Brněnský soud zasadil tvrdý direkt spravedlnosti a přidal další skandální rozsudek do kolekce nepochopitelných rozhodnutí české justice. Viníka automobilové nehody Martina Nováka poslal soudce Novotný za pokus o vraždu na 15,5 roku za mříže. Více ZDE.

Naše společnost toužící po „řádu a pořádku“ takové drakonické tresty podporuje. A kdo nepodporuje dnes, bude podporovat zítra. Občané si tak s radostí na sebe pletou bič. Nějak jim uniká, že rozsudky jsou přísně selektivní a hlavně ještě budou. Náš soudce Novotný se možná zhlédl v justici Spojených států, kde třiadvacetiletý mladík dostal za tragickou dopravní nehodu doživotí bez možnosti propuštění. Více ZDE.

Není třeba snad dodávat, že tento rozsudek byl přivítán diskutujícími pod článkem se zprávou s naprostým nadšením. Fašismus klepe na naše dveře a naši spoluobčané se již nemohou dočkat. Nechápou, že „řád a pořádek“ bude platit jen pro ně. Ovládání pomocí hry na demokracii a svobodu se už přežilo. Věří na ně totiž už jen málokdo.

Dokonce i lidem ve Spojených státech začalo docházet, že americký sen je skutečně jenom snem a souboje mezi demokraty a republikány jen periodicky opakujícím se divadlem. Posledně zvítězil slogan "Yes, we can". Ano, my můžeme, lživě přesvědčoval voliče kandidát na prezidenta Obama. Ukázalo se však, že Američané nemohou nic. Jen mávat fanglí. Represe a drakonické tresty vynesly Spojené státy na špici zločinu. Policie ročně zabije tisíce lidí, další tisíce se pobíjejí mezi sebou. Tlak nelidské společnosti vytváří šílence, kteří vraždí ve školách. Ještě před dvaceti lety to bylo něčím výjimečné, dnes už oběti nikdo ani nepočítá a už ani neví jména škol a měst, v nichž šílenci vraždí studenty. Americká společnost je nemocná - a ta naše jí jako správný satelit následuje.

O nějaké spravedlnosti samozřejmě nemůže být ani řeč. Ta by předpokládala rovnost před zákonem. Nikoliv tak, že jsou si všichni rovni, jen někteří jsou si rovnější. U nás dostal jakýsi Novák 15,5 roku za způsobení nehody se středně těžkým zraněním dvou lidí. Ovšem když v opilosti boural známý kmotr Janoušek a způsobil těžké zranění a od nehody se snažil ujet, dostal 4,5 roku. A to dopadl velmi tvrdě.

Ředitel Národní galerie v Praze a umělec Milan Knížák havaroval několikrát, způsobil i těžká ublížení na zdraví, a kriminálu se obloukem vyhnul. Jiří Bartoška po nehodě pod vlivem alkoholu přišel na 9 měsíců o řidičský průkaz. Více si je možné přečíst ZDE.

Takto vypadá (ne)spravedlnost po česku.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!