Milí soudruzi a soudružko,

vítám vás na pravidelné pracovní poradě našeho týmu, který oficiálně už dva týdny tvrdě pracuje. Ten hnusný web publikoval výstup z naší poslední porady pod dehonestujícím názvem Chovanci na vnitru si vyhrnuli rukávy a sedli si do trávy (VI.). Už jen to číslo ve mně vzbuzuje destruktivní emoce, nemluvě o titulu. Málem je to na žalobu, ale oni jsou fakt mazaní, chovanec není Chovanec, vnitro není Ministerstvo vnitra. Znovu jsem byl za bezpečáky, abych je popohnal do práce na odhalení úniků, protože takto nelze dlouhodobě pracovat. Jenže tam teď vypukla panika kvůli Zemanovi, pardon, pro toho zrádce, kvůli prezidentu Zemanovi. Prezident řekl, že tu běhají teroristi, což vnitráky vyplašilo. Ne že by neběhali, že ano. Ze Sýrie se do západní Evropy vrátilo či vrátí asi 6 tisíc teroristů, takže na nás také něco zbude, statisticky viděno. Jenže ten mazaný Zeman to řekl v době velkého chlácholení veřejnosti, že nám nic nehrozí. Vnitráci teď budou vypadat jako idioti, až se něco semele, což jednou nastat musí, opět statisticky viděno. A pak jim to Zeman královsky omlátí o hlavu, že on o tom přece mluvil včas a veřejně a vláda jako obvykle nic neudělala. Prostě, Zeman s nimi opět vyběhl. Ale toho pána mám rád a jasně jsem na předminulé schůzi řekl, že naše analytické oddělení mu bude k dispozici.

A nyní musíme řešit první vážný problém disciplinárního charakteru. Jasně jsem řekl na konci minulé porady, že nikdo nepojede lyžovat v pracovní době do hor. Dovolenou teď nikomu nedávám a sezení doma při čtení nepřátelských webů je tvrdá práce, za kterou nás vděčný národ normálně slušně platí. Kolega Novák měl úraz v Krkonoších přímo na sjezdovce. Nečekaně se zastavil přímo ve svahu, vytáhl telefon a srazil jej další lyžař, který ani nestačil reagovat. Všichni víme, že kolega od té doby, co nedostal to slíbené státní vyznamenání, zvýšil svou aktivitu na mobilu přímo na horečnou úroveň. Po srážce byl napůl v bezvědomí, ale stačil mobil vypnout. Pokud v něm měl nějaké tajné zprávy, tak nejsou v ohrožení. Ani v bezvědomí mobil nepustil, tak je snad bezpečnostně vše v pořádku.

Horší je ovšem fakt, že nenahlásil ani služební cestu, ani dovolenou a já ho opravdu nemám jak krýt. Jeho přítomnost na sjezdovce ve Špindlu mezi pražskou smetánkou v pracovní den dopoledne nelze vysvětlit nějakým vládním posláním, to fakt nebudu riskovat. Vzhledem k jeho brilantní minulosti v nejmenované neziskovce to snad přečká ve služebním zdraví, až se vrátí z nemocnice. Ale v každém případě je to na vyhazov a není vyloučeno, že to představení nařídí jako výstražný příklad. Vnitro řeší dvě zranění a je problém, kdo a jak je pojištěný. Toto v žádném případě nelze vykázat jako pracovní úraz.

Jak dobře víte, jsme nyní na ráně. Buší do nás nepřátelské prokremelské weby a ten hnusný web publikuje naše porady. Navíc mějte na mysli, že nové oddělení vždy leží v krku zavedeným harcovníkům na ministerstvu, kteří by si rádi mezi sebou rozdělili jeho peníze, pravomoci a vliv. Nic nového pod sluncem. To jsem zde zažil i v době, kdy jsem zde pracoval sveden démonem komunismu. A že nás tady z této doby ještě zbylo! Takže vám všem připomínám, že nový případ tohoto typu skončí automatickým vyhazovem. Kdybych nebyl profesionálním ateistou, jak se na profesionálního souvěrce socdem sluší, tak bych za kolegu Nováka obětoval i střelnou modlitbičku. Ale takto to nemá smysl. Jeho osud je už ve vyšších rukou.

A nyní k situaci v České televizi, kterou prioritně potřebujeme infiltrovat, viz předminulá porada. Kavčí hory začaly inkasovat kritiku za svůj mediální kotrmelec v případě nadržování Clintonové při prezidentských volbách. Mluvil jsem o celé věci asi dvě porady nazpět. Dával jsem celou mediální estrádu kavek jako výstražný příklad totálního selhání, který se nesmí našemu odboru nikdy stát. Jistěže vedení telky má velkou mediální radu pod finančním a vlivovým palcem, ale ta jim musela pro formu alespoň něco vytknout, což také udělala. Ovšem arogance vyššího managementu na Kavčích horách odpovídá časům dávno minulým. Vliv této kliky je už dávno za zenitem, ale ti pánové o tom ještě nevědí, což je pro nás velká strategická výhoda. Takže pánové a dámo, čekejme na další velké zakopnutí těch amatérských šoumenů, a pak se konečně pustíme do práce.

Předpokládám, že na tahu bude jako obvykle prezident Zeman, kterého bychom v útoku na Kavčí hory jednoznačně podpořili. Zatím zaútočil v novoročním projevu na náš úřad, což je politováníhodné. Ale mediální korporátky a provládní babišovky jeho útok v klidu odrazily. Nařizuji všem nereagovat na prezidentovu kritiku. Technicky vzato na to nemáme právo a nesmíme být takoví pitomci jako ti zimní vládcové na Kavčích horách. Zeman je objektivně viděno náš spojenec, díky své prozíravosti a analytickým schopnostem. Jistě se bez svých starých poradců jako Forejt párkrát sekne, ale pak mu půjdeme na pomoc. Zeman je vzhledem k poslání našeho úřadu pouze krapet dezorientovaný a staromódně věří jako poloviční pravdoláskař na určité zašlé ideály. Ty jsou krásné a ušlechtilé, my v ně věříme také, ale ideály potřebují jistý management a pevnou ruku, aby se nepřevrátily nevhodným směrem a v nevhodný čas. Zeman to za čas jistě pochopí a možná bude chtít i přes chatrné zdraví znovu kandidovat. A to bude naše velká šance, abychom mu nabídli pomocnou ruku.

A nyní k poslednímu bodu. Ve Sněmovně leží návrh zákona, který chce upravit status mediální rady pro veřejnoprávní televizi. Návrh chce tuto radu dostat mimo dosah poslanců ve Sněmovně do rukou nevládních organizací a spolků. V tomto volebním období se tím nikdo zabývat nebude, ale jistou potenciální váhu zákon má. Každý z vás si návrh prostuduje, stáhněte se jej z materiálů Sněmovny. Byla by to zajímavá příležitost, jak se Sorošovými neziskovkami a dalšími námi nakloněnými aktivistickými skupinami proniknout do mediální rady a tak se dostat k možnosti jmenovat nového ředitele Kavčích hor. Ten současný to má spočteno a tým televizních novin jakbysmet. Takže si návrh zákona do příští schůze prostudujte, abychom mohli na příští schůzi probrat jeho plusy a mínusy. A nezapomeňte, co se stalo kolegovi Novákovi, abyste nedopadli stejně tragicky jako on.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!