Pro vykladače - interprety politické situace, je důležité hledat odpovědi na otázky, které zní například: proč ten a ten dělá to nebo ono. Proč to, co dělá, podporuje některá ze stran nepřímo související s tématem. Jaký z takové činnosti kdo má prospěch. Kdo se brání a kdo útočí. Kdo má jaké ztráty a kdo pro změnu zisky. Jakou mají zúčastněné strany prognózu do budoucnosti. Co na to OSN, ECB, MMF, jak to prezentují v Reuters, v BBC, Al Yazzeře, Russian Today a tak dále.

To vše běžný člověk sledující různé události, třebas jen letmo, chápe, vstřebává a na základě některých informací i činí sám nějaké závěry a rozhodnutí, které pak naplňuje nějakým skutkem, například tím, že podpoří konkrétní kroky nějakého politika nebo dá minimálně veřejně najevo své sympatie některé ze stran, které spolu vedou spor.

Může se však i stát, že zmíněného běžného člověka napadne, že to vše, co se děje, mu je nějaké povědomé, že to odněkud zná. Nápověda pro takového jedince je - podívej se do minulosti…


Nahlížení na současnou politickou situaci z pohledu dlouhodobých historických a náboženských trendů je v tomto díle Debatního klubu úkol pro Jaroslava Baštu a Jana Kozáka.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!