Je léto, psát v létě o konci světa je dost únavné, jak všichni víme, i když zrovna nejsme v plavkách. A jsou weby, kde to na konci časů jiskří bojechtivostí. Jak za husitských dob, kdy se také čekal konec světa, a místo toho přišli Němci ze západu. Místní diskutéři s dychtivostí čekají na placené či neplacené trolly, aby jim (i jim) vysvětlili, jak se to s věcmi doopravdy má. No, a pak přijde studená sprcha. Profesionální trollové mají zaslouženou dovolenou, jako všichni normální smrtelníci. A Němci ze Západu dali v montovnách závodní dovolenou, takže obecný lid opustil pracovní frontu bojující za spotřební mír a blahobyt a místo montérek si vzal ty plavky. Prostě prázdninová nuda jako během příměří na frontě, kdy kanónenfutr do sebe futruje kádéčka. Na západní frontě je mediální klid, tak dovolte, abych ocitoval jednu výměnu na webu Nová republika. Má to jiskru mimovolní literární kvality, která bohužel nepůjde do mainstreamu.

  • Ale, že se tu sešlo diskutujících s normálními názory. Že by trollové seznali, že protiruská válečná atmosféra nemůže přinést nic dobrého ani pro ně, ani pro jejich rodiny?


Odpověď ve formě politického haiku zní následovně.

Anonymní, 10. července 2016 18:33 wrote:

Jsou asi v této teplé neděli mimo službu.
Janda si musí za Evropské hodnoty honit.
Hradní pán je stár a mohlo by ho klepnout.
Biomasa si užívá za Sorosovy prachy na dovče.
A poťapaná trolící se sebranka asi neví, co má bez nápovědy napsat.
Však oni zase brzy přijdou.


Pokud tomu nerozumíte, nebuďte smutní. My staří také nerozumíme všem příběhům o upírech a šplhounovi Potterovi z čarodějnické internátní, a navíc britské soukromé školy. Mediální nalejvárna korporátek donutila prozatím spíše malé skupiny lidí, aby vytvořili vlastní enklávy zdravého rozumu. Na rozdíl od velkokapacitních mediálních kravínů a výkrmen zde běží normální myšlení, které si pro zhůvěřilou realitu našlo vlastní jazyk, žargon a styl. Výsledkem je třeba ta citovaná anonymní perla, která věcně zcela správně popisuje současnou realitu stylem Haškova zmodernizovaného Švejka.Jenže mi to nedá, abych do verbální licitace nepřikibicoval nějakou tu aktivistickou trošku. Jestli jde o válku, tak nejde o hovno, protože jde o život, jak zní známé vojenské přísloví, bohužel dnes známé pouze těm, kteří za komunistů drželi v socialistické ruce nabitý kalašnikov české výroby. Od tvoření literárně kvalitních haiku by bylo dobré přejít k tvorbě ekonomicky svéprávných celků, aby se svobodné myšlenky šířily skrze družstva i mimo zavedené "Sorosovy prachy". A to půjde jedině za naše prachy, jak jinak. A skrze družstevní podnikání, která vzniklo za časů skandinávských anarchistů ve 30. letech opravdu minulého století. Klikněte si na heslo Folkhemmet na wikipedii, a hlavně na heslo Mutualism. Až se budou psát haiku o prodaných socanech a koupených komunistech, bude dobré zajít zpět do zlatých časů dřevního kapitalismu, kdy skuteční aktivisté-anarchisté jen neseděli na mediální a digitální zadnici, ale doopravdy družstevně podnikali, protože jim šlo o holý život. Jako dnes.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 250 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!