Pod mým článkem převzatým Novou republikou byla v diskusi výzva k vyřčení jasného postoje Evropského jara k otázce migrace. Nevím. Nevím ani, jestli se mohu počítat mezi NĚ. Čím jsem starší, tím více toho nevím jistě a ještě více nevím vůbec.

Jedno mi je však pochopitelné, a to je skutečnost, že na Zemi s konečnými zásobami potřeb pro život nelze zvyšovat počet žijících bytostí, které, nejen že si serou do vlastního hnízda a tím ho způsobují neobyvatelným, ale používají tyto zásoby bez uvážení. Mohl bych citovat jednoho z mých oblíbenců, autora „Selfish gene“ ale parafráze je asi takto: Sociální stát bez stanoveného limitu populace je neudržitelný. Anebo, jak David Attenborough říká, konečně se může mluvit o výši populace. Nevím, proč se před tím nemohlo, asi ne. Čína, vděčný objekt opovržení, s politikou jednoho či později dvou dětí byla příkladem kruté despocie, i když vyzvedla z chudoby miliony Číňanů.

Zpět k migraci. Když náš místní truhlář slovně bojoval proti islámu, jehož přívrženci nám chtějí znásilňovat ženy a brát nám naši práci, řekl jsem mu, že bych mého českého, bílého souseda, kterého považuji za výrobce a distributora drog, raději vyměnil za poklidného, na zahrádce pracujícího příslušníka jakékoliv barvy. Když nebude přesahovat hranice mého soukromí, které považuji za ateistické, může být i jakéhokoliv náboženství. Z mého pohledu je burka to samé jako kříž nebo jarmulka či jiné symboly nesnášenlivého pohledu na druhé a víry ve svojí pravdu.

Jak lovec nacistů Simon Wiesenthal říkal: “Sleduj tok peněz.“Jde zase o tok peněz, jako vždy. A je nám podsouván jako rozkol náboženství. Proto již ani neříkám, že jsem ateista, protože vymezovat se nábožensky v této době znamená jen přilévat oleje do ohně. A radím všem protiemigrantským živlům, aby mluvily o počtu dětí v české rodině a počtu obyvatel v ČR, kolik si jich vlastně můžeme dovolit mít, abychom si mohli ještě chvíli dovolit udržet tento ďolíkový skanzen.Ty dva migranty na českém poli miluji z plného srdce a jsem rád, že jsou tady.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!