„Feeding The homeless Illegal in many U.S. Cities“, píše The Allegiant. Zákaz "krmení" bezdomovců. Ne, nepřeslechli jste se! To není vtip, to je americká realita. Ten, kdo na veřejnosti nabídne bezdomovci jídlo, musí počítat i s vězením. Je těžké bezdomovcům zakázat, aby se zdržovali ve městě, tak se problém vyřešil tím, že je zakázáno dávat jídlo bezdomovcům na veřejnosti. Když chudobu nezvládáme, tak ji alespoň zakážeme. Americké weby píší, že členové církví mají problém, když nabízejí bezdomovcům sušenky a kávu. Pochopitelně se to neděje po celé Americe, ale trend restrikce sílí. A dokonce si někteří najdou i odůvodnění, proč je krmení bezdomovců nezdravé. Starosta New Yorku, Michael Bloomberg, se vyjádřil, že nelze kontrolovat obsah soli, tuku a výživných látek obsažených v potravinách darovaných bezdomovcům. Pochopitelně všechno v zájmu zdraví bezdomovců a v zájmu státu, který musí kontrolovat už úplně všechno.

Když se bezdomovci hrabou v popelnicích, je to jejich věc a nikdo nemusí být volán k odpovědnosti. Ve Filadelfii byl zaznamenán případ paní, které hrozila pokuta 600 dolarů za každý den, kdy nosila dětem bez domova jídlo na ulici, kde pobývaly. Všechny nástroje jsou dobré k tomu, aby se ve zbytku populace vymýtila citlivost a empatie k problémům druhých.

Čeho všeho je schopen lidský druh, který si říká homo sapiens? Stačí se podívat do učebnic dějin. Kdysi v Německu také hrozili trestem, pokud by někdo chtěl pomáhat a zachraňovat život někomu, kdo si ho podle vládnoucí bestiální ideologie nezaslouží, nic nového pod sluncem. Nyní se ovšem totéž objevuje v "zemi neomezené svobody a šancí", ale v jiném hávu.

Vztah k bezdomovectví indikuje, že pomalu nastupuje nový druh ekonomické a sociální totality. A nezapomeňme, že nevedeme válku jen proti bezdomovcům, ale také proti terorismu, který jsme sami pomohli rozpoutat v zemích jako Sýrie, Libye, Pákistán a Afghánistán. Eskalaci lze očekávat v okamžiku, kdy bude celostátně v USA či v Evropě vyhlášen výjimečný stav. Americká ústava, tento vzor všech utlačovaných, se stane definitivně minulostí a nastoupí mimořádná „prezidentská nařízení“. A ten, kdo s nimi přišel již do styku, ví, že se při nich nepoužívají rukavičky.

Zdroj: The Allegiant, Krisenfrei.de