Většinou není snadné prokázat médiím lež. Tady to bylo snadné, skoro až úsměvné. Tento článek Security magazínu je převzatý z prestižního BBC, která ho má od pana Gilese z Výzkumného centra pro studium konfliktů na Oxfordu. Originál článku v BBC je zde. A tady najdete český překlad pod názvem Rusové testují na Ukrajině své nové zbraně.

Když jsem viděl první nezvratný důkaz, myslel jsem, že se jedná o novinářskou kachnu. Kachna to nebyla, ale také to létá. Je to prosím kvadrokoptéra s kamerou, onen nebezpečný ruský dron. Tuto novou ruskou zbraň, si můžete zakoupit třeba na Zboží.cz, odkaz pro amatérské válečníky zde.

Druhým důkazem je komplet protivzdušné obrany 9K35 Strela-10. Komplet byl zaveden v Sovětské armádě v roce 1979. Následně i v armádách Varšavské smlouvy, včetně armády české a ukrajinské. Později byl nahrazen systémem Sosna. Podrobnosti o systému na palba.cz a armadninoviny.cz.

Úplně stejně je to se systémy jako Grad, Uragán, tank T-72, BMV-1,2, nebo Buk, jsou to zastaralé zbraně vytvořené v éře SSSR. Zajímavé jsou i mystifikace v originálním článku, kde ukazují moderní ruskou techniku na přehlídce a na cvičení, zcela překvapivě v Rusku! Nebo raketometu Grad, umístěného na hřbitově. Jak sprosté. Jenže když se podíváte blíže, je na komunikaci za hřbitovem. A z této pozice by stejně nemohl střílet, protože má nad sebou větve. Takže se nejedná o jeho palebné postavení, ale jen se přemísťuje. Prostě, jde o takové ty "drobné nuance", kterými média ovlivňují čtenáře.

Jak dlouho z nás ještě budou dělat hlupáky?
Nettrass