V Praze Dejvicích neteče pitná voda, a není to poprvé. V roce 2014 bylo podle oficiálního vyjádření Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) patřící do skupiny Veolia odpovědné za kontaminaci pitné vody rozbité potrubí, viz tato zpráva. Letos, pro změnu, stojí za kontaminací jakési "slepé rameno". Příčiny samozřejmě zkoumá firma, která má také celý vodovodní řád na starosti už málem celou generaci. Byla totiž vybrána v naprosto férové soutěži typické pro náš svobodný, demokratický, kapitalistický systém správy věcí veřejných. Díky tomuto propracovanému systému mohou být veřejnosti celkem pohodlně věšeny bulíky na nos.

Vloni jsme se ZDE dozvěděli, že "kontaminaci mělo podle všeho na svědomí nejspíš rozbité potrubí jednoho z domů, které mohlo nasát znečištěnou vodu." Naproti tomu letos rozvod pitné vody nasával ze slepého ramene. Rozbitá násoska z loňska již byla jistě odborně opravena svědomitou firmou přišlou až z Francie. Podle posledních zpráv ZDE už víme následující.

idnes wrote:
Pravděpodobnou příčinou byl pokles tlaku ve vodovodu, při kterém byla nasáta stojatá voda s bakteriemi ze slepé přípojky, která není zakreslena v mapě.

A je to. Kdo nevěří, ať tam běží. Z násosky se stalo celé slepé rameno. A kdo nechce být úplně slepý, nechť si přečte náš článek Pravda o vodě.

Nebo může hrábnout na tyto stránky, kde se dozví, že soudruzi možná udělali chybu. Většina Pražanů se nepodívá nikam, a bude věřit, že do sítě rozvodů vody pod tlakem 6 barů (tj. zhruba 6 atmosfér) se dostala kontaminovaná voda z beztlakové kanalizace. Příčiny jsou tedy objektivní, spočívají v zastaralé síti potrubí. No, a za to nesou odpovědnost ti komunisti, kteří nám v minulé generaci nechali síť, kterou my můžeme tunelovat jen necelých 20 let.

Pachatele tedy máme. Teď už nám občanům zbývá sáhnout hlouběji do peněženek, abychom akcionářům Veolie udělali radost. Proto se také dělají výběry pro nejvhodnějšího uchazeče. Aby byli všichni spokojeni. Dílčí ekonomické výsledky Veolie pak někoho jistě potěší, jen se podívejte.

Nečekejte od našeho webu jinou, než zcela oficiální teorii o kontaminaci pitné vody. Přece jenom nedisponujeme takovým kapitálem jako „Pražské vody a kanalizace“ a rádi se vyhneme soudním sporům. Proto společně se všemi soudnými lidmi raději věříme tomu, co říkali v televizi. No a tam jistě říkají pravdu, přece se ji za nezávislost i nezávisle platíme. Viz článek Lže nám česká televize?

V žádném případě se tedy nedomníváme, že opakované kontaminace pitné vody jsou způsobeny neodbornou manipulací pracovníků PVK s rozvody vody. Z tohoto důvodu zcela upřímně chválíme nové hospodaření, po staru nazývané turecké, které umožňuje někomu vesele zvyšovat cenu vody a jinému smutně přihlížet zastarávání sítě rozvodů. Akcionáři čisté Veolie se z takového rozdělení rolí jistě radují, zatímco Pražáci z něj mají průjem.