Příznačný titulek zvolily naše weby ke kauze Nečas: Osvobozující verdikt v kauze Nagyová: Nečas vzal všechno na sebe a vyšlo to. Zprávu jsem marně hledal v rubrice „Domácí“. Nalézala se zcela vhodně v rubrice „Krimi“. Ano, s tím lze rovněž souhlasit, je to správně zařazeno. Česká politika připomíná skutečně dlouhý krimi seriál.

V sobotní Mladé frontě psali, že přítel někdejšího prezidenta, předsedy vlády a nejvýraznější postavy české transformace Václava Klause vypsal odměnu 10 milionů na zavraždění „protikorupčního“ miliardáře Janečka. Jiný článek poukazuje na „200 míčů“ pro vládnoucí chobotnici ČSSD. Rozuměj 200 milionů za rok z pošty do kapsy členům a jiným sympatizantům s levicovou ČSSD. To je skutečná levicová pohroma pro tuto zemi. Těch 200 míčů mohlo klidně odpočívat v náruči pravicové ODS či TOP09, ale levičáci jim to vyfoukli. No nenaštvalo by vás to? Měli bychom vyjít do ulic s transparenty „naše peníze výhradně do Kalouskových a knížecích kapes“. Dost bylo levice.

Zpět k osvobozujícímu rozsudku v kauze Nagyová – Nečasová, o které jsme psali v článku Madam de Pompadour nové české demokracie. Tento rozsudek nás skutečně už osvobodil, všechny. Zejména od iluzí, které nám snad ještě zbyly. Naši soudci si z nás dělají blázny, a jak se zdá, nikomu to nevadí. Zdůvodnění osvobozujícího rozsudku od soudkyně Heleny Králové za seriózní komentář nestojí, připomíná totiž někdejší humorné historky z pera Šimka a Grossmana. Dnešní justice pomáhá vymýtit kriminalitu asi jako ten Pupákův tchoř, co si řekl „Smrdí to tady, a proto se odtud nehneme, dokud ten zápach nevyženem“.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!