Tato věta, česky přeloženo „Připraveni na novou světovou měnu v roce 2018?“, pochází z obálky anglického časopisu The Economist z roku 1988. Časopis Economist je hlásnou troubou londýnské City a londýnská City je zase z velké části ovládaná bankovní dynastií Rothschildů. Tedy původně Bauerů, židovské obchodnické rodiny z Frankfurtu, která měla na svém obchodě červený štít, proto Rot-Schild. Ale to je dávná historie a dnes jsme někde jinde a naše Hospodářské noviny a Ekonom jsou v rukou jiného magnáta, pana Zdeňka Bakaly, a ten, kdo se by chtěl opravdu vážně zabývat ekonomikou jako vědou, neměl by je číst. Protože majitelé těchto novin jejich obsah podřizují pečlivě svým obchodním zájmům. Bakalu ovšem s Rotschildem srovnávat nelze, a tak nám uvedený článek, na který mne navedl tento web, může posloužit jako zdroj informací k tomu, co se děje dnes, téměř 20 let po jeho vydání. A čtení je to víc než napínavé.

Světová měna, vítěz Armageddonu

Nová světová měna, která vstane z popela jako Fénix po závěrečné poslední bitvě. Economist popisuje tuto novou měnu jako koktejl národních měn typu SDR, tedy Special Drawing Rights (Zvláštní práva čerpání), která známe z fungování současného Mezinárodního měnového fondu. Tento koš bude ustanoven tak, aby postupně tyto jednotlivé národní měny z koše zmizely a tato měna, která se o národní měny bude na začátku opírat, se stane nakonec „jedinou globální měnou“.

Zmizí-li měny, zmizí i národní státy, na tuto cestu jsme se již v současné Evropské unii vydali. O úloze, kterou by měl sehrát Mezinárodní měnový fond v tomto přerodu, pojednáme v dalším článku. Některé akce madam Lagardové jako šéfky MMF nás navádějí na trajektorii vývoje směrem k Novému světovému řádu a k nástupu nové globální měny. Nikdo z informovaných již dnes nepochybuje, že dny dolaru jako hlavní světové měny jsou sečteny. Hlavním úkolem elit je, jak je zmíněno v minulém článku, ukázat prstem na viníka, který zavinil, že bude 99 % lidí vyvlastněno ve prospěch bank (Střední Evropa, nové bojiště studené války). A jak je už známo všem pilným čtenářům korporátek, nějaký oligarcha jménem Putin může dnes na světě za úplně všechno.

Plán, který pošle národní měny do historie

Tato lavina se již spustila, ale pomaličku, protože normální lidé si pořád myslí, že něco vlastní, když to dají do banky. Včera oficiálně v televizi Commerzbank oznámila, že začne vykrádat uložené prostředky. Pardon, pouze si vezme procentíčka z uložených peněz jako poplatek za zadržování peněz. Ale aby zabránili nájezdu vkladatelů na banky, týká se to prý prozatím jenom firem, které mají uloženy velké finanční prostředky u bank. Jde prý o to, využít takto odcizené peníze, aby se pak mohly pustit prostřednictvím bank do programu oživení ekonomik.

Tomu bychom se mohli zasmát, kdyby to ovšem nebylo k pláči. Jako bychom nevěděli, o co jde: Totiž o zalátání děr v bankovních bilancích. Této problematice se věnujeme nonstop celý rok v rámci programu finanční gramotnosti, pojaté pro naše čtenáře poněkud jinak, než si představují guvernér České národní banky nebo náš nejlepší ministr financí historie, geniální chemik Kalousek.

Výroky finančních posluhů

Podívejme se na vyjádření některých důležitých figurek na globální šachovnici. Bývalý šéfekonom Světové banky Justin Yifu Liu potvrzuje svými slovy, jak bude proces vytlačování národních měn a jejich nahrazení jednou globální měnou vypadat:

Myslím si, že nadvláda dolaru je příčinou globální finanční a hospodářské krize. Jejím řešením je nahrazení národních měn jednou globální měnou.

Další citáty k tématu pocházejí z roku 1995 a uveřejnil je v článku web Konjuktion info. Jim Garrison, předseda Gorbačovovy nadace pro San Francisco Weekly:

V příštích 20 – 30 letech budeme mít nakonec jednu světovou vládu… je to nevyhnutelné. Stane se tak a bude normální mít vztahy s ostatním světem, jako když je dnes normální, když vy jako občan Kalifornie jedete do Vermontu.

A Zbigniew Brzezinski, poradce prezidenta Obamy a člen Council on Foreign Relations, organizace, která tahá za nitky americké zahraniční politiky, říká rovněž v roce 1995 něco podobného.

Nemáme žádný světový řád… nemůžeme dosáhnout jedné světové vlády rychlým skokem. Krátce řečeno, předpokladem eventuální globalizace - skutečné globalizace - je progresívní regionalizace, protože se touto cestou pohneme k vytvoření větších, stabilnějších a spolupracujících jednotek…

Tato slova byla vyslovena téměř před dvaceti lety a podívejme se, jak proces oné „regionalizace“ v dnešní době pokračuje. Události dnešních dnů potvrzují, že tyto památné věty nebyly jenom prázdným mlácením slámy.

Cesta k finančnímu NWO

Jsme aktuálně nuceni přihlížet, jak zkorumpovaní politici nebrání naše zájmy, jak se za zavřenými dveřmi v nejvyšším stupni utajení uzavírají nadnárodní smlouvy jako CETA, TTIP, TISA a další v Pacifiku a všude po světě a my v alternativních médiích objasňujeme, o co jde, a vyzýváme k odporu. Viz třeba analýzu Bankovní únos Evropy I-II.

Bylo by ale bláhovostí se domnívat, že pokračující regionalizace dle Brzezinského se týká jenom politiky Západu. Neboť jsou k ní donuceny, nebo je to i součástí jejich zapojení do plánu NWO, i Čína a Rusko. Čína již hodila rukavici do arény a centrální banky nakupují její měnu do devizových rezerv a snižují dolarové rezervy. Ve finančních centrech Frankfurtu, Londýně i jinde se s touto měnou již čile obchoduje. Žádné sankce, jako na ruský plyn do Evropy, kdepak! O co jde Číňanům v tom komunisty řízeném kapitalismu? Poslechněme si slova guvernéra Čínské národní banky Zhou Xiachuana na zasedání této banky:

Hospodářská krize ukazuje na inherentní slabá místa a systémová rizika ve stávajícím mezinárodním měnovém systému. A doporučil zde vytvoření jedné měny, která bude složena z národních měn a bude kontrolovaná Mezinárodním měnovým fondem a bude napomáhat k dosažení cíle globální a finanční stability.

Kdo by neměl zájem na finanční a hospodářské stabilitě? Jenomže jenom ve fungování peněz nevzdělaný hlupák skočí na lep a na sladké řečičky. Také jsme budovali zářné zítřky, dokonce jsme neměli bezdomovce a milion lidí v exekucích. A ejhle, nyní je máme, a totální dluhy k tomu. Proto je na místě nejvyšší opatrnost, když jde o tak závažné věci, jako jsou peníze. Rozhodování o nich by nemělo být přenecháno ani dnešním politikům, ani bankéřům. Peníze se musí stát RES PUBLICA! Viz aktivitu Švýcarska ohledně Vollgeld (Ve Švýcarsku se chystá revoluční občanské referendum o měně).

Jde snad Rusku nebo Číně skutečně o systémovou změnu? Nejenom o přerozdělení mocenských, geopolitických zájmů a nastolení jiných váhových kategorií v rámci stávajících mezinárodních institucí, OSN, ale zejména Mezinárodním měnovém fondu? Čína ani Rusko se zatím nevyslovily proti establismentu, nebo proti Novému světovému řádu. Obě země plédují pro silnější zapojení zemí BRICS do Mezinárodního měnového fondu a Christine Lagardová je podporuje. To je velmi překvapující, když víme, že tato instituce je především v rukou USA. Opravdu to nevypadá, že by Rusko nebo Čína nabízely alternativu k současnému dluhovému systému tvorby peněz, alternativu k současnému západnímu finančnímu systému.

Závěr: BRICS na rozcestí

Je tedy možné, že cesta k nástupu zemí BRICS, která pohřbí definitivně dolar, je součástí velké hry elit, ve které převezmou svou novou úlohu na cestě k NWO. Nemůžeme vynechat šedou eminenci v pozadí - BIS, tj. Banku pro mezinárodní platby a zúčtování se sídlem ve švýcarské Basileji. O roli těchto institucí, ale i o možných alternativách nového, spravedlivého finančního systému pro nový svět pojednáme v pokračování.

Druhý díl zde:
Nástup světové měny aneb Distopie se stává realitou (II.)