží Česká televize (2013-08). Kromě výše zmiňované reklamní kampaně to vypadá, že ČT využije svého výročí k dalšímu řádnému provětrání svých archivů (viz zde). Protože nikdo nic slušného netočí a za nováckého vedení Dvořáka a spol. už ani nemůže, tak nás čeká oprášení několika starších soutěžních pořadů typu "Zpívá celá rodina". Seriály ze světa komunistického show-byznysu zcela jistě přinesou úspory, které si manažeři a jejich "produkční" kamarádi strčí do kasy. Tím zabrání realizaci původní tvorby a neohrozí je schopní lidé, protože je k ničemu nepustí. A navíc si Dvořákovci budou moci dovolit financovat ještě více "outdoorových reklamních kampaní". To vše provedou k úplné spokojenosti většiny lhostejných koncesionářů a diváků.

Staří lidé vlastně už od ČT nic jiného neočekávají, než staré komunistické filmy, seriály a soutěže. Na ty nové věci se nedá dívat. Normalizační ČT by ovšem měla mít aspoň tolik cti, aby přestala nadávat na komunistický režim, když z něj pohodlně žije.