Česká alternativní politika připomíná pískoviště pro děti. To udělalo jedno procento ze Sorošovic rodiny ve svém volném čase a z nakradených peněz pro potěchu infantilních skupin tzv. "nezávislých". Těm se nelíbí, že toto hřiště není větší, krásnější a více medializované. Od sametového rána si zde v poklidu hrají levičácké skupinky. Ty se sice nesnášejí co do pravidel hry na státní poklad, ale jinak používají stejný neoliberály kontrolovaný ideologický slovník a hlavně jedním procentem dotované formičky. Proto se tito infantilní liberálové mohou s jedním procentem v pohodě domluvit na dotacích pro pískoviště. A jako každé jiné děti je nezajímá nic jiného, než pískoviště a jejich bezbřehé ideologické hrátky. Ale odpoledne se do jednoho rohu už nasoukala parta tzv. “populistů” a „nacionalistů“. Jejich infantilní vidění světa používá jiný slovník, pročež ho levice nesnáší a pravice hlídající pískovitě je v tom živě podporuje. Populisté jsou oškliví a mají nemyté ruce. Ale hrají na stejném hřišti nalajnovaném jednoprocentní pravicí a pod jejich blahovolným dohledem. Takže se zase nic neděje a vše zůstává při starém. Velký bratr to v klidu pohlídá. Kromě rozbitých ideologických formiček zatím na pískovišti k větším škodám nedošlo.

Jedno procento krade zcela internacionálně

Disent nikdy není a ani nebyl infantilní a celá desetiletí se dělal až do pádu komunismu mimo pískoviště. Ale vykládejte takové sci-fi dnešním generacím s neoliberálně vymytým mozkem, které musí kapitalisticky makat na jedno nenažrané procento. A že to dá zabrat, to dnes ví každý, a vůbec nemusí být infantil. Pohled z lavičky na druhé straně pískoviště hlídaného jedním procentem se nutně musí podívat na pátou kolonu, která v zemi působí skrze zavedené jedno procento klasických otrokářů. Začněme slavným videem Františka Ringo Čecha a příslušnou punkovou kulturou.


Až to Youtube zase vymaže, nahrajte si to zde (28 MB). Článek Vstali noví punkoví bojovníci, konečně! ukazuje opoziční kulturu mimo pískoviště a 30 let po sametu. Je mi líto republiky stejně jako autorům a interpretům této pravdivé písně. Ale na pískovišti se osud země neřeší a je dobré vědět proč. Klausovština a ruské mafiánské praktiky mají společný základ, tak se podívejme na osud Ruska. Putin ani dnes nemůže zastavit činnost neoliberální západní kolony. Přitom z Ruska udělal opět nezávislou zemi, která si určuje vlastní osud mimo destruktivní vliv neoliberální kliky Západu. Této destruktivní partě se sice podařilo zničit Ukrajinu, ale Rusko už nikoliv.

Jak se kompostují dolary a komu pšenka kvete

Začněme pokračováním článku Jak se krade přes petrodolar. Klesající vliv petrodolaru a nižší cena ropy donutila multinacionální společnosti vlastněné jedním procentem, aby nezdaněné (a proto nakradené) peníze nevázaly na cenu ropy. Jedno procento převedlo naloupený kapitál do daňových rájů. Postup této velké globální loupeže na 99 procentech světové populace ukazuje tento graf z USA.Průměr křivky v neoliberální epoše posledních deseti let jasně ukazuje, že jedno procento krade pořád stejně pilně, ale lépe, jednodušeji a radostněji. Viz článek Horká obchodní válka, kde najdete strukturu dluhového portfolia USA. Dluh USA patří hlavně cizím zemím. Zajímavé jsou Kajmanské ostrovy, kde pár tisíc domorodců v člunech vlastní přes dvě stě miliard US-dluhu. Další důležitý graf ukazuje, komu formálně patří daňové ráje ve smyslu státní jurisdikce.Jak vidíte, tak se zásadně potvrzuje téma našeho staršího článku, že Miliardáři všech zemí jsou už spojeni, to jen chudí jsou rozděleni. Graf jasně ukazuje, že ve všech zemích světa, kde vznikla silná garnitura jednoho procenta, vznikly také daňové ráje a tím i systém, kterému dávám odborný název „kompostace dluhového dolaru“. Nakradené peníze v daňových rájích jsou konvertovány na dluhové dolary buď přímo, nebo prostřednictvím investic skrze portfolia. Dále se podíváme, co na dolarovém kompostu roste a proč. Další grafický přehled ukazuje, jaké gigantické ztráty vznikají národním ekonomikám.A nyní se vraťme na pískoviště, kde populisté a nacionalisté hájí v radostném dětském koutku náš národní zájem. Jestli Česko za banksterů Klause, Kalouska a celého vedení ČNB v něčem opravdu vynikalo, tak to bylo kradení přes off-shore. Například skrze listinné akcie na majitele, lidově zvané anonymní. Ty byly zákonem zrušeny v lednu 2014. Opravdu? Asi 9 tisíc firem tohoto druhu se skrytou vlastnickou strukturou vesele krade dál. Podle této studie hoši, co spolu mluví a hrají golf, dostávají skrze firmy se skrytou vlastnickou strukturou v průměru o 30-70 % zakázek více než „obyčejné“ firmy. A nikomu to nevadí, jedno procento totiž tvoří pátou kolonu v Česku stejně jako všude jinde na světě.

Česko anonymní akcie formálně zrušilo až na přímý nátlak Bruselu, samo by to asi neudělalo nikdy. K přehledu českých zlodějen si klikněte na heslo "daňové ráje" a "Miroslav Kalousek". Za čtení také stojí článek z roku 2013 pod názvem Přísně utajená témata voleb I: Z čeho budeme žít? A situace se od roku 2013 rozhodně nezlepšila, jen přibylo exekucí, chudých a montoven. V tabulce článku Banksterské praktiky současné ČNB najdete příklad poslední velké banksterské loupeže za dva bilióny a odkaz na předešlý článek s pořadím bankovních zlodějen Česka v rámci EU, kde figurujeme hned po bankovních velmocích. A nyní se podívejte na vrcholný výkon banksterů kolem Klause, jejichž spásonosné role se dnes dovolávají infantilní populisté a nacionalisté. Citujme z tohoto článku psaného v roce 2012.

Objem registrovaného kapitálu tuzemských firem, který je ovládán z daňových rájů v letošním roce, vzrostl o 11,7 %, zatímco celkový objem zahraničního kapitálu v tuzemských společnostech poklesl o 1,93 procenta. Objem českého kapitálu vzrostl o 3,47 procenta. Tuzemské subjekty aktuálně ovládají 59 % z celkového registrovaného kapitálu (1 310 z 2 227 miliard korun) a mají majetkový podíl v 76 % (297 274) českých firem. Největšími zahraničními vlastníky, z pohledu ovládaného registrovaného kapitálu, jsou Nizozemci, Rakušané a Němci. Nejvíce českých firem je ze zahraničí kontrolováno majiteli z Ruska, Německa a Ukrajiny. Informace vyplývají z analýzy vlastnické struktury české podnikatelské sféry, kterou dnes zveřejnila Česká kapitálová informační agentura (ČEKIA).


Takže nakradené peníze odejdou do daňových rájů, tam se kompostují skrze dluhový dolar a tím mu pomáhají přežít těžké časy během současného postupného pádu anglo-amerického impéria. Po kompostaci dolaru a jeho devaluaci v daňových rájích zbudou nějaké drobné, čili finanční humus. Tím se vydatně pohnojí domácí políčko, které jako obvykle patří internacionálnímu jednomu procentu, které klidně může mluvit česky nebo slovensky. Investice dojdou z daňových rájů (viz citované Nizozemsko například) a nezdaněný zisk je opět vyvezen ve formě off-shore zlodějny ze země. Tím je dán ideální a proto hermeticky uzavřený cyklus kompostace dolaru. Protože tento cyklus tvoří podstatu současného neoliberálního kapitalismu jednoho procenta, jeho pátá kolona působí ve všech zemích.

Ruská pátá kolona a daňové úniky

Podívejme se na příklad Ruska okolo citovaného roku 2012, které lze porovnat z českou realitou. V době působení prosovětského "činovníka" (latinsky agens) Klause vynikalo Rusko naprosto globálně v plundrování země. Nejprve se podívejme na normální neoliberální off-shore zlodějnu ve stejné době na Západě, kterou ukazuje tento graf.Zvýrazněná část Lucemburska je věnována činnosti jednoho evropského bankstera, který dnes šéfuje EU. Graf je udělán vzhledem k off-shore ziskům US-multinacionál. Ale ty jsou naprosto dominantní, protože většina akcií daných mimo dluhové dolary jde právě do nich. Další graf ukazuje přehled daňových úniků vzhledem ke světovému HDP celé zeměkoule.Z grafu vidíte, že jde o ohromný typ nepotrestaných zlodějen, které ničí sociální strukturu národních států a jejich ekonomiku. Nyní je jasné, proč už v roce 2013 Tiskaři nekrytých peněz vytvořili celosvětový kartel. Kompostace dluhových dolarů v daňových rájích měla po pádu východního bloku téměř zázračnou konjunkturu a tamější pátá kolona neoliberálů ničila celé státy. Proto se málem nestačily tisknout dluhové dolary, taková po nich byla poptávka. Za ten papírek se rozkradlo všechno, viz F. R. Čech. A nyní se podívejte na seznam zemí s největšími daňovými úniky v roce 2012. Rusko ve zlodějnách kralovalo, přitom byla tato země na pokraji rozvratu a na prahu občanské války.Takže ruští vlastenci utíkali do Izraele, lidé doma chovali prasata ve vaně a domácí jedno procento si z Ruska udělalo neoliberální Las Vegas. Putin s těmito kapitálovými úniky udělal jen velice málo. K tomu si přečtěte přeložený článek I boháči občas spláčí nad výdělkem o tzv. „starých“ a „nových“ penězích v Rusku. Následující obrázek ukazuje schéma ruské pračky na peníze, která běžela v letech 2010–14 skrze Moldavsko.Celkem 20 miliard dolarů není v Rusku málo, a to se pralo i přes různé jiné banky. Současný příklad poskytuje oficiálně rusofobní Estonsko. Estonská pobočka Danske Bank provedla masivní praní peněz a podle předběžného odhadu se v letech 2007-2015 jeho celkový objem pohybuje okolo 234 miliard dolarů. Skandál je takového rozsahu, že se týká bankovnictví celé EU, ale vůbec se o něm nemluví. Stejně tak utichly všechny aféry kolem úniku peněz do daňových rájů, o kterých jsme postupně psali. Korporátní presstituti pochopili, že mají na vybranou: Buď své zaměstnání, nebo pravdu. Tak se napsaly účelové články o Putinovi a jeho okolí, a tím byla vyřízena celá věc ohledně daňových úniků. A nyní se podívejme na únik soukromého kapitálu z Ruska za Putina.Tabulka ukazuje kapitálové úniky ze země v roce 2014-18. Dolní pole je v miliardách dolarů. A horní příčka ukazuje, že do země plyne minimálně investic. Tolik k vychvalované spolupráci Číny a Ruska. V roce 2018 se únik kapitálu dokonce zrychlil (19,2 miliard dolarů), ale nepřekonal období v roce 2014-15. Reakce centrální banky je jasná. Musela zvednout úrokovou míru, aby se střadatelům vyplatilo nechat peníze doma. Ale tím zásadně snížila možnost podnikatelům, aby sáhli na rublové úvěry. Pátá kolona jednoho procenta pracuje v Rusku stejně pilně jako v Česku. Proto Putin tak podporuje střední a malé podnikatele, protože ti platí daně a stát je může kontrolovat. A nyní se podívejte na proces kompostace dolaru. Graf ukazuje výslednou fázi hnojení jednoho procenta v Rusku, aneb odkud se do Ruska investovalo v roce 2015.Sečtete daňové ráje pod kontrolou USA a dostanete 70 % zahraničních investic v Rusku. Například ruským oligarchům na Kypru ukradlo západní jedno promile nakradené peníze dokonce dvakrát za sebou. Nyní jim totéž hrozí v Londýně a v USA. Takže je jasné, jak pracuje jedno procento v zemi, která dnes představuje předvoj nacionální ideologie a prakticky je vyvázaná z vojenského područí Západu. Česko není Rusko a zdejší situace je mnohonásobně horší. Takže je dobré přejít z pískovitě do reality a podívat se na osud nacionalismu očima jednoho procenta. To spravuje zdejší pískoviště politických infantilů zleva i zprava a přitom si hnojí zahrádku zvanou "Česko" kompostovanými dolary. Ty nám nejprve ukradli, pak je nechali znehodnotit v daňových rájích a pak tento svatý zbytek neoliberálních zlodějen zase investovali pod ochranou českých mafiánů, kterým slouží prodejní politikové. Známé americké úsloví „Je to o ekonomii, blbe!“ (It's economy, stupid!), u nás platí dvojnásob a starý Marx o tom něco věděl. Smutné je, že zdejší levicoví a pravicoví populisté na pískovišti jsou hloupí jako ta Babišova telata.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 550 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!