Herečka Kristen Anne Bell (* 18. července 1980 Detroit) je českým divákům známá jako Veronica Mars ze stejnojmenného seriálu. Svůj muzikálový talent rozvinula díky matce a nikdy nezapomněla na své skromné začátky. Američané ji znají jako rozhodnou bojovnici za sociální práva, což naše muzikálové herečky neznají. Podívejte se na hezký klip ze známého muzikálu Mary Poppins. Tady máte originál scény, kdy se nová vychovatelka ujímá své role.


Kristen Bell převzala tuto scénu včetně závěru a ironickým způsobem ukázala grafy, které jsme komentovali v různých článcích. Podívejte se hlavně na souhrnnou analýzu Grafy ukazují, jak neoliberalismus přivedl lidi do chudoby a následně na článek Jak neoliberalismus zničil obyčejné lidi v USA.


Výsledný klip pak komentuje rodinu chudého tučnáka, který nevydělá při žebrácké mzdě na živobytí, vezme si další šichtu v noci, pak se unavení rodiče doma pohádají, opijí a zničí rodinu. Mary za žebráckou federální mzdu nemůže v rodině přežít a dětem vysvětluje, že tři dolary navíc znamenají opravdu hodně. Lusknutím prstu se situace změní, pokud budou lidé bojovat za zvýšení minimální federální mzdy ze sedmi nad deset dolarů. Stejná situace panuje i u nás. Vtipná část u zrcadla paroduje "drzé" (cheeky) republikánské jedno procento kolem Tea Party, které ničí pracující USA tím, že kvůli honbě za nízkými mzdami dislokuje práci do Mexika.

K tématu:
Výzkum potvrdil, že vlády států slouží zbohatlíkům a korporacím
Distribuce státního bohatství v USA
Americká pravice má strach z odborářského modelu Volkswagenu
Investigativní novinářka o novodobém otroctví v Amazon.com
Moderní trh práce nahradil dřívější otroctví