Začala éra "3-D-printed guns" neboli bouchaček z tiskárny. A kde jinde, než v bojechtivé zemi zvané USA. Student na Univerzitě v Arkansasu, Cody Wilson, spustil s kamarády tzv. "Wiki Weapons project", který má lidem pomoci k výrobě automatických plastikových zbraní vyráběných na 3D tiskárnách. Propagační video tohoto nadšence Republikánské strany a NRA najdete zde, i s funkčním vzorkem, včetně zděšených reakcí některých veřejných představitelů.


Jak vidíte, prototyp je funkční, střílí a protože je z plastu, není detekovatelný běžnými zařízeními na letištích a jinde.

Hacker Milo známý sestavováním útočných dronů v domácí dílně (viz náš článek a video Zabíjejte na dálku, jako vaše vláda) udělal další instruktážní video pro vojenskou útočnou pušku AR-15, kompletně vyrobenou v domácí dílně.


Milo připomíná, že mu nikdo při výrobě nepomáhal. Zbraň je vyrobena pouze z legálních polotovarů nakoupených v obchodě a je funkční. V USA tedy vzniká systém domobrany, která je schopná si sama vyrábět zbraně.