Článek Lhaní o hladomoru v syrském městě Madája upozornil na klasické manipulace ohledně obléhání tohoto města. Mezitím do něj byla dopravena humanitární pomoc, ale do jiných měst nikoliv. Korporátky vlastněné Saúdy jménem Al-Arabíja otiskly toto podvržené foto, které se začalo šířit po síti.Libanonský deník The Daily Star našel originální holčičku z fota , která vesele a zdravě žije v Libanonu. Přidal jsem její aktuální videonahrávku, je uložena zde a můžete si ji sami spustit. Většina fotek vyhladovělých dětí kolujících v našich médiích je ve skutečnosti v uprchlického tábora v Jarmúku u Damašku, kde běžela stejná historie jako Madáji. Viz zakroužkované foto s datem.Palestinští teroristé z al-Kájdy podporovaní Saúdy drželi v Jarmúku lidi umírající hlady jako živé rukojmí.

Manipulace BBC

BBC se neštítila ještě tvrdší manipulace, která praskla teprve nedávno. Podívejte se na toto video, které BBC tzv. natočila přímo v Madáji. Pozor! Původní video už BBC potichu z Youtube odstranila a vyměnila, viz pokračování článku.


Ve skutečnosti jde o fotomontáž vytvořenou na základě záběrů z uprchlického tábora v Jarmúku, kde teroristé z Al-Núsry podporované wahabisty a nepřímo i Izraelem a USA a drželi civilisty jako živé štíty a rukojmí proti Palestincům z Asadovy armády, která tábor obléhala. A mnozí z Asadových palestinských vojáků z tohoto tábora také pochází, protože jej Asadova vláda humanitárně provozuje už od roku 1957, viz českou wiki .

Nezávislý novinář Robert Stuart na svých stránkách věnovaných lžím BBC v Sýrii upozorňuje, že BBC vystříhala do filmu o Madáji záběry z tohoto videa natočeného v Jarmúku roce 2014. Tady je malá část použitého videa, celou dokumentaci manipulace najdete na jeho stránkách zde . Tam je ukázáno původní video BBC, které už na Youtube nenajdete. Podívejte se na tento obrázek z vymazaného videa.A nyní se podívejte na originální video z uprchlického tábora v Jarmúku z roku 2014. Máte je zde.


Jeho web stojí za zhlédnutí. Takových lží v BBC našel spoustu a publikoval pouze ty, které se týkaly manipulací ohledně dětí. Tato manipulace je obzvláště podlá ze dvou důvodů. Je mediálně velmi účinná a rychle se šíří po sítích. K manipulaci jsou použity děti, které ve válce trpí nejvíce, a vůbec za nic nemohou.

Kdo lže pro ISIL

Důvod manipulací je úplně jednoduchý, viz naše tříletá "Fakta o Sýrii". Asad podporovaný koalicí Rusů, Hizballáhu, Íránu a místních kmenových skupin včetně přeběhlíků od povstalců začíná pomalu, ale jistě vítězit. Západ podporuje v Sýrii teroristy a z Asada udělal mediální zrůdu. Teď musí manipulacemi ukázat, že tato lež je pravdou. Viz příklady z obleželých měst, kterých bude stále přibývat s postupujícími ofenzívami SAA. A o teroristech, kteří v obléhaných městech drží civily jako rukojmí a živý štít, o těch západní presstituti v korporátních médiích neřeknou ani slovo.

Podívejme se na jeden naprosto současný příklad. V současné době běží zuřivé boje o město Deir-es-Zor. Asadova SAA je zde už od 2013 v plném obklíčení . Včera zastavila zatím nejtěžší útok islamistů, který hrozil prolomením pozic z několika směrů najednou. Mimochodem, obraně města a zdejší vojenské základny velí legendární generál SAA Issam Zahreddine z komunity Drúzů, která žije pod izraelskou okupací na Golanech. Takže v obklíčení teroristů jsou Asadovci, což korporátnímu tisku nestojí za řeč.

Ve městě je nyní obklíčeno minimálně 120.000 lidí a postupně začnou umírat hladem, pokud bude obklíčení ISILem pokračovat. Zdejší katolický arcibiskup Jaques Behnan Hindo z Chasaky řekl , že ISIL bude držet město jako pevnost v případě, že padne Ragka, což bude brzy. Už rok nejdou do Deir es-Zoru pravidelné dodávky potravy. Ale koho to zajímá, když tam jsou obleženi tzv. "Asadovci" a s nimi asi 1000 křesťanů.

Západ provozuje v Sýrii otřesnou politiku a BBC přitom slouží jako hlavní propagandistický nástroj. Například naše korporátky a hlavně ČT používají BBC jako hlavní info-kanál. Dobře vědí, že zdejší manipulace mají přesně daný a schválený korporátní mustr, kterým je třeba oblbovat masy ovčanů.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!