Vrátíme se k článku Zvláštní osazenstvo a zvláštní let zmizelého Boeingu, v němž jsme částečně podlehli konspirativním teoriím. Kolem ne/havarovaného letadla Boeing 777 číslo letu MH 370 se vynořily zajímavé otazníky. Kdo vlastně byl na palubě a co letoun vezl? Nezávislé weby provedly masivní kritiku hlavních médií, které nezmínily ani slovo o hlavním osazenstvu posádky. To jsme sice napsali správně, ale otazníky se týkají jiné utajené a zmanipulované věci, totiž nákladu letadla.

V neoliberalismu je lépe vyšetřovat lhaní a mlžení korporací a vlád, než dělat spiklenecké teorie. V tomto případě je to jasné. Úřady a letecké společnost zatajily fakt, že na palubě měl být v rozporu s předpisy i zakázaný náklad vysoce zápalných lithiových baterií, kvůli nimž mnohé PC firmy musí vyměňovat celé notebooky. Tyto baterie se z největší pravděpodobností vzňaly a na palubě vypukl požár. Pak je pochopitelné, proč piloti letadla vyhnali nejprve stroj do výše mimo trasy a hledali první místo k přistání. Po necelých 10 minutách nejpozději musel všem pasažérům dojít kyslík a letadlo hořelo uvnitř, takže pravděpodobně zahynuli i piloti.

Komentáře francouzských (zde) a kanadských pilotů (zde) se shodují v jedné věci. Pokud letoun skutečně vezl Li-baterie zakázané dopravovat v letadlech s cestujícími, a ty vybuchly a začaly hořet, pak piloti postupovali správně. Zvedli letadlo do výše bez kyslíku a tím chtěli požár udusit. Pak asi upadli do bezvědomí nebo zemřeli. Lidé na palubě už byli v bezvědomí a zřejmě i mrtví, protože byli už dlouho bez kyslíku z dýchacích přístrojů. Navíc byli otráveni zplodinami jak z požáru baterií tak z hořícího interiéru letadla. Letoun pak řídil automat posledním nastaveným směrem, dokud neskončil v oceánu.

Záchranáři hledali na špatném místě, tj. v oblasti u Austrálie a domnělé zvuky černé skříňky letounu byly pravděpodobně od velryb, které vydávají velmi podobné zvuky. Nyní se znovu vyšetřuje svědectví jachtařky, který viděla na obloze hořící letoun letět směrem na Maledivy. Na obrázku dole máte její palubní log a prohledávané radarové trasy.Jachtařka Katherine Tee je známá dvojka se svým manželem, který patří mezi nejzkušenější jachtaře světa. Mike Horn se chlubí se zejména obeplutím Antarktidy v zimě a pouze s pomocí plachet. Hořící letoun pozorovala několik minut a nejprve si myslela, že jde o meteorit.

Zdroj článku zde.