Dnes začíná ve Vídni zasedání Rady Evropy k Ukrajině. Rakousko se hlásí ke své zprostředkovatelské úloze v téměř neřešitelném úkolu, jak zklidnit situaci na Ukrajině. Jeho neutralita je ovšem spíše divadlem, takže této zemi nelze věřit.

Ukrajinský oligarcha Igor Kolomojskij (odhad majetku kolem 4 miliard dolarů) zavírá pobočky své banky v městech odporu proti kyjevské pučistické vládě. Je to stejný podnikatel, který vypsal na hlavu každého proruského aktivisty odměnu 10.000 dolarů (200.000 Kč) a za dobytí veřejné budovy obsazené federalisty dává taxu 200.000 dolarů (téměř čtyři miliony korun). A protože se jedná o největší banku v zemi, začínají vážné problémy v zásobování obyvatel. Politici odtržení od reality mohou mezitím jednat a jednat. Na východní Ukrajině se však život bude ubírat po masakru v Oděse úplně jiným směrem.

Rakousko, vzpomeňme si, nedávno velmi selhalo. Na příkaz USA nemohl odletět po návštěvě Moskvy domů 2. července 2013 prezident Bolívie Evo Morales a byl nucen přistát na letišti ve Vídni. Zde bylo jeho letadlo nenápadně prohledáno. Tehdy se samotný rakouský prezident Fischer uvolil k trapné roli, aby ho vylákal k rozhovoru v tranzitní hale vídeňského letiště. Nesmírně trapná komedie pro hlavu státu. A to jenom proto, že některé zelené mozky za oceánem se domnívaly, že by v letadle mohl sedět Edward Snowden. Američané s ním hrozně chtěli mluvit o současných problémech NSA. Rakousko mělo z ostudy kabát, jinak se to nazvat nedá. Kvůli ohrožení prezidenta cizího státu a kvůli porušení mezinárodního práva nikdo k odpovědnosti doposud povolán nebyl. Podívejte se na toto čtyřminutové video televize Gloria. Je krátké, jeho obsah však vyvolává řadu otázek.

^Invalid YouTube URL provided


Kandidát reformních konzervativců strany REKO do evropských voleb Ewald Stadler zde říká toto.

Ewald Stadler wrote:
Nemalujme si nic narůžovo. V USA existují síly, které chtějí válku s Ruskem. Chtějí ji hned a ne za 15 let. Rusko se stalo podle nich příliš silným a stabilním a oni tedy chtějí válku teď a chtějí ji brzy. A já nevím, zda jste viděli včera na youtube video od našich přátel, na kterém byly natočeny transporty vojenské techniky přes naše území. Stovky tanků, obrněných vozů se pohybuje po rakouských kolejích k východu.


Otázky vzbuzuje také role, kterou v přípravě války hraje Maďarsko a Polsko. Že by snaha vrátit dějiny na začátek 20. století? K tomu Stadler říká následující.

Ewald Stadler wrote:

Najednou není Orbán takovým zlem, protože hraje i svou roli v transportech na východ. Při prvních volbách byl tím zlým, který svrhl socialisty, teď ale volby vyhrál podruhé, tak je vše v pořádku. A my ho potřebujeme, teď je nám najednou dobrý. Víte, co je to za prolhanost? Otázka toho, kdo je dobrý a kdo zlý, je vyhodnocována podle toho, koho můžeme nebo nemůžeme potřebovat. To je ta neuvěřitelná dvojí morálka, která je typická pro Američany, ale mezitím i pro evropskou politiku. A nyní probíhají obrovské přesuny vojenského arzenálu, mnohem většího rozsahu, než média přiznávají. Když nám nalhávají, že jde o pár stovek vojáků a tanků, které se zúčastní vojenského cvičení.
To není vůbec pravda. V Polsku byly umístěny rakety. Tento raketový deštník měl být podle oficiálních sdělení postaven kvůli obraně proti napadení Íránem. Tady je teď jasné, že se staví proti Rusku. Do Polska a Pobaltí jsou přemísťována pozemní vojska a letectvo a do frontové pozice. Do  Polska, Pobaltí, ale zejména do Maďarska, bylo přemístěno obrovské množství tanků. Maďarsko hraje důležitou roli, směřuje sem velké množství bojové techniky.
Dal jsem si tu práci a snažil se zjistit, pod či vlajkou jsou ty tanky. Ty jsou však zakryty a nedá se nic zjistit. Jednoznačně jsou to útočné zbraně, tedy bojové tanky, nikoliv zbraně určené k defenzívě. Z videí se nedá zjistit, ke které skupině z NATO patří. Ale jsou transportovány přes naše území. Toto se děje na tzv. "neutrálním území".
A víte, co mám naší vládě za zlé? Že vždycky lidem vykládala, že jsme neutrální zemí, ve skutečnosti nejsme schopni naši neutralitu země dát k dispozici. Dělá všechno, co se po ní chce. Neřídí se vůbec naší neutralitou. Tu praktikuje pouze u jednacího stolu a přitom vyhrožuje sankcemi vůči zemi, se kterou nemá žádný konflikt. Rusko s námi konflikt nemá, tak proč bychom měli jako neutrální stát nést nějaké sankce. Neutralita podle švýcarského vzoru, tak byla původně myšlena, není v souladu se sankcemi a je tedy nepřípustné se k sankcím proti nějaké zemi připojovat.
A vláda se k sankcím připojila. Žádný odpor od pana Faymanna (socialisté) a už vůbec ne od Spindeleggera (křesťanští demokraté). Ale také ne od ministra zahraničí Sebastiana Kurze. Ani hlásky. Ani z parlamentu. Ani od Stracheho (Svobodní). Všichni jsou zticha.


Jak vidět, v některých státech EU si konečně politikové pár dní před volbami do Evropského parlamentu začínají klást zásadní otázky. Jen u nás jede mediální vlak pořád stejně jako za komunistů.

Zdroj: http://krisenfrei.wordpress.com/2014/05/05/panzer-transporte-durch-osterreich/