Poslední vydání "faktů" se zabývalo už jen nevyhnutelnými důsledky zločinné politiky Západu v Sýrii (Fakta o Sýrii XXII. aneb Západ dostává účet za teror). Nyní podejme tři důkazy politického Alzheimera, kterým trpí politici EU a USA. A to nepočítáme spolupachatelství na otřesných zločinech, kterých se dopouštějí teroristé ISILu a Al-Nusry cvičení a vyzbrojovaní Spojenými státy v Jordánsku.

Asad nakonec dostane Nobelovu cenu míru jako Obama

Proč? Začněme v Libanonu. Šéf Hizballáhu se proslavil projevem, který jsme komentovali v dávném čísle faktů (Fakta o Sýrii V). Ideový vůdce vítězného hnutí Hassan Nasrallah upozorňuje wahabisty v Sýrii, že je tam za peníze úmyslně poslal Západ a despocie z Perského zálivu proto, aby je zde nechali povraždit: "Nalíčili na vás v Sýrii past a vy jste do ní vlezli." Šéfovi Hizballáhu jde o to, aby se povstalci obrátili proti skutečnému nepříteli. Tím je pochopitelně Izrael podporovaný západními státy a nyní i nepřímo podporovaný arabskými despociemi z Perského zálivu, které jsou v mocenském vleku USA.

Nyní měl Hassan Nasrallah opět důležitý projev, v němž upozornil, že kdyby Hizballáh nebojoval v Sýrii proti povstalcům podporovaným Francií, USA a wahabitskými režimy, tak by dnes byl ISIL i v Bejrútu. A nejde jen o propagandu vítězné armády z jižního Libanonu. Podívejte se na tuto mapu, která ukazuje územní zisky sunnitských teroristů v roce 2011, kdy Západ pilně pomáhal ISILu v Sýrii. Takto by vypadala mapa Sýrie, pokud by Asad v březnu 2011 odešel s hanbou ze země. Šedá barva dnes patří území pod ISILem, který zde v boji na život a na smrt vybíjí "umírněnou" Al-Nusru nepřímo podporovanou USA.Kdyby prozápadní teroristé v Sýrii skutečně zvítězili, kdyby Asad sebral prachy, kapituloval a odešel s miliardami výkupného, tak by ISIL dnes ovládal asi třetinu syrského území se zásobami ropy a byl by přímo napojený na iráckou stranu hranice. Jenže jak víme, tak se to nestalo, protože Sýrii pomohli Rusové, Írán a Hizballáh. Také by měli dostat Nobelovu cenu míru za své válečné úsilí, stejně jako ji vyfasoval Obama. Asad a jeho SAA bojovala proti teroristům podporovaným Západem a nyní doma vyhrává. A proto má motivaci a vojenské prostředky k tomu, aby s Íránem pomohli Iráku v současné ofenzívě proti ISILu. Ale nesmíme zapomenout, že Spojené státy v Sýrii stále podporují tyto teroristy zbraněmi a výcvikem z Jordánska. Viz článek Západ aktivně sabotuje volby v Sýrii a dostává svůj díl teroru.

Syrské SU-24 hlídkují s US-stíhačkami nad Irákem

Nedávný článek Fakta o Sýrii XXII. připomněl důležitou věc. Na straně Sýrie již otevřeně bojuje i Irák, který koncem dubna vrtulníkem rozstřílel už na syrském území asi 8 cisteren PHM, které ISIL vezl pro své povstalce. Totéž mu nyní oplatila Sýrie. Podepsala s Irákem dohodu, že tato země bude platit provoz syrských stíhaček, které nyní bojují v Iráku proti ISILu. Takže nad Irákem krouží syrské stíhačky MiG 29, Suchoj 24 a MiG 21, které bombardují pozice povstalců. Syrské letectvo je tedy pod jedním přátelským nebem s americkými letouny Hornet, který tam konají leteckou a výzvědnou službu. Řekněte sami: není to politická paranoia?


Rekapitujme. Americké stíhačky společně se syrskými letouny humanitárně bombardují ISIL, který ovšem USA podporují zbraněmi a výcvikem v Sýrii. A to nepočítejme fakt, že ISIL se zmocnil peněz, ropy a amerických zbraní, které lifruje do Sýrie svým spolubojovníkům. Podívejte se na tento obrázek, kde čečenský terorista ISILu jménem Abu Omar al Shishani láskyplně hladí americké obrněné vozítko, které bylo právě dodáno z iráckých armádních zásob dobytých ISILem.

V obou nedávných článcích o Iráku jsme psali, že situace je úplně jiná, než jak ji podívají média (Nová vláda vítězné koalice v Mosulu). Tento týden to asi zažijeme na vlastní oči, protože česká média konečně otočí po vzoru New York Times a Washington Post. Velká korporátní média sice nakrmila své čtenáře pohotovou bajkou o teroristech z ISILu, kteří se "nečekaně" zmocnili Iráku. Jenže teď už korporátní trouby přiznávají, že jde o spolehlivě zavedenou organizaci dobytých území včetně ekonomické správy (článek NYT zde). No a za chvíli se dozvíme i to, co jsme psali v citovaném článku. Že totiž sta tisíce mrtvých a 4 bilióny zlodějen a vojenských nákladů byly dobré jen k tomu, aby v Iráku vyhráli bývalí Saddámovi vojenští velitelé ze strany Baas.

Aktualizováno 22.6.
Korporátní česká média stačila článek z NYT přeložit už v neděli, viz článek v Novinkách. Takže se možná příští týden dočkáme i potvrzení o tom, kdo vlastně v Iráku vládne na obsazených územích.