Pokřiky a chování pražské kavárny a jejích příznivců připomíná čím dál více řádění fotbalových hooligans. Ne, že by přímo něco rozbíjeli, to jen občas něco počmárají a zničí prezidentskou standartu, ale jinak se spíše orientují na různé přihlouplé skandování a trapné akce. Podobně jako fanoušci fotbaloví, tak i tito si potrpí na symboly. Jednou pláčí, že někdo měl být vyznamenán, a není, jindy zase Zeman vyznamenání udělit hodlá, ale pražská kavárna hýká blahem, že laureát na protest odmítl. Přece skalního sparťana nebude vyznamenávat prašivý slávista, no ne? Pražská kavárna miluje nenávist k Rusku, kdo s ní neplive na Východ, není Čech. Zeman na Východ povinně neplive, nemůže být tedy českým prezidentem. Jak prosté, milí soudruzi. Za dob mého mládí se nemohl stát českým prezidentem člověk, který by neplival na Západ. Vítr se otočil, u koryta však chrochtají stále stejné typy. Přitroublé antikampaně téměř jednotné umělecké a mediální fronty proti chartistům a Havlovi nahradilo ještě pitomější tažení proti Zemanovi a Babišovi.

Hulvát Zeman?

Jeden by se možná nad hulvátstvím Miloše Zemana pobouřil, vždyť vydírat ministra kultury Hermana a za rukojmí brát někdejšího vězně koncentračních táborů Bradyho, je mimořádně nevkusné. Ano, pobouřil, kdyby si ovšem nevšiml, že právě Herman patří k nikoliv pominutelným hráčům pražské kavárny. On celý ten kousek zavání nepotismem, kdy Herman využil poslaneckého mandátu k tomu, aby navrhl státní vyznamenání pro svého strýce. Navíc to vypadá, že se mělo jet podle osvědčeného scénáře. Zeman rozhodne vyznamenání udělit - a Brady jej demonstrativně odmítne. Přitažené za vlasy? Těžko. Kolem pana Hermana bylo trochu horko i v Ústavu pro studium totalitních režimů, trafice skalních antikomunistů. To bylo křiku, když byl odvolán. Konec demokracie, volali přátelé pražské kavárny! Za Hermanova ředitelování se sice Ústav ocitl v červených číslech, ale Herman zvyšoval některým zaměstnancům odměny. Část rady ÚSTR na Hermana v této souvislosti podala trestní oznámení. Více ZDE .
Mnoho odborníků také pracovalo z domova. Neptejte se na výši jejich platů, jistě dřeli jako koně. Bylo to v době, kdy na úřadě vlády pracovala Nečasova kobyla také jako kůň, a odměny si bezpochyby zasloužila. Herman je tedy hráčem první kavárenské ligy, a proto jej také tak berme. Herman straní svému týmu, který kope proti Zemanovi i Babišovi. Týmu, který vyznává heslo, kdo není s USA, je proti nám. To je oč tu běží. Zeman musí být zničen, soudí návštěvníci Tržiště. A nemine den, kdy by to všem důležitě nesdělovali.

Proč vadí Babiš?

Andrej Babiš podrývá základy politického systému osvědčeného v USA a Velké Británii, jakož i dalších „svobodných“ zemích Západu. Tento systém je založen na zkorumpovanosti politiků a řízení společnosti lidmi v pozadí, oligarchy a tajnými službami cizích států. Kterých můžete hádat. V Čechách jen jednou. Nepohodlní „zástupci občanů“ na pokyn ze zákulisí opustí své pozice dobrovolně nebo jdou do vězení. Občanům je to ovšem prezentováno jako vítězství spravedlnosti. Babiš je samozřejmě v konfliktu zájmů, protože volí mezi dobrou a správnou prací na ministerstvu financí a prosperitou své firmy Agrofert. Podobně by se i v budoucnu ve funkci premiéra mohl dostat do vnitřního konfliktu, zda postupovat nejvýhodněji pro Českou republiku, nebo pro svůj holding. Takový konflikt zájmů je pro stávající systém samozřejmě nepřípustný. V něm jsou role rozděleny. Oligarchové chtějí co nejvíce pro sebe, své holdingy a firmy v daňových rájích, a to je určující. Politici, od ministrů financí po premiéry, jsou tu od toho, aby tyto zájmy uspokojily. Žádný konflikt zájmů se nekoná, každý sleduje výhradně svůj zájem a široká společnost nemá šanci se dozvědět „která bije“. Všechna důležitá rozhodnutí se konají v pozadí lidmi, o kterých běžný volič v životě neslyšel. A tak to má být, tak je to správné.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!