Bývalého předsedu ODS a vlády ČR Petra Nečase obvinili z podplácení. To rozzlobilo současného předsedu ODS Fialu, plzeňského právníka Bendu a další chlapce z klubu modrých strak. Podle ODS je ohroženo demokratické fungování politiky, které je zajisté postaveno na různých výměnách funkcí a na zachování vlivů. Fiala si po vzoru celé ODS nedovede představit jiný politický systém, než ten, kterému vládla 20 let tato kouzelná strana. Systém, kde se politici mění, avšak systém penězovodů zůstává nedotčen. Lhostejno, zda je u moci Topolánek, Nečas či Fiala, důležité je, aby komplex tunelů zůstal zachován, případně se ještě rozrůstal.

Je totiž všeobecně známo, že čeští podnikatelé bohatli prostřednictvím těchto obchodů ctihodných mužů (a nejméně jedné ženy), do kterých doslova zapojili celý svět. Jejich prostřednictvím jsme prý bohatli i my všichni, takže celý systém zlodějen prospíval úplně všem. Někteří přátelé politiků Občanské demokratické strany pobývají v Jihoafrické republice (tč. ve vazbě, doufejme jen dočasně), další na Bahamách či v Monaku, jiní nechají obíhat světem alespoň své peníze. Takovému Rittigovi kladou za vinu, že místo aby platil daně českému státu, investoval do své široké podnikatelské činnosti v Monaku. Přitom právě díky takovému postupu mohl dát, a také dal - práci spoustě lidí - v této hezké zemičce, kde má trvalé bydliště. Jak se po zatčení jeví, v Praze pouze kradl. Z toho je vidět, jak právě na bohatých podnikatelích můžeme všichni vydělat. Kdyby dávali více státu, jenž je jak známo špatným hospodářem (rozhodně horším než naši přátelé ODS), skončili bychom v rudém socialismu.

Proto jsou politici ODS právem zděšeni. Nejvyšší soud sice z lochu vytáhl Šnajdra, Tluchoře a Fuksu, ale Nečase v tom nechal. Ti tři šťastlivci se totiž ukázali být zásadovými, ale zároveň bystrými chlapíky. Jelikož nesouhlasili s Nečasovou politikou, nehlasovali proti ní, jak by si nějaký naiva představoval, ale vzdali se mandátu. Politika, se kterou nesouhlasili, byla odsouhlasena i bez nich. To je obdivuhodná zásadovost. Ovšem naše trio nezůstalo jen u toho. Nechalo se přemluvit premiérem a jeho milenkou, aby nenechali ležet své neobyčejné schopnosti ladem a dali je do služeb státu v nejrůznějších radách. Protože však o těchto prebendách jednali ještě před složením mandátu, nějaký šťoura by si to mohl dát do souvislosti, vyložit to jako úplatek na státní útraty a stíhat je pro korupci. Dříve to bylo velmi nepravděpodobné, protože takto dělala ODS politiku od svého vzniku a žádný problém nikdy nebyl. Ale právě tady se ukázala bystrost „rebelů“ z ODS. Tyto transakce si domlouvali na půdě sněmovny, což je prostřednictvím Nejvyššího soudu vytáhlo z maléru. Ve sněmovně se totiž trestné činy domlouvat mohou, ale za rohem, na Malostranském náměstí, už ne. Kdyby to byl Rath věděl, mohl si ušetřit dlouhotrvající vazbu. Jeho však hodili přes palubu jak média, tak soudy i přátelé z ČSSD.

A to je právě na partě z ODS to krásné. Nejdříve se poškorpí, na protest proti politice svého předsedy se někteří vzdají výnosného mandátu poslance, aby republice sloužili za pakatel v dozorčích radách firem se státní účastí. Ale nakonec stojí při sobě jako jeden muž - a sem tam nějaká ta žena. Politici z ODS, jak se říká, „drží basu“. I když je pravdou, že někteří již tuto kdysi zdánlivě nepotopitelnou loď pomalu opouštějí a poohlížejí se po záchranných člunech staronových kamarádů z Kalouskovy TOP 09.

Je jasné, že jde o hodně, přinejmenším v očích vyděšené ODS a TOP09. Skončí-li stranická politika různých (nejen) Nečasových „dealů“, tedy obchodů s funkcemi, trafikami, vlivem a veřejnými zakázkami, bude to „řadové“ občany pěkně mrzet. Zatím jsme totiž všichni byli v rukou těch nejšikovnějších občanů naší republiky. Vždyť dodnes tahali za nos policii, justici i nás všechny, a přitom tak pěkně prosperovali. A teď bychom takové úžasné pojetí politiky měli kriminalizovat? A kvůli čemu? Že milenka předsedy vlády úkolovala vojenskou tajnou službu? No a co? Znáte ženy, jsou tak emotivní a rázné. Že se bývalý primátor hlavního města Pavel Bém vulgo Kolibřík domlouvá s podnikatelem Romanem Janouškem alias Mazánkem o prodeji městského majetku, změnách územního plánu a vůbec řízení nejen hlavního města? No a co? Vždyť z té péče o společné blaho šla Janouškovi hlava kolem, až se z toho dopoledne opil jako Dán a způsobil těžkou dopravní nehodu. Tak nezáviďme našim vůdcům tu přetěžkou odpovědnost. A že Ivo Rittig pral peníze v daňových rájích? Ušetřené peníze chytře investoval a tak jsme z toho profitovali všichni. To je základní poučka liberalismu. Štíhlý stát = bohatý občan Rittig, Janoušek a spol., neboli "Trickle down economy", verze ČR 1.0.