Největší švýcarská banka UBS oznámila 30. října největší propouštění ve své historii. Do roku 2015 propustí 10 tis. zaměstnanců z celkového počtu 65 tisíc. Hlavní vlna propuštění se týká londýnského City, kde nyní vyletí na dlažbu 3 tisíce traderů pracujících zejména v oblasti finančních spekulací. Podobně razantně se má snižovat stav zaměstnanců v New Yorku, opět ve sféře správy virtuálních financí. Způsob a rychlost likvidace postů překvapil i jinak otrlou City, která totéž už léta provádí jiným podnikům.

Banka UBS je už léta v hledáčku americké justice pro podezření z daňových úniků a praní špinavých peněz. Německo a USA si nakoupily známá CD s tajnými konty nezdaněných financí. Česko tyto bankovní informace od Německa odmítlo přijmout, stejně jako Řecko. Banka UBS také utrpěla z evropských bank největší ztráty v americké bankovní krizi 2008-2009, zejména v oblasti hypoték.

Předpokládejme, že UBS ví, co dělá. Pak by bylo dobré se zamyslet nad osudem virtuálních peněz, které dělají asi 95 % světových financí. K tomu najdete zajímavý článek kliknutím zde.


Chcete-li aktivně diskutovat, musíte se zaregistrovat.
Diskuzi k článku uvidíte kliknutím na odkaz: Momentky - diskuze.