Američanka libanonského původu Serena Shim patřila mezi opravdové investigativní hvězdy Blízkého východu. Proto se o ní, a tím i o její smrti, z našich médií asi nic nedozvíte. Pracovala totiž pro íránskou Press TV. Zahynula za podezřelých okolností nedaleko Kobane na turecké straně, kdy její auto rozdrtil neznámý nákladní vůz a z místa činu ujel. Protože tento typ vraždy běžné praktikovaly tajné služby Turecka a Izraele již od 50. let, její rodina veřejně obvinila tyto vlády. Ohledně Turecka toto obvinění nebyla žádná náhoda. Podívejte se na její posmrtný medailon.


Serena Shim pokrývala jedinečným zpravodajským způsobem vraždění Kurdů v Kobane, viz náš článek Proč USA, EU a Turci nechávají masakrovat Kurdy v Kobane. Několik dní před její smrtí ji turecká vláda obvinila ze špionáže, viz toto video.


Vzhledem k prodejnosti západních médií je charakteristické, že o těchto zpravodajcích zbaběle mlčí. A není to první případ. Podívejte se na starší článek ze série "Fakta o Sýrii" nazvaný Mlčení kolem zabitých novinářů v Gaze, v Sýrii a v Egyptě. Z celkem 70 novinářů zabitých ve válečných zónách na celém světě v roce 2012 bylo 28 z nich zabito v Sýrii. Také o smrti této a dalších novinářů pracujících na straně syrské vlády a zavražděných povstalci se u nás téměř nikdy nemluvilo, ani v západních médiích. Západní propaganda se stala stejně stranickou jako zdejší vlády.

R.I.P.