Článek Nastupují roboti, rockeři do šrotu! ukázal, čeho lze dosáhnou v oblasti robotické hudby. Kapela Compressorhead je celá ze železa. Hrají totiž roboti Made in Germany, jak vidíte na přiloženém videu. Poslechněte si metalový koncert a známou skladbu TNT od AC/DC.


Bubeník Stickboy má 4 paže, 2 nohy, 1 hlavu (to prý úplně stačí) a mozek nepotřebuje vůbec. Poprvé se rozjel v roce 2007. Kytarista se přidal v roce 2009 a prozatím pracuje 78 vyměnitelnými prsty, které se zapojí podle potřeby.

Vojenské využití

Armáda má mnohem více peněz, než amatéři hard-rocku. Američané navíc vždy věřili na nové technologické hračky, s nimiž od dob vietnamské války prohrávají jeden konflikt za druhým. Podívejte se na poslední robotí vymoženosti.


Robot jménem "Spot" je čtyřnohý bojovník, který už leccos umí, jak je vidět na videu. Váží kolem 110 kil a umí se pohybovat i v členitém terénu. Stejná firma Boston Dynamics vyvíjí již humanoidní verze, které umí chodit i po dvou. Viz druhou část dolního videa.


Rusové na podobný vývoj hledí skepticky, protože obyčejná mula stojí podstatně méně, je podstatně inteligentnější, a hlavně není citlivá na elektro-magnetický impulz. Rusové vsadili na vývoj automatizovaných systémů boje jak přímo na bojišti, tak i v týlu nepřítele. Na bojišti to prý bude vypadat následovně.


A toto je verze úspěšného partyzánského boje v týlu nepřítele od firmy Dahir Insaat. Využívá hlavně ruskou raketovou techniku a modulové systémy, které lze nasadit proti všem druhům zbraní, lodí a opevnění.


Válka je svinstvo a studená válka se může rychle změnit v horkou. Pro teoretiky je dobré vědět, čím budeme zničeni. Nám to už asi bude jedno.