Co je nového v kauze „Nagyová“? Celkem nic, a přesto mnoho. Nagyová odešla s podmínkou, odvolala se a bude následovat dlouhá soudní tahanice. Prostě standardní procedura zkorumpované české demokracie. Dostaneš-li se do problémů, záleží kolik máš peněz, z jaké jsi rodiny, případně jaké máš známosti. Pracuješ-li jako skladník v supermarketu, dávej dobrý pozor, abys nezapomněl označit lístek v tramvaji, nebyl okraden o doklady nebo nespadl do jiného maléru, na jejichž nedostatek si snad žádný lidský život nemůže stěžovat. Díky nim totiž můžeš v naší slušně-demokratické společnosti přijít jako nezodpovědné individuum o všechno, včetně střechy nad hlavou. Pak se dle rady zodpovědného Sokola do slušné společnosti nevracej. Ty, ani tvoje děti tam totiž nepatří. Naopak místo na slunci si musíš vybojovat ostrými lokty, případně jinými vhodnými metodami, přičemž ovšem nesmíš zapomenout na zákon základní, na zákon omerty. Ten samozřejmě zná jak bývalý předseda vlády rozpočtové odpovědnosti RNDr. Petr Nečas, jinak by pro tuto funkci nebyl kvalifikován a nominován, tak další aktéři celé kauzy (např. bývalý vedoucí Úřadu vlády a člen dozorčí rady ČEZ ing. Lubomír Poul).

Co je tedy nového? Můžeme se seznámit (byť neúplně) s obžalobou na více než šedesáti stranách. Stručně řečeno, vypadalo to následovně: Po volbách v roce 2010 si nový předseda vlády RNDr Nečas, ve vojenském spise zvaný „Nepohoda“, udělal ze své tehdejší milenky Jany Nagyové ředitelku Sekce kabinetu předsedy vlády České republiky. Madam de Pompadour české demokracie dřela po nocích jako kůň a tak jí její milenec uděloval statisícové odměny, pochopitelně v rámci koalice rozpočtové odpovědnosti. Jinak bychom se asi ani nedopočítali. A jak tak dřela, byla někdy unavená, a tak se svěřila své podřízené paní Aleně u sklenky vína (strana 25 spisu), že „jde po manželce premiéra“ nechává jeho manželku Radku sledovat, aby zjistila, zda nemá nějakého milence. Jako milenka premiéra byla rozhodnutá udělat všechno, aby Nečase „dostala“ a byla tudíž zajištěná proti výkyvům neoliberálního tržního prostředí. Zcela nevkusně také poslala, alespoň v jednom případě, manželce svého milence dehonestující SMS zprávu (strana 40 spisu). Že nešlo o žvanění u vína, je doloženo odposlechy, zprávami vojenského zpravodajství a svědectvím mnoha osob. Pro některé aktéry hledala za jí poskytované služby odměnu v různých pěkných státních funkcích (např. šlo o funkce předsedy Správy státních hmotných rezerv a předsedy Nejvyššího kontrolního úřadu - strana 49 spisu), aby se všem dobře dařilo a byli spokojeni.

S některými se ovšem vyskytly problémy, nebo se alespoň paní Madam domnívala, že by mohly vzniknout. Tak si raději hleděla zaopatřit nějaké materiály, které by mohla použít k jejich vydírání. Za tím účelem ji tajná služba naší armády sehnala přes nějakého pana Zajíčka soukromou agenturu, aby vyrobila nějaké „kompro“ na podřízené Mgr. Jany Nagyové. Tento materiál nás přišel na více než sto tisíc, vážení čtenáři, přesněji 125.300,-Kč. Šlo o fotografie řidiče naší paní Jany, kterak parkuje v místě bydliště své milenky, nám již známé paní Aleny. Za ty peníze jsme tedy vážení daňoví poplatníci zjistili, prostřednictvím generálů a plukovníků naší slavné vojenské tajné služby, zneužití jednoho služebního vozidla k soukromým účelům. Tento „materiál“ pak milenka premiéra použila proti svému řidiči a paní Aleně, za účast jistého pana Poula (viz výše), k prostému vydírání.

Tak takhle vypadá naše „vláda lidu“. Co k tomu dodat? Udělená podmínka Janě Nagyové a zproštění trestně právní odpovědnosti našich generálů a plukovníků jen dokresluje celkový příběh vlády mafie v Čechách přelomu 20. a 21. století. Ve volbách jen vybíráme mezi klany Corleonů a Caponů. Pozor, nejde o pohádku, ale o soudní spis uzavřený za časů této odcházející kliky modrých strak.

Související články
Brainstorming pro demokracii 2014, první díl
Společná razie na politické státní úředníky a na mafii
Výzkum potvrdil, že vlády států slouží zbohatlíkům a korporacím