Dnes začíná ve Vídni zasedání Rady Evropy k Ukrajině. Rakousko se hlásí ke své zprostředkovatelské úloze v téměř neřešitelném úkolu, jak zklidnit situaci na Ukrajině. Jeho neutralita je ovšem spíše divadlem, takže této zemi nelze věřit.

Ukrajinský oligarcha Igor Kolomojskij (odhad majetku kolem 4 miliard dolarů) zavírá pobočky své banky v městech odporu proti kyjevské pučistické vládě. Je to stejný podnikatel, který vypsal na hlavu každého proruského aktivisty odměnu 10.000 dolarů (200.000 Kč) a za dobytí veřejné budovy obsazené federalisty dává taxu 200.000 dolarů (téměř čtyři miliony korun). A protože se jedná o největší banku v zemi, začínají vážné problémy v zásobování obyvatel. Politici odtržení od reality mohou mezitím jednat a jednat. Na východní Ukrajině se však život bude ubírat po masakru v Oděse úplně jiným směrem.

Rakousko, vzpomeňme si, nedávno velmi selhalo. Na příkaz USA nemohl odletět po návštěvě Moskvy domů 2. července 2013 prezident Bolívie Evo Morales a byl nucen přistát na letišti ve Vídni. Zde bylo jeho letadlo nenápadně prohledáno. Tehdy se samotný rakouský prezident Fischer uvolil k trapné roli, aby ho vylákal k rozhovoru v tranzitní hale vídeňského letiště. Nesmírně trapná komedie pro hlavu státu. A to jenom proto, že některé zelené mozky za oceánem se domnívaly, že by v letadle mohl sedět Edward Snowden. Američané s ním hrozně chtěli mluvit o současných problémech NSA. Rakousko mělo z ostudy kabát, jinak se to nazvat nedá. Kvůli ohrožení prezidenta cizího státu a kvůli porušení mezinárodního práva nikdo k odpovědnosti doposud povolán nebyl. Podívejte se na toto čtyřminutové video televize Gloria. Je krátké, jeho obsah však vyvolává řadu otázek.


Kandidát reformních konzervativců strany REKO do evropských voleb Ewald Stadler zde říká toto.

Ewald Stadler wrote:
Nemalujme si nic narůžovo. V USA existují síly, které chtějí válku s Ruskem. Chtějí ji hned a ne za 15 let. Rusko se stalo podle nich příliš silným a stabilním a oni tedy chtějí válku teď a chtějí ji brzy. A já nevím, zda jste viděli včera na youtube video od našich přátel, na kterém byly natočeny transporty vojenské techniky přes naše území. Stovky tanků, obrněných vozů se pohybuje po rakouských kolejích k východu.


Otázky vzbuzuje také role, kterou v přípravě války hraje Maďarsko a Polsko. Že by snaha vrátit dějiny na začátek 20. století? K tomu Stadler říká následující.

Ewald Stadler wrote:

Najednou není Orbán takovým zlem, protože hraje i svou roli v transportech na východ. Při prvních volbách byl tím zlým, který svrhl socialisty, teď ale volby vyhrál podruhé, tak je vše v pořádku. A my ho potřebujeme, teď je nám najednou dobrý. Víte, co je to za prolhanost? Otázka toho, kdo je dobrý a kdo zlý, je vyhodnocována podle toho, koho můžeme nebo nemůžeme potřebovat. To je ta neuvěřitelná dvojí morálka, která je typická pro Američany, ale mezitím i pro evropskou politiku. A nyní probíhají obrovské přesuny vojenského arzenálu, mnohem většího rozsahu, než média přiznávají. Když nám nalhávají, že jde o pár stovek vojáků a tanků, které se zúčastní vojenského cvičení.
To není vůbec pravda. V Polsku byly umístěny rakety. Tento raketový deštník měl být podle oficiálních sdělení postaven kvůli obraně proti napadení Íránem. Tady je teď jasné, že se staví proti Rusku. Do Polska a Pobaltí jsou přemísťována pozemní vojska a letectvo a do frontové pozice. Do  Polska, Pobaltí, ale zejména do Maďarska, bylo přemístěno obrovské množství tanků. Maďarsko hraje důležitou roli, směřuje sem velké množství bojové techniky.
Dal jsem si tu práci a snažil se zjistit, pod či vlajkou jsou ty tanky. Ty jsou však zakryty a nedá se nic zjistit. Jednoznačně jsou to útočné zbraně, tedy bojové tanky, nikoliv zbraně určené k defenzívě. Z videí se nedá zjistit, ke které skupině z NATO patří. Ale jsou transportovány přes naše území. Toto se děje na tzv. "neutrálním území".
A víte, co mám naší vládě za zlé? Že vždycky lidem vykládala, že jsme neutrální zemí, ve skutečnosti nejsme schopni naši neutralitu země dát k dispozici. Dělá všechno, co se po ní chce. Neřídí se vůbec naší neutralitou. Tu praktikuje pouze u jednacího stolu a přitom vyhrožuje sankcemi vůči zemi, se kterou nemá žádný konflikt. Rusko s námi konflikt nemá, tak proč bychom měli jako neutrální stát nést nějaké sankce. Neutralita podle švýcarského vzoru, tak byla původně myšlena, není v souladu se sankcemi a je tedy nepřípustné se k sankcím proti nějaké zemi připojovat.
A vláda se k sankcím připojila. Žádný odpor od pana Faymanna (socialisté) a už vůbec ne od Spindeleggera (křesťanští demokraté). Ale také ne od ministra zahraničí Sebastiana Kurze. Ani hlásky. Ani z parlamentu. Ani od Stracheho (Svobodní). Všichni jsou zticha.


Jak vidět, v některých státech EU si konečně politikové pár dní před volbami do Evropského parlamentu začínají klást zásadní otázky. Jen u nás jede mediální vlak pořád stejně jako za komunistů.

Zdroj: http://krisenfrei.wordpress.com/2014/05/05/panzer-transporte-durch-osterreich/