Vláda ČR rozhodla navýšit výdaje na obranu během šesti let o více než 40 procent. Ročně nás tak armáda bude stát kolem 60 miliard. Nákupčím Pandurů, CASA letounů a různých jiných služeb se určitě ulevilo. Boj proti terorismu vyžaduje oběti i u nás.

Na své si tak snad přijdou i finančně prozatím podhodnocení poradci, kteří jsou jistě ochotni svorně dosvědčit, že výdaje na armádu jsou výrazně podhodnocené. Takoví poradci jako je Jan Vidím, či plukovník Tomáš Holub, generální sekretář České biskupské konference a kapitulní děkan Královské kolegiátní kapituly sv. Petra a Pavla na Vyšehradě, prodávají jistě armádě rady k nezaplacení. Podle slov Tomáše Holuba, jenž je také katolickým knězem, jednou radí evangelík katolíkovi, podruhé katolík evangelíkovi. Daňový poplatník to jenom platí, tak ať se nikdo nediví. Kdo by se zdráhal investovat do takové krásné souhry křesťanských duší?

Zbrojaři všech zemí se díky vzrůstajícímu tempu přibývání zbrojních zakázek snad na chvíli uklidnili. Kvantita provokací a vytváření chaosu po celém světě je prozatím dostatečná, od Iráku přes Sýrii po Ukrajinu. A s přibývajícím tempem již zadělaných konfliktů budou mít i tak co dělat, aby poptávku po smrtících zbraních včas uspokojili.

Česká republika zvýšením vojenských výdajů také nebude pomáhat jen domácím profesionálům a jejich poradcům. Investicemi do nákupů vojenské techniky za podpory osvědčených lobbistů bude i nadále vydatně podporovat ekonomicky slabší přátele z Itálie, Belgie, USA, Finska, Rakouska, Izraele, Švédska či Rakouska. Nedivme se tedy, pokud nás budou ze zahraničí za zvyšování výdajů na armádu chválit. Budou mít důvod.

Taková politika má budoucnost zaručenu. Světové problémy našly své konečné řešení, vynalezené a mnohokrát osvědčené našimi přáteli z Washingtonu. Máte problém? Hoďte na něj bombu!