Americké tiskové agentury zmínily v krátké zprávě velmi důležitou událost týkající se pochybných praktik společnosti Monsanto a dalších výrobců GMO plodin. Japonská vláda až do odvolání zastavila dovoz potravinářské pšenice z USA a stejně tak Evropa. Podle posledních informací se k zákazu dovozu pšenice přidala i Jižní Korea. Asijské země importují více než 40 mil. tun obilovin, což představuje třetinu světového objemu. Hlavním vývozcem obilí je USA a Austrálie. Japonsko, EU a s nimi i ostatní asijské státy začnou více kontrolovat dodávky obilovin z USA, protože se objevily velmi znepokojivé skutečnosti.

Mezi dodávkami obilí se našla pšenice z experimentální sklizně GMO v Oregonu. Ta nebyla certifikována dokonce ani v USA, kde si Monsanto v podstatě dělá, co chce. Zvláště po schválení zákona opozicí nazvaného "Monsanto Proctect Act". Dne 25. května protestovaly milióny lidí na celém světě proti praktikám této firmy, viz náš článek předem upozorňující na tuto demonstraci. Čtenářům doporučujeme i naše tematické číslo GMO, danajský dar (2013-07) věnované problematice GMO plodin.

EU má prozatím nulovou toleranci ke GMO obilovinám. Proto má šanci na export do Asie, stejně tak i rozvíjející se trh s obilovinami na Ukrajině a v Rusku. Asijští konzumenti jsou zásadně znepokojeni americkým stylem, v němž si lobbistické organizace prosadily faktickou beztrestnost a nedostatečnou kontrolu ohledně GMO plodin.

Nyní se ukazuje, že občané zemí mimo USA nemají chuť sloužit za pokusné králíky bezohledným biotechnologickým firmám jako Monsanto. Připomeňme, že pěstování GMO bude postupně zabíjet i v USA. Hlavní pesticid používaný při produkci se totiž chemickým složením podobá známému bojovému prostředku "Agent Orange", který používala americká armáda ve Vietnamu jako defoliant. Způsobuje deformace plodu dokonce i ve druhé generaci vinou jedovatého dioxinu, který dlouhodobě zůstává v potravním řetězci.

Připomeňme základní heslo "The Rainbow Family of Living Light", které je inspirováno indiánskými legendami pod názvem "Bojovníci duhy" (Warriors of the Rainbow). Legendy obsahují i téměř 250 let staré proroctví indiánské stařeny z kmene Cree.

Až Země bude zpustlá, řeky otrávené, moře zčerná a ptáci začnou padat z nebe, pak v poslední chvíli Indián znovu získá svého ducha, spojí se s bílým mužem a naučí ho ctít Zemi. Společně povstanou proti ničení a stanou se Bojovníky duhy.