Těžké, přetěžké je pro mě komentování současné situace doma i ve světě. Svět se zbláznil. No, svět ani tak ne, ale lidé v něm. Podle Radima Jančury, majitele společností Student Agency a Regio Jet, se zmocnila ministerstva vnitra mafie. Na své autobusy dal vylepit obří plakáty dávajících na výběr. K vidění ZDE. Buď je současný ministr vnitra Chovanec přímo mafián, nebo je mafií řízen.

Policejní složky tak podle Jančury díky ministru vnitra za ČSSD nehájí primárně zájem občanů této země, ale pouze určitého mafiánského klanu. Ten podle všeho ovšem nevlastní jen policii, ale tak trochu celou Českou republiku. Chovanec je totiž ve svých krocích prakticky bezvýhradně podporován nejen částí současné koalice ústy hlavních představitelů sociálních i křesťanských demokratů, ale i pravicové opozice ODS a TOP09.

Kdo zachrání právní stát?

Právní stát tu tedy hájí pouze komunisté, a to ještě velmi opatrně. Tak zástupkyně komunistů v bezpečnostním výboru Zuzka Bebarová Rujbrová se třásla strachy, co by mohlo vyjít na světlo "Bojím se, k čemu můžeme na tomto jednání dospět," prohlásila tato zástupkyně KSČM, a pak se jednoznačně postavila za Chovance: "Spíš se domnívám, že jde o uraženou ješitnost některých osob typu Šlachty, který pravděpodobně nemá naplněny všechny své ambice". Bezpečnostní výbor nevyslechl Šlachtu, protože byl podle Rujbrové špatně připraven program jednání. Zuzka Bebarová Rujbrová je jistě jako komunistka pro změny systému, ovšem jen pokud jí strany patřící k establishmentu dopředu schválí program. Bez takového programu by "z toho měla strach" Kam až by to mohlo zajít! Revoluce ano, ale jen když jí povolí car.

Kdo nám tedy hájí právní stát? Nepočítáme-li čistě oportunistickou část opozice Víta Bárty a jeho politických pohrobků v Úsvitech, Blocích proti islámu a podobných šílených uskupeních, zbývá jen oligarcha Babiš a jeho hnutí Ano. Na kauze Šlachta je vidět, jak moc jsou propojeni dinosauři české politiky, jak organizovaný zločin prolézá do vlády, parlamentu, policie i justice. Babiš se zbavil své pravé ruky, šedé eminence pražské politiky a starostky Prahy 10 Radmily Kleslové jen proto, že pobírala prebendy ve státních a polostátních firmách. Nic trestného, jen morálně diskutabilního.

Něco takového by třeba "socialistickou" ČSSD ani nenapadlo. Tedy pobírat prebendy ano, odstoupit ne. Tato "sociální" strana se dlouhá léta dělila s modrými strakami, a přestože na ně vždy připadl neporovnatelně menší díl, zvykli si soudruzi, totiž pardon, "přátelé". Nu což, oni si zvykli i soudruzi z KSČM, i když v jejich případě šlo o opravdové drobty. Tato dělba kořisti ovšem nemohla dlouhá desetiletí probíhat bez součinnosti policie a justice.

Podle představitelů holdingu "Mafie s.r.o." měla akce "Čisté ruce" či "Protikorupční program" skončit uvězněním Davida Ratha. Ten totiž k žádné mafii nepatřil, dělal si z kmotrů dobrý den a to se nesmí. Idealisté v policii a justici byli příliš puštěni ze řetězu, to bylo jasné každému minimálně od zatčení Jany Nagyové. Firmy sdružené v holdingu "Mafie s.r.o." tedy ruku v ruce, krok za krokem, pracují ve shodě a se zvýšeným úsilím na kontrole celé ČR. Zatýkat a trestat za korupci a další trestné činy je možné a žádoucí – ovšem jen konkurenční gangy nebo osamělé hráče.

Náš mafiánský holding usiluje o návrat ke krásným 90. letům kdy bylo „zhasnuto“ a kradlo se naprosto pohodlně a bez rizika. Největším nepřítelem mafie je Andrej Babiš, který začíná hrát doslova o svůj život. Boj to nebude lehký, má na své straně výraznou menšinu médií i voličů. Andrej Babiš nemá o činnost mafie zájem. Uživí se i bez ní, odmítá platit výpalné za ochranu a odmítá plnit pokyny. Argument o Babišově konfliktu zájmů je už opravdu trapný. To by nemohly být prezidenty Bushové, Kennedy a řada dalších. Navíc v konfliktu zájmů přece byli i Havel, Schwarzenberg, Topolánek, Klaus a mnoho a mnoho dalších, jen jsme ten jejich konflikt neznali. Jenže to, že jsme jej neznali, neznamená, že neexistoval.

Proti konfliktu zájmů je třeba stanovit jasná, rovná pravidla platící pro všechny občany a firmy, a ne zákony jako jednohubky zvané Lex Babiš apod. Jde o přístup k informacím, zveřejňování smluv apod. Hádejte, kdo hájí nejširší otevřenost? Ano, tušíte správně, ANO. A naopak? Například křesťanští demokraté, třeba ZDE.

Mafie s.r.o bojuje na všech frontách o zachování svého pokoutního vlivu. Politika se dělá v konspiraci a utajení, to je snad každému jasné. A bude se tak dělat dál, ať už zvítězí ten nebo onen. Jde však o to, aby se pohybovala v rámci určitých srozumitelných a transparentních pravidel, která nebudou měněna případ od případu, jak se to komu, tedy především Mafii, hodí. Šlachta sem, Šlachta tam, ale způsob provedení změny v polici hovoří jasně o tom, že Mafie s.r.o. dobyla dalšího, doufejme, že jen dílčího vítězství. Případ nám ukázal, kdo patří k této chobotnici na český způsob a kdo ne. To bychom si měli pamatovat.

Šílení politici

Milan Chovanec
Dnes už je možné opravdu všechno. Hloupost a drzost politiků překračuje všechny meze. Odkojen blbstvím komunistických papalášů nemohu tuhou stravu dnešních „demokratických“ politiků a osobností snášet. Takže zprávy v TV a novinách sleduji jen občas a pak to musím vydýchávat. Sám si kladu otázku, zda Chovanec natolik zblbnul nebo mě oblbnul. Před volbami se mi zdál příkladem jakž takž uvažujícího a hovořícího politika. Nyní mně přijdou jeho slova i činy přímo neuvěřitelné.

Pominu-li kauzu Šlachta, slyšel jsem ho, jak v reakci na vraždy ve Francii a Německu říká, že bychom si měli vzít příklad z Izraele a občané by měli chodit na veřejnosti ozbrojeni. Jelikož v Izraeli jsou legálně ozbrojeni prakticky jen Židé, tak nevím podle jakého klíče by vybíral u nás. Zda by ozbrojil také jen Židy nebo jen bílé, či by to vzal jinak a ozbrojil všechny obyvatele Čech a Moravy? To by pak ale nebylo jako v Izraeli, ale spíše jako ve Spojených státech. Tam se ovšem ročně odehrává kolem 10.000 vražd střelnou zbraní. Takže buď jak buď, Izrael i USA mají výrazně horší hodnocení bezpečnosti než Česká republika. Je to tedy podobné prohlášení, jako kdyby trenér našeho hokejového týmu doporučoval, abychom se učili lednímu hokeji v africké Ruandě-Urundi.

Pavel Bělobrádek
Podobně šílený výrok pronesl Bělobrádek v souvislosti s Babišovým návrhem na zdanění tzv. církevních restitucí. Podle tohoto křesťanského demokrata by prý šlo o akt antisemitismu. Podle stejné Bělobrádkovy logiky by snížení rychlosti v obci na 50km/h bylo aktem rasismu, protože omezuje romskou populaci v rozjezdu.

Tomáš Halík
Dalším skandální výrok pronesl katolický kněz Tomáš Halík podle něhož je „přímá demokracie zrůdná věc a referendum cesta do pekel“. Přidáme-li k tomu tradiční Halíkovy protiruské výpady například ZDE, musíme se ptát, nač je nám takový kněz? Má porozumění pro muslimy, ale chybí mu pro Rusy. Podporuje sankce, zjevný akt nepřátelství, škodící lidu ruskému i českému. Nešíří tedy křesťanskou lásku, ale nekřesťanskou nenávist.

Šílený redaktor

Korunu všemu nasazuje reportér České televize David Borek. Toho už jednou vyhodili za tento rozhovor ZDE a už jej tu máme zpět ve staré dobré formě. Takové uvědomělé pravičáky naše zpravodajství potřebuje jako sůl.

Borek by se vyjímal na kandidátce vedle Konvičky nebo jiného xenofobního fašizujícího lídra. Sám si v rozhovoru s Lídou Rakušanovou ZDE v záchvatu sebekritičnosti všiml, že se jeho slovník možná podobá tomu německému ze čtyřicátých let minulého století. Pomalu všechny vraždy ve světě i u nás dává zcela bez důkazů do souvislosti s islámem a s naprostou ignorancí bagatelizuje oběti amerických válek.

Řešení, jak jinak, vidí v posilování represe. Tradičně tedy propaguje léčbu nemocné společnosti násilím, válkou proti jinověrcům. Podle Borka mnoho evropských a amerických politiků skončilo svou kariéru jenom proto, že pár set jejich vojáků bylo z Iráku posláno domů v rakvi. Stovky tisíc obětí „těch druhých“ nezmiňuje. Nejde totiž o lidi. Jsou to muslimáci, slimáci, a tak podobně, jak se můžeme dozvědět na různých sociálních sítích a v diskusích pod články.

Ano, náboženské války, války ateistů proti muslimům, křesťanů proti muslimům, to je přesně to, co nám tu ještě chybělo. Za našimi problémy nejsou podle těchto veleduchů podporovaných různými Borky, Černochy a Konvičkami, tuzemští zloději, naše ateistickokřesťanská Mafie s.r.o., ale muslimové. Naše zpitomělá veřejnost to baští. Přitom je jasné, že čím více vražd zoufalých šílenců bude připisováno islámu, tím jich bude přibývat ve skutečnosti. Život na okraji společnosti bez naděje tak získává smysl ve smrti. Jme to my, naše média a my sami, kdo se podílíme na sebevražedných atentátech ve jménu islámu. Dáváme prosté vraždě ideový nátěr, který uvnitř není obsažen. Vražda, a to i vražda statisíců a milionů jde vždy schovat za boj za svobodu, za Krista, za islám, demokracii nebo komunistický ráj. Ve skutečnosti jde vždy o vraždy, ať už jsou spáchány ukrajinskou armádou v Donbasu, izraelskými "silami obrany" v Gaze, americkými bombami v Iráku nebo nákladním automobilem v Nice.

Ostatně někdejší premiér Velké Británie Tony Blair prý převzal odpovědnost za chybné rozhodnutí ohledně Iráku. Jenže je jaksi na svobodě, zatímco vrah z Nice je po smrti. Převzetí odpovědnosti Blairovi nevěřím a pochybuji, že je vůbec možné. Člověku se těžko žije s vědomím neúmyslného zabití jednoho či dvou lidí při nehodě. Jak by se ale muselo žít člověku, který úmyslně nechal zabít stovky tisíc lidí, další statisíce zmrzačil a z milionů udělal běžence? Jak by tohle mohl nést člověk se svědomím? Snad by spáchal sebevraždu s celou rodinou jako ministr propagandy Goebbels, nebo harakiri jako japonský samuraj.

Blairovi nevěřím dnes, stejně jako jsem mu nevěřil, když brojil proti Saddámovi a Iráku. Blair žádné svědomí neměl a nemá, dovedně se jej zbavil. Naší hanbou je, že k této zločinné akci vybízel i náš prezident Václav Havel. Stovky tisíc nevinných obětí nespravedlivé války jakoby nic neváží. Jsou to prostě jen "ti druzí", slimáci muslimáci. Nezaměstnanost, nízké mzdy, bezdomovectví, chudinská ghetta, rozkradené biliony a každoroční deficity našly konečně svého viníka, na kterém se můžeme téměř všichni shodnout. Je jím věčný muslim obcházející celý svět.

Nicméně pro naše pravičáky je s podivem, že naši občané jsou tak vlažní. Přitom tak málo obětí ve válkách v posledních dekádách je podle Borka ničím ve srovnání s počtem obětí první a druhé světové války. Borek míní, že na japonskou populaci měla blahodárný účinek i skutečnost, že Tokio lehlo popelem. Spolu s psychiatrem Bašným se obává, že dnešní politici a veřejnost nejsou na takovou totální válku „proti ideologii“ připraveni. Podle nich se na takovém neblahém míru podílí i média. Je to opravdu k vzteku, když občané nehoří nadšením položit život za císařpána a jeho rodinu, nebo prezidenta, parlament nebo prostě nějakého redaktora Borka s psychiatrem Bašným.

Podle mě se média a politici, a jak je vidět i ruku v ruce s psychiatry naopak šířením nenávisti podílejí na přípravě války s Ruskem, případně jiným „důstojným“ nepřítelem, který by zajistil prosperitu vojenského byznysu a nadvládu stávajícího 1 %.

Ne, netvrdím, že všichni tak činí z pouhé ziskuchtivosti. Mnozí tak činí z hlouposti a z pýchy vypínající se výše než Babylonská věž.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!