České korporátky naplňují naši redakci nelíčeným úžasem, neb jsou vskutku retardované. Krmí české čtenáře mapami starými asi týden, protože mezitím je Děbalcevský kotel doopravdy uzavřen. Až to praskne, tak se budou vymlouvat na to, že to vzali od mezinárodních agentur. A ty to vzaly přímo od kyjevské junty, která jede v mediálním modelu Goebbelse. A to je pravda pravdoucí, takže k věci.

Kotel byl uzavřen dne 09.02, viz naši zprávu z daného dne (Děbalcevský kotel dnes definitivně uzavřen). Dobytím vesnic Logvinovo a Nižnoje Lozovoje vojenským výpadem z vesnice Lozovoje bylo uzavřeno obklíčení kotle s cca 8.000 vojáky a těžkou technikou. Video vojenské situace na frontách z daného dne máte zde.


Mezitím opolčenci úplně dobyli zhruba 10 km přístup k jediné strategické silnici, kterou se lze dostat do Dělbaceva. Mapa z 10. 02. tedy vypadá následovně, včetně sestřihů z bojů.


No a dnes už opolčenci rozbíjeli první konvoje tanků a BVP, které se snaží dostat přes toto smrtonosné 10 km pásmo silnice, která je plně kontrolovaná opolčenci. Jak se jim to povedlo, to ukazuje ruská TV1. A to jsou jsou prosím záběry staré už dva dny (09.02). Pokud by to nebylo pravda, ukropové by tam ruské reportéry v takové parádě i s opolčenci jistě nepustili. Ukrajina není Hollywood, tam se válčí a zabíjí doopravdy. A bojovníci (i ženy) jdou s protitankovou střelou osobně proti tanku.


Goebbels aspoň uměl lhát tak, že mu to rok, dva vydrželo. Ale veřejnoprávní telka už pláče nad ukrajinskými uprchlíky a mluví o bombardování ve městech, dokonce i těch opolčeneckých. A když se v korporátkách vytáhne karta "uprchlík", tak to se chystá mediální ofenzíva zvaná "strategický ústup do předem připravených pozic". A úplně na závěr dáváme ruské oficiální zpravodajství z bojiště na závěr dne 11.02.


Třeba se české korporátky placené z našich daní konečně inspirují ruskou profesionalitou. Mají toho vskutku zapotřebí.