V polovině května tohoto roku jsme zveřejnili článek pod názvem Zpověď bývalého operátora zabijáckých dronů. Brandon Bryant (27) zabíjel ze svého klimatizovaného pracoviště někde na americkém Západě a drony řídil několik let. Nyní z armády odešel, žije částečně jako bezdomovec a jeho diagnóza zní "post-traumatic stress disorder". Článek o tomto způsobu zabíjení si můžete přečíst zde (Confessions of a Drone Warrior) a popisuje přímé zkušenosti tohoto "pilota". Navíc udělal zajímavý rozhovor pro nezávislou televizi Real News (zde s přepisem) a tady je video z vysílání.

^Invalid YouTube URL provided


Tento operátor dronů Predator aktivně sloužil v letech 2007-2011. Osobně zabil 13 lidí v sedmi nasazeních. Jeho jednotka se může pochlubit číslem 1,626 zabití. V průměru 80 % obětí těchto zabíjení jsou nevinní civilisté. Dejme slovo dalšímu svědkovi vládního teroru.

Bryant wrote:
Teď už vím, jak se cítí lidé, kteří ví, že porušili Ústavu USA.

Amnesty International (AI) obvinila USA z možného spáchání válečných zločinů v souvislosti s těmito útoky. Organizace pro lidská práva analyzovala 45 dokumentovaných útoků v severním Waziristánu od ledna 2012 do srpna 2013. Protože jsou zdokumentovány civilní oběti náletů a to bez vyhlášení války, jde o mezinárodní teror, popřípadě válečné zločiny. Vládě USA tak přibyla k odposlechům další nepříjemná aféra.

A občané USA na to reagují po svém, a kutilové dělají útočné drony doma. Podívejte se na článek Zabíjejte na dálku, jako vaše vláda.

 Plugin disabled

Plugin flash cannot be executed.


Jak vidíte na proděravěných figurínách, střelba je vcelku jednoduchá i pro amatéra.