K pumovým útokům v Paříži jsme psali článek Atentáty ve Francii aneb Začarovaný kruh státního a náboženského teroru. Nyní zahynulo při posledních třech výbuších na letišti v Bruselu a v metru podle dnešních předběžných zpráv přes 30 lidí. O tom, že EU dostane za svou politiku v Sýrii a v Libyi teror, píšeme poté, co Evropa už dostala svou várku uprchlíků. O budoucím terorismu jako logické odplatě za teroristické jednání Západu na Blízkém východě píšeme v našem čtyřletém seriálu o Sýrii více než rok, takže se nebudeme opakovat. Jen pro zajímavost uveďme slova tohoto pána, kterého chtějí wahabistické režimy, USA a EU svrhnout s podporou terorismu.A nyní se podívejme na zajímavou statistiku, která pomáhá vysvětlit, co se dnes v Bruselu stalo. Nová statistická aktualizace belgických bojovníků v Sýrii a Iráku je uvedena podle tohoto blogu. Jde bohužel jen o údaje z října 2015. Ale když se obrátíte na příslušné západní politiky a na jejich tajné služby, jistě dodají aktuální seznam. Tehdejší počet Belgičanů, kteří byli k danému datu aktivní v Sýrii a Iráku, se vyšplhal na 516 teroristů. Graf ukazuje na Brusel jako hlavní místo džihádu v Belgii.Koho zajímá, jak vypadal klientelismus a korupce v tzv. Molenbeekistánu (chudá čtvrť v Bruselu s majoritou muslimů), nechť si přečte tento článek. Čtvrť Molenbeek představuje dnešní politiku EU a oligarchického jednoho procenta v kostce, a nepříliš daleko od jejich sídla. Muslimů je v Belgii celkem 640 tisíc. To znamená, že zhruba každý 1260. občan z této menšiny byl nebo je zapojen do džihádu v Sýrii a v Iráku. Jen pro pořádek řekněme, že ve Francii a v Belgii žijí statisíce muslimů celá léta a v naprostém klidu. Ale válka proti Asadovi a jeho režimu vypukla s duhovými revolucemi na jaře 2011, a pak se začaly dít věci.

Prozatím Belgie dodává podle statistiky na obyvatele v EU největší kontingent teroristů pro boj v Sýrii. Autor identifikoval v databázi z oněch 516 žoldnéřů či teroristů celkem 183 z nich jménem a příjmením. Jen pro pořádek zmiňme oficiální čísla belgické vlády: 180-190 Belgičanů v Sýrii, 60 až 70 zabito, asi 120 se vrátilo, asi 50 pokusilo odejít, ale byli zastaveni. Úřady nechaly běžet web, spolek a tichou náborovou kancelář džihádu jménem Sharia4belgium. Takto se jejich aktivisté bavili na Youtube v roce 2011. Vlajka na videu patří Islámskému státu, ale ten tehdy ještě vojensky neexistoval na území Iráku a Sýrie, byly jen jednotlivé teroristické skupiny. K tomu viz náš článek Proč uspěli islamisté v Iráku.


Pro svržení Asada bylo třeba něco udělat, že ano. Asi 15 % mladých teroristů z Belgie mělo přímé napojení na tento spolek. Nejméně 112 belgických bojovníků bylo v době psaní článku (říjen 2015) přímými členy Islámského státu, ale jejich počet je dnes mnohem vyšší. Jsou mezi nimi i teroristky-ženy, asi 10 %.

A nyní se podívejme, kde všude tito mladí belgičtí teroristé bojují. V protirežimních skupinách přímo placených a podporovaných Západem to byli jen 4 z nich. Pro ISIL to bylo 112 teroristů, pro libyjský ISIL 19, pro al-Núsru 17, pro Šugur aš-Šám 16. Odhaduje se, že z onoho počtu 516 teroristů se do Belgie postupně vrátila asi stovka z nich.

Jen připomeňme na závěr, co jsme psali již v mnoha článcích věnovaných Sýrii od roku 2013. Teroristé buď přímo nebo nepřímo podporovaní Západem páchali v Sýrii nelidská zvěrstva. Nyní se cítí být zrazeni, protože Západ je po několikaleté podpoře proti Asadovi nechal na holičkách. A válku Asad vyhrává, a to nejen kvůli ruské pomoci. Co to znamená pro budoucnost, je snad zbytečné vykládat. Z nebe nám spadli uprchlíci, a nyní k nim přibyli i teroristé bojující přímo v centru EU. Nihilistická politika Bruselu začala škodit dokonce i našim životům.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!