Jeden francouzský řezník si jednou řekl, že je lépe dělat do plastické chirurgie než do mrtvého masa. I začal dělat do umělých vycpávek těla. Místo lékařsky čistého silikonu ovšem neoliberálně nabídl operatérům průmyslový drek používaný pouze pro počítače. Ten pouští karcinogenní látky, ale stojí přesně třetinu ceny čistého silikonu. Tuto bombu na rakovinu si na světě hřeje na prsou asi půl miliónu žen, protože trh s krásou představuje  celosvětovou obchodní záležitost, už od doby bronzové. Celá aféra ukazuje natolik komplexní stav světa a lidské mysli, že stojí za zaznamenání.

1. Plastické operace jsou natolik jednoduché a natolik žádané, že se staly nejvýnosnějším chirurgickým odvětvím. Jako v případě egyptských balzamovačů mrtvol, i zde hraje roli tabu kolem lidského těla a kolem peněz. Tyto dvě archetypické síly iracionálního charakteru způsobily v dnešní, tak zvaně racionální společnosti, že normální francouzský řezník si mohl v tomto byznysu dělat, co chtěl.

2. Rozpad státní kontroly nad zdravotnictvím, kteroužto kontrolu francouzský filosof Foucault označil jako biopolitiku, nese v tomto případě jednoznačně macho-charakter. Muži posedlí virtuálním sexem naočkovali ženám, jak je třeba být pěkná. Dámy na to skočily a daly peníze za plastiku. Ta se logicky a ekonomicky stala nekontrolovatelným zdrojem byznysu. Právě v této branži je skandálů kolem falešných doktorů jako máku, opět už od doby bronzové. Kolem PIP vypukla panika hodná humbuku zvaného „prasečí chřipka“ mezitím mediálně zapomenutého, byť nás stál miliardy na nákup zbytečných vakcín.

3. Ale máme téma, které je možno politicky prezentovat v rozkradeném státě a přitom jde o falokratickou záležitost celomužského zájmu. A tak moudří muži jako ministr zdravotnictví Heger s důstojnou velebností rozhodli, že za mé daně se těmto ženám pomůže. Cituji z uvedeného odkazu:
„Pokud problémový prsní implantát PIP působí ženě závažné obtíže, měla by zdravotní pojišťovna jeho vyjmutí zaplatit, i když si žena koupila nová prsa pro krásu. Nový implantát by si pak ale měla zaplatit sama. Takový je názor českého ministerstva zdravotnictví.“
Tady ovšem nastupuje politika, protože ministr Heger mluví i za mne. A já tvrdím, že jeho názor je špatný z těchto důvodů.

- Ve zdravotnictví chybí peníze na život zachraňující operace a léky. Nyní se mají mé daně vyhodit na luxus, který si opatřila skupina žen, jenž se zásadním způsobem identifikují s falokratickým obrazem světa mužů. Takže: ať jim tuto operaci platí oni a ony, a ne já. Tvrdím, že mé daně mají jít primárně a především na operaci nemocné matky, která se odpovědně stará o své děti.

- Prosím české feministky, aby se k tomuto problému jasně vyjádřily a ukázaly, jak jsou kriticky a rozumně schopny hodnotit společensky významné věci, které se jich zásadně týkají.

- Občany obého pohlaví prosím, aby se začali chovat rozumně a zjišťovali si, jak a kde se ve zdravotnictví krade, a kdo na tom vydělává. Bývalý poslanec Hovorka vám k tomu dodá celá zahradní kolečka materiálů, o které tisk nemá zájem. Líní a povrchní novináři by totiž museli něco studovat a něčemu rozumět, což je těžké, to vím jako učitel. Tak raději pouštějí do éteru bohapusté výplody vládních představitelů, kteří s tichým spojenectvím neschopných pisatelů efektivně oblbují veřejnost. V novinách a na hlavních webech už prakticky není nic jiného než oficiální mlživé kecy někoho důležitého, který svolá tiskovou konferenci s chlebíčky pro hladové novináře. Věcné analýzy nahozených problémů téměř zmizely.

- Nás, čisté plátce do systému zdravotního pojištění, prosím, abychom se jasně zamysleli nad naší společenskou odpovědností za to, kam jdou naše příspěvky a kdo z nich žije a tyje.

A nakonec se můžeme zamyslet nad fungováním dnešního, tak zvaně racionálního světa. Řezník prodává technický silikon na zbytečné lékařské operace prováděné na celém světě a částečně hrazené z našeho zdravotního pojištění. A nikomu to po léta nevadí, dokud první oběti nezemřou na rakovinu a my máme toto systémové selhání opět zaplatit z našich daní. A plastičtí chirurgové se za naše peníze napakují hned dvakrát. A ten francouzský řezník také nepodnikal zcela zadarmo a nadarmo.