Beppe Grillo se vyjádřil pro deník Axela Springera minulý týden jasně: "Berlusconi skončil. Mezi zářím a říjnem dojdou italskému státu peníze a bude těžké vyplácet důchody a platy státních zaměstnanců".

Na obvinění ze sabotáže a nadávky, které se řinou na Hnutí 5 hvězd, které je zatím nepodplatitelné, reaguje: "My nic nesabotujeme, politické strany se sabotují samy. Už se od nich nedá nic očekávat, žádná naděje, z jejich strany už nepřijde nic. Přišel okamžik zrození nových hnutí zezdola, jako je to moje", dodává.

Pak se Beppe Grillo dále vrací k útoku na politické strany: "V italském parlamentu sedí ještě pořád 30 odsouzených poslanců a poslanců vyšetřovaných kvůli závažným deliktům. A mně by se líbilo, mít na správných pozicích lidi čestné, profesionální a kompetentní. V tomto směru bych rád uvítal německou invazi do Itálie".

Drsná slova. Stupeň znechucení z ochoty zaprodat se třeba s čertem, jen any si zvolení poslanci udrželi svá korýtka, dosáhl v Itálii vrcholu. Bersani si zachoval alespoň trochu tvář, když odmítl sestavit vládu se svým hlavním protivníkem Berlusconim a odstoupil z pozice předsedy Italské demokratické strany. Enrico Letta, příbuzný Berlusconiho poradce, který od svých 25 let nedělá nic jiného než politiku, je z měkčího těsta. Tento člen Bilderbergu byl pověřen z nouze opětovně zvoleným prezidentem, 87letým Giorgiem Napolitanem - což se stalo poprvé v italských dějinách, aby se pokusil sestavit vládu. O Berlusconim je známo, že je členem zednářské lóže P2. Je možné, že si tedy nakonec zástupci "levice" a "pravice", kteří si jdou v Itálii jinak po krku, plácnou a vládu slepí.

Den 25. duben je v Itálii státním svátkem - osvobození Itálie od fašismu. V tento den byl pověřen Enrico Letta se stavením vlády. Grillo to komentoval jako zneuctění svátku. "Zneuctili státní svátek Itálie, kvůli této šílené politické slátanině. Partyzáni by zaplakali".

Zdroj: Corriere della Sera, Bild