Z našeho zpravodajství jsem úplně jelen. Televizní noviny začínají Porošenkovým důkazem, kterým mává na tiskové konferenci a dokládá tak, že třetí světová prakticky začala. Ukrajinu prý napadla regulérní ruská armáda. Důkaz není veliký, vejde se mu hravě do ruky. Tentokrát nejde o zaručeně pravdivé satelitní snímky jako tomu bylo v případě zbraní hromadného ničení v Iráku. Pachatelé, v tomto případě vojáci Ruské armády, měli u sebe ruské pasy. Podobně jako atentátníci 11. září v New Yorku nebo nedávno v Paříži zapomněli schovat doklady totožnosti. Rada Vacátko by byl bez práce.

Dnes je jiná doba, pachatelé nenechávají prakticky žádný prostor pro důmyslné vyšetřování. Tím zasazují vyšetřujícím složkám tvrdou ránu, protože je nenutí přemýšlet. KGB i al-Kájda dokáží leccos. Po celé roky ukrývaly kompletní armády před bedlivým zrakem našich ochránců. Jenže si zapomněli v kapse ty pasy a občanky, holoubci. Bushovi, Hollandovi či Porošenkovi lidé je pak seberou na místě činu, a už znají pachatele.

Jak informovaly naše „novinky“ zde, problémy trpí i hlavní pachatel. Prezident Ruské federace Vladimír Putin podle "jistých odborníků" z řad našich militaristických přátel v USA trpí autismem. Poznali to podle jeho očí, které má ruský tyran většinou upřeny dopředu. Ve Spojených státech jsou dnes na podobné diagnózy vybaveni i personálně. Disponují lékaři specializujícími se na trýznění lidí, čímž získali neobyčejný vzhled do lidské psychiky. A teď si představte, kam by postoupili opolčenci, kdyby byl Putin zdravý.

Na duševním zdraví a čisté rase nacistům vždy hodně záleželo. Není potom divu, že se spontánně zvednou bojovníci za čistotu zdraví a rasy Ukrajiny a naváží na staré dobré tradice Bandery a jeho UPA a táhnou na východ. Až je uslyšíte, třeba v rámci nějaké příští předvolební kampaně u nás na Staroměstském náměstí v Praze, poznáte je podle pozdravu: „Sláva Ukrajině!“. Odpovězte hbitě" „Hrdinům sláva!“. Je to dobré vědět. Jinak byste taky mohli dostat přes hubu, což je ten nejmenší trest v tomto případě. Ale až na našeho pana prezidenta Zemana to máme u těchto bojovníků z Kyjeva celkem dobré, zejména české korporátky. Jen tak dál.

Zpět však k našemu zpravodajství. Jak se zdá, Islámský stát to má spočítané. Proč? Celý svět obletělo video s popravou upálením jordánského pilota. Nikdo pochybnosti nevznesl, až na jakousi Terezu Spencerovou zde. Vzhledem k tomu, že jsem kompletní video neviděl a ne internetu jej nemohu najít, mohu soudit jen podle části, kterou jsem měl k dispozici. Podle této verze jde spíše o nějaké promo k hodně pitomému filmu, jakých je ovšem ve světě točeno dost a dost. Oběť je snímána jako hrdina a film je tak patetickou oslavou jeho odvahy. Že by vrazi zatoužili postavit své oběti pomník? Mně se to nezdá, stejně jako Tereze Spencerové.

To naši investigativci mají už jasno. Dávali to v televizi, tak je to pravda pravdoucí. Obzvlášť když nám to umožní udělat i pěkný obchod zde. I my si chceme kousnout do koláče, který jsme pomáhali upéct. Jak? Svou podporou rozvratu Iráku, zbídačením jeho lidu a vyvražděním statisíců nevinných a milionů bez domova. Nu což, je to naše práce, náš džob, kterým jsme zavázáni našim přátelům ze Spojených států. Když potřebují podpořit, tak je podpoříme. A byznys je byznys, nic osobního. Víc v tom nehledejte.

A dál? Dál tu máme raketový útok na nemocnici v Doněcku. Podle zprávy České televize ukrajinské úřady z tohoto útoku obvinili separatisty. To prosím najdete zde a zde, (čas 18:30). Separatisté si jistě vystříleli ve vlastním městě vlastní nemocnici, a navíc s vlastními raněnými vojáky, kteří tam leží. To dá český korporátní rozum. A z telky víme, že to tak je, a můžeme jít klidně spát. Hlavně se nezamyslet, zda je pravděpodobné, aby si separatisté bombardovali svojí nemocnici. A dál? Dál už tu máme ve zprávách jen proradnou Syrizu. Ta prý nechce poctivě pracujícím bankéřům splácet dluhy, které nasekali řečtí nezaměstnaní a důchodci. A dál? Dál už nic. Takového zpravodajství mám plné zuby, a jdu raději spát. Třeba se mi bude zdát něco hezčího.